11:43 08/05/2020Վիրուսը «սանձազերծեց ատելության ցունամի». ՄԱԿ գլխավոր քարտուղարԱյս առավոտ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը հիշեցում է հնչեցրել, որ վիրուսի բռնկումը «սանձազերծեց ատելության և այլատյացության ցունամի»: Այս մասին գրում է BBC-ն։ Առանց հատուկ երկրների...
18:52 07/05/2020Հայտնաբերվել են Մարտիրոս Սարյանի «Հայաստան» գեղանկարը և Հովհաննես Զարդարյանի «Վերածնունդ» եռանկարը2018-2019թթ. ընթացքում «Ցուցահանդեսային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի ֆոնդերում թանգարանային առարկաների առկայության ստուգման արդյունքում պարզվել է, որ բացակայում են 121.380.000 ՀՀ դրամ ընդհանուր արժեքով մի շարք...
13:28 07/05/2020Ավստրալիայում հրդեհներից տուժած կոալաները վերադառնում են վայրի բնությունԱվստրալիայում անցած տարվա անտառային ուժեղ հրդեհների ժամանակ տուժած կոալաներն անասնաբուժական կլինիկաներից վերադառնում են վայրի բնություն։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին՝ հղում անելով Lonely...
10:47 07/05/2020Թուրքիայից Բրիտանիա RAF ինքնաթիռով ներմուծված 400,000 արտահագուստը անպիտան է ճանաչվելՆախորդ ամիս Թուրքիայում Մեծ Բրիտանիայի կառավարության կողմից պատվիրված ու երկիր ներմուծված 400,000 արտահագուստը, որն անհրաժեշտ է կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար, մնացել է Հիթրոու օդանավակայանի...
09:50 07/05/2020Եվրոպան կենդանանում է կարանտինից հետոԵվրոպան սկսում է վերակենդանանալ կարանտինից հետո: ԵՄ երկրները մեկը մյուսի հետևից վերացնում են սահմանափակող միջոցները, բայց դեռ վաղ է խոսել նորմալ կյանքին վերադառնալու մասին: Այս մասին գրում է...
15:29 06/05/2020Դդմաշեն համայնքի մուտքի և ելքի հատուկ ռեժիմ է սահմանվելԱյսօրվա դրությամբ Գեղարքունիքի մարզում հաստավել է 32 նոր դեպք, ընդհանուր կա հաստատված 149 դեպք, որից 39 դեպք Դդմաշեն համայնքում։
12:41 06/05/2020Շուշիի ազատագրման տարեդարձին ընդառաջ. «Իմ սեր Արցախ» ստեղծագործությունը նվիրված է արցախյան հաղթանակի հերոսներինՇուշիի ազատագրման տարեդարձին ընդառաջ «Հաղթանակած» ֆեյսբուքյան էջը պատրաստել ու հրապարակել է տեսահոլովակ, որում «Կյանք ու կռիվ» ֆիլմի երաժշտությանն ներքո ներկայացված են ռազմական գործողությանը լուրջ...
11:08 06/05/2020Իսպանիայի ափերին նկատել են հսկայական շնաձկներԳիտնականները Միջերկրական ծովի Իսպանիայի ափերին հսկայական շնաձկներ են նկատել։ Այս մասին գրում է The Sun-ը: Գրեթե չորս մետր երկարությամբ գիշատիչին նկատել են արևոտ մի օր Կալահոնդա լողափին՝ Մալագայի...
19:54 05/05/2020Գիտնականները կոչ են արել Իտալիայի իշխանությանը չչեղարկել կարանտինըՉինացի հետազոտողները վերլուծել են Իտալիայում կորոնավիրուսի տարածվածությունն ու համեմատել այն Չինաստանի Հունան նահանգում նմանատիպ գործընթացների հետ։ Նրանք կոչ են արել Իտալիայի իշխանություններին...
10:22 05/05/2020Աշխարհում կորոնավիրուսրի զոհերի թիվը գերազանցել է 250 հազարըՆոր տեսակի կորոնավիրուսից մահացածների թիվը հասել է 252.425-ի՝ Ջոն Հոփկինսի համալսարանի տվյալներով։ Հետազոտական կազմակերպության տվյալներով՝ մահացությունների ամենամեծ թիվը գրանցվել է ԱՄՆ-ում (գրեթե...
20:32 04/05/2020Ո՞ր երկրներն առաջինը կբացվեն զբոսաշրջիկների համարՉարժե սպասել, թե մինչև ամռան կեսը զանգվածային տուրիստական ուղղությունները կբացվեն: Դա տեղի կունենա աստիճանաբար՝ կախված կորոնավիրուսի դեմ պայքարում հաջողության հասնելու աստիճանից: Այս մասին...
17:40 02/05/2020Ինչպիսի՞ն կլինեին համաշխարհային արվեստի գործերը, եթե դրանք ստեղծվեին մեր օրերումԿորոնավիրուսի տարածմամբ պայմանավորված ինքնամեկուսացման օրերին շատ մարդկանց մոտ փայլատակել է երևակայությունը։ Ստեղծագործ մարդիկ փորձել են վերաիմաստավորել նկարիչների հայտնի ստեղծագործությունները...
10:40 02/05/2020Աշխարհի 23 երկրում կորոնավիրուսից մահացել է 55 լրագրողԱշխարհի 23 երկրներում 55 լրագրող դարձել է կորոնավիրուսային համաճարակի զոհ, հայտնում է «Ռիա Նովոստի»-ն՝ հղում տալով «Press Emblem Campaign» անկախ կազմակերպությանը, որը զբաղվում է լրատվամիջոցների...
10:29 02/05/2020106-ամյա ֆրանսուհին հաղթահարել է կորոնավիրուսային հիվանդությունը106-ամյա ֆրանսուհին կարողացել է հաղթահարել կորոնավիրուսային հիվանդությունը, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ն։ Ըստ աղբյուրի, ծերանոցում բնակվող Էլեն Լեֆեվրի մոտ ապրիլի 15-ին ախտորոշվել է կորոնավիրուսային...
10:06 02/05/2020Չինաստանում վերջին մեկ օրվա ընթացքում կորոնավիրուսով վարակվել է 1 մարդԱնցած օրվա ընթացքում Չինաստանում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի միայն մեկ նոր դեպք։ Այս մասին հայտնել է Չինաստանի առողջապահության պետական կոմիտեն, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը։...
10:46 30/04/2020Կորոնավիրուսի ամենամեծ հարվածն ի վերջո կարող են կրել երեխաներըԿորոնավիրուսից ամենամեծ տուժածներն ի վերջո կարող են դառնալ երեխաները, չնայած այն հանգամանքին, որ այս հիվանդությունը հիմնականում հարվածում է տարեցներին: Այսօր աշխարհում մոտավորապես մեկ եւ կես միլիարդ...
09:00 30/04/2020Աշխարհի էկոլոգիապես մաքուր քաղաքներըՎիենան աշխարհի ամենականաչ և էկոլոգիապես մաքուր քաղաքն է։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այդ մասին գրում է Lonely Planet-ը։ Խորհրդատվական ընկերությունն ուսումնասիրել է խոշոր քաղաքները՝ ըստ մի քանի...
16:10 29/04/2020Ամբողջ աշխարհից երգիչների մասնակցությամբ առցանց համերգ՝ նվիրված Ջազի միջազգային օրվանԱպրիլի 30-ին նշվում է Ջազի միջազգային օրը: 2011թ. վերջերին ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն ընդունել է բանաձև, համաձայն որի, 2012 թվականից ապրիլի 30-ը նշվելու է որպես Ջազի միջազգային օր: ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կայքից տեղեկանում ենք,...
11:23 29/04/2020«Կասպերսկի». Չարագործները օգտագործում են առցանց կոնֆերանսների ծառայությունների անվանումներըԱռցանց կոնֆերանսերի ծառայությունների նկատմամբ բիզնեսի աճող պահանջարկի ֆոնին չարագործներնօգատգործում են դրանց տարածվածությունը կորպորատիվ օգտատերերի վրա գրոհների համար։ Այս մասին գրում է «Կասպերսկի»...

09:28 04/12/2012California sea smuggling claims Coast Guard lifeChief Petty Officer Terrell Horne, 34, died Sunday after he was struck in the head by the suspect vessel near the Channel Islands.
09:24 04/12/2012Bolts may be behind Japan tunnel collapseAt a press briefing on Monday, the executive officer of the tunnel's operator said it appeared that some "anchor bolts" used to secure concrete slabs to the tunnel ceiling were missing.
13:36 03/12/2012The Sunday Times: Israel to use drones in Azerbaijan for possible Iran strikeIsrael plans to use unmanned drones it deployed in Azerbaijan to preemptively strike Iranian missile sites in the event of a war, Iranian news website Arannews.ir reported, citing the London-based...
09:23 03/12/2012Syrian forces pound Damascus suburbs, flights to resumeActivists said heavy rocket fire struck towns close to the Damascus airport road, where rebels and the army had been locked in three days of clashes.
09:18 03/12/2012Egypt's high court suspends sessions after protesters block judges' wayEgypt's high court is indefinitely suspending all its sessions, after supporters of President Mohamed Morsy surrounded the building and blocked judges from entering, CNN reported.
08:50 01/12/2012Search after Kashmir avalancheAt least 18 people are missing, including eight Pakistani soldiers, after being hit by an avalanche in the disputed Kashmir region.
09:26 30/11/2012Two held in beheading of Afghan girlOne of the alleged suspects had proposed to the girl, Gaiseena, through her family last year, but she had rejected him, said Amanuddin Quraishi, chief of Imam Sahib district.
09:15 30/11/2012Strauss-Kahn 'settles' civil case with hotel maidDetails of the deal, said to have been struck at the Bronx Supreme Court in recent days, are expected to be subject to a confidentiality agreement.
15:57 29/11/2012Another cartoon of Turkish PM published by Turkish newspaper CumhuriyetPointing out to the painting, Erdogan says to the Spanish PM: “You cannot permit to distort your ancestors in such a way.”
09:26 29/11/2012Race on to find Gulf Coast dolphin killersAt least seven carcasses have turned up along a 120-mile stretch of the Gulf Coast, from Louisiana in the west to Florida in the east. Some have gunshot wounds, others have been mutilated.
09:17 29/11/2012Saudi diplomat, aide killed in YemenThe diplomat, named as Khaled al-Onizi, and his assistant were shot dead in an attack on their vehicle near the Saudi official's residence in Bait Zabatan district.
15:14 28/11/2012Iranian embassy in Yerevan responds to remarks on Karabakh by Iranian ambassador to AzerbaijanThe Iranian embassy in Armenia is not commenting on personal statements. Referring to the remarks on Karabakh by Iranian ambassador to Azerbaijan Mohsen Pak Ayeen that “Iran recognizes Karabakh as...
14:09 28/11/2012Iranian official: Entering Armenian Cathedral of Holy Savior on UNESCO's World Heritage List is among our prioritiesThe Armenian Cathedral of the Holy Savior, one of the valuable historical monuments in Isfahan, attracts many tourists from around the world.
09:22 28/11/2012Taliban claim responsibility for bomb plot against Pakistan TV anchorHamid Mir, a senior anchor on Geo TV's prime time programming, escaped the attempt on his life when the bomb was found attached to the back of his car and disabled before it could cause any harm.
12:05 27/11/2012On eve of tripartite meeting between Iran, Turkey and Azerbaijan, Ankara accuses Tehran of supporting PKKAfter the meeting between Iranian Majlis Speaker Ali Larijani and Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan, Ankara made an anti-Iranian statement, obviously in response to Ali Larijani’s statements
09:23 27/11/2012Mexican beauty queen killed in shootoutMaria Susana Flores Gamez, 20, was killed Saturday in a gun battle between military troops and suspected criminals in the municipality of Mocorito.
18:08 26/11/2012Turkish women learn how to defend themselves against their husbandsShooting lessons are being held in the city of Konya involving women who suffered from violence.
09:32 26/11/2012Syrian kids killed in playground shelling"May God bring you pain, Bashar." The curse is from a woman as she stands over a young child, dressed in purple pants and a matching shirt.
15:49 24/11/2012Iranian Majlis Speaker departs for Turkey: Iran against deployment of Patriot defense missiles near Turkey’s border with Syria“The deployment of the missiles not only will not contribute to the resolution of the Syrian conflict, it will further complicate the situation,” said Iranian Foreign Ministry spokesman.