13:02 28/04/2021Վրաստանի վարչապետը հանդիպել է Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայության ղեկավարինՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հանդիպել է Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայության ղեկավար Ալի Նագիևին: Այս մասին գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Վարչապետի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ,...
11:12 28/04/2021Հնդկաստանում կորոնավիրուսային վիճակն աղետալի է․ մեկ օրում 360 հազար նոր դեպք, 3000 մահՀնդկաստանում կորոնավիրուսից մահացածների թիվը նախօրեին գերազանցել է 200,000-ը։ Ըստ պաշտոնական տվյալների՝ 24 ժամվա ընթացքում առաջին անգամ հաղորդվել է ավելի քան 3000 մահվան մասին: Այս մասին գրում է...
10:06 28/04/2021Մոսկվայում բացվել է Կարո Հալաբյանի հուշարձանըԱպրիլի 27-ին Մոսկվայում (Մալի Պեսչանի նրբ․2 հասցեի հարևանությամբ) կայացել է հայազգի խորհրդային ճարտարապետ Կարո Հալաբյանի բրոնզե հուշարձանի բացումը։ Նախաձեռնությունը պատկանում է ՌԴ-ում ՀՀ...
15:57 27/04/2021Նոր Ղազանչիում առաջ տված դիրքերը թշնամին առավոտյան նույնչափ ետ է քաշել․ վարչակազմի ղեկավարԱպրիլի 25-ի երեկոյան ադրբեջանցիները Մարտակերտի շրջանի Նոր Ղազանչի գյուղի վարչական տարածքին պատկանող իրենց դիրքից 370 մետր առաջ էին եկել: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է...
10:06 26/04/2021«Օսկարի» հաղթողներըԼոս Անջելեսում կայացել է ԱՄՆ կինոակադեմիայի «Օսկար» 93-րդ մրցանակաբաշխությունը: «Լավագույն ֆիլմ» անվանակարգում մրցանակը տրվել է Քլոե Չժաոյի «Քոչվորների երկիրը» ֆիլմին, որը մի կնոջ մասին է, ով մնալով...
09:45 26/04/2021Մարտին Սկորսեզեն քրիստոնեության ծագման մասին սերիալ կնկարահանիՊրոդյուսեր և ռեժիսոր Մարտին Սկորսեզեն և սցենարիստ Պոլ Շրյոդերը նախատեսում են սերիալ նկարահանել քրիստոնեության ծագման մասին: Նախագիծը կստեղծվի Netflix-ի համար։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին...
21:29 24/04/2021Թուրքիայի արտգործնախարարը ջղաձգված գրառումներ է կատարում իր թվիթերյան էջումԹուրքիայի Արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն ԱՄՆ նախագահ Ջոզեֆ Բայդենի ապրիլքսանչորսյան ուղերձից և նրա կողմից ցեղասպանություն բառը պաշտոնապես կիրառելուց հետո թվիթերյան իր միկրոբլոգում...
19:00 24/04/2021«Միլիոնավոր մարդիկ սպանվել են պարզապես հայ լինելու պատճառով. 106 տարի է անցել, բայց մենք հիշում ենք». Գարիկ ՄարտիրոսյանՌուսաստանաբնակ հումորիստ Գարիկ Մարտիրոսյանն ինստագրամյան իր էջում գրառում է կատարել՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 106-րդ տարելիցին և զոհերի հիշատակին։ Գրառմանը կից նա հրապարակել է Հայոց...
13:25 24/04/2021Ալեքսիս Օհանյան․ Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը ծննդյանս լավագույն նվերը կլինի, նախագահ Բայդեն, հուսախաբ չանես«ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը վերջապես հնարավոր է ճանաչի Հայոց ցեղասպանությունը և, կարծում եմ, այն կարող է լինել ծննդյանս լավագույն նվերը»,- այս մասին ասում է ամերիկահայ գործարար, «Reddit»-ի հիմնադիր...
12:33 24/04/2021ՀՀ-ում Նիդերլանդերի դեսպանի հայերեն ուղերձը՝ ԾիծեռնակաբերդիցՀայաստանում Նիդերլանդների դեսպան Նիկո Սխերմերսը հայերեն ուղերձ է հղել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրից՝ Մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակի օրվա կապակցությամբ: «Ապրիլի 24-ը Մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակի օրն է։...
09:59 24/04/2021«Մեր վերքերը դեռ բաց են». Արդարության երթ ՍիդնեյումԱյս պահին Ավստալիայի մայրաքաղաք Սիդնեյում անցկացվում է Օսմանյան Թուրքիայի կողմից իրականացրած Հայոց Ցեղասպանության 106-րդ տարելիցի կապակցությամբ արդարության երթ։ Մասնակիցներն աշխարհին հիշեցնում են՝...
19:36 23/04/2021Ազատության հրապարակից մեկնարկել է ջահերով երթըԵրևանի Ազատության հրապարակից մեկնարկել է Հայոց ցեղասպանության 106-րդ տարելիցին նվիրված ավանդական ջահերով երթը: Երթի մասնակիցները ջահերով շարժվում են դեպի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը...
16:02 23/04/2021Ծիծեռնակաբերդում այսօր կհնչի Վերդիի «Ռեքվիեմ»-ըԻ հիշատակ Ցեղասպանության զոհերի Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը կներկայացնի Վերդիի «Ռեքվիեմը»
15:07 23/04/2021Թուրք գրող․ Մեր վայրի ազգայնամոլությունը չի վերանա, քանի դեռ չենք առերեսվել Հայոց ցեղասպանության հետՀայոց ցեղասպանության 106-րդ տարելիցի նախօրեին Ermenihaber.am-ը զրուցել է թուրք գրող և թարագմանիչ Մուրաթ Ույուրքուլաքի հետ։ Հայ ընթերցողը նրա հետ ծանոթանալու հնարավորություն կունենա Հրանտ Դինքի...
17:36 22/04/2021Փոխգնդապետ Սարգիս Ստեփանյան. Էլ ի՞նչ պիտի լինի, որ արթնանանք, գուցե՞ թուրքին մեր տան մեջ տեսնե՞նք«Ուշ չէ, դեռ կարող ենք փրկել մնացածը»։
15:50 22/04/2021Ջահերով երթ՝ ապրիլի 23-ին ժամը 19։00-ինՕսմանյան Թուրքիայի կողմից 1915 թվականին իրականացրած Հայոց Ցեղասպանության տարելիցի նախօրեին Երևանում կիրականացվի ավանդական ջահերով երթը։ Այն կմեկներկի ապրիլի 23-ին ժամը 19։00-ին Ազատության հրապարակից։...
13:23 21/04/2021Չավուշօղլու․ Բայդենի կողմից ցեղասպանության ճանաչումը ավելի կվնասի ՆԱՏՕ-ի դաշնակիցների արդեն իսկ լարված կապերինԹուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն երեքշաբթի օրը հայտարարել է, որ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի ցանկացած քայլ` ճանաչելու Օսմանյան կայսրության կողմից 1915 թ.
10:50 21/04/2021Ռոբերտ Էլիբեկյանի ծննդյան օրն է«Մի բան է հստակ՝ կյանքը ինչպես մարդու սրտի կարդիոգրաման, նույն ռիթմը չի ունենում։ Եվ դա հրաշալի է»:
17:30 20/04/2021«Մասունքներ, որ լուռ չեն»Հայաստանի պատմության թանգարանը սկսում է առցանց ցուցադրություն՝ նվիրված Հայոց Ցեղասպանության 106-րդ տարելիցին։
16:23 20/04/2021ՈւԵՖԱ. Մադրիդի «Ռեալը», «Մանչեսթեր Սիթին» և «Չելսին» չեն նվաճի ՉԼ կիսաեզրափակչի ուղեգիրԹվում է, որ Սուպեր լիգայի ստեղծման հետ կապված եվրոպական ֆուտբոլում հեղափոխական փոփոխությունները վերածվում են իսկական պատերազմի, գրում է sport.ru-ն։ Սա հենց այն եզրակացությունն է, որը կարելի է անել...

16:35 03/11/2016Эрдоган обвинил Германию в поддержке сторонников ГюленаПо его словам, Анкара передала канцлеру ФРГ Ангеле Меркель четыре тысячи документов, доказывающих вину находящихся в Германии сторонников Гюлена.
13:25 03/11/2016Акции Facebook упали почти на 8% из-за возможного снижения выручки от рекламыТакже компания в следующем году планирует большие объемы инвестиций, которые приведут к сильному увеличению расходов.
15:04 02/11/2016Прокуратура Анкары санкционировала задержание 103 работников системы образования ТурцииОперация проходит в 16 провинциях страны, 31 человек уже задержан.
15:33 01/11/2016Глава НТК Украины заявил об отставке из-за проблем с бюджетом «Евровидения-2017»Он отметил, что, возможно, хотя бы так удастся привлечь внимание к проблемам с бюджетом песенного конкурса «Евровидение-2017».
15:30 31/10/2016Болельщики «Манчестер Юнайтед» собирают деньги на акцию против главного тренера клуба Жозе МоуриньюБолельщики намерены арендовать самолет, который пролетит во время ближайшего домашнего матча над «Олд Траффорд» с баннером «Моуринью, убирайся».
13:23 29/10/2016Зариф и Могерини обсудили в Тегеране перспективы отношений Ирана и ЕСМинистр иностранных дел Ирана Мохаммад Джавад Зариф и верховный представитель Европейского Союза (ЕС) по иностранным делам и политике безопасности Федерика Могерини провели встречу в Тегеране.
12:48 28/10/2016Ереван возглавил рейтинг самых популярных среди москвичей направлений на ноябрьские праздникиВ России в связи с Днем народного единства выходными являются три дня – с 4 по 6 ноября.
15:37 27/10/2016Из-за проблем с безопасностью Турция потеряла $15 млрд. в туристическом сектореСнижение трат иностранных визитеров отражается на деятельности торговли, которая живет за счет туристов.
14:33 26/10/2016Надежда Савченко приехала в Россию, позабыв, как назвала Путина «гнидой» и потребовала «отцепиться от Украины»По себе знаю как важно, когда в зале "суда", где ты сидишь в клетке, присутствуют Украинцы. Когда есть кому крикнуть: "Слава Украине!" и услышать в ответ: "Героям слава!"
12:58 25/10/2016В Беларуси азербайджанцы устроили перепалку во время религиозной церемонииПрошедшая в Минске траурная церемония Ашура ознаменовалась скандалом внутри азербайджанской общины Беларуси.
17:55 24/10/2016Епископ из Канады умер в Тбилиси во время визита Папы Римского в ГрузиюЕпископ Зора прибыл в Грузию с Папой Франциском вместе с другими епископами. Он принял участие в нескольких мероприятиях в Тбилиси.
15:28 22/10/2016МИД Беларуси вручил ноту послу Украины из-за инцидента с самолетом «Белавиа»Самолет, направлявшийся в Минск, вернули в киевский аэропорт «Жуляны» (Киев) под угрозой поднять истребители. С борта судна был снят один пассажир, являющийся гражданином Армении.
15:42 20/10/2016Премьер России Д.Медведев представил Мутко коллегам фразой «лет ми спик фром май харт»Шутили по поводу произношения Мутко не только в сети. Например, на прошлый день рождения, 8 декабря 2015-го, Путин подарил ему самоучитель английского языка.
11:07 20/10/2016Премьер Карен Карапетян поручил заняться вопросом транспортного обслуживания в селах АрменииКарен Карапетян в частности поручил изучить существующие в селах Армении транспортные проблемы и представить предложения по их устранению.
17:30 19/10/2016Две трети «детей-беженцев», принятых Британией из Кале, оказались взрослымиПосле того как фото детей, многие из которых выглядят довольно взрослыми молодыми людьми, попали в СМИ, многие стали сомневаться в их возрасте.
16:54 18/10/2016Трое иранских министров подали в отставкуСогласно информации, в отставку подали министр образования Али Асгар Фани, министр культуры Али Джаннати и министр спорта и молодежи Махмуд Гударзи.
12:16 17/10/2016Баку – город «зданий-призраков». Известный российский фотоблогер о пустующих новостройках столицы Азербайджана«Некоторые шутят, что городу стоит начать экспортировать пустые здания за границу, и тогда у страны появится новая статья доходов», – пишет Варламов.
12:12 15/10/2016Фонд IDeA выделяет $250 000 и начинает сбор средств для оказания помощи армянам Сирии«Мы считаем спасение жизней наших соотечественников безусловным приоритетом. При этом мы уважаем право сирийских армян самостоятельно принимать решения о своем будущем».
11:30 15/10/2016Президент Нигерии: Для меня место моей жены на кухне, в гостиной и еще в одной комнатеСтоявшая рядом с президентом канцлер Германии Ангела Меркель, услышав эту фразу, взглянула на него и рассмеялась.
15:47 14/10/2016Тигран Саркисян: Таможенный кодекс ЕАЭС может быть подписан в декабреВ Ереване сегодня, 14 октября, начал работу Первый международный форум Евразийского партнерства (МФЕП).