11:43 08/05/2020Վիրուսը «սանձազերծեց ատելության ցունամի». ՄԱԿ գլխավոր քարտուղարԱյս առավոտ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը հիշեցում է հնչեցրել, որ վիրուսի բռնկումը «սանձազերծեց ատելության և այլատյացության ցունամի»: Այս մասին գրում է BBC-ն։ Առանց հատուկ երկրների...
18:52 07/05/2020Հայտնաբերվել են Մարտիրոս Սարյանի «Հայաստան» գեղանկարը և Հովհաննես Զարդարյանի «Վերածնունդ» եռանկարը2018-2019թթ. ընթացքում «Ցուցահանդեսային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի ֆոնդերում թանգարանային առարկաների առկայության ստուգման արդյունքում պարզվել է, որ բացակայում են 121.380.000 ՀՀ դրամ ընդհանուր արժեքով մի շարք...
13:28 07/05/2020Ավստրալիայում հրդեհներից տուժած կոալաները վերադառնում են վայրի բնությունԱվստրալիայում անցած տարվա անտառային ուժեղ հրդեհների ժամանակ տուժած կոալաներն անասնաբուժական կլինիկաներից վերադառնում են վայրի բնություն։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին՝ հղում անելով Lonely...
10:47 07/05/2020Թուրքիայից Բրիտանիա RAF ինքնաթիռով ներմուծված 400,000 արտահագուստը անպիտան է ճանաչվելՆախորդ ամիս Թուրքիայում Մեծ Բրիտանիայի կառավարության կողմից պատվիրված ու երկիր ներմուծված 400,000 արտահագուստը, որն անհրաժեշտ է կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար, մնացել է Հիթրոու օդանավակայանի...
09:50 07/05/2020Եվրոպան կենդանանում է կարանտինից հետոԵվրոպան սկսում է վերակենդանանալ կարանտինից հետո: ԵՄ երկրները մեկը մյուսի հետևից վերացնում են սահմանափակող միջոցները, բայց դեռ վաղ է խոսել նորմալ կյանքին վերադառնալու մասին: Այս մասին գրում է...
15:29 06/05/2020Դդմաշեն համայնքի մուտքի և ելքի հատուկ ռեժիմ է սահմանվելԱյսօրվա դրությամբ Գեղարքունիքի մարզում հաստավել է 32 նոր դեպք, ընդհանուր կա հաստատված 149 դեպք, որից 39 դեպք Դդմաշեն համայնքում։
12:41 06/05/2020Շուշիի ազատագրման տարեդարձին ընդառաջ. «Իմ սեր Արցախ» ստեղծագործությունը նվիրված է արցախյան հաղթանակի հերոսներինՇուշիի ազատագրման տարեդարձին ընդառաջ «Հաղթանակած» ֆեյսբուքյան էջը պատրաստել ու հրապարակել է տեսահոլովակ, որում «Կյանք ու կռիվ» ֆիլմի երաժշտությանն ներքո ներկայացված են ռազմական գործողությանը լուրջ...
11:08 06/05/2020Իսպանիայի ափերին նկատել են հսկայական շնաձկներԳիտնականները Միջերկրական ծովի Իսպանիայի ափերին հսկայական շնաձկներ են նկատել։ Այս մասին գրում է The Sun-ը: Գրեթե չորս մետր երկարությամբ գիշատիչին նկատել են արևոտ մի օր Կալահոնդա լողափին՝ Մալագայի...
19:54 05/05/2020Գիտնականները կոչ են արել Իտալիայի իշխանությանը չչեղարկել կարանտինըՉինացի հետազոտողները վերլուծել են Իտալիայում կորոնավիրուսի տարածվածությունն ու համեմատել այն Չինաստանի Հունան նահանգում նմանատիպ գործընթացների հետ։ Նրանք կոչ են արել Իտալիայի իշխանություններին...
10:22 05/05/2020Աշխարհում կորոնավիրուսրի զոհերի թիվը գերազանցել է 250 հազարըՆոր տեսակի կորոնավիրուսից մահացածների թիվը հասել է 252.425-ի՝ Ջոն Հոփկինսի համալսարանի տվյալներով։ Հետազոտական կազմակերպության տվյալներով՝ մահացությունների ամենամեծ թիվը գրանցվել է ԱՄՆ-ում (գրեթե...
20:32 04/05/2020Ո՞ր երկրներն առաջինը կբացվեն զբոսաշրջիկների համարՉարժե սպասել, թե մինչև ամռան կեսը զանգվածային տուրիստական ուղղությունները կբացվեն: Դա տեղի կունենա աստիճանաբար՝ կախված կորոնավիրուսի դեմ պայքարում հաջողության հասնելու աստիճանից: Այս մասին...
17:40 02/05/2020Ինչպիսի՞ն կլինեին համաշխարհային արվեստի գործերը, եթե դրանք ստեղծվեին մեր օրերումԿորոնավիրուսի տարածմամբ պայմանավորված ինքնամեկուսացման օրերին շատ մարդկանց մոտ փայլատակել է երևակայությունը։ Ստեղծագործ մարդիկ փորձել են վերաիմաստավորել նկարիչների հայտնի ստեղծագործությունները...
10:40 02/05/2020Աշխարհի 23 երկրում կորոնավիրուսից մահացել է 55 լրագրողԱշխարհի 23 երկրներում 55 լրագրող դարձել է կորոնավիրուսային համաճարակի զոհ, հայտնում է «Ռիա Նովոստի»-ն՝ հղում տալով «Press Emblem Campaign» անկախ կազմակերպությանը, որը զբաղվում է լրատվամիջոցների...
10:29 02/05/2020106-ամյա ֆրանսուհին հաղթահարել է կորոնավիրուսային հիվանդությունը106-ամյա ֆրանսուհին կարողացել է հաղթահարել կորոնավիրուսային հիվանդությունը, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ն։ Ըստ աղբյուրի, ծերանոցում բնակվող Էլեն Լեֆեվրի մոտ ապրիլի 15-ին ախտորոշվել է կորոնավիրուսային...
10:06 02/05/2020Չինաստանում վերջին մեկ օրվա ընթացքում կորոնավիրուսով վարակվել է 1 մարդԱնցած օրվա ընթացքում Չինաստանում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի միայն մեկ նոր դեպք։ Այս մասին հայտնել է Չինաստանի առողջապահության պետական կոմիտեն, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը։...
10:46 30/04/2020Կորոնավիրուսի ամենամեծ հարվածն ի վերջո կարող են կրել երեխաներըԿորոնավիրուսից ամենամեծ տուժածներն ի վերջո կարող են դառնալ երեխաները, չնայած այն հանգամանքին, որ այս հիվանդությունը հիմնականում հարվածում է տարեցներին: Այսօր աշխարհում մոտավորապես մեկ եւ կես միլիարդ...
09:00 30/04/2020Աշխարհի էկոլոգիապես մաքուր քաղաքներըՎիենան աշխարհի ամենականաչ և էկոլոգիապես մաքուր քաղաքն է։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այդ մասին գրում է Lonely Planet-ը։ Խորհրդատվական ընկերությունն ուսումնասիրել է խոշոր քաղաքները՝ ըստ մի քանի...
16:10 29/04/2020Ամբողջ աշխարհից երգիչների մասնակցությամբ առցանց համերգ՝ նվիրված Ջազի միջազգային օրվանԱպրիլի 30-ին նշվում է Ջազի միջազգային օրը: 2011թ. վերջերին ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն ընդունել է բանաձև, համաձայն որի, 2012 թվականից ապրիլի 30-ը նշվելու է որպես Ջազի միջազգային օր: ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կայքից տեղեկանում ենք,...
11:23 29/04/2020«Կասպերսկի». Չարագործները օգտագործում են առցանց կոնֆերանսների ծառայությունների անվանումներըԱռցանց կոնֆերանսերի ծառայությունների նկատմամբ բիզնեսի աճող պահանջարկի ֆոնին չարագործներնօգատգործում են դրանց տարածվածությունը կորպորատիվ օգտատերերի վրա գրոհների համար։ Այս մասին գրում է «Կասպերսկի»...

12:30 09/12/2014В Иране хотят отследить каждого пользователя Интернета«Все люди, которые хотят пользоваться Интернетом, будут идентифицированы, и не будет ни одного человека онлайн, чьей личности мы не знаем», – отметил министр телекомуникаций Махмуд Вайзи.
12:03 09/12/2014Число жертв малярии за 13 лет сократилось на 47% во всем мире. Доклад ВОЗОбщее количество смертей от малярии в период с 2000-го по 2013 годы сократилось на 47% во всем мире и на 54% в африканском регионе.
15:22 08/12/2014Россия и Иран хотят создать «стену» против США протяженностью от Балтики до Персидского залива. Материал New York PostСтраны с 200-летней историей противостояния ищут смену курса и находят в лице США общего «врага»...
10:45 08/12/2014Кусок торта со свадьбы британского принца Уильяма ушел с молотка за $7,5 тыс.Кусок торта со свадьбы британского принца Уильяма и его супруги Кейт Миддлтон продан на аукционе Julien's Auctions Beverly Hills за $7,5 тыс.
14:34 06/12/2014ВВС Ирана располагают уникальными беспилотниками местного производстваПо его словам, несколько государств уже планирует заключение сделок с Ираном на поставку таких двигателей.
11:20 06/12/2014На территории Армении есть труднопроходимые дорогиПо состоянию на 08:00 субботы, 6 декабря, все дороги межгосударственного и республиканского значения в Армении в основном открыты для движения.
14:54 05/12/2014Визит премьера Турции А. Давутоглу в Грецию проходит в кольце полицейской блокады из-за массовых акций протестаРанее послу Турции в Греции была вручена нота, где говорилось о том, что «действия Турции в регионе создают напряженность».
11:50 05/12/2014Суд в штате Нью-Йорк отказался признать шимпанзе личностьюСуд в штате Нью-Йорк отказался признать права независимой личности за шимпанзе, указав, что высокоразвитые приматы не в состоянии выполнять социальные обязанности, которые неизбежно накладывает такой...
11:44 04/12/2014Правительство Армении утвердило 12-дневные новогодние каникулы в 2015 годуПо решению правительства Армении рабочие дни 8 и 9 января 2015 года (четверг и пятница) переносятся на 20 и 27 декабря 2014 года (субботы) соответственно.
11:12 04/12/2014В Грузии недовольны назначениями соратников Михаила Саакашвили на посты в правительстве УкраиныСам бывший президент, по его словам, отказался от поста вице-премьера украинского правительства, чтобы не утратить грузинское гражданство.
11:04 03/12/2014Военное командование Ирана отрицает сообщение Пентагона об авиаударах по позициям боевиков «Исламского государства» в ИракеПо словам генерала Масуда Джазаери (Massoud Jazayeri), заявления Пентагона являются «абсолютно не соответствующими действительности».
15:28 02/12/2014А. Салехи: Иран добился серьезного прогресса в сфере военной промышленности, ВМС оснащены новейшими ракетами и техникойГенерал-майор Салехи также отметил, что иранские специалисты не просто спроектировали новые военные системы, но также сумели отремонтировать и обновить старое оборудование.
12:31 01/12/2014Миссия ОБСЕ проведет плановый мониторинг линии соприкосновения ВС НКР и АзербайджанаМиссия ОБСЕ, согласно достигнутой с властями Нагорно-Карабахской Республики договоренности, 2 декабря проведет плановый мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и...
11:40 01/12/2014Президент Грузии Г.Маргвелашвили подписал закон о «прослушках»Парламент в воскресенье преодолел вето президента 81 голосом и оставил в силе первоначальный вариант законопроекта.
14:50 29/11/2014Глава МИД Ирана: Если шестерка не выполнит своих обязательств, Тегеран возобновит процесс обогащения урана до 20%Подробности встречи иранскому СМИ рассказал один из членов парламентской комиссии по вопросам национальной безопасности и внешней политики.
13:15 28/11/2014Законопроект о признании Геноцида армян не будет одобрен парламентом Турции, но создаст прецедент. Мнение тюркологаДепутат курдского происхождения Себахат Тунджель предлагает парламенту Турции принять предложение, согласно которому президент Эрдоган должен попросить у армянского народа прощения за Геноцид армян.
14:20 27/11/2014В Грузии второй день бастуют сотрудники железной дорогиПредставители нового профсоюза и бастующие железнодорожники говорят о фактах давления со стороны Департамента железной дороги.
12:27 26/11/2014Беспорядки в Фергюсоне: полиция задержала свыше 40 человекСотрудники правоохранительных органов США задержали 44 человека за вторую ночь беспорядков в американском Фергюсоне.
10:52 26/11/2014После неудачи в Вене Иран и «Шестерка» готовят новый этап переговоров по иранской ядерной программе – «Коммерсантъ»Скорее всего, переговоры пройдут на уровне экспертов, к которым позже при необходимости могут присоединиться политдиректора дипведомств.
11:48 25/11/2014МИД Ирана: Соглашение по иранской ядерной программе не было достигнуто из-за нехватки времениРанее глава МИД Ирана Джавад Зариф заявил, что «шестерка» международных посредников и Иран не будут терять ни минуты и начнут переговоры по иранской ядерной программе немедленно.