08:50 19/10/2020Թշնամին 7 տանկով գրոհել է, սակայն հարձակումը խափանվել է և մի քանի կիլոմետր հետ է շպրտվել. ՊՆ ներկայացուցիչՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայկական ուժերի հերոսական մարտերից մի դրվագ է ներկայացրել իր ֆեյսբուքի էջում: «Հոկտեմբերի 18-ին ադրբեջանական զինված ուժերը հարավային...
18:10 18/10/2020Ադրբեջանական համազգեստով վարձկաններն ու նրանց «ճակատագիրը»«Ադրբեջանի սահմանապահ զորքերի համազգեստով վարձկան ահաբեկիչները... երևի պատկերացնում եք` ինչ եղավ նրանց հետ»,- ֆեյսբուքյան իր էջում նման գրառում է կատարել ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։ Գրառմանը կից նա...
17:35 18/10/2020Չնայած պատերազմին՝ Արցախում բերքահավաք էԱրցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Չնայած պատերազմական դժվար օրերին՝ Արցախում շարունակվում են իրականացվել եգիպտացորենի և արևածաղկի...
09:00 18/10/2020Մահացել է ՀՀ վաստակավոր արտիստ Վանիկ ՄկրտչյանըԵրեկ 70 տարեկանում մահացել է ՀՀ վաստակավոր արտիստ Վանիկ Մկրտչյանը։ «Կյանքից հեռացավ հրաշալի մի մարդ, իր գործի բացառիկ նվիրյալ, նուրբ մտքի և հումորի, խորքային դիտողականության տեր արտիստը: Բոլորովին...
19:28 17/10/2020Վրեժից, ցավից, սիրուց, ուժից ծնված ժպիտներ. ֆոտոշարք՝ առաջնագծիցՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հերթական ֆոտոշարքն է ներկայացրել առաջնագծից։ «Վրեժից, ցավից, սիրուց, ուժից ծնված ժպիտներ։ Արցախ, առաջնագիծ»,- լուսանկարներին կից գրել է նա։
14:36 17/10/2020Շվեյցարահայերը Ժնևում բազմամարդ կենդանի շղթա են կազմել Արցախի անկախության համարՀոկտեմբերի 16-ին Շվեյցարիայի հայ համայնքը Ժնևում, ողջ երկրից այդտեղ ժամանած հայկական կառույցների ու անհատների մասնակցությամբ, կազմակերպել էր բողոքի ցույց՝ «մարդկային շղթա» (human chain)՝ ի...
12:37 17/10/2020Սկսել ենք ու պիտի մինչև վերջ տանենք, պետք է հաղթենք. Արցախի հերոսՊաշտպանության բանակը տեսանյութ է հրապարակել «Ոսկե արծիվ» շքանշանի արժանացած զինվոր Էդգար Մարկոսյանի հերոսական կռվի դրվագների մասին: Էդգար Մարկոսյանը խոցել է 10 տանկ: Նա ասում է, որ այդ արդյունքներին...
11:05 17/10/2020Լոս Անջելեսի շերիֆը ողջունել է հայերի խաղաղ ցույցերըԼոս Անջելեսի շրջանի շերիֆի բաժանմունքը ֆեյսբուքյան իր էջում տարածել է հայտարարություն, որով անդրադարձել է Ադրբեջանի ու Հայաստանի միջև տեղի ունեցած բախումներին, որոնք տեղի են ունենում 7200 մղոն...
10:31 17/10/2020Կադրեր՝ Ադրբեջանի կողմից հրետակոծված Արցախի խաղաղ բնակավայրերիցՀայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը հրապարակել է տեսանյութ՝ ցուցադրելով Ադրբեջանի կողմից խաղաղ բնակավայրերի հրետակոծության հետևանքները։ «Գիշերը թշնամին, հերթական անգամ խախտելով հումանիտար...
09:54 17/10/2020«STARMUS» փառատոնի հիմնադիր. Lուծման միակ ընդունելի տարբերակն Արցախի անկախության միջազգային ճանաչումն է«STARMUS» փառատոնի հիմնադիր, Կանարյան ինստիտուտի աստղաֆիզիկոս, հայազգի Գարիկ Իսրայելյանն իսպանական հայտնի RTVC հեռուստաընկերության «Atlántico Noticias» հաղորդման ընթացքում խոսել է Լեռնային Ղարաբաղի...
19:00 16/10/2020«Վստահ եմ, որ ամեն ինչ լավ է լինելու, հաղթանակը մերն է լինելու»Հայկական տեղեկատվական կենտրոնը հրապարակել է հերթական տեսանյութն առաջնագծից, թե ինչպես է իրականացվում հայրենիքի պաշտպանությունն առաջնագծում։ «Այստեղ եմ որպեսզի պաշտպանեմ իմ հայրենիքը, իմ հողը, իմ...
16:39 16/10/2020Օտարերկրացի լրագրողները զարմացած են՝ Ստեփանակերտում թալան չկաՌազմական գործողությունները լուսաբանող լրագրողներին զարմացրել է Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտում թալանի բացակայությունը։ «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը Տելագրամի իր ալիքում...
15:47 16/10/2020Կարմիր Շուկայի հրետակոծության հետևանքներըԱրցախի տեղեկատվական շտաբը հրապարակել է ԱՀ Մարտունու շրջանի Կարմիր Շուկա համայնքի՝ հոկտեմբերի 15-ի լույս 16-ի գիշերվա հրետակոծության հետևանքները։ Նշվում է, որ լուսանկարների հեղինակը Դավիթ Ղահրամանյանն...
11:57 16/10/2020Mango, H&M․․․ թուրքական ապրանքների արգելքը համաշխարհային նորաձևությանը ստիպում է նոր արտադրություններ որոնելՍաուդյան Արաբիայի ու մի շարք երկրների կողմից թուրքական ապրանքների պաշտոնական ու ոչ պաշտոնական արգելքը ստիպում է համաշխարհային նորաձևությանը նոր արտադրություններ որոնել։ Իսպանական Mango ապրանքանիշը...
20:19 15/10/2020CBS-ը դադարեցրել է բողոքի ակցիայի մասնակից իր երկու աշխատակիցների գործունեությունըCBS հեռուստաընկերության ղեկավարությունը Լոս Անջելեսում Հայաստանի հյուպատոս Արմեն Բայբուրդյանին նամակ է հղել, որում ներողություն է խնդրել ընկերության շենքի մատույցներում տեղի ունեցած միջադեպի...
18:12 15/10/2020Հանրաճանաչ իսրայելցի ջութակահար. Շատ հիասթափված եմ, որ իմ երկիրը զինամթերք է վաճառում ԱդրբեջանինՀանրաճանաչ իսրայելցի ջութակահար Սերգեյ Օստրովսկին աջակցություն է հայտնել հայ ժողովրդին Արցախի Հանրապետությունում տեղի ունեցող ռազմական գործողությունների հետ կապված։ «Անսահման մտահոգված եմ, որ նորից...
17:22 15/10/2020Սալոնիկի քաղաքային խորհուրդը բանաձև է ընդունել՝ դատապարտելով Ադրբեջանի ռազմական գործողություններըՍալոնիկ քաղաքի քաղաքային խորհուրդը հոկտեմբերի 5-ին բանաձև է ընդունել՝ դատապարտելով Ադրբեջանի անառարկելի հարձակումը Լեռնային Ղարաբաղի վրա` հայ ժողովրդի դեմ: Այս մասին տեղեկանում ենք Հունաստանում ՀՀ...
16:50 15/10/2020Րոպեներ առաջ հրթիռակոծվեց ՍտեփանակերտըԱդրբեջանը հերթական անգամ խախտեց մարդասիրական նպատակներով Մոսկվայում կրակի դադարի մասին ձեռքբերված պայմանավորվածությունը։ Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում...
15:43 15/10/2020Պեսկով. Խաղաղապահների տեղակայումը Ղարաբաղում հնարավոր է միայն Երևանի և Բաքվի համաձայնությամբԼեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում խաղաղապահների կամ դիտորդների տեղակայումը հնարավոր է միայն Հայաստանի և Ադրբեջանի համաձայնությամբ: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի...

15:56 29/09/2015Иран обвиняет власти Саудовской Аравии: трагедия с паломниками в долине Мина была подстроенаОн заявил, что Саудовская Аравия должна понести ответ за случившуюся трагедию.
14:25 29/09/2015Азербайджан продолжает скрывать потери. Минобороны НКР сообщило имена погибших азербайджанских военныхНа линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил 28 сентября и в ночь на 29 сентября ВС Азербайджана продолжили интенсивно нарушать режим перемирия.
13:07 29/09/2015В первый уик-энд Apple продала рекордное количество новых iPhoneЗа первые три дня продаж компания Apple продала 13 млн. смартфонов новых моделей iPhone 6S и iPhone 6S Plus. Об этом сообщает BBC. Это абсолютный рекорд так называемого «первого уик-энда» за всю...
11:35 29/09/2015Глава Минэнерго: Через 2 дня будет сделано официальное заявление относительно продажи ЗАО «Электрические сети Армении»На замечание журналистов, что муссируются слухи о регистрации данной компании в оффшорной зоне, министр сказал: «В связи с данной сделкой у меня нет каких-либо опасений, так как ...».
11:43 28/09/2015В Страсбурге открывается осенняя сессия ПАСЕОсенняя сессия Парламентской Ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) открывается сегодня, 28 сентября, в Страсбурге.
09:59 28/09/2015Хасан Роухани прервет визит в Нью-Йорк и вернется в ИранПричиной такого решения президента Ирана стало то, что уже во вторник в Тегеран доставят тела погибших в Мекке иранских паломников.
13:47 26/09/2015Испанский профессор: В эпоху глобализации Армения сумела сохранить свою идентичность«У свободы есть цена. История достижения свободы Арменией, отраженная в ее рассказах и символике, доказывает это», – пишет он.
13:12 26/09/2015Минобороны НКР: ВС Азербайджана применили гаубицу калибром 122-мм Д-30Накануне, 25 сентября, и в ночь на 26 сентября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 100 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия.
12:45 26/09/2015Ряд деятелей удостоились высших государственных наград за содействие проведению мероприятий к 100-й годовщине Геноцида армянРяд деятелей Армении и Диаспоры за содействие организации и проведению приуроченных к 100-й годовщине Геноцида армян мероприятий сегодня указами президента РА Сержа Саргсяна удостоены высших...
13:30 25/09/2015UWC Dilijan College стал победителем European Property Awards 2015UWC Dilijan College стал победителем европейского этапа престижного международного конкурса в сфере недвижимости International Property Award в категории Public Services Development.
11:17 25/09/2015В Иране объявлен трехдневный траур в память о жертвах давки близ МеккиМинистерство иностранных дел Ирана вызвало поверенного в делах Саудовской Аравии в Тегеране.
10:14 25/09/2015Уничтожена расположенная напротив армянского села Паравакар азербайджанская боевая позиция: противник понес потериВ ответ на обстрелы ВС Азербайджана приграничных сел Тавушской области Армении, по сведениям Panorama.am, армянские военнослужащие ликвидировали, по меньшей мере, 5 азербайджанских солдат.
18:09 24/09/2015Герман Стерлигов попросил мэра Москвы разрешить езду на лошадях по велодорожкамПредприниматель собирается предложить президенту РФ Владимиру Путину печатать в России доллары.
13:18 24/09/2015Правительство Армении не принимало решения об объявлении 28 сентября нерабочим днемВ воскресенье, 27 сентября, в Первопрестольном Святом Эчмиадзине будет совершен чин освящения Святого Мира.
10:55 24/09/2015В Гааге открылась выставка «Геноцид армян на первых страницах мировой прессы»Посвященное 100-й годовщине Геноцида армян мероприятие было организовано посольством Армении в Нидерландах.
10:15 24/09/2015Сшибленный венгерским репортером сирийский беженец оказался боевиком «Аль-Каиды»В сирийском беженце, которому поставила подножку журналист одного из венгерских телеканалов, соотечественники опознали боевика «Аль-Каиды», пишет International Business Times.
18:37 23/09/2015Представитель США в ОБСЕ: Несерьезно использовать карабахский конфликт как прикрытие нарушений прав человека в Азербайджане«Впечатляюще, почти роботизировано. Работа некоторых моих азербайджанских поклонников», – написал он, прикрепив скриншоты слово в слово одинаковых твитов от азербайджанских ботов.
16:28 23/09/2015Представитель Папы Римского – кардинал Леонардо Сандри – приедет в Армению на чин освящения Святого МираПрефект Конгрегации по делам восточных церквей – кардинал Леонардо Сандри – в качестве представителя Папы Римского Франциска 23 сентября приедет в Армению с целью присутствовать на уникальном...
11:15 23/09/2015Эдвард Налбандян в Нью-Йорке встретится с сопредседателями МГ ОБСЕ и главой МИД АзербайджанаМинистр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 24 сентября отбудет в Нью-Йорк для участия в работе 70-й сессии Генассамблеи ООН.
10:34 23/09/2015Число пользователей сервиса Instagram превысило 400 млн.Число пользователей фотосервиса Instagram, принадлежащего Facebook, превысило 400 миллионов. Об этом сообщает «Интерфакс». Этот показатель был достигнут менее чем через год после того, как аудитория...