10:00 19/03/2021Ռուս խաղաղապահների աջակցությամբ Արցախում վերսկսվել է ջրի պոմպակայանի կառուցումըԱրցախում գտնվող ռուս խաղաղապահներն ապահովում են ջրի պոմպակայանի կառուցման անվտանգությունը, որով ջուր է մատակարարվելու Հնապատ և Ասկերան բնակավայրերին, որոնց տների մեծ մասը ռազմական գործողությունների...
14:33 18/03/2021Վրաստանի նախագահը պատվաստվել է խնդրահարույց AstraZeneca պատվաստանյութովՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին պատվաստվել է կորոնավիրուսի դեմ՝ AstraZeneca-ի պատվաստանյութով: Այս մասին գրում է Gazeta-ն։ Հաղորդվում է, որ վրաց առաջնորդը պատվաստվել է իր ծննդյան օրը: «Եթե մենք...
09:30 18/03/2021Լատվիայի մշակութային գործիչները կոչ են արել Ադրբեջանին արագացնել հայ գերիների վերադարձըԼատվիայի հայտնի արվեստագետները, մտավորականներն ու մշակութային գործիչները հանդես են եկել հայտարարությամբ, որով կոչ է արվում Ադրբեջանին արագացնել զոհերի մարմինների և ռազմագերիների ու գերեվարված անձանց...
20:17 17/03/2021Մի փոքր հակահայկական սիմվոլիզմ Շուշիում՝ փողոցներն անվանափոխվում են․ Արգամ ԵղիազարյանԱդրբեջանն արդեն սկսել է Շուշիի փողոցների անվանափոխումը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է օգտատեր Արգամ Եղիազարյանը։ «Մի փոքր հակահայկական սիմվոլիզմ Շուշիում...
11:25 17/03/2021Սփայք Լին կնախագահի Կաննի կինոփառատոնի ժյուրինԱմերիկացի կինոռեժիսոր Սփայք Լին, որը անցած տարի պետք է գլխավորեր Կաննի կինոթառատոնի ժյուրին, այդ պաշտոնում կմնա նաև այս տարի: kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, այդ մասին հայտնել են փառատոնի...
09:00 17/03/2021Հոբելյանական համերգ՝ նվիրված Առնո Բաբաջանյանի ծննդյան 100-ամյակինՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը մարտի 18-ին ժամը 19:30-ին‚ «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում հանդես կգա Առնո Բաբաջանյանի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանին նվիրված համերգով։ ԿԳՄՍ նախարարության...
19:54 16/03/2021Խոստանում եմ՝ մոտ ապագայում Արմենը մամուլի ասուլիս կհրավիրի, կհերքի իր տարածած կեղծ տեղեկատվությունը․ Գորիսի համայնքապետԳորիս համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադառնալով ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանի հայտարարությանը առ այն, որ երկիրն այնպիսի վիճակում չէր գտնվում, որ...
18:37 16/03/2021ՀՖՖ-ն պաշտոնական գրություն է ստացել «Ռոմայից» Հենրիխ Մխիթարյանի վնասվածքի վերաբերյալՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան պաշտոնական գրություն է ստացել իտալական «Ռոմա» ակումբից, որտեղ ներկայացված են Հենրիխ Մխիթարյանի հետազոտության արդյունքները: ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ ըստ դրանց՝...
12:37 16/03/2021ՀՀ ԱԳ նախարար․ Եռակողմ հայտարարությունը չի հասցեագրում կարգավորման առանցքային տարրերը, որոնցից առաջնայինն է Արցախի կարգավիճակի հարցը«Եվրոպական անվտանգության համար այս դժվարին ժամանակներում հենց Ձեր երկիրը՝ Շվեդիան, որի՝ միջազգային խաղաղության համար կատարած ներդրումը հայտնի է բոլորիս, ստանձնել է կազմակերպության ղեկավարումը»,- այս...
12:34 16/03/2021ԿԲ. Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը թողնվել է անփոփոխՄարտի 16-ի նիստում ՀՀ ԿԲ խորհուրդը որոշել է վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը թողնել անփոփոխ՝ սահմանելով 5.5%: Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության փոխանցմամբ, ԿԲ կողմից տրամադրվող...
12:24 16/03/2021Ռուսաստանում առաջին անգամ հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի հարավաֆրիկյան շտամՌուսաստանում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի «հարավաֆրիկյան» շտամ։ Այս մասին, Ria-ի հաղորդմամբ, հայտնել է «Ռոսպոտրեբնադզորը»: Հաղորդվում է, որ հայտնաբերվել է բրիտանական շտամի 28 դեպք, հարավաֆրիկյան...
12:08 16/03/2021Յոթ կուսակցություններ առաջարկում են դիմել ՌԴ-ին՝ Մոսկվայի ու Կարսի պայմանագրերը չեղյալ հայտարարելու համարՀայաստանյան յոթ կուսակցություններ տարածել են համատեղ հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Միջազգայնորեն չճանաչված բոլշևիկյան Ռուսաստանի և միջազգայնորեն չճանաչված Թուրքիայի Ազգային մեծ ժողովի...
10:35 16/03/2021Հայ ուխտավորները ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ այցելել են Դադիվանք և ԱմարասՌուսաստանի նախագահի, Հայաստանի վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի 2020 թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության իրականացման շրջանակներում ռուս խաղաղապահները շարունակում են աջակցել Արցախի խաղաղ կյանքի...
22:03 15/03/2021Միակ ելքն, իմ կարծիքով, Փաշինյանի անհապաղ և ինքնակամ հրաժարականն է. Լևոն Տեր-ՊետրոսյանՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն արձագանքել է Հայրենիքի փրկության շարժման վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի այսօրվա հայտարարությանը, որտեղ ներկայացրել է իր տեսակետն արտահերթ ընտրությունների...
09:00 15/03/2021Իսպանիայի ազգային գրադարանը չորս տարի թաքցրել է Գալիլեո Գալիլեյի տրակտատի գողությունըԻսպանիայի ազգային գրադարանը չորս տարի լռել է իտալացի ֆիզիկոս, աստղագետ Գալիլեո Գալիլեյի տրակտատների գողության մասին։ Այս մասին գրում է kulturomania.ru կայքը՝ հղում անելով El Pais-ին։ Հաղորդվում է, որ...
19:00 13/03/2021Christie’s-ը վաճառքի կհանի Պիկասոյի երկու կտավԼոնդոնում վաճառքի կհանվեն Պիկասոյի վրձնին պատկանող երկու կտավ: kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, վաճառքը կիրականացնի Christie’s աճուրդի տունը մարտի 23-ին: Լոտերից մեկը «Մանյակով մերկ պառկածը» կտավն է,...
11:12 13/03/2021Մինչև մայիսի 1-ը պատվաստված կլինեն ԱՄՆ-ի չափահաս բոլոր բնակիչներըԿովիդի համավարակի անցած մեկ տարվա ընթացքում աշխարհում ավելի քան 2 միլիոն 600 հազար մարդ է մահացել, որոնցից 530 հազարը` Միցյալ Նահանգներում: «Ամերիկայի ձայն»-ը գրում է, որ իր պաշտոնավարման առաջին 50...
12:29 12/03/2021Շվեդիայի թագաժառանգ արքայադուստրը և ամուսինը կորոնավիրուսով են վարակվելՇվեդիայի թագաժառանգ արքայադուստր Վիկտորյան և նրա ամուսինը՝ արքայազն Դանիելը, վարակվել են կորոնավիրուսով, գրում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ հղում տալով պալատի մամուլի ծառայությանը։ «Մարտի 10-ից թագաժառանգ...
11:15 12/03/2021Երեկոյան ժամերին ցիկլոնային դաշտը դուրս կգա Հայաստանի տարածքից և տեղումները կդադարենԻնչպես և կանխատեսվել էր մարտի 11-12-ին հզոր ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված հանրապետության ամբողջ տարածքում դիտվել են ձյան առատ տեղումներ: Բացառություն են կազմել Արարատյան դաշտի ցածրադիր...
17:16 11/03/2021Նորակոչիկ զինծառայողների հետ անցկացվում են պարապմունքներ3-րդ զորամիավորման զորամասերում նորակոչիկ զինծառայողների հետ պարբերաբար անցկացվում են մարտական և շարային պատրաստության պարապմունքներ: ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի և տեղեկատվության վարչության...

16:30 25/07/2016JAMnews: Азербайджанские учебники изобилуют оскорблениями в адрес армянского народа, это «язык ненависти»Первое упоминание о Карабахском конфликте в Азербайджане начинается в учебнике «Познание мира» для третьих классов.
21:10 23/07/2016Раненный в апреле армянский военнослужащий Роланд Саакян переведен в больничную палатуР. Саакян был прооперирован 7 раз, однако планируется проведение и других операций.
12:09 23/07/2016Wikileaks рассекретил свыше 19 тыс. писем, связанных с кандидатом в президенты США Хиллари Клинтон.Ранее государственный департамент США начал повторное расследование касательно использования Хиллари Клинтон частного почтового сервера во время ее пребывания на посту госсекретаря.
14:10 22/07/2016«Виртуальное безумие»: играющий в Pokemon Go журналист сорвал брифинг представителя Госдепа СШАPokemon GO – бесплатное приложение, основанное на технологии «дополненной реальности» – цифровой и реальный миры соединяются.
14:12 21/07/2016В Швеции водитель автобуса с криками «Ненавижу вас» избил сирийского беженца: шокирующее видеоПо словам пострадавшего, этот же водитель автобуса ранее не пускал на борт и других беженцев, поэтому он попытался сфотографировать его, чтобы сообщить властям о его поведении.
15:15 20/07/2016«Месть Эрдогана»: Власти Турции лишили Гюлена пенсии после обвинений в организации госпереворотаПрезидент Турции Тайип Эрдоган обвинил Гюлена в организации попытки военного переворота. Сам Гюлен ранее осудил мятеж и заявил о своей непричастности.
10:40 19/07/2016Эпитеты от команды Трампа: Хиллари Клинтон сперва назвали «глупой», а затем – «жуликоватой»Присутствовавшие начали скандировать: «За решетку ее!»
10:30 18/07/2016Трамп обвинил в успехах ИГ «глупую» Хиллари Клинтон и предложил объявить войну группировке«У нас будет невероятная разведка, которой мы сейчас не располагаем. У нас сейчас людей там нет», – считает Трамп.
16:05 17/07/2016Андриас Гукасян: Очевидно, что мятежники в Ереване не намерены сдаваться и будут сражаться до последнего патронаПо его словам, для предотвращения «неизбежного братоубийственного столкновения» граждане должны собраться на акцию возле головного офиса Полиции Армении.
11:00 16/07/2016Террорист из Ниццы имел проблемы с психикой у сына: заявление отца Мохамеда БухлеляЯ отвел его к психиатру, тот провел лечение, сказал, что у сына тяжелое заболевание...
16:35 15/07/2016Иран тестирует новые центрифуги и жалуется на несоблюдение Вашингтоном «ядерного соглашения»Иранский чиновник также предупредил, что если такое произойдет, то скорость, с которой Тегеран может ввести в строй приостановленные мощности, очень удивит американцев.
15:24 14/07/2016«Prison Policy Initiative»: В Армении наименьшее количество заключенных среди стран регионаАрмения заняла первое место в регионе и второе место среди стран СНГ по наименьшему показателю числа заключенных на каждые 100 тысяч жителей.
15:18 13/07/2016«Открытый увлекательный футбол» – в СтепанакертеВ данном мероприятии приняли участие 169 детей из Степанакерта и Мартакерта.
15:48 12/07/2016В проекте договора о Таможенном кодексе ЕАЭС неразрешенными остаются 11 разногласийОб этом сообщили в пресс-службе Государственного таможенного комитета Беларуси.
13:25 12/07/2016Игорь Попов: Сопредседатели МГ ОБСЕ вновь посетят регион, дата не определенаПо его словам, в понедельник в Вене прошло плановое заседание всех членов Минской группы.
15:58 11/07/2016Зверское убийство армянской семьи в Грузии совершили 3 молодых людей с целью грабежаОдин из подозреваемых признался в том, что совершил убийство.
18:10 09/07/2016«Футбол с нами»: в Ереване организуют праздник к финальному матчу Евро-2016 между сборными Франции и Португалии«Приглашаем всех желающих присутствовать на праздничной программе и вместе посмотреть финальную игру первенства Европы по футболу».
13:13 08/07/2016Силы КСИР Ирана ликвидировали в провинции Курдистан террористическую группу из 13 человекОднако «ни одному из них не удалось скрыться, и все бандиты были убиты», добавил командующий.
15:55 07/07/2016Комитет Европарламента высказался за отмену виз для граждан Грузии, Украины и КосовоДепутат Европарламента Андрей Мамикинс пояснил грузинским журналистам, что данное голосование поддерживает доклад о безвизовом режиме для граждан Грузии.
18:34 05/07/2016Медведев против «помидоров»: Россия не побежит сразу все открывать для ТурцииПремьер-министр РФ Дмитрий Медведев заявил, что никаких решений по возобновлению поставок турецких овощей пока не принято, вопрос будет обсуждаться с Анкарой, но это не значит, что Россия «немедленно...