17:10 31/10/2020Մահացել է աշխարհահռչակ դերասան Շոն Քոներին90 տարեկանում մահացել է բրիտանացի դերասան, ԱՄՆ-ի, Մեծ Բրիտանիայի, Ֆրանսիայի և մի շարք այլ երկրների պետական պարգևների դափնեկիր Շոն Քոներին։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով...
16:28 31/10/2020Զախարովա. Հայաստանի օգնության ձևաչափերի վերաբերյալ լրացուցիչ քննարկումներ կլինենՌԴ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մեկնաբանել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նամակն ուղղված ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։ «Վեստի.ռու»-ի փոխանցմամբ, Զախարովան նշել է, ռուսական կողմի...
13:22 31/10/2020WarGonzo. Ստեփանակերտի շուկային հարվածել են «Գրադ» կայանքիցWarGonzo-ի՝ Ստեփանակերտում գտնվող թղթակիցն այցելել է մայրաքաղաքի շուկան, որն այսօր առավոտյան հրթիռակոծել են Ադրբեջանի զինված ուժերը, ցույց տվել հետևանքները։ Սեմյոն Պեգովի փոխանցմամբ, շուկան...
09:00 31/10/2020Ամերիկաբնակ հայ նկարիչը վաճառել է կտավները և գումարը փոխանցել «Հայաստան» հիմնադրամինԳլենդել քաղաքում բնակվող հայ գեղանկարիչ Նիկոլ Աղաբաբյանը որոշել է հայրենիքին օգնել նկարելով։ Նա 12 կտավ է վաճառել և հասույթը՝ 33 հազար դոլարը, փոխանցել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին։ «Բոլոր...
23:03 30/10/2020Շվեդահայերը ավտոերթ են կազմակերպել Ստոկհոլմում՝ պահանջելով ճանաչել Արցախի անկախությունըԱյսօր Շվեդիայի մայրաքաղաք Ստոկհոլմում այսօր կազմակերպվել է ավտոերթ՝ Արցախի ճանաչման պահանջով։ Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում շվեդաբնակ Արմինե Սաղյանն ասաց, որ Շվեդիայի տարբեր քաղաքաներից իրենց...
21:21 30/10/2020«Մենք բոլորիդ՝ մեկ առ մեկ, սպասում ենք նույն կազմով և սա հրաման է». առաջնագիծ են մեկնել փրկարարներըԱռաջնագիծ մեկնեց ԱԻՆ ՓԾ փրկարարներից կամավորականության սկզբունքով կազմված գումարտակը, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը։ «Մեր փրկարարները առաջնագիծ մեկնելուց առաջ ԱԻՆ...
18:53 30/10/20207-8 ժամկետային զինծառայող համառ մարտերից հետո փախուստի են մատնել թշնամու 100 հոգանոց խմբինԱրցախ տեղեկատվական շտաբի փոխանցմամբ՝ 7-8 ժամկետային զինծառայող իրենց սպաների հետ մոտ 3 ժամ տևած համառ մարտերից հետո կարողացել են փախուստի մատնել թշնամու 100 անդամ ունեցող հարձակվող խմբին։ «Ամսի...
15:21 30/10/2020Թշնամու դիվերսիոն խմբի ոչնչացումը«Զինուժ մեդիա»-ն հերթական տեսանյութն է հրապարակել՝ ներկայացնելով դրբեջանական դիվերսիոն խմբի ոչնչացումը։
11:56 30/10/2020ԱԱԾ-ն հորդորում է «կրոնական քարոզիչ» Վահե Պետրոսյանին տեղեկություններ չտրամադրելՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ սոցիալական ցանցերի հայազգի տարբեր օգտատերեր պարբերաբար տարածում են հայտարարություններ՝ խնդրելով իրենց տրամադրել տեղեկատվություն...
11:27 30/10/2020Հայերը Լեռնային Ղարաբաղի առաջնագծում․ BBC-ի տեսանյութըBBC-ն ներկայացրել է տեսանյութ՝ Արցախի առաջնագծից։ «Հայաստանն ու Ադրբեջանը պատերազմում են արդեն մեկ ամսից ավելի, և երկու կողմերն էլ մեծ կորուստներ են ունեցել։ Քանի դեռ մարտերը շարունակվում են,...
10:54 30/10/2020ԵԽԽՎ․ Հրթիռային հարվածները քաղաքացիական տարածքներին պետք է դադարեցվեն«Քաղաքացիական տարածքներին հրթիռային հարվածները պետք է դադարեցվեն», - ասում է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի Միգրացիայի, փախստականների և տեղահանվածների կոմիտեի նախագահ Պիեռ-Ալեն Ֆրիդեսը...
10:21 30/10/2020Այսօրվա հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 30-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`...
09:48 30/10/2020Վալերի Բուայե. ...իսկ ՆԱՏՕ-ն նշում է Թուրքիայի տոնըՖրանսիացի քաղաքական գործիչ, Ֆրանսիայի ազգային ժողովի անդամ Վալերի Բուայեին դուր չի եկել ՆԱՏՕ-ի կողմից Թուրքիայի տոնը շնորհավորելը։ Նա իր մտահոգությունը բարձրաձայնել է ֆեյսբուքյան իր էջում.
18:56 29/10/2020Շարունակվում են հերոսական արարումները ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում․ ՊԲԱրցախի ՊԲ-ն ներկայացնում է նորօրյա հերոսների հերթական շարքը։ Շարունակվում են հերոսական արարումները ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: Կապիտան Գարեգին Սամվելի Գալստյանը թշնամական 2 միավոր ՄՄ-21...
16:57 29/10/2020Հայր, որդի և դուստր բժիշկները՝ Արցախի թիկունքն ամուր պահողներԱրցախի տեղեկատվական շտաբը ներկայացնում է պայքարը թիկունքից։ «Հայր, դուստր, որդի՝ Բորիկ, Լիանա, Հրայր Աղաբեկյանները բժիշկներ են, աշխատում են Մարտունու շրջանի հիվանդանոցներից մեկում: Բորիկ Աղաբեկյանն...
12:27 28/10/2020Արցախի երեխաների խաղաղության կոչը համայն աշխարհին«Պիտի ապրենք, ապրենք և արարենք՝ հանուն կյանքի, հանուն սիրո, խաղաղության, Պիտի ապրենք, ապրենք և պայքարենք՝ ընդդեմ չարի, կամքով արի, ուժով բարի»...
11:05 28/10/2020Charlie Hebdo-ի Էրդողանի ծաղրանկարը Թուրքիայի իշխանությունների զայրույթն է առաջացրելՖրանսիայի և Անկարայի միջև հակամարտությունը սրվում է: Վեստի.ռու-ն գրում է, որ Թուրքիայի նախագահի վարչակազմը դատապարտել է ֆրանսիական երգիծական Charlie Hebdo շաբաթեթերի շապիկին արված Էրդողանի...
10:05 28/10/2020Ֆրանսիայում բացվել է Կաննի մինի-փառատոնըՉնայած կորոնավիրուսի համավարակի տարածմանը, որի պատճառով այս տարի հեղինականոր մի շարք կինոֆորումներ չեղարկվել են, Կաննի կինոփառատոնը, չնայած հինգ ամիս ուշացումով, այնուհանդերձ բացվել է Փարիզում: Այն...
21:52 27/10/2020Նրանք հայրենիքն են պաշտպանում. ֆոտոշարք առաջնագծիցՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայրենին հողը պաշտպանողների հերթական ֆոտոշարքն է հրապարակել։ «Նրանք հայրենիքն են պաշտպանում։ Լուս.` Սիփան Գյուլումյանի»,- գրել է նա։
21:21 26/10/2020Ես ցավալի փոխզիջումների և կապիտուլյացիայի մանդատ ոչ ոքի չեմ տվել. Էլիբեգովա«Ես, որպես հայ կին, ամուսնուս հետ չեմ պահել առաջնագիծ գնալուց։ Ես, որպես ՀՀ քաղաքացի, արել եմ իմ մասնագիտական հնարավորությունների չափով մաքսիմումը։ Եթե հերթը հասավ ժողովրդի կարծիքը հարցնելուն, ես...

09:08 05/10/2013Russian Gaddafi groupie girl triggers attack on embassy in LibyaA former weight lifter, she had been in Libya since 2011 after heading there to fight on the side of Muammar Gaddafi in the civil war.
09:03 05/10/2013Lampedusa boat disaster: Divers hope to resume searchRescuers have so far found 111 bodies, and 155 people have been pulled alive from the seas 1km (half-a-mile) from the island in the Mediterranean.
13:08 04/10/2013Trabzon court requests merger of Hrant Dink casesThe main Dink trial resumed on Sept. 17 as the Supreme Court of Appeals verdict defined the acts of all suspects in the case under “an organization formed to commit crime.”
09:04 04/10/2013Russia charges 30 with piracy in Greenpeace protestIf convicted, the 28 activists and two freelance journalists could be sentenced to up to 15 years in prison.
15:38 03/10/2013MP of Iranian Majlis: Presidential post in Azerbaijan is hereditary, elections – protocol“People in Azerbaijan would choose a better candidate if there is freedom there,” Iranian MP Mohammad Esmayil Sayidi told the Anaj news agency of Iran in an interview.
09:09 03/10/2013Charges mulled in Asiana crashAuthorities have completed an investigation into the death of a 16-year-old girl who survived the Asiana Airlines crash in San Francisco, only to be run over by a fire truck.
09:13 02/10/2013Roman skulls washed down lost riverArchaeologists working with London's Crossrail project have uncovered 20 skulls believed to be from the Roman period.
09:07 02/10/201373 rescued from Mexican houseThe victims had been kidnapped from buses or bus terminals, and about half were Central Americans.
17:19 01/10/2013Nune Yesayan’s Independence Day concert cost Armenian budget over AMD 54 millionArmenian singer Nune Yesayan’s Independence Day concert held at Republic Square on September 21 cost the Armenian budget over AMD 54 million.
09:01 01/10/2013Snowden shortlisted for Sakharov PrizeSnowden has been nominated by the Greens and the leftist GUE/NGL group in the European Parliament.
08:35 01/10/2013Venezuela expels three US diplomats over 'sabotage'President Nicolas Maduro said the diplomats have 48 hours to leave the country, saying "Yankees, go home!"
09:17 30/09/2013Iraq: Rare violence targets Kurdish city of IrbilA series of bombings has rocked Irbil, the capital of Iraq's autonomous province of Kurdistan, killing six members of the security services.
09:08 28/09/2013Boat sinks off Indonesian coast; 21 bodies foundThere was no information about survivors.
09:14 27/09/2013Americans say Putin most effective leader on Syria, Obama least – pollNearly half of 1,000 American adults polled – 49 percent – said Putin was the most effective at dealing with the still ongoing crisis in Syria, with 25 percent saying Obama was the most effective.
09:12 27/09/2013Iran nuclear: Kerry and Zarif meet at the UNThe highest-level talks on Iran's nuclear programme for at least six years have been held at the United Nations in New York.
09:52 26/09/2013Los Angeles Friendship Park opens in ShushiA Los Angeles City Council and California State Assembly delegation visiting the Nagorno-Karabakh Republic attended a ceremony Monday to inaugurate the Los Angeles Friendship Park in Shushi.
09:14 26/09/2013Syrian rebels reject interim government, embrace ShariaIn a statement released late Tuesday, the 13 rebel groups declared that "the coalition and the putative government headed by Ahmad Tomeh does not represent or recognize us."
09:03 25/09/2013Iran ready for nuclear talks, says President RouhaniHe told the UN General Assembly's annual meeting in New York that sanctions against Iran were "violent."
17:27 24/09/2013Vardan Petrosyan: Only me and Armenian PM can joke on migrationFamed satirist, actor and script writer Vardan Petrosyan says he will join protests against price hikes if they resume.
13:50 24/09/2013The Independent: ‘‘Eurovision’’ contest rules tightened after scandal connected with AzerbaijanThe Eurovision Song Contest has introduced new rules to combat bribery after supporters of Azerbaijan’s entry were accused of buying votes at this year’s event, The Independent writes.