15:25 09/07/2020Ղազանչյան. Համաճարակով պայմանավորված պարապուրդը կարող է կործանարար լինել ստեղծագործ կոլեկտիվի համարՈրոշվել է ՀԹԳՄ նախագահության անունից նամակ-առաջարկով դիմել ԿԳՄՍ նախարարություն՝ խնդրելով վերջինիս միջնորդությունը պարետատուն։
14:00 09/07/2020Սիրանույշ Սահակյան. ՄԻԵԴ-ը հանձնառել է ՍԴ նախագահի ու դատավորների գործի անհապաղ քննությունԵվրոպական դատարանն արդեն իսկ սահմանել է նոր ժամկետ՝ սույն թվականի օգոստոսի 28-ը
11:55 09/07/2020«Ո՞վ է մեղավոր...էլի ժողովո՞ւրդը, թե՞ այն տխմարները, որ ձախողեցին իրենց գործը»Ֆեյբուքայն օգտատեր Արման Հայրապետյանը գրում է. «Առավոտյան Խանջյանի վրա մի մարդ փորձում էր դիմակն ուղղել, ընկավ գետնին: Մի քանի տասնյակ մետր այն կողմ ոստիկաններ կային ու այս մարդը, ամենայն...
10:29 09/07/2020Վանդալները հրկիզել են Մելանիա Թրամփի արձանը ՍլովենիայումՍլովենիայում անհայտ մարդիկ հրկիզել են ԱՄՆ նախագահի կնոջ՝ Մելանիա Թրամփի փայտե արձանը։ Ամերիկացի արվեստագետի ստեղծած քանդակն, այսպես կոչված «նաիվ արվեստի» ոճով, տեղադրված էր Մելանիայի հայրենի...
13:11 08/07/2020Վենետիկի կինոփառատոնը կանցկացվի սովորական ձևաչափովՎենետիկի 77-րդ կինոփառատոնի ներկայացուցիչները հայտարարել են, որ այն չի անցկացվի առցանց ձևաչափով։ Դրա փոխարեն կազմակերպիչները կրճատել են պաշտոնական ծրագրերում ֆիլմերի քանակը, իսկ հիմնական մրցութային...
13:00 08/07/2020ԱՀԿ. Համավարակի պիկին դեռ չենք հասելԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության ղեկավար Թեդրոս Գեբրեյեսուսը հայտարարել է, որ աշխարհը դեռ չի հասել կորոնավիրուսային համավարակի պիկին: Վարակի տարածումն արագանում է: 360tv.ru-ի հաղորդմամբ,...
12:12 08/07/2020ԱՀԿ-ն ընդունում է, որ կորոնավիրուսը տարածվում է ոչ միայն հազով ու փռշտոցով, այլ նաև շնչառությամբԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը խոստովանել է՝ կան ապացույցներ, որ Covid-19-ը կարող է տարածվել նաև շնչառության ժամանակ փոքր կաթիլներով։ Նման կաթիլներից աերոզոլը կարող է երկար մնալ...
09:56 08/07/2020ԱՄՆ-ը սկսեց Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունից դուրս գալու գործընթացըՆախօրեին՝ հուլիսի 7-ին, ԱՄՆ-ը պաշտոնապես տեղեկացրեց ՄԱԿ-ին՝ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունից դուրս գալու մասին, որին Վաշինգտոնը մեղադրում է կորոնավիրուսային համաճարակին ժամանակին...
20:30 07/07/2020ՄԱԿ-ը հետկորոնավիրուսային աշխարհի երկու պատկեր է ներկայացրելՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը ներկայացրել է երկու սցենար, որոնք սպասում են աշխարհին կորոնավիրուսային պանդեմիկայից հետո, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ն։ Առաջին՝ լավատեսական սցենարը ենթադրում...
14:47 07/07/2020Վենետո ժամանող օտարերկրացիները ստիպված կլինեն 2 շաբաթ մեկուսանալ ու թեստ հանձնելՎենետոյի նահանգապետը նոր հրամանագիր է ստորագրել և կառավարությունից խնդրել է խստացնել պատժամիջոցները նրանց համար, ովքեր չեն պահպանում սահմանափակումներն ու տարածում են վարակը։ Այս մասին գրում է...
11:54 06/07/2020Գիտնականներ ասում են՝ կորոնավիրուսը օդակաթիլային է ու դիմել են ԱՀԿ-ին՝ վերանայելու առաջարկություններըՀարյուրավոր գիտնականներ ասում են, որ կան ապացույցներ այն մասին, որ օդի փոքր մասնիկներում նոր կորոնավիրուսը կարող է վարակել մարդկանց և կոչ են անում Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությանը՝...
10:00 06/07/2020Հռոմի պապն աջակցում է ՄԱԿ-ի ԱԽ նախաձեռնությանը՝ «կորոնավիրուսային» հրադադարի մասինՀռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը սատարում է ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի բանաձևին, որով կոչ է արվում հրադադար հաստատել բոլոր կոնֆլիկտների գոտիներում՝ կորոնավիրուսային համաճարակի ֆոնին: Այս մասին գրում է Vatican...
09:01 04/07/2020Երեք առարկայից քննություն է հանձնում 2233 դիմորդԴիմորդները քննության են հանձնելու «Աշխարհագրություն», «Հայոց պատմություն» և «Քիմիա» առարկաներից։
12:42 03/07/2020Կանայք կորոնավիրուսի պատճառով կորցնում են իրենց աշխատանքըԵվրամիությունում ութ ամսում գործազրկությունը հասել է ռեկորդային մակարդակի և մայիսին այն կազմել է 6,7 տոկոս (մեկ տասներորդ տոկոսով ավելին է, քան ապրիլին): Եվրանյուզի հաղորդմամբ, Բրյուսելում...
11:42 03/07/2020Ստանիսլավսկու անվան թատրոնում ներկայացումները կհարմարեցվեն բացօթյա տարածքներում խաղալու համարԿ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնը շարունակում է իր աշխատանքն արտակարգ դրության պայմաններում: Պարետի հատուկ թույլտվությունից հետո, դերասանները հնարավորություն ստացան ներկայանալ...

14:16 04/04/2013Iranian lawmaker: If issue of joining territories emerges, Azerbaijan should unite with its historical homeland – IranThe process of supporting anti-Iranian separatist groups will end to the detriment of Baku, Chairman of Iran's Majlis Committee on National Security and Foreign Policy Alaeddin Boroujerdi was quoted...
09:06 04/04/2013Argentina declares floods mourningOne of the heaviest storms recorded moved through the province hitting both the capital, Buenos Aires, and the city of La Plata.
14:02 03/04/2013Iranian Supreme Leader’s representative proposes joining Republic of Azerbaijan with Iran through referendum"The current facts and observations leave no doubt that the population of the Republic of Azerbaijan perceives itself as a member separated from Iran.”
12:42 03/04/2013Armavia pilots meet with Armenian Public Council chairmanPilots of Armenia’s national airline Armavia have met with Armenian Public Council chairman Vazgen Manukyan, council’s press service reported.
09:06 03/04/2013Air temperature not to changeIn the afternoon it will be overcast in separate eastern regions, light and transitory rains are possible in spots only.
13:29 02/04/2013Henrikh Mkhitaryan voted best player of FC Shakhtar in MarchThe admirers of Henrikh Mkhitaryan turned out to be the most active voters, having secured the player’s top spot with 478 (36.32%) votes.
09:15 02/04/2013US sees 'no changes' to North Korean military posture"Despite the harsh rhetoric we're hearing from Pyongyang, we are not seeing changes to the North Korean military posture," White House spokesman Jay Carney said.
17:43 01/04/2013First International Graphic Humor Festival “The Sunny Dragon” kicks off in YerevanAdult cartoonists, illustrators and graphic artists from all over the world participate in the festival.
13:08 01/04/2013Iran sends note of protest to AzerbaijanIran’s Foreign Ministry has summoned Azerbaijan’s Ambassador to Tehran Javanshir Akhundov in protest to the recent forum of the anti-Iranian South Azerbaijan National Liberation Movement in the...
09:12 01/04/2013Man with first U.S. face transplant marries fellow burn victimAfter meeting in a hospital support group for burn victims, Dallas Wiens and Jamie Nash got married on Saturday.
09:09 01/04/2013US sends more jets as North Korea vows nuclear build-upNorth Korea said on Saturday that it was entering a "state of war" with the South.
09:05 01/04/2013Today marks April Fools' DaySome see it as a celebration related to the turn of the seasons, while others believe it stems from the adoption of a new calendar.
14:40 30/03/2013Armenia’s Armavia owes Russian companies 54 million rublesArmavia’s press service reported on Friday that the airline will stop flights starting April 1.
09:15 30/03/201328 die in blast at Chinese coal mineThirteen people were rescued after the blast, which happened around 10:40 p.m
11:36 29/03/2013Iranian Embassy in Syria denies that Syrian rebels shot down Iranian plane at airportThe Iranian Embassy in Syria denies the information that Syrian rebels have downed an Iranian plane, Asriran.com reported.
09:04 29/03/2013Candidates R11: Kramnik beats Radjabov, now second as Aronian loses to SvidlerDrawing his black game with Alexander Grischuk, Magnus Carlsen kept his half point lead in London with three rounds to go.
19:41 28/03/2013Failed sabotage or why Azerbaijan seeks for instabilityRecently the Defense Ministry of Azerbaijan spreads information about the fact that the skirmishes on Armenian – Azerbaijani border continue and the situation is rather tensed.
19:00 28/03/2013Azerbaijani scientists confessed that they wanted to cause artificial earthquake in Metsamor NPPDirector of the Institute of Radiation Problems of the National Academy of Sciences Adil Garibov has proposed to check Metsamor NPP in Armenia for resistance in extreme conditions.
17:50 28/03/2013The geopolitics of sheep in an Armenian regionBy all indications, the Iranian sheep project will die a bureaucratic death, buried in the Agriculture Ministry.
13:58 28/03/2013Iranian ambassador urges MP from Azerbaijani ruling party to respect his country’s independenceMembers of Parliament should show respect in their speech and respect the independence of other countries, Iranian ambassador to Azerbaijan Mohsen Pak Ayeen was quoted as saying by Arannews.ir.