18:25 13/04/2020«Արմենիա» ավիաընկերությունը չեղարկում է բոլոր կանոնավոր չվերթները«Արմենիա» ավիաընկերությունը տեղեկացնում է, որ չեղարկում է բոլոր կանոնավոր չվերթները: Ավիաընկերության տարածած հայտարարության մեջ, մասնավորապես, ասվում է.
15:07 13/04/2020«Արմենիա»-ի փոխտնօրեն. Տոմսերի վերադարձը վերջնականապես ծնկի կբերի հայկական փոխադրողներին«Արմենիա» ավիաընկերության փոխտնօրեն Գևորգ Խաչատրյանը գրում է. «Ինչպես արդեն տեղյակ եք IATA-ն ստեղծված իրավիճակում տոմսերի վերադարձը վաուչերներով փոխարինելը ճանաչել է օրինական գործընթաց և հորդորել...
13:00 10/04/2020ԱՄՀ ղեկավարը կանխատեսում է վերջին 100 տարվա տնտեսական ամենավատ ճգնաժամը. Ռիա Նովոստի2020 թվականին Մեծ դեպրեսիայից հետո համաշխարհային հանրությունը կանգնած է տնտեսական վատթարագույն անկման սցենարի առջև։ Ըստ «Ռիա Նովոստի»-ի՝ այդ մասին ասել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի գործադիր...
11:00 10/04/2020COVID-19- ի դեմ պայքարի գլոբալ պլանի համար հավաքվել է ավելի քան 396 մլրդ դոլարՄԱԿ-ի COVID-19- ին հումանիտար արձագանքման գլոբալ պլանը արդեն հավաքել է 396,5 միլիոն դոլար: «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերեշը՝ հղում...
10:38 10/04/2020Իտալիան հայտնում է՝ կորոնավիրուսից մահացած բժիշկների թիվն անցնում է 100-ից.France 24Հարյուրից ավելի իտալացի բժիշկներ մահացել են՝ նոր կորոնավիրուսի համաճարակից ի վեր, որը երկիր հասավ փետրվարին։ Այս մասին, ինչպես գրում է France 24-ը, հայտնել է Իտալիայի գլխավոր բժիշկների ասոցիացիան։...
09:52 09/04/2020ԱՀԿ. «Հանգստանալու ժամանակ չկա». ԵվրանյուզՀանգստանալու ժամանակը չէ. չնայած Իտալիայից և Իսպանիայից համեմատաբար դրական լուրերին, Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը նախազգուշացնում է աշխարհի բնակչության զգալի մասի վրա դրված...
17:38 08/04/2020Ավագ Հինգշաբթի դուրս կբերվի Սուրբ Գրիգոր Նարեկացու մասունքըԱպրիլի 9-ին՝ Ավագ Հինգշաբթի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում Ոտնլվայի և յուղի օրհնության արարողության ընթացքում դուրս...
10:07 07/04/2020Աշխարհի ամենամեծ գոթական տաճարը կվերածվի հիվանդանոցիԱշխարհի ամենամեծ գոթական՝ Հովհաննես Աստվածաբանի տաճարը Նյու Յորքում, կվերածվի հիվանդանոցի։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին գրում է The New York Times-ը՝ հղում անելով տաճարի հոգևորականին։ Նրա...
09:19 07/04/2020ԱՀԿ. Աշխարհում շուրջ 6 միլիոն բուժքույր պակասում էԱմբողջ աշխարհում չի բավարարում ևս վեց միլիոն բուժքույր կորոնավիրուսի պանդեմիայի հետ կապված։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այդ մասին նշվում է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության զեկույցում։...
09:00 07/04/2020Ավագ երեքշաբթիԱվագ երեքշաբթին պատկերն է արարչության երրորդ օրվա, երբ Աստված երկրի վրա դալար բույսեր և պտղատու ծառեր աճեցրեց: Աստված զգալի (նյութական) ծառերի հետ միասին տնկեց նաև իմանալի (հոգևոր) ծառեր՝ արդարների...
18:36 04/04/2020ԱՀԿ-ն հայտնում է երիտասարդների և առողջների շրջանում COVID-19-ի ծանր դեպքերի մասինԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը հայտնում է երիտասարդ և առողջ մարդկանց շրջանում կորոնավիրուսով հիվանդացության ծանր դեպքերի մասին։ «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է ԱՀԿ...
13:37 04/04/2020Վրաստանում կորոնավիրուսից առաջին մահվան դեպքն է գրանցվելՎրաստանում կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան առաջին դեպքն է գրանցվել: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Համալսարանային կլինիկայի տնօրեն Լևան Ռատիանին, գրում է aliq.ge-ն։ Մահացածը 79 ամյա...
10:35 04/04/2020Աշխարհում կորոնավիրուսից զոհերի թիվը գերազանցել է 58 հազարը. ԻնտերֆաքսՇաբաթ օրը 08:00-ի դրությամբ, աշխարհում կորոնավիրուսով վարակված է եղել 1,094,099 մարդ, մահացել է 58,756 մարդ, վերականգնվել՝ մոտ 225 հազար մարդ: Ըստ Ինտերֆաքս-ի, այս մասին հայտնում է South China...
09:00 04/04/2020Չինաստանը կօգնի աֆրիկյան երկրներին պայքարել կորոնավիրուսի տարածման դեմ. «ՏԱՍՍ»Չինական կառավարությունը անհրաժեշտ օժանդակություն կտրամադրի աֆրիկյան երկրներին` նոր կորոնավիրուսի համաճարակի դեմ պայքարում: Այս մասին ուրբաթ օրը հայտնել է Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպինը Նամիբիայի...
16:20 03/04/2020Պատգամավոր. Պատասխաններից երևում է՝ չեն կարող իրականացնել տեղորոշումը«Ուստի կառավարւթյունը պետք է բացատրություն տա, թե ինչու այս օրենքը բերեց և ընդունեց, քանի որ իրենց նշած գաղափարը անհնար է իրագործել»։
12:45 02/04/20202020-ին համաշխարհային տնտեսությունը կարող է կրճատվել 1 տոկոսով. Associated PressԿորոնավիրուսի համավարակի պատճառով համաշխարհային տնտեսությունն այս տարի կարող է կրճատվել գրեթե 1 տոկոսով, հայտարարել է ՄԱԿ-ը: Մինչև համավարակը սպասվում էր համաշխարհային տնտեսության 2,5 տոկոս աճ: Այս...
10:10 02/04/2020Գերմանիայում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի ավելի քան 73,500 դեպք.ՌԻԱ ՆովոստիՎերջին մեկ օրվա ընթացքում Գերմանիայում կորոնավիրուսով հաստատված դեպքերի թիվն աճել է 6156-ով և հասել 73,522-ի, նույն ժամանակահատվածում գրանցվել է 140 մահվան դեպք։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի»-ն՝...
10:12 31/03/2020Իտալիայում գրանցվել է ռեկորդային ցածր վարակների քանակ. EuronewsԵրեք շաբաթ առաջ Իտալիայում ներդրված խիստ կարանտինը երկարաձգվեց մինչև Սուրբ Զատիկ, այսինքն, մինչև ապրիլի 13-ը։ Այս մասին, ինչպես գրում է Euronews-ը, նախօրեին հայտնել է առողջապահության նախարար Ռոբերտո...
09:00 31/03/2020Թանգարանից գողացել են Վան Գոգի նկարներիցՆիդեռլանդներում Singer Laren թանգարանային համալիրից գողացել են հոլանդացի նկարիչ, պոստիմպրեսիոնիզմի և էքսպրեսիոնիզմի ներկայացուցիչ Վինսենթ Վան Գոգի նկարներից մեկը։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, Վան...
08:06 31/03/2020Մահացել է Լևոն Արոնյանի կինըՄահացել է հայ շախմատիստ, գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանի կինը՝ ֆիլիպինյան ծագումով ավստրալացի շախմատիստուհի, ՖԻԴԵ-ի կանանց միջազգային վարպետ Արիանե Կաոլին։ «Բառեր չունեմ արտահայտելու իմ կսկիծը կնոջս՝...

18:15 13/11/2014Историческое событие: самый высокий человек мира впервые встретился со своим антиподомВ Лондоне 31-летний турок Султан Косен, чей рост составляет 2,51 метра, впервые встретился с 75-летним непальцем Чандрой Данги, который считается самым маленьким человеком в мире.
11:46 12/11/2014«Нервная полоса с препятствиями, но с возможностями». Сергей Рябков о выработке соглашения по ИрануОчередной раунд переговоров по иранской ядерной программе завершился во вторник вечером в столице Омана Маскате. Ожидаемого прогресса по ключевым вопросам достичь так и не удалось.
11:35 11/11/2014Путин укутал пледом первую леди Китая. Видео взбудоражило соцсетиСпустя несколько часов кадры из видео были вырезаны, что вызвало возмущение в социальных сетях среди пользователей.
14:23 10/11/2014«Политика – это не кривляние и не хождение по подиуму». Премьер Грузии И. Гарибашвили продолжает «травлю» бывших министров«Реально они сняли маски и показали себя. Я хочу отметить с большим сожалением, что на протяжении этих двух лет я реально смотрел на других людей…»
10:25 10/11/2014Главный нерешенный вопрос по иранской ядерной программе – порядок снятия санкций с ТегеранаИран хочет их отмены в день публикации соглашения, но партнеры считают такой вариант нереалистичным.
10:04 10/11/2014Авиакатастрофа на Багамских островах: погибли 9 человекПравительство Багамских островов подтвердило гибель всех 9 человек, находившихся на борту частного самолета, потерпевшего крушение на острове Большой Багам.
13:10 08/11/2014Иран увеличил запасы обогащенного до 5% урана. Новый доклад МАГАТЭВ другом разделе доклада указывается, что Иран преобразовал высокообогащенный уран (до 20 %) в оксид урана.
09:37 08/11/2014Президент США Барак Обама одобрил отправку 1500 военных в ИракПрезидент США Барак Обама одобрил отправку 1500 военных в Ирак для помощи местной армии и курдским повстанцам, противостоящих экстремистской группировке «Исламское государство».
09:48 07/11/2014В Иране выгуливающим собак и обезьян жителям может грозить 74 удара плетью или крупный денежный штрафИранские власти с неодобрением относятся к желанию местного населения заводить собак, так как считают это веянием западной культуры.
15:31 06/11/2014Иран и Россия уточняют вопросы по ядерной программе без «шестерки»Сторонами также были рассмотрены и другие вопросы международной повестки дня.
11:53 06/11/2014Арутюн Саркисян назначен губернатором Вайоцдзорской области АрменииПо решению правительства Армении Арутюн Саркисян назначен губернатором Вайоцдзорской области РА. Премьер-министр Армении Овик Абраамян поздравил новоназначенного губернатора, пожелав ему продуктивной...
11:26 06/11/2014Представитель Грузии в НАТО подтвердил, что уходит в отставкуДолидзе является братом депутата вышедшей из правящей коалиции партии «Наша Грузия – Свободные демократы» Виктора Долидзе.
10:41 05/11/2014Экс-глава Минобороны Грузии Ираклий Аласания не исключает своего арестаПремьер Грузии Ираклий Гарибашвили отправил в отставку министра обороны, «чтобы не допустить приватизации министерства обороны и не мешать работе следствия».
10:27 05/11/2014Журнал Forbes признал Бейонсе самой высокооплачиваемой певицейПопулярная американская певица Бейонсе Ноулз возглавила список самых высокооплачиваемых женщин в мире музыке по версии журнала Forbes, отняв лидерство у Мадонны.
10:09 04/11/2014Задержанная в Иране за попытку пойти на волейбол британка объявила голодовкуОна была задержана 20 июня рядом со стадионом Азади («Свобода») в Тегеране за попытку посетить матч Мировой лиги по волейболу между мужскими сборными Ирана и Италии.
11:16 03/11/2014Сайт музея «Кон-Тики» о визите сына известного норвежского путешественника Тура Хейердала в АрмениюВ одном из старейших городов мира, в столице Армении – Ереване – прошло мероприятие, посвященное 100-летнему юбилею известного норвежского путешественника Тура Хейердала.
10:29 03/11/2014На территории Армении в ближайшие дни ожидаются осадки4 ноября со второй половины дня на значительной части территории Армении ожидаются слабые осадки в основном в виде снега.
09:59 03/11/2014Иран готов подписать с «шестеркой» итоговое соглашение по ядерной программеОб этом заявил в воскресенье глава МИД ИРИ Мохаммад Джавад Зариф во время встречи с министром иностранных дел Норвегии Бёрге Бренде.
11:10 01/11/2014Стала известна дата следующей встречи глав МИД Ирана и США по ядерной проблемеКак ожидается, к министрам присоединится также глава дипломатии ЕС Кэтрин Эштон.
10:35 01/11/2014Армянская Апостольская церковь отмечает Праздник Всех святыхСогласно церковному календарю Армянской Апостольской церкви, 1 ноября – Праздник Всех святых Ветхого и Нового Заветов, известных и неизвестных.