10:04 02/09/2020Եգիպտոսում պատմել են՝ ինչպես կարելի է սեպտեմբերին վերսկսել մշակութային զբոսաշրջությունըԵգիպտոսը մտադիր է սեպտեմբերին մշակութային տեսարժան վայրեր բացել, բայց օբյեկտներն ու տրանսպորտը պետք է գործեն իրենց առավելագույն հզորության 50 տոկոսով։ Ռիա.ռու-ի հաղորդմամբ, հայտնել է Arab New-ը:...
09:00 02/09/2020Ինչպե՞ս աչքերը պաշտպանել հեռախոսի կապույտ լույսիցԱկնաբույժ Մարինա Ցարեգորոդցևան խոսել է աչքերի համար սմարթֆոնների կամ համակարգիչների էկրաններից արտանետվող կապույտ լույսի վտանգների մասին, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ նրա, այդպիսի լույսը...
19:44 01/09/2020ՅՈւՆԵՍԿՕ. Աշակերտների միայն մեկ երրորդն է վերադառնալու դպրոցԱյս տարի ամբողջ աշխարհում տարրական և միջնակարգ դպրոցներում սովորող 900 միլիոն աշակերտ (ամբողջ աշխարհում 1,5 միլիարդից) պետք է դպրոց վերադառնային օգոստոս-հոկտեմբեր ամիսներին: Սակայն, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի...
15:15 01/09/2020Գիտնականները վատագույն բնապահպանական աղետ են կանխատեսել Երկրի համարՍառցադաշտերի հալչելը կարող է հանգեցնել բնապահպանական վատագույն աղետին՝ կլիմայի տաքացմանը: Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, համապատասխան հետազոտությունը հրապարակված է EurekAlert!-ի մամուլի...
10:02 01/09/2020Հենրիխ Մխիթարյանը շնորհակալություն է հայտնել «Արսենալին» ու Արսեն ՎենգերինՀայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, որը խզել է պայմանագիրն «Արսենալի» հետ և հիմնական պայմանագիր կնքել «Ռոմայի» հետ, շնորհակալություն է հայտնել արդեն իր նախին թիմին։ «Ուրախ եմ...
21:42 31/08/2020Հենրիխ Մխիթարյանն արդեն պաշտոնապես «Ռոմայի» ֆուտբոլիստ էԼոնդոնի «Արսենալը» իր պաշտոնական էջում հայտնել է, որ կիսապաշտպան, Հայաստանի ազգային հավաքականի առաջատար Հենրիխ Մխիթարյանի հետ խզել է պայմանագիրը։ soccer.ru-ի հաղորդմամբ, հայտնում են, որ կողմերը...
14:33 31/08/2020Սպասվում է ամպրոպ ու քամիՀանրապետության տարածքում օգոստոսի 31-ի ցերեկը, սեպտեմբերի 1-2-ը, 4-5-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, սեպտեմբերի 3-ի կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: ԱԻ...
11:35 31/08/2020Մեսսիի հայրը պատրաստվում է բանակցել «Բարսելոնայի» հետ«Բարսելոնայի» ավագ Լիոնել Մեսիի հայրը՝ Խորխե Մեսսին, պատրաստվում է հանդիպել կատալոնական ակումբի նախագահ Խոսեպ Մարիա Բարտոմեուի հետ, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Բարտոմեուն արդեն պայմանավորվել է...
09:40 31/08/2020Թրամփը բաժանել է իր ստորագրությամբ լուսանկարներ ու կոչ է արել դրանց միջոցով հարստանալ«Լաուրա» փոթորկի ավերածությունների վերաբերյալ կլոր-սեղան քննարկումից հետո ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը իր ստորագրությամբ լուսանկարներ է բաժանել արտակարգ իրավիճակների ծառայության աշխատակիցներին և...
10:51 29/08/2020Աջակցել Հենրիկ ՄխիթարյանինՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը կոչ է անում և խնդրում բոլոր իր համախոհներին և հայկական ֆուտբոլի բոլոր ազնիվ երկրպագուներին աջակցել Հենրիկ Մխիթարյանին։
17:15 28/08/2020Ֆրանսիայում ինկասացիայի մեքենայից միլիոնավոր եվրոներ են գողացելՖրանսիայի Լիոն քաղաքում անհայտ կողոպտիչները ինկասացիայի մեքենայից գողացել են մի քանի միլիոն եվրո: «Le Progrès» թերթի տարածած տեղեկությունը ներկայացնում է «Գազետա ռու»-ն: Թերթը գրում է, որ...
15:16 28/08/2020COVID-19-ի դեմ պատվաստանյութ ստեղծող ռուս գիտնականները ներառվել են ԱՄՆ պատժամիջոցների ցանկումՎաշինգտոնը պատժամիջոցներ է կիրառել այն ռուս գիտնականների և մասնագետների նկատմամբ, ովքեր կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութ էին ստեղծում: Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն ՝ վկայակոչելով ՌԴ ԱԳՆ...
14:04 28/08/2020Աշխարհի բնակչության 70 տոկոսը պետք է պատվաստվի իմունիտետ զարգացնելու համար. ԱՀԿՀամաշխարհային պատվաստումների ծածկույթը պետք է լինի 65-70 տոկոս` կորոնավիրուսի իմունիտետ զարգացնելու համար։ news.ru-ի հաղորդմամբ, ասել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր...
09:04 28/08/2020ԱՀԿ. Համավարակն ազդել է միլիոնավոր մարդկանց հոգեկան առողջության վրաԿորոնավիրուսի համավարկը բացասաբար է անդրադարձել աշխարհում միլիոնավոր մարդկանց հոգեկան առողջության վրա: Մարդկանց մոտ ավելի շատ է սկսել վախեր ու տագնապներ արտահայտվել, մինչդեռ հոգեկան առողջության...
19:11 27/08/2020Պահպանել կենդանիներին որսի ժամանակՀՀ բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմինը տեղեկացնում է, որ որսաշրջանի ընթացքում որսի կանոնների խախտումները կանխելու նապատակով ամենօրյա վերահսկողություն է իրականացնելու հանրապետության բոլոր...
16:23 26/08/2020Beeline-ում մեկնարկել է Samsung A11 սմարթֆոնների վաճառքի հատուկ ակցիաBeeline-ը հայտարարում է Samsung A11 սմարթֆոնի վաճառքի հատուկ ակցիայի մեկնարկի մասին։ Մինչև 2020 թ. հոկտեմբերի 30-ը Samsung A11 սմարթֆոն գնելու դեպքում հաճախորդները կստանան BeeFree 2900սակագնային...
13:37 26/08/2020Հայաստանի համար այս պահին նպատակահարմար չի համարվել արբանյակ ունենալ.ԲՏԱ նախարար«Ունենալ մեկ ամբողջական արբանյակ՝ այս պահին Հայաստանի համար նպատակահարմար չի համարվել»,- հրավիրված ասուլիսում հայտնեց Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը՝ պատասխանելով...
15:52 25/08/2020Համացանցում հայտնվել են Եֆրեմովի դատին մասնակցելու տոմսերՀամացանցում տոմսեր են հայտնվել, որոնցով կարելի է մասնակցել մահվան ելքով ՃՏՊ-ի գործով դատական նիստին, որտեղ մեղադրյալը դերասան Միխայիլ Եֆրեմովն է: kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, տոմսերը հայտնվել են...

09:10 06/06/2013Erdogan set to return as protests continueMr Erdogan has completed a three-day tour of North Africa as demonstrators turned out in Ankara and other cities, many calling for him to quit.
09:02 05/06/2013Syrian regime 'used sarin' – FranceLaurent Fabius said lab tests in Paris confirmed numerous uses of the nerve agent, adding that those who resort to chemical weapons must be punished.
09:16 04/06/2013Turkish union supports protestersPublic sector workers in Turkey are set to start a two-day strike to support the continuing anti-government protests in a number of cities.
09:03 03/06/2013Protests rage in Istanbul's BesiktasProtests were sparked by plans to build on an Istanbul park but have broadened into nationwide anti-government unrest.
08:56 01/06/2013Transitory rain expected in YerevanHeavy showers are possible in the evening hours, especially in the eastern regions.
13:06 31/05/2013Iranian envoy: We hope Nagorno-Karabakh conflict will be settled in a short time“The protraction of the conflict does not contribute to peace and stability in the region.”
09:22 31/05/2013Suspicious letter to Obama interceptedAuthorities are interviewing a person in Texas in connection with threatening letters sent to President Barack Obama and New York Mayor Michael Bloomberg that are being tested for ricin.
09:06 30/05/2013Chinese baby wedged in toilet pipe leaves hospitalThe mother of the infant is not being identified, but police say she is 22.
09:04 30/05/2013Hezbollah fighters 'invading' Syria, says rebel chiefGen Selim Idriss claimed that more than 7,000 fighters of the Lebanese Shia movement were taking part in attacks on the rebel-held town of Qusair.
09:10 29/05/2013Lebanon says it was hit by rockets launched from SyriaIt was not immediately known who fired the rockets.
17:13 28/05/2013Gyumri to become CIS Cultural CapitalGyumri Mayor Samvel Balasanyan received U.S. Ambassador to Armenia John Heffern on Monday, May 27, the press service of Gyumri Mayor’s Office reported. Samvel Balasanyan presented the work carried...
08:52 28/05/2013Baby rescued from sewage pipe in ChinaThe infant, a baby boy, is in stable condition. No one has come forward yet to claim the child.
09:05 27/05/2013Rocket fired from Lebanon towards IsraelA rocket was fired from south Lebanon towards Israel on Sunday, and residents of a northern Israeli town reported hearing a blast.
08:58 27/05/2013Maoist attack on Indian political motorcade kills 24, hurts 33At least 16 cars in the motorcade of local Congress leaders were passing through a forested area in the eastern Indian state when Maoists triggered a land mine and opened fire on them.
08:44 27/05/2013Huge anti-gay marriage protest march in ParisTens of thousands of people have rallied in Paris against a new French law allowing same-sex marriage, BBC reported.
09:01 25/05/2013Dancer 'lied' in Berlusconi sex caseKarima El-Mahroug said she had "made up" details about erotic parties held at his villa while he was still PM.
09:02 24/05/2013Barack Obama defends 'just war' using drones"And yet as our fight enters a new phase, America's legitimate claim of self-defence cannot be the end of the discussion."
12:49 23/05/2013Zardusht Alizadeh: Azerbaijani people should take up arms and fight for their rightsLaw, justice and God mean nothing for the Azerbaijani authorities. Money is their God, Azerbaijani analyst Zardusht Alizadeh is quoted as saying by Arannews.ir. Speaking of domestic political...
09:02 23/05/2013Man dead in suspected UK terror attackA man has been killed in a machete attack and two suspects shot and wounded by police in Woolwich, south-east London.
11:29 22/05/2013Outstanding Teen Kristina Ayanian to receive Duke of Edinburgh Bronze Medal, to interview Prince Edward“This is a dream come true for me and a rare opportunity for any television reporter to interview a member of the British Royal family.”