08:50 19/10/2020Թշնամին 7 տանկով գրոհել է, սակայն հարձակումը խափանվել է և մի քանի կիլոմետր հետ է շպրտվել. ՊՆ ներկայացուցիչՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայկական ուժերի հերոսական մարտերից մի դրվագ է ներկայացրել իր ֆեյսբուքի էջում: «Հոկտեմբերի 18-ին ադրբեջանական զինված ուժերը հարավային...
18:10 18/10/2020Ադրբեջանական համազգեստով վարձկաններն ու նրանց «ճակատագիրը»«Ադրբեջանի սահմանապահ զորքերի համազգեստով վարձկան ահաբեկիչները... երևի պատկերացնում եք` ինչ եղավ նրանց հետ»,- ֆեյսբուքյան իր էջում նման գրառում է կատարել ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։ Գրառմանը կից նա...
17:35 18/10/2020Չնայած պատերազմին՝ Արցախում բերքահավաք էԱրցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Չնայած պատերազմական դժվար օրերին՝ Արցախում շարունակվում են իրականացվել եգիպտացորենի և արևածաղկի...
09:00 18/10/2020Մահացել է ՀՀ վաստակավոր արտիստ Վանիկ ՄկրտչյանըԵրեկ 70 տարեկանում մահացել է ՀՀ վաստակավոր արտիստ Վանիկ Մկրտչյանը։ «Կյանքից հեռացավ հրաշալի մի մարդ, իր գործի բացառիկ նվիրյալ, նուրբ մտքի և հումորի, խորքային դիտողականության տեր արտիստը: Բոլորովին...
19:28 17/10/2020Վրեժից, ցավից, սիրուց, ուժից ծնված ժպիտներ. ֆոտոշարք՝ առաջնագծիցՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հերթական ֆոտոշարքն է ներկայացրել առաջնագծից։ «Վրեժից, ցավից, սիրուց, ուժից ծնված ժպիտներ։ Արցախ, առաջնագիծ»,- լուսանկարներին կից գրել է նա։
14:36 17/10/2020Շվեյցարահայերը Ժնևում բազմամարդ կենդանի շղթա են կազմել Արցախի անկախության համարՀոկտեմբերի 16-ին Շվեյցարիայի հայ համայնքը Ժնևում, ողջ երկրից այդտեղ ժամանած հայկական կառույցների ու անհատների մասնակցությամբ, կազմակերպել էր բողոքի ցույց՝ «մարդկային շղթա» (human chain)՝ ի...
12:37 17/10/2020Սկսել ենք ու պիտի մինչև վերջ տանենք, պետք է հաղթենք. Արցախի հերոսՊաշտպանության բանակը տեսանյութ է հրապարակել «Ոսկե արծիվ» շքանշանի արժանացած զինվոր Էդգար Մարկոսյանի հերոսական կռվի դրվագների մասին: Էդգար Մարկոսյանը խոցել է 10 տանկ: Նա ասում է, որ այդ արդյունքներին...
11:05 17/10/2020Լոս Անջելեսի շերիֆը ողջունել է հայերի խաղաղ ցույցերըԼոս Անջելեսի շրջանի շերիֆի բաժանմունքը ֆեյսբուքյան իր էջում տարածել է հայտարարություն, որով անդրադարձել է Ադրբեջանի ու Հայաստանի միջև տեղի ունեցած բախումներին, որոնք տեղի են ունենում 7200 մղոն...
10:31 17/10/2020Կադրեր՝ Ադրբեջանի կողմից հրետակոծված Արցախի խաղաղ բնակավայրերիցՀայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը հրապարակել է տեսանյութ՝ ցուցադրելով Ադրբեջանի կողմից խաղաղ բնակավայրերի հրետակոծության հետևանքները։ «Գիշերը թշնամին, հերթական անգամ խախտելով հումանիտար...
09:54 17/10/2020«STARMUS» փառատոնի հիմնադիր. Lուծման միակ ընդունելի տարբերակն Արցախի անկախության միջազգային ճանաչումն է«STARMUS» փառատոնի հիմնադիր, Կանարյան ինստիտուտի աստղաֆիզիկոս, հայազգի Գարիկ Իսրայելյանն իսպանական հայտնի RTVC հեռուստաընկերության «Atlántico Noticias» հաղորդման ընթացքում խոսել է Լեռնային Ղարաբաղի...
19:00 16/10/2020«Վստահ եմ, որ ամեն ինչ լավ է լինելու, հաղթանակը մերն է լինելու»Հայկական տեղեկատվական կենտրոնը հրապարակել է հերթական տեսանյութն առաջնագծից, թե ինչպես է իրականացվում հայրենիքի պաշտպանությունն առաջնագծում։ «Այստեղ եմ որպեսզի պաշտպանեմ իմ հայրենիքը, իմ հողը, իմ...
16:39 16/10/2020Օտարերկրացի լրագրողները զարմացած են՝ Ստեփանակերտում թալան չկաՌազմական գործողությունները լուսաբանող լրագրողներին զարմացրել է Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտում թալանի բացակայությունը։ «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը Տելագրամի իր ալիքում...
15:47 16/10/2020Կարմիր Շուկայի հրետակոծության հետևանքներըԱրցախի տեղեկատվական շտաբը հրապարակել է ԱՀ Մարտունու շրջանի Կարմիր Շուկա համայնքի՝ հոկտեմբերի 15-ի լույս 16-ի գիշերվա հրետակոծության հետևանքները։ Նշվում է, որ լուսանկարների հեղինակը Դավիթ Ղահրամանյանն...
11:57 16/10/2020Mango, H&M․․․ թուրքական ապրանքների արգելքը համաշխարհային նորաձևությանը ստիպում է նոր արտադրություններ որոնելՍաուդյան Արաբիայի ու մի շարք երկրների կողմից թուրքական ապրանքների պաշտոնական ու ոչ պաշտոնական արգելքը ստիպում է համաշխարհային նորաձևությանը նոր արտադրություններ որոնել։ Իսպանական Mango ապրանքանիշը...
20:19 15/10/2020CBS-ը դադարեցրել է բողոքի ակցիայի մասնակից իր երկու աշխատակիցների գործունեությունըCBS հեռուստաընկերության ղեկավարությունը Լոս Անջելեսում Հայաստանի հյուպատոս Արմեն Բայբուրդյանին նամակ է հղել, որում ներողություն է խնդրել ընկերության շենքի մատույցներում տեղի ունեցած միջադեպի...
18:12 15/10/2020Հանրաճանաչ իսրայելցի ջութակահար. Շատ հիասթափված եմ, որ իմ երկիրը զինամթերք է վաճառում ԱդրբեջանինՀանրաճանաչ իսրայելցի ջութակահար Սերգեյ Օստրովսկին աջակցություն է հայտնել հայ ժողովրդին Արցախի Հանրապետությունում տեղի ունեցող ռազմական գործողությունների հետ կապված։ «Անսահման մտահոգված եմ, որ նորից...
17:22 15/10/2020Սալոնիկի քաղաքային խորհուրդը բանաձև է ընդունել՝ դատապարտելով Ադրբեջանի ռազմական գործողություններըՍալոնիկ քաղաքի քաղաքային խորհուրդը հոկտեմբերի 5-ին բանաձև է ընդունել՝ դատապարտելով Ադրբեջանի անառարկելի հարձակումը Լեռնային Ղարաբաղի վրա` հայ ժողովրդի դեմ: Այս մասին տեղեկանում ենք Հունաստանում ՀՀ...
16:50 15/10/2020Րոպեներ առաջ հրթիռակոծվեց ՍտեփանակերտըԱդրբեջանը հերթական անգամ խախտեց մարդասիրական նպատակներով Մոսկվայում կրակի դադարի մասին ձեռքբերված պայմանավորվածությունը։ Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում...
15:43 15/10/2020Պեսկով. Խաղաղապահների տեղակայումը Ղարաբաղում հնարավոր է միայն Երևանի և Բաքվի համաձայնությամբԼեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում խաղաղապահների կամ դիտորդների տեղակայումը հնարավոր է միայն Հայաստանի և Ադրբեջանի համաձայնությամբ: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի...

09:04 06/09/2013Man killed by remote control toy helicopter in BrooklynA 19-year-old man died in Brooklyn Thursday afternoon after a remote control helicopter he was flying struck him in the head.
09:06 05/09/2013Pope pulls ambassador to Dominican Republic amid abuse allegationsProsecutors began a criminal investigation Wednesday into the Vatican's former ambassador to the Dominican Republic.
15:34 04/09/2013Car of Deputy Minister of Defense of Azerbaijan rammed a group of protesters; MoD urges citizens to respect new standardsYesterday, in Baku, in front of the Officers House, a group of citizens blocked the road and tried to block the car of Deputy Minister of Defense of Azerbaijan, Lieutenant-General Chingiz Mammedov.
09:02 04/09/2013New timeline for origin of ancient EgyptScientists believe the civilisation's first ruler - King Aha - came to power in about 3100BC.
18:20 03/09/2013Bashar al-Assad interview: 'Show me the proof of regime chemical attack'The Syrian president issued a dire warning that any Western military intervention could lead to "regional war" and would harm "the interests of France," Telegraph.co.uk reported.
17:39 03/09/2013BBC: Ibrahimbekov’s relations were deteriorated with Azerbaijani government since publication of his novel ‘Composition of wavesThe CEC of Azerbaijan rejected the candidacy of the director and screenwriter Rustam Ibrahimbekov, who runs for presidency and is presented by the opposition party National Council of Democratic...
09:03 03/09/2013Mammals harbour 'at least 320,000 new viruses'Nearly 70% of viruses that infect humans, such as HIV, Ebola and the new Middle East Respiratory Syndrome (Mers), originate in wildlife.
16:03 02/09/2013‘‘Azadlig’’: Have Filipinos heard about existence of newspaper which had in August announced Aliyev ‘‘Man of the Year’’?The official newspaper of the ruling party "Yeni Azerbaijan", referring to its "reliable sources" issues information that the Philippine newspaper “Biz News Asia” has awarded the President of...
09:20 02/09/2013Egypt to try former President Mohamed Morsy in protest deathsThe charges stem from when pro- and anti-Morsy protesters clashed outside the presidential palace in early December.
09:17 02/09/2013Taliban bombers attack US base in AfghanistanA local official was quoted as saying that the attack triggered a gun battle and Nato helicopters were flying over the base.
09:12 31/08/2013Snowden leaked no documents while in Russia – lawyerSnowden observes the terms of his asylum and has handed no secret information to Western media since his arrival to Russia, his Russian lawyer said.
09:06 31/08/20135.9-magnitude earthquake strikes southwest ChinaOfficials reported one death and three people injured as emergency teams began to respond.
09:54 30/08/2013Egypt arrests Muslim Brotherhood leader BeltagiMr Beltagi, secretary-general of the Brotherhood's Freedom and Justice Party (FJP), is accused of inciting violence.
17:18 29/08/2013Singer Shushan Petrosyan says there is nothing bad about kissingRepublican MP, famous singer Shushan Petrosyan has expressed bewilderment about the public resonance around the photo of a “policeman kissing a female activist.” “Is it the only problem we face now?
09:02 29/08/2013Earth life 'may have come from Mars'New research supports an idea that the Red Planet was a better place to kick-start biology billions of years ago than the early Earth was.
15:26 28/08/2013French-Armenian painter Jean Jansem dies at 93Famous French-Armenian painter Jean Jansem (Hovhannes Semerdjian) died on August 27 in a Paris suburb at the age of 93.
10:37 28/08/2013Japan nuclear regulator issues warning over Fukushima toxic water leakA toxic water leak at the tsunami-damaged Fukushima Daiichi nuclear plant has been classified as a level 3 "serious incident" on an international scale.
09:11 27/08/2013Manning lawyer gives more details on gender changeManning chose Elizabeth as her middle name, replacing Edward.
09:06 27/08/2013Israeli forces open fire at Palestinian campIsrael Defense Forces confirmed the shooting, but said two people had died in what the military described as a case of self-defense.
09:04 26/08/201327 killed in attacks across IraqLast month was the deadliest month in Iraq in the last five years since the peak of sectarian violence in 2006 and 2007.