12:03 10/05/2021Ծաղիկներ՝ Շուշիի տանկ-հուշարձանինՄայիսի 9-ի առթիվ ծաղիկներ են խոնարհվել Շուշիի Տանկ-հուշարձանին: Արցախի Հանրային Հեռուստատեսությունը նշում է, որ Շուշիի շրջվարչակազմի ներկայացուցիչները, Շուշիի քաղաքապետը և մի խումբ շուշեցիներ...
10:03 10/05/2021Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը շնորհավորել է Հայրենական մեծ պատերազմի արցախցի վետերաններինԱրցախում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը շնորհավորել է 1941-1945 թվականների Հայրենական մեծ պատերազմի վետերաններին Հաղթանակի 76-րդ տարեդարձի առթիվ: Այդ մասին տեղեկատվություն է տարածել...
13:22 09/05/2021«Ի՞նչ խղճով եք Եռաբլուր գալիս». Հարց՝ Փաշինյանին«Ի՞նչ խղճով եք Եռաբլուր գալիս, այստեղ գալուց ի՞նչ զգացողություն եք ունենում»։ «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում այս հարցը լրագրողն ուղղեց Նիկոլ Փաշինյանին։ Հարցը մնաց անպատասխան, սակայն դրանից հետո...
14:23 08/05/2021Պատերազմից հետո, ընտրություններից առաջ՝ «ՀՀ բնակչության թիվը ավելացել է»Հայաստանի մշտական բնակչությունը 2021 թվականի հունվարի 1-ի դրությամբ կազմում է 2 մլն 963 հազար 300 մարդ։ Նրանցից 1 մլն 91 հազար 700-ն ապրում են մայրաքաղաք Երևանում։ Նմաn տվյաներ է հրապարակել...
14:04 08/05/2021Ստեփանակերտում բացվել է «Շուշիս» խորագրով ցուցահանդես.Ստեփանակերտի Մեսրոպ Մաշտոց համալսարանի կովկասագիտության կենտրոնի նախաձեռնությամբ , ինչպես նաև օտար լեզուների ամբիոնի և գրադարանի համատեղ աջակցությամբ բուհում բացվել է «Շուշիս» խորագրով ցուցահանդես:...
12:24 08/05/2021Սիրուշո. Սա արդյունք է մի շարք երևույթների, որոնց միջով անցանքՀայտնի և սիրված երգչուհի Սիրուշոն հրապարակած կարճ տեսանյութում պատմում է իր վերջին՝ «Body on Body» երգի տեսահոլովակի մասին։ «Տեսահոլովակ չէի ասի։ Սա երևի արդյունք է մի շարք երևույթների, որոնց միջով...
09:00 08/05/2021Մոլորակի յուրաքանչյուր 50-րդ բնակիչը հիվանդացել է կորոնավիրուսովՎերջին մեկ տարվա ընթացքում մոլորակի յուրաքանչյուր 50-րդ բնակիչը, համաճարակի սկզբից, հիվանդացել է կորոնավիրուսով: Միևնույն ժամանակ, COVID-19-ով հիվանդացածների մոտ կեսն ապրում են հինգ երկրներում՝ ԱՄՆ,...
17:11 06/05/2021Նաիրա Զոհրաբյան. Գերությունից վերադարձած տղաներին, ասել են՝ պետք է գնան ծառայությանԲՀԿ-ական պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյան գրել է. «Նախօրեին ադրբեջանական գերությունից վերադարձած 19-ամյա Ռոբերտ Վարդանյանը դեռ Մուրացանի հոսպիտալում է։ Ռոբերտը այն չորս տղաների հետ է եղել, ովքեր Հադրութում...
15:41 06/05/2021Անցած տարի 570 նորածին տղայի կոչել են ՄոնթեՀայաստանում անցած տարվա ընթացքում ծնված 17 299 աղջիկներից 745-ին կոչել են Նարե։ Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն, մեր երկրում աղջիկներին առավել հաճախ կոչում են Մարիա, Անգելինա,...
13:09 05/05/2021Բելգիացին գրավել է Ֆրանսիայի տարածքը՝ խախտելով 200-ամյա միջազգային սահմանըՄի ֆերմեր, գուցե ակամա, տեղափոխել է Բելգիայի սահմանը Ֆրանսիայի հետ: Տղամարդը տեղափոխել է 150 կիլոգրամանոց քարը՝ բելգիական Էրկելինես գյուղի մոտակայքում իր հողատարածքն ընդլայնելու համար։ Այս մասին...
11:36 05/05/2021Բայդենը կարող է Լոս Անջելեսի քաղաքապետի թեկնածությունն առաջադրել Հնդկաստանում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնումԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը քննարկում է Լոս Անջելեսի (Կալիֆոռնիա նահանգ) քաղաքապետ Էրիկ Գարսետիին Հնդկաստանում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում առաջադրելու հնարավորությունը: Այս մասին նախօրեին հայտարարել է Axios...
10:15 05/05/2021Մալիից մի կին միանգամից ինը երեխա է լույս աշխարհ բերելԱրևմտյան Աֆրիկայի Մալի երկրի բնակիչը միանգամից ինը երեխա է լույս աշխարհ բերել՝ հինգ աղջիկ և չորս տղա։ Մայրն ու նորածիններն իրենց լավ են զգում: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է...
09:00 05/05/2021Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի համերգը կղեկավարի դիրիժոր Վիկտորիա ԴոբրովոլսկայանՄայիսի 7-ին Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի հետ հանդես կգան դիրիժոր Վիկտորիա Դոբրովոլսկայան (Ռուսաստան) և ջութակահարուհի Ելիզավետա Գլազունովան (Ռուսաստան): Ծրագրում՝ Մոցարտ, Չայկովսկի,...
19:00 04/05/2021Վրուբելի «Դևը և հրեշտակը Թամարայի հոգու հետ» կտավը Երևանից կտարվի ՄոսկվաՕրերս ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության «Մշակութային արժեքների փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում տեղի է ունեցել կոլեգիալ փորձաքննություն Միխայիլ Վրուբելի «Դևը և հրեշտակը Թամարայի հոգու հետ» ստեղծագործության շուրջ։...
13:44 03/05/2021Աշխարհում COVID-ի դեպքերը ապրիլին 1,5 անգամ ավելացել են մարտի համեմատԱշխարհում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն ապրիլ ամսվա ընթացքում ավելացել է ավելի քան 22 միլիոնով, ինչը մեկուկես անգամ ավելի է, քան մարտի ցուցանիշը։ Նման հաշվարկ է ներկայացրել «ՏԱՍՍ» լրատվական...
11:48 03/05/2021Եվրոպական երկրները զգուշորեն թուլացնում են կորոնավիրուսի սահմանափակումներըԵվրոպական մի շարք երկրներ զգուշորեն սկսում են թուլացնել COVID-19-ի սահմանափակումները՝ չնայած որ վարակման մակարդակը և վերակենդանացման բաժանմունքներում բուժվողների քանակը շատ դեպքերում մնում են բարձր:...
09:30 03/05/2021Սարգիս Մանգասարյանի «Դիմանկար»-ը՝ Սարգիս Մուրադյան պատկերասրահումՑուցահանդեսին ներկայացված են ետպատերազմյան տարիների` 1946-1960 թ․թ․ դիմանկարները։
14:37 30/04/2021Գիտական նստաշրջան Պետերբուրգում՝ նվիրված Մկրտիչ Խրիմյանի և Ղևոնդ Ալիշանի ծննդյան 200-ամյակներինՌուսական կողմը պատրաստակամություն է հայտնել ամեն տարի կազմակերպել հայագիտական մեկ գիտաժողով՝ նվիրված որևէ նշանակալից հոբելյանի կամ որևէ թեմայի:
09:12 30/04/2021Կոնսերվատորիայի ուսանողները միջազգային մրցույթում զբաղեցրել են մրցանակային տեղերԵրևանի պետական կոնսերվատորիայի ուսանողները Մոսկվայում անցկացվող Խոսե Կարերաս Գրան պրի դասական վոկալի միջազգային երկրորդ մրցույթում զբաղեցրել են մրցանակային տեղեր։ Երևանի պետական կոնսերվատորիայից...
14:05 28/04/2021Ուկրաինացիները ֆիլմ են նկարահանում կինոռեժիսոր, սցենարիստ Ռոման Բալայանի մասինՕրեր շարունակ Հայաստանում և Արցախում էր ուկրաինացի կինեմատոգրաֆիստների խումբը:

14:01 26/08/2014Mika Stadium put up for auctionMika Stadium, located at 41 Manandyan Street in Shengavit administrative district in Yerevan, has been put up for auction, according to the website of the Judicial Acts Compulsory Enforcement Service.
10:06 26/08/2014At least five dead in South Korea flash floodsIn Busan, South Korea's second-largest city, four people were killed after heavy rain battered parts of the city.
17:52 25/08/2014Breakfast might not be the most important meal of the day after all – researchIt has long been hailed as the most crucial meal of the day, vital for getting the body going and preventing overeating later on.
10:08 25/08/2014Ebola outbreak confirmed by DR CongoThe cases are the first reported outside West Africa since the outbreak there began.
10:47 23/08/2014Today is International Day for the Remembrance of the Slave Trade and its AbolitionIt gives people a chance to think about the historic causes, the methods and the consequences of slave trade.
10:06 23/08/2014US accuses China fighter of reckless mid-air interceptSpokesman John Kirby said that the US had protested to the Chinese military over the mid-air intercept, calling the fighter pilot's actions "unsafe and unprofessional."
10:05 22/08/2014MH17: Plane with Malaysian bodies arrives in Kuala LumpurNational flags will be flying at half-mast across the country and a minute of silence will be observed.
10:04 21/08/2014Thailand coup General Prayuth Chan-ocha named PMGen Prayuth, 60, was nominated on Thursday in a legislature hand-picked by the junta and made up of mostly military and police figures.
10:08 20/08/2014Ebola crisis: Liberia orders curfew and quarantineMeanwhile, three doctors with Ebola who started taking an experimental drug last week showed remarkable signs of improvement.
10:07 19/08/2014Gaza conflict: ceasefire 'extended by a day’The previous ceasefire came into effect last Wednesday, but was due to expire at midnight on Monday.
11:09 18/08/2014Microbus en route from Yerevan to Volgograd crashes in RussiaA microbus heading for Volgograd, Russia from Yerevan overturned near the city of Budyonovsk in still unclear circumstances on Sunday.
10:19 18/08/2014Pope Francis urges inter-Korean reconciliationKoreans, Pope Francis said, should reject a "mindset of suspicion and confrontation" and find new paths to build peace.
11:46 16/08/2014Feast of Assumption of St. Mary to be celebrated tomorrowTomorrow, on August 17, the Armenian Church will celebrate the Feast of the Assumption of St. Mary, the Holy Mother of God. In the calendar of the Armenian Church, this feast is the fourth of five...
10:00 16/08/2014Yazidi villagers 'massacred' in IraqKurdish officials confirmed the attack on Kocho after it was reported by Yazidi activists based in Washington.
10:04 15/08/2014Ebola crisis vastly underestimated, says WHOThe World Health Organization said its staff had seen evidence that the numbers of reported cases and deaths do not reflect the scale of the crisis.
17:54 14/08/2014Dolphins and whales can squeal for pleasureThe new research seems to indicate that the squeal is, quite simply, a cry of delight.
10:11 14/08/2014WHO: Ebola cases near 2,000, with more than half deadThe deadliest Ebola outbreak in recorded history has now infected nearly 2,000 people, with more than half of those killed by the disease, the World Health Organization said Wednesday, according to...
10:05 14/08/2014Pope Francis visits South Korea in first Asia tripDuring his trip, he will beatify Korean Catholics who died for their faith and attend a Catholic youth festival.
10:05 13/08/2014Robin Williams death: Police confirm suicideMarin County Sheriff's Lt Keith Boyd said Williams, 63, had been treated for depression and killed himself by hanging.
18:03 12/08/2014Obama leads Robin Williams tributes"He gave his immeasurable talent freely and generously to those who needed it most - from our troops stationed abroad to the marginalised on our own streets," said Obama.