10:25 11/08/2020«Apple» -ի ղեկավարը՝ արդեն միլիարդատերԱմերիկյան «Apple» ընկերության ղեկավար Թիմ Քուքը դարձել է միլիարդատեր, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Նշվում է, որ Քուքը միացել է ամենաէլիտար գործադիր ակումբներից մեկին։ Նրա ունեցվածքը գերազանցել է 1...
09:24 11/08/2020Այսօրվա հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 11-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`...
13:39 10/08/2020Բելառուսում Լուկաշենկոյի դեմ ցույցի ընթացքում 3000 մարդ է ձերբակալվելԲելառուսում անցկացված նախագահական ընտրություններից հետո սկսված չթույլատրված բողոքի ցույցերի ընթացքում ձերբակալվել է մոտ երեք հազար մարդ, գրում է «Գազետա.ռու»-ն՝ վկայակոչելով հանրապետության ՆԳՆ...
13:24 10/08/2020Բելառուսի ՆԳՆ-ն հերքել է զոհերի մասին տեղեկություններըԲելառուսի ներքին գործերի նախարարությունը հերքել է, որ Մինսկում բողոքի ակցիաների ժամանակ մեկ մարդ է զոհվել։ Այս մասին գրում է «Սպուտնիկ Բելառուս»-ը։ «Զոհեր չկան»,- ՆԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Օլգա...
13:18 10/08/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 25 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 25 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված հատուկ կայքէջում, փոխանցում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Այսպիսով, այս պահի...
09:07 10/08/2020Գործոն, որը 30 անգամ մեծացնում է քաղցկեղի առաջացման ռիսկըՌԴ Առողջապահության նախարարության գլխավոր ուռուցքաբան, Ռուսաստանի գիտությունների ակադեմիայի ակադեմիկոս Անդրեյ Կապրինը ներկայացրել է քաղցկեղի զարգացման վրա ազդող գործոնները, փոխանցում է «Ռիա...
17:30 08/08/2020Ինչո՞ւ չի կարելի ընթրիքից հրաժարվելՉինական ոչ պետական ինտերնետային ռեսուրսի հեղինակ, գիտնական Պյաո Սյաոն բացատրել է, թե ինչու է վնասակար ընթրիքից հրաժարվելը, հայտնում է news.ru-ն։ Նրա խոսքով, մարդիկ, որոնք սահմանափակում են իրենց...
16:20 08/08/2020Վիրուսոլոգը հայտնել է՝ ում է հակացուցված կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութըՌուսաստանի համաճարակաբանության և մանրէաբանության ազգային հետազոտական կենտրոնի պրոֆեսոր Գամալեյ Անատոլի Ալթշտեյնը հայտնել է, թե ում է հակացուցված կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութը, փոխանցում է...
14:23 08/08/2020COVID-19-ի հետևանքով մահերի թիվը էականորեն նվազել էԱշխարհում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը յոթ օրվա ընթացքում ավելացել է 1,8 միլիոնով: Այս շաբաթվա ընթացքում վարակի տարածման աճը նվազել է մինչև 10,4%, գրում է «ՏԱՍՍ»-ը։ Ընդհանուր առմամբ, աշխարհում...
13:08 08/08/2020Զիդանը չի լքի «Ռեալ»-ը՝ Չեմպիոնների լիգայից դուրս մնալու պատճառով«Ռեալ»-ի գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանը հայտարարել է, որ ինքը մտադիր չէ ակումբը լքել, փոխանցում է «Բի-Բի-Սի»-ն։ Նշվում է, որ 1/8 եզրափակչում իսպանական ակումբը 2:4 հաշվով զիջել է «Մանչեսթեր Սիթի»-ին:...
11:38 08/08/2020Բեյրութում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով ավելի քան 60 մարդ անհայտ կորել էԼիբանանի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ Բեյրութի նավահանգստում ավելի քան 60 մարդ անհայտ կորած է համարվում, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։ «Մահվան դեպքերի թիվը հասել է 154-ի։ Մահացածներից 25...
11:00 08/08/2020Կինը ցատկել է 30 մետր խորությամբ ջրհորը և փրկել այնտեղ ընկած որդունԹաիլանդի Փուքեթ նահանգի Վիչիթի շրջանի բնակիչը ցատկել է 30 մետր խորությամբ ջրհորը և փրկել այնտեղ ընկած որդուն, փոխանցում է «Լենտա.ռու»-ն։ Երեքշաբթի օրը՝ օգոստոսի 4-ին, Միս Դա անունով տիկինը, տանը...
10:39 08/08/2020Ռուսաստանում հունիսին 25 հազարով ավելի շատ մահվան դեպք է գրանցվելՌուսաստանում հունիսին մահացել է 162 հազար 800 մարդ։ Նախորդ տարի նույն ամսում մահացել է 137 հազար 200 մարդ։ Գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով պաշտոնական վիճակագրությունը։...
17:53 07/08/2020«Կորսված փողեր ու հույսեր»5-րդ ալիք հեռուստաընկերությունը հեռարձակել է ռեպորտաժ՝ «Կորսված փողեր ու հույսեր» խորագրով։ Ռեպորտաժում ներկայացվում են մինչ իշխանափոխությունը Նիկոլ Փաշինյանի հնչեցրած հայտարարություններն ու արդեն...
17:52 06/08/2020Մակրոնի՝ Բեյրութ այցի ժամանակ ակտիվիստները պահանջեցին Լիբանանի կառավարության հրաժարականըՕգոստոսի 6-ին Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը այցելել է Բեյրութի այն շրջաններ, որոնք վնասվել են պայթյունի հետևանքով։ «ՏԱՍՍ»-ի փոխանցմամբ, Ջումեյզեի քրիստոնեական թաղամասում, որտեղ կան բազմաթիվ...
10:38 06/08/2020«Իմ Ձայնը». Դանիբեկյանական դատավարություն«Իմ Ձայնը» նախագիծն իր հերթական հոդվածում անդրադարձել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ու մյուսների գործով ընթացող դատավարությանը՝ մասնավորապես վերջին նիստերում Ռոբերտ Քոչարյանի ու նախկին...
09:42 06/08/2020«Ֆեյսբուքը» արգելափակել է Թրամփի գրառումըԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ֆեյսբուքյան գրառումը ջնջվել է, քանի որ այն ապատեղեկատվություն է պարունակել նոր կորոնավիրուսային վարակի մասին, հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն ՝ վկայակոչելով «Ֆեյսբուքի» խոսնակին:...
12:36 05/08/2020Բեյրութը այսօր՝ լուսանկարներումԲեյրութի իրադարձություններին՝ լուսանկարներով ու տեսանյութերով՝ ԱՅՍՏԵՂԻՑ։
12:01 05/08/2020Վահան Իշխանյան. «Փաշինյանի ուղեղը այդպես չի աշխատում»Փաշինյանը իշխանության գալով շատ էր ուզում Ամուլսարը շահագործեր, սակայն քանի որ շահագորման դեմ էին բոլոր նրանք, ովքեր հեղափոխության առաջին շարքերում էին եղել, չհարամձակվեց գնալ նրանց դեմ։ Այս մասին...

10:32 11/05/2013Obama asks Supreme Court not to hear Genocide-era insurance claims caseThe Obama Administration has urged the Supreme Court not to hear the appeal of the Ninth Circuit's 2012 decision striking down a California law extending the statute of limitations on Armenian...
10:02 11/05/2013Today marks World Fair Trade DayTrade must benefit the most vulnerable and deliver sustainable livelihoods by developing opportunities for small and disadvantaged producers.
08:58 11/05/2013World Migratory Bird Day on May 11 and 12On the second weekend each May, people around the world take action and organize public events such as bird festivals, education programmes and birdwatching excursions to celebrate WMBD.
10:48 10/05/2013Why tall people earn our trustPeople prefer bosses and political leaders to be physically imposing, which is one reason why tall people push for leadership positions more often than their shorter counterparts.
08:57 10/05/2013British Olympic sailor dies as America's Cup boat capsizesAndrew "Bart" Simpson - a double Olympic medallist - was one of an 11-man crew on board the Artemis Racing catamaran.
18:39 09/05/2013Azerbaijani terrorist from Al-Qaeda calls for jihad and establishment of Sharia lawAppeal on behalf of an Azerbaijani terrorist Abu Yahy al-Azeri appeared on the YouTube. A man with a red beard is sitting in front of two dozen of armed men under the flag of "al-Qaeda". He speaks in...
16:24 09/05/2013Hrachya Petrosyants: Liberation of Shoushi was a historical necessity"The liberation of Shoushi was very important in terms of inspiring the entire Armenian nation."
09:52 09/05/2013Armenian Church celebrates Feast of Ascension of Our Lord Jesus ChristThe Armenian Church celebrates the Feast of the Ascension of Our Lord on the fortieth day following the Feast of the Glorious Resurrection of Our Savior Jesus Christ.
09:03 09/05/2013Court upholds Berlusconi jail sentenceBerlusconi, 76, received the sentenced last October when he was convicted for tax evasion.
09:13 08/05/2013Turkish PM calls Israel's Syria strikes 'unacceptable'"The air attack by Israel on Damascus is unacceptable. No rationale, no reason can excuse this operation."
09:10 08/05/2013Rain expected across countryThe air temperature will go down in daytime in the northern regions by another 3-4 degrees, in the eastern regions by 7-8 degrees.
15:10 07/05/2013Mehr: Iran unveils most modern mine-sweepersIranian Navy has held its special training operations of new mine-sweeping system in the vicinity of east of Strait of Hormuz, Iran’s Mehr news agency reported.
13:53 07/05/2013The Fresno Bee: Fresno County’s recognition of Nagorno-Karabakh independence sparks international standoff"This fuels fighting between the communities," Azerbaijani Deputy Consul General Ramil Gurbanov, who is based in Los Angeles, told The Bee on Monday.
10:18 07/05/2013Radio Day is marked on May 7On that day in 1895 Russian physicist Alexander Popov held a radio communication session which initiated the rapid development of wireless technologies.
08:59 07/05/2013Russia and US to hold Syria talks in MoscowRussian President Vladimir Putin is to hold talks with US State Secretary John Kerry in Moscow to discuss the crisis in Syria.
10:52 06/05/2013Gunman attacks Armenian church in IstanbulAn unknown assailant opened fire into the air outside a small Armenian church in Istanbul on Sunday while an Orthodox sermon was being held inside, according to Turkish media.
09:16 06/05/2013International No Diet Day is marked today"Those who complete weight loss programs lose approximately 10 percent of their body weight only to regain two-thirds within a year and almost all of it within five years."
08:55 06/05/2013Rain and thunderstorm expected across countryIn the western regions, the air temperature will go down by 3-4 degrees in daytime.
15:07 05/05/2013Three draws and one victory at U.S. ChampionshipsWGM Tatev Abrahamian beat WGM Sabina Foisor in the U.S. Women’s Championship.
14:45 05/05/2013Levon Ter-Petrosyan voted for “Armenian capital Yerevan”First President of Armenia, leader of Armenian National Congress party Levon Ter-Petrosyan came to the polls with his wife, daughter-in-law and grandchildren.