17:10 31/10/2020Մահացել է աշխարհահռչակ դերասան Շոն Քոներին90 տարեկանում մահացել է բրիտանացի դերասան, ԱՄՆ-ի, Մեծ Բրիտանիայի, Ֆրանսիայի և մի շարք այլ երկրների պետական պարգևների դափնեկիր Շոն Քոներին։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով...
16:28 31/10/2020Զախարովա. Հայաստանի օգնության ձևաչափերի վերաբերյալ լրացուցիչ քննարկումներ կլինենՌԴ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մեկնաբանել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նամակն ուղղված ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։ «Վեստի.ռու»-ի փոխանցմամբ, Զախարովան նշել է, ռուսական կողմի...
13:22 31/10/2020WarGonzo. Ստեփանակերտի շուկային հարվածել են «Գրադ» կայանքիցWarGonzo-ի՝ Ստեփանակերտում գտնվող թղթակիցն այցելել է մայրաքաղաքի շուկան, որն այսօր առավոտյան հրթիռակոծել են Ադրբեջանի զինված ուժերը, ցույց տվել հետևանքները։ Սեմյոն Պեգովի փոխանցմամբ, շուկան...
09:00 31/10/2020Ամերիկաբնակ հայ նկարիչը վաճառել է կտավները և գումարը փոխանցել «Հայաստան» հիմնադրամինԳլենդել քաղաքում բնակվող հայ գեղանկարիչ Նիկոլ Աղաբաբյանը որոշել է հայրենիքին օգնել նկարելով։ Նա 12 կտավ է վաճառել և հասույթը՝ 33 հազար դոլարը, փոխանցել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին։ «Բոլոր...
23:03 30/10/2020Շվեդահայերը ավտոերթ են կազմակերպել Ստոկհոլմում՝ պահանջելով ճանաչել Արցախի անկախությունըԱյսօր Շվեդիայի մայրաքաղաք Ստոկհոլմում այսօր կազմակերպվել է ավտոերթ՝ Արցախի ճանաչման պահանջով։ Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում շվեդաբնակ Արմինե Սաղյանն ասաց, որ Շվեդիայի տարբեր քաղաքաներից իրենց...
21:21 30/10/2020«Մենք բոլորիդ՝ մեկ առ մեկ, սպասում ենք նույն կազմով և սա հրաման է». առաջնագիծ են մեկնել փրկարարներըԱռաջնագիծ մեկնեց ԱԻՆ ՓԾ փրկարարներից կամավորականության սկզբունքով կազմված գումարտակը, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը։ «Մեր փրկարարները առաջնագիծ մեկնելուց առաջ ԱԻՆ...
18:53 30/10/20207-8 ժամկետային զինծառայող համառ մարտերից հետո փախուստի են մատնել թշնամու 100 հոգանոց խմբինԱրցախ տեղեկատվական շտաբի փոխանցմամբ՝ 7-8 ժամկետային զինծառայող իրենց սպաների հետ մոտ 3 ժամ տևած համառ մարտերից հետո կարողացել են փախուստի մատնել թշնամու 100 անդամ ունեցող հարձակվող խմբին։ «Ամսի...
15:21 30/10/2020Թշնամու դիվերսիոն խմբի ոչնչացումը«Զինուժ մեդիա»-ն հերթական տեսանյութն է հրապարակել՝ ներկայացնելով դրբեջանական դիվերսիոն խմբի ոչնչացումը։
11:56 30/10/2020ԱԱԾ-ն հորդորում է «կրոնական քարոզիչ» Վահե Պետրոսյանին տեղեկություններ չտրամադրելՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ սոցիալական ցանցերի հայազգի տարբեր օգտատերեր պարբերաբար տարածում են հայտարարություններ՝ խնդրելով իրենց տրամադրել տեղեկատվություն...
11:27 30/10/2020Հայերը Լեռնային Ղարաբաղի առաջնագծում․ BBC-ի տեսանյութըBBC-ն ներկայացրել է տեսանյութ՝ Արցախի առաջնագծից։ «Հայաստանն ու Ադրբեջանը պատերազմում են արդեն մեկ ամսից ավելի, և երկու կողմերն էլ մեծ կորուստներ են ունեցել։ Քանի դեռ մարտերը շարունակվում են,...
10:54 30/10/2020ԵԽԽՎ․ Հրթիռային հարվածները քաղաքացիական տարածքներին պետք է դադարեցվեն«Քաղաքացիական տարածքներին հրթիռային հարվածները պետք է դադարեցվեն», - ասում է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի Միգրացիայի, փախստականների և տեղահանվածների կոմիտեի նախագահ Պիեռ-Ալեն Ֆրիդեսը...
10:21 30/10/2020Այսօրվա հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 30-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`...
09:48 30/10/2020Վալերի Բուայե. ...իսկ ՆԱՏՕ-ն նշում է Թուրքիայի տոնըՖրանսիացի քաղաքական գործիչ, Ֆրանսիայի ազգային ժողովի անդամ Վալերի Բուայեին դուր չի եկել ՆԱՏՕ-ի կողմից Թուրքիայի տոնը շնորհավորելը։ Նա իր մտահոգությունը բարձրաձայնել է ֆեյսբուքյան իր էջում.
18:56 29/10/2020Շարունակվում են հերոսական արարումները ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում․ ՊԲԱրցախի ՊԲ-ն ներկայացնում է նորօրյա հերոսների հերթական շարքը։ Շարունակվում են հերոսական արարումները ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: Կապիտան Գարեգին Սամվելի Գալստյանը թշնամական 2 միավոր ՄՄ-21...
16:57 29/10/2020Հայր, որդի և դուստր բժիշկները՝ Արցախի թիկունքն ամուր պահողներԱրցախի տեղեկատվական շտաբը ներկայացնում է պայքարը թիկունքից։ «Հայր, դուստր, որդի՝ Բորիկ, Լիանա, Հրայր Աղաբեկյանները բժիշկներ են, աշխատում են Մարտունու շրջանի հիվանդանոցներից մեկում: Բորիկ Աղաբեկյանն...
12:27 28/10/2020Արցախի երեխաների խաղաղության կոչը համայն աշխարհին«Պիտի ապրենք, ապրենք և արարենք՝ հանուն կյանքի, հանուն սիրո, խաղաղության, Պիտի ապրենք, ապրենք և պայքարենք՝ ընդդեմ չարի, կամքով արի, ուժով բարի»...
11:05 28/10/2020Charlie Hebdo-ի Էրդողանի ծաղրանկարը Թուրքիայի իշխանությունների զայրույթն է առաջացրելՖրանսիայի և Անկարայի միջև հակամարտությունը սրվում է: Վեստի.ռու-ն գրում է, որ Թուրքիայի նախագահի վարչակազմը դատապարտել է ֆրանսիական երգիծական Charlie Hebdo շաբաթեթերի շապիկին արված Էրդողանի...
10:05 28/10/2020Ֆրանսիայում բացվել է Կաննի մինի-փառատոնըՉնայած կորոնավիրուսի համավարակի տարածմանը, որի պատճառով այս տարի հեղինականոր մի շարք կինոֆորումներ չեղարկվել են, Կաննի կինոփառատոնը, չնայած հինգ ամիս ուշացումով, այնուհանդերձ բացվել է Փարիզում: Այն...
21:52 27/10/2020Նրանք հայրենիքն են պաշտպանում. ֆոտոշարք առաջնագծիցՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայրենին հողը պաշտպանողների հերթական ֆոտոշարքն է հրապարակել։ «Նրանք հայրենիքն են պաշտպանում։ Լուս.` Սիփան Գյուլումյանի»,- գրել է նա։
21:21 26/10/2020Ես ցավալի փոխզիջումների և կապիտուլյացիայի մանդատ ոչ ոքի չեմ տվել. Էլիբեգովա«Ես, որպես հայ կին, ամուսնուս հետ չեմ պահել առաջնագիծ գնալուց։ Ես, որպես ՀՀ քաղաքացի, արել եմ իմ մասնագիտական հնարավորությունների չափով մաքսիմումը։ Եթե հերթը հասավ ժողովրդի կարծիքը հարցնելուն, ես...

12:00 17/10/2015Зима посреди осени: в Сюникской области Армении выпал обильный снегВ Сюникской области Армении, в частности в городах Горис и Каджаран, сегодня выпал обильный снег. Как сообщил Panorama.am замначальника Службы мониторинга и гидрометеорологии (Армгосгидромет)...
10:45 17/10/2015Аббас Аракчи: Запуск Ираном баллистической ракеты не нарушает резолюции ООН«Ни одна из ракет не разработана под ядерные боеголовки, следовательно, они не нарушают резолюцию ООН», – заявил Аракчи.
10:07 17/10/2015Как в Москве украли памятник актеру Евгению Леонову: камеры засняли момент кражиС Мосфильмовской улицы в Москве украдена скульптурная композиция с известным советским актером Евгением Леоновым в виде персонажа «Доцента» из кинокомедии «Джентльмены удачи».
17:57 16/10/2015Научное издание Российской Империи: Закавказские татарки чувствуют себя тепло и уютно возле кучи навоза«У нас женщины как голодные чекалки, ноги, как барабанные палочки, а шея как черешок груши, сами они черны как вороны, грязны как свиньи».
09:41 16/10/201516 октября – День армянской прессыПрофессиональный праздник всех работников периодических печатных издан Армении – День армянской прессы – отмечается в стране ежегодно 16 октября.
16:55 15/10/2015Джахангири: Иран рассматривает Армению как платформу для экспорта продукции в страны ЕАЭС«Армения играет важную роль в плане транзитной зоны. У нас есть коридор Север-Юг, также должны решить вопрос строительства железнодорожного сообщения, которое может носить региональное значение».
15:18 15/10/2015Скандал разгорается: Volkswagen намерен отозвать 2,4 млн автомобилей в ГерманииФедеральное агентство по автотранспорту Германии обязало концерн Volkswagen отозвать 2,4 млн проданных в стране автомобилей.
12:50 14/10/2015После взрывов в столице Турции уволили начальника полиции Анкары и двух его подчиненныхПосле совершенного в столице Турции Анкаре 10 октября двойного теракта уволены трое высокопоставленных сотрудников полиции: шеф полиции провинции Анкара Кадри Картал, а также главы отделов по...
09:55 14/10/2015Reuters: Иран и Россия готовят масштабную операцию в СирииВ настоящее время сирийская армия контролирует западную часть Алеппо, другая часть города находится под контролем боевиков из различных группировок.
13:45 13/10/2015Популярное американское ток-шоу Conan посвятит передачу АрменииПопулярное американское ночное ток-шоу Conan сняло передачу об Армении. Об этом сообщает Variety. Как отмечается, это первый случай, когда в рамках данного ток-шоу будет показана передача из Армении....
11:44 13/10/2015Журнал Esquire назвал Эмилию Кларк самой сексуальной женщиной 2015 годаЖурнал Esquire назвал британскую актрису Эмилию Кларк, известную по роли Дейенерис Таргариен в сериале «Игра престолов», самой сексуальной женщиной 2015 года.
10:01 13/10/2015Парламент Ирана одобрил законопроект о реализации соглашения с «шестеркой»Ранее иранский парламент ратифицировал в первом чтении общие рамки совместного всеобъемлющего плана действий по реализации соглашения.
15:53 12/10/2015Сформирован общественный фронт спасения «Новая Армения» – против конституционной реформыВ Армении в рамках борьбы против процесса конституционных реформ сформирован альтернативный общественный фронт спасения «Новая Армения», у которого есть политсовет и единый штаб.
15:24 12/10/2015Турция подозревает в организации теракта в Анкаре «Исламское государство»Премьер А. Давутоглу считает, что организаторы взрыва, произошедшего 10 октября во время марша за мир, ставили целью повлиять на ход и итоги парламентских выборов 1 ноября.
10:47 12/10/2015Ереванский международный музыкальный фестиваль: выступят Франсуа - Фредерик Ги и Ксавье ФиллипсВ рамках 9-го Ереванского международного музыкального фестиваля в концертном зале им. Арама Хачатуряна состоится концерт с участием известных французских музыкантов. Франсуа - Фредерик Ги...
12:14 10/10/2015В Анкаре взорван антивоенный митинг: более 20 погибшихБолее 20 человек погибли и десятки получили ранения в результате двух взрывов в Анкаре перед началом профсоюзного антивоенного митинга.
10:22 10/10/2015В Стамбуле арестован главный редактор Today's Zaman за оскорбление Эрдогана через TwitterКак отмечается в сообщении Today's Zaman, в преддверии парламентских выборов в следующем месяце продолжаются попытки правительства запугать независимые СМИ.
14:52 09/10/2015Анкара обращалась в НАТО с запросом о размещении на территории Турции ЗРК «Patriot», а не войск альянсаПри этом власти Турции заявляют о возможности новой волны мигрантов из Сирии, которые могут бежать к турецкой границе из-за российских авиаударов.
12:46 09/10/2015На Франкфуртской книжной ярмарке будет представлена посвященная теме Геноцида армян литератураАрмения с 14 по 18 октября примет участие в крупнейшей книжной ярмарке мира – Франкфуртской книжной ярмарке (Frankfurter Buchmesse).
11:22 09/10/2015В Армении в рамках службы пробации будет применяться система электронного мониторинга подконтрольных лицВ Армении в рамках службы пробации из альтернативных мер контроля за заключенными и осужденными будет применяться электронный мониторинг.