10:04 02/09/2020Եգիպտոսում պատմել են՝ ինչպես կարելի է սեպտեմբերին վերսկսել մշակութային զբոսաշրջությունըԵգիպտոսը մտադիր է սեպտեմբերին մշակութային տեսարժան վայրեր բացել, բայց օբյեկտներն ու տրանսպորտը պետք է գործեն իրենց առավելագույն հզորության 50 տոկոսով։ Ռիա.ռու-ի հաղորդմամբ, հայտնել է Arab New-ը:...
09:00 02/09/2020Ինչպե՞ս աչքերը պաշտպանել հեռախոսի կապույտ լույսիցԱկնաբույժ Մարինա Ցարեգորոդցևան խոսել է աչքերի համար սմարթֆոնների կամ համակարգիչների էկրաններից արտանետվող կապույտ լույսի վտանգների մասին, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ նրա, այդպիսի լույսը...
19:44 01/09/2020ՅՈւՆԵՍԿՕ. Աշակերտների միայն մեկ երրորդն է վերադառնալու դպրոցԱյս տարի ամբողջ աշխարհում տարրական և միջնակարգ դպրոցներում սովորող 900 միլիոն աշակերտ (ամբողջ աշխարհում 1,5 միլիարդից) պետք է դպրոց վերադառնային օգոստոս-հոկտեմբեր ամիսներին: Սակայն, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի...
15:15 01/09/2020Գիտնականները վատագույն բնապահպանական աղետ են կանխատեսել Երկրի համարՍառցադաշտերի հալչելը կարող է հանգեցնել բնապահպանական վատագույն աղետին՝ կլիմայի տաքացմանը: Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, համապատասխան հետազոտությունը հրապարակված է EurekAlert!-ի մամուլի...
10:02 01/09/2020Հենրիխ Մխիթարյանը շնորհակալություն է հայտնել «Արսենալին» ու Արսեն ՎենգերինՀայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, որը խզել է պայմանագիրն «Արսենալի» հետ և հիմնական պայմանագիր կնքել «Ռոմայի» հետ, շնորհակալություն է հայտնել արդեն իր նախին թիմին։ «Ուրախ եմ...
21:42 31/08/2020Հենրիխ Մխիթարյանն արդեն պաշտոնապես «Ռոմայի» ֆուտբոլիստ էԼոնդոնի «Արսենալը» իր պաշտոնական էջում հայտնել է, որ կիսապաշտպան, Հայաստանի ազգային հավաքականի առաջատար Հենրիխ Մխիթարյանի հետ խզել է պայմանագիրը։ soccer.ru-ի հաղորդմամբ, հայտնում են, որ կողմերը...
14:33 31/08/2020Սպասվում է ամպրոպ ու քամիՀանրապետության տարածքում օգոստոսի 31-ի ցերեկը, սեպտեմբերի 1-2-ը, 4-5-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, սեպտեմբերի 3-ի կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: ԱԻ...
11:35 31/08/2020Մեսսիի հայրը պատրաստվում է բանակցել «Բարսելոնայի» հետ«Բարսելոնայի» ավագ Լիոնել Մեսիի հայրը՝ Խորխե Մեսսին, պատրաստվում է հանդիպել կատալոնական ակումբի նախագահ Խոսեպ Մարիա Բարտոմեուի հետ, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Բարտոմեուն արդեն պայմանավորվել է...
09:40 31/08/2020Թրամփը բաժանել է իր ստորագրությամբ լուսանկարներ ու կոչ է արել դրանց միջոցով հարստանալ«Լաուրա» փոթորկի ավերածությունների վերաբերյալ կլոր-սեղան քննարկումից հետո ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը իր ստորագրությամբ լուսանկարներ է բաժանել արտակարգ իրավիճակների ծառայության աշխատակիցներին և...
10:51 29/08/2020Աջակցել Հենրիկ ՄխիթարյանինՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը կոչ է անում և խնդրում բոլոր իր համախոհներին և հայկական ֆուտբոլի բոլոր ազնիվ երկրպագուներին աջակցել Հենրիկ Մխիթարյանին։
17:15 28/08/2020Ֆրանսիայում ինկասացիայի մեքենայից միլիոնավոր եվրոներ են գողացելՖրանսիայի Լիոն քաղաքում անհայտ կողոպտիչները ինկասացիայի մեքենայից գողացել են մի քանի միլիոն եվրո: «Le Progrès» թերթի տարածած տեղեկությունը ներկայացնում է «Գազետա ռու»-ն: Թերթը գրում է, որ...
15:16 28/08/2020COVID-19-ի դեմ պատվաստանյութ ստեղծող ռուս գիտնականները ներառվել են ԱՄՆ պատժամիջոցների ցանկումՎաշինգտոնը պատժամիջոցներ է կիրառել այն ռուս գիտնականների և մասնագետների նկատմամբ, ովքեր կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութ էին ստեղծում: Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն ՝ վկայակոչելով ՌԴ ԱԳՆ...
14:04 28/08/2020Աշխարհի բնակչության 70 տոկոսը պետք է պատվաստվի իմունիտետ զարգացնելու համար. ԱՀԿՀամաշխարհային պատվաստումների ծածկույթը պետք է լինի 65-70 տոկոս` կորոնավիրուսի իմունիտետ զարգացնելու համար։ news.ru-ի հաղորդմամբ, ասել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր...
09:04 28/08/2020ԱՀԿ. Համավարակն ազդել է միլիոնավոր մարդկանց հոգեկան առողջության վրաԿորոնավիրուսի համավարկը բացասաբար է անդրադարձել աշխարհում միլիոնավոր մարդկանց հոգեկան առողջության վրա: Մարդկանց մոտ ավելի շատ է սկսել վախեր ու տագնապներ արտահայտվել, մինչդեռ հոգեկան առողջության...
19:11 27/08/2020Պահպանել կենդանիներին որսի ժամանակՀՀ բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմինը տեղեկացնում է, որ որսաշրջանի ընթացքում որսի կանոնների խախտումները կանխելու նապատակով ամենօրյա վերահսկողություն է իրականացնելու հանրապետության բոլոր...
16:23 26/08/2020Beeline-ում մեկնարկել է Samsung A11 սմարթֆոնների վաճառքի հատուկ ակցիաBeeline-ը հայտարարում է Samsung A11 սմարթֆոնի վաճառքի հատուկ ակցիայի մեկնարկի մասին։ Մինչև 2020 թ. հոկտեմբերի 30-ը Samsung A11 սմարթֆոն գնելու դեպքում հաճախորդները կստանան BeeFree 2900սակագնային...
13:37 26/08/2020Հայաստանի համար այս պահին նպատակահարմար չի համարվել արբանյակ ունենալ.ԲՏԱ նախարար«Ունենալ մեկ ամբողջական արբանյակ՝ այս պահին Հայաստանի համար նպատակահարմար չի համարվել»,- հրավիրված ասուլիսում հայտնեց Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը՝ պատասխանելով...
15:52 25/08/2020Համացանցում հայտնվել են Եֆրեմովի դատին մասնակցելու տոմսերՀամացանցում տոմսեր են հայտնվել, որոնցով կարելի է մասնակցել մահվան ելքով ՃՏՊ-ի գործով դատական նիստին, որտեղ մեղադրյալը դերասան Միխայիլ Եֆրեմովն է: kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, տոմսերը հայտնվել են...

11:19 27/06/2015Здание Белого дома США осветили радужными цветами ЛГБТ-движенияЗдание Белого дома в Вашингтоне с наступлением темноты было подсвечено цветами радуги, символизирующими ЛГБТ-движение.
19:48 26/06/2015Печальная новость из Ереванского зоопарка: бегемота Манука придется усыпитьНа днях обитателя Ереванского зоопарка – 28-летнего бегемота по кличке Манук – придется усыпить. Об этом сообщили в зоопарке. «Несмотря на то, что средняя продолжительность жизни бегемотов составляет...
15:08 26/06/2015МИД Ирана: «Шестерка» и Тегеран достигли определенного прогресса, но говорить о готовности ядерного соглашения рано«Шестерка» и Иран намерены завершить подготовку соглашения по ядерной программе к 30 июня.
16:04 25/06/2015Испанский футбольный клуб «Атлетико Мадрид» отказался от спонсорства АзербайджанаНа футболках «Атлетико Мадрид» написано «Азербайджан – страна огней», но в этой стране такая ситуация, что слоган должен был быть «Азербайджан – страна, которая сжигает демократические ценности».
13:04 25/06/2015Специальная следственная служба Армении подготавливает материалы по факту воспрепятствования деятельности журналистовПо факту воспрепятствования профессиональной деятельности журналистов в ходе событий на проспекте Баграмяна в Ереване в ночь на 23 июня в Специальной следственной службе Армении подготавливаются...
11:34 24/06/2015Верховный лидер Ирана потребовал снять санкции сразу после достижения соглашения по иранской ядерной проблемеКроме того, Хаменеи обвинил США в попытках полностью ликвидировать иранскую ядерную программу.
16:56 23/06/2015Меджлис Ирана берет под тотальный контроль ядерную сделку с «шестеркой»Также парламент обязывает министра иностранных дел Мохаммада Джавада Зарифа сообщать Меджлису о процессе реализации окончательного ядерного соглашения каждые шесть месяцев.
09:40 23/06/2015Число погибших из-за аномальной жары на юге Пакистана растет – 474 человекаЧисло погибших в результате аномальной жары на юге Пакистана увеличилось до 474. Об этом сообщает агентство Синьхуа со ссылкой на государственное телевидение страны. Как передает РИА Новости, ранее...
15:50 22/06/2015Пакистанский эксперт: WikiLeaks может обнародовать информацию о попытках срыва ядерных переговоров Ирана и «шестерки»В минувшие выходные сайт WikiLeaks выложил в открытый доступ более 60 тысяч документов, связанных с перепиской МИД Саудовской Аравии.
13:03 20/06/2015На Площади Свободы в Ереване продолжается сидячий пикет против повышения тарифов на электроэнергиюНа Площади Свободы в Ереване продолжается сидячий пикет против повышения тарифов на электроэнергию в стране.
12:15 20/06/2015Ереван прорубит окно в Персидский залив. Статья «Независимой газеты» о проекте строительства армяно-иранской железной дороги«Железная дорога между Арменией и Ираном будет построена. Это следует из заявлений ряда официальных лиц. Во главу проекта выносятся на сей раз прежде всего геополитические интересы», – пишет СМИ.
14:26 19/06/2015Парламент Армении в первом чтении одобрил проект о приватизации национального почтового оператора – ЗАО «Айпост»Национальное Собрание Армении сегодня на внеочередном заседании в первом чтении (61 голос «за» при 22 «против» и 16 «воздержавшихся») приняло законопроект о внесении дополнения в Программу...
10:23 19/06/2015МИД России: «Шестерке» и Ирану осталось решить пять-семь спорных вопросов«Сложные аспекты остаются, но их меньше, чем было неделю назад», – сказал замглавы МИД РФ Сергей Рябков, отметив, что в подробности при этом вдаваться не может.
18:11 18/06/2015В Грузии намерены сорвать концерт группы Placebo из-за шутки гитариста о наводнении в ТбилисиПрезидент Палаты культуры Грузии Давид Окиташвили намерен сорвать концерт британской группы Placebo в Тбилиси, который запланирован на 7 июля сего года из-за шутки гитариста Стефана Олсдала о...
14:49 18/06/2015Генсек ОДКБ: Глава Минобороны Армении С.Оганян – легендарный человекЧто же касается вопроса продажи Россией вооружения Азербайджану, то, по словам генсека ОДКБ, Россия продает Азербайджану оружие с учетом соблюдения паритетов с Арменией.
11:25 18/06/2015При обстреле сирийского Алеппо ранен армянинВ сирийском Алеппо в результате обстрела ранен армянин – Фернант Никогосян. Об этом сообщает издание «Гандзасар». Согласно информации, 15 июня вооруженные террористические группировки подвергли...
13:21 17/06/2015В «Музее Независимости» Варшавы состоялся показ документального фильма о Геноциде армянЗатем состоялась организованная посольством РА в Польше выставка фотографий «Геноцид армян. Осуществленное в XX веке преступление против человечества и цивилизации».
16:32 16/06/2015Бывший омбудсмен Армен Арутюнян предварительно утвержден в должности судьи ЕСПЧ от АрменииИзбирательная комиссия судей Европейского суда по правам человека на состоявшемся в Париже неделю назад, 9-10 июня, заседании предварительно утвердила бывшего омбудсмена Армении Армена Арутюняна в...
15:14 16/06/2015Замглавы МИД России: «Шестерка» прорабатывает вариант по возврату санкций против Ирана«Шестерка» (США, Великобритания, Франция, Германия, Россия, Китай) и Иран пытаются достигнуть к 30 июня договоренности, известной как Всеобъемлющий совместный план действий.
10:00 16/06/2015Число жертв вируса MERS в Южной Корее увеличилось до 19 человек, заражены 154 человекаВ Южной Корее за сутки от вируса MERS скончались еще три человека. Об этом сообщает «Интерфакс» со ссылкой на агентство Ренхап. Таким образом, число умерших от этого заболевания в стране достигло 19...