13:50 03/03/2021Էրդողանը՝ Մակրոնին. Կարող ենք ներդրում ունենալ Կովկասի խաղաղության ջանքերումԹուրք-ֆրանսիական ճգնաժամից 5 ամիս անց՝ մարտի 2-ին, Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն ու Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը տեսակոնֆերանսի ձևաչափով առաջին անգամ հանդիպում են անցկացրել: Հանդիպմանը...
13:23 03/03/2021Նունե Թումանյանի «2020»-ըՀայաստանի Նկարիչների միությունում մինչև մարտի 10-ը կգործի «Գարնանային Սալոն» 2021 խորագիրը կրող ցուցահանդեսը:
09:00 03/03/2021Ազգային պատկերասրահի հուշաձեռագրային բաժնի արժեքավոր նյութերի մեծ մասը կհրապարակվի առաջին անգամՀայաստանի Ազգային պատկերասրահը 100 տարեկան է։
18:44 02/03/2021Մալխաս Ամոյանը` Կիևի մրցաշարի հաղթողՀունահռոմեական ոճի ըմբիշ Մալխաս Ամոյանը Կիևում անցկացված միջազգային ավանդական մրցաշարում հաղթանակ է տոնել: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Հատկապես տպավորիչ է եղել եզրափակչում Ռիոյի օլիմպիական խաղերի...
18:25 02/03/2021Հուշ-երեկո՝ նվիրված ռազմաբժշկական ֆակուլտետի անմահացած ուսանող Ազատ ԶաքարյանինԵրևանի պետական բժշկական համալսարանում անցկացվել է հուշ-երեկո՝ ռազմաբժշկական ֆակուլտետի անմահացած ուսանող Ազատ Զաքարյանի ծննդյան օրվան նվիրված: Այս մասին հայտնում են ԵՊԲՀ մամուլի ծառայությունից։...
17:54 02/03/2021Աշոտյան. Անդրանիկ էֆենդի, բա ապրիլյանի հանձնաժողովի զեկույցը ի՞նչ եղավՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է. «Անդրանիկ Քոչարյան կոչվող արարածը ԱԺ ամբիոնից հայտարարում է, որ ապրիլյան պատերազմին մենք պարտություն ենք կրել: Իհարկե, կարելի էր չզարմանալ, որ Ադրբեջանի հետ...
17:32 02/03/2021Ահազանգ. Ծնունդով Մարտակերտից հայաստանցու ծննդավայրը անձնագրում նշել են Ադրբեջան«Չեմ ընդունում, որ սա զուտ անգրագիտություն կամ փնթիություն է»։
14:00 01/03/2021ԱՀԿ. Աշխարհի բնակիչների գրեթե 10 տոկոսն ունի COVID-19-ի հակամարմիններԵրկրագնդի բնակչության գրեթե 10%-ն ունի SARS-CoV-2-ի հակամարմիններ: Այս մասին հայտարարել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր հետազոտող Սումիա Սվամինաթանը, փոխանցում է...
13:20 01/03/2021Երևանում ներքաղաքական պայքարի վառելիքը «Իսկանդեր»-ի մասին հայտարարություններն էին․ ռուսական Առաջին ալիքՌուսական Առաջին ալիքը ծավալուն ռեպորտաժով կիրակնօրյա եթերում անդրադարձել է Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձություններին։ «Երևանը շարունակում է մնալ մի վայր, որտեղից եկող նորությունների նկատմամբ մեծ է...
11:54 01/03/2021Արթուր Դանիելյան. Փաստ է, որ Թուրքիան վերցրել է Հայաստանում իշխանությունը«Ադեկվադ» միաբանության հիմնադիր Արթուր Դանիելյանը գրում է. «Թուրքիան ասում է՝ Հայաստանում հեղաշրջման փորձերը անընդունելի են, այսինքն, ասել կուզի՝ Հայաստանում իշխանությունը վերցրել ենք ու չենք տալու...
10:00 01/03/2021Հայտնի են դարձել համաճարակի ընթացքում ռուս աստղերի վարձավճարների չափերըՊոլինա Գագարինան, Սվետլանա Լոբոդան և Դմիտրի Բիլանը կորոնավիրուսի համաճարակի ժամանակ դարձել են Ռուսաստանում ամենաբարձր վարձատրվող փոփ աստղերը: Այդ մասին գրում է «ԿՊ ռու» կայքը: Գործակալության...
19:28 28/02/2021Կիրակի օրով՝ Գլխավոր դատախազի տեղակալը և ԱԺ պետաիրավական հանձնաժողովի նախագահըԻ՞նչ են քննարկում։
18:17 28/02/2021Հիմա ժողովներ են, որ վաղը՝ մարտի 1-ին, Նիկոլի համար գլխաքանակ ապահովեն. Գեղամ ՄանուկյանՀՅԴ գործիչ Գեղամ Մանուկյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Կիրակի է, բայց կառավարությունը, նախարարությունները, պետական համակարգն այսօր տքնաջան աշխատում են։ ՈՉ Հայաստանի Հանրապետության, Արցախի, քաղաքացու...
09:43 28/02/2021Սոֆյա Հովսեփյան. Բանակի դեմ դուրս գալ՝ սեփական ամբիցիաներից ելնելո՞վ«Բանակ կազմաքանդելու ճանապարհ է որդեգրված»։
11:10 27/02/2021Human Rights Watch-ը՝ Ադրբեջանի ԶՈւ-ի կողմից Արցախի բժշկական հաստատությունների վրա հարձակումների մասինHuman Rights Watch միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպությունը նոր տվյալներ է ներկայացրել 2020 թվականին արցախյան հակամարտության գոտում պատերազմական երեք դրվագների վերաբերյալ: «Human Rights Watch-ի...
09:08 27/02/2021«Բարսելոնայի» գլխավոր մարզիչն արյունահոսության պատճառով դադարեցրել է ասուլիսը«Բարսելոնա» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչ Ռոնալդ Կումանն առողջական խնդիրների պատճառով ստիպված է եղել ժամանակից շուտ ավարտել սպանական պրեմիեր լիգայի 25-րդ տուրի «Սևիլիա»-ի հետ խաղից առաջ...
16:55 26/02/2021ԵՊՀ-ական Գևորգ Արշակյանը «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանակիր էԵՊՀ շրջանավարտ, ավագ լեյտենանտ, Արցախյան երկրորդ պատերազմին մասնակցած և Շուշիի պաշտպանության համար հերոսաբար զոհված Գևորգ Արշակյանը պարգևատրվել է «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով, որն այսօր...
19:02 25/02/2021Հանգիստ, հանգիստ, քո հետևից կգան. Նիկոլ Փաշինյանը՝ իր դեմ բողոքող քաղաքացունԱյսօր դեպի 3-րդ մաս Նիկոլ Փաշինյանի կազմակերպած երթի ժամանակ քաղաքացիներից մեկը իր տան պատուհանից բողոքի կոչ հղեց Փաշինյանի ուղղությամբ: Փաշինյանի կողմնակցի հակադարձմանը քաղաքացին բարձրաձայն...
18:16 25/02/2021ԱՄՆ դեսպանատուն. Հանդես բերել հանգստություն, առանց բռնության թուլացնել լարվածությունըԱՄՆ դեսպանատունը տարածել է հայտարարություն Հայաստանի ներքաղաքական զարգացումների մասին, որտեղ ասված է.
17:09 25/02/2021Մենք ամուր կանգնած ենք ՊՆ-ի ու ԳՇ-ի կողքին և համոզված ենք, որ րոպե առաջ այս տխրահռչակ իշխանությունը պետք է հեռանա. ԱռուշանյանՀՀ Սյունիքի մարզի Գորիս համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանը շնորհակալություն է հայտնել Գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանին և ողջ շտաբին, այս պատմական և վճռական պահին հայի և Հայաստանի Հանրապետության...

14:58 14/06/2016Депутат Бундестага потребовала запретить президенту Турции въезд на территорию Германии«Всем тем, кто призывает к насилию и угрожает безопасности депутатов Бундестага, Германия должна запретить въезд на территорию страны. Эрдоган – не исключение», – заявила депутат.
13:13 13/06/2016Депутатам Бундестага турецкого происхождения предоставили охрануСоответствующее решение принято после того, как они начали получать оскорбления и угрозы в связи с принятием резолюции о Геноциде армян.
09:57 11/06/2016Канада и Иран начали переговоры о восстановлении отношенийМинистр иностранных дел Канады Стефан Дион подтвердил, что Канада наладила предварительные контакты с Ираном.
18:24 10/06/2016Ученик гимназии «Квант» представил премьеру Армении разработанное им устройство для нейтрализации беспилотниковОвик Абраамян в гимназии «Квант» ознакомился с условиями обучения и образовательными программами.
14:34 09/06/2016Глава Коллегии ЕЭК Т.Саркисян: Ключевым субъектом и бенефициаром евразийской интеграции должен быть бизнесТигран Саркисян акцентировал внимание членов Коллегии (Министров) ЕЭК на необходимости более внимательного отношения к потребностям бизнеса стран Евразийского экономического союза.
12:28 09/06/2016Председатель бундестага Норберт Ламмерт жестко раскритиковал президента Турции ЭрдоганаЗаявление Норберта Ламмерта вызвало овацию в зале, в котором присутствовала также канцлер ФРГ Ангела Меркель.
15:04 08/06/2016В этом году Анталья лишилась 96% российских туристовСогласно прогнозам властей Антальи, курорт не досчитается около 3 миллионов туристов из России стран СНГ и более 1,75 миллиона туристов из Европы.
20:56 07/06/2016Белорусский путешественник: Каждый армянин считает своим долгом восстановление мирной жизни в НКРДалее Андреевский отмечает, что, покидая НКР, на обратном пути в Ереван можно посетить еще один потрясающий курортный город Армении – Джермук.
12:51 07/06/2016В Турции прошла демонстрация в ответ на заявление Эрдогана о женщинахВ Конфедерации прогрессивных профсоюзов Турции заподозрили власти в намерении использовать женщин в качестве дешёвой рабочей силы.
16:37 06/06/2016Хваленая стабильность Казахстана «дала трещину»: статья Reuters о развитиях в АктобеСпецслужбы Казахстана, где мирные протесты сменились актами насилия, унесшими десяток жизней, заявили, что предотвратили переворот, организованный пророссийским предпринимателем-пивоваром.
15:05 04/06/2016В Германии состоится концерт в поддержку семей погибших армянских военнослужащихВ немецком городе Гамбург сегодня состоится благотворительный концерт под названием «Парни, которых больше нет».
15:46 03/06/2016Али Хаменеи: Цели Большого Сатаны – США – на 180 градусов отличаются от планов Ирана«Мы не будем взаимодействовать с Америкой для решения кризисов в регионе».
16:06 02/06/2016Армянские активисты станцевали кочари перед Бундестагом Германии после принятия резолюции о Геноциде армянВ резолюции содержится призыв к правительству Германии «и далее способствовать широкому общественному обсуждению изгнания и практически полного истребления армян в 1915-16 годах».
16:58 01/06/2016«Azariha»: Новоназначенный посол Азербайджана в Иране координировал антииранскую деятельность Эльдара Махмудова«Чем раньше занимался новоназначенный посол Азербайджана в ИРИ Буньяд Гусейнов? С какой целью он назначен послом Азербайджана в Иране?»
12:33 01/06/2016Армения и Иран планируют отменить въездные визыПроект соответствующего решения включен в повестку дня предстоящего 2 июня заседания правительства РА.
15:30 31/05/2016Мисс Турцию-2006 приговорили к 14 месяцам тюрьмы условно за оскорбление ЭрдоганаМодель, коронованная званием «Мисс Турция» в 2006 году, была задержана за сатирический пост в социальной сети Instagram.
14:09 30/05/2016Дмитрий Песков: Идея Анкары о группе по отношениям с Россией не решит проблемыРанее в понедельник глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу заявил, что Анкара предлагает создать рабочую группу для нормализации российско-турецких отношений.
16:50 28/05/2016Путин ответил на слова Порошенко о возврате Крыма: «Дай бог вашему теляти нашего волка съесть»«Что касается Крыма, этот вопрос, мы считаем, закрыт окончательно», – подчеркнул Путин.
18:38 27/05/2016Помилованная президентом России Надежда Савченко назвала Путина «гнидой» и потребовала «отцепиться от Украины»«Что сказать Путину? Отцепись от Украины! Отцепись от каждой страны, в которую ты вцепился! Жизни две не проживешь, сдохнешь все равно... Живи достойно, как человек. Перестань не давать жить другим».
13:48 27/05/2016ДТП в Тбилиси: погиб гражданин АрменииГраждане РА Сурен В. (1982 г. р.), Руслан Г. (1959 г. р.), а также Артем Т. (1982 г. р.) были госпитализированы в больницу Ортачалы.