10:11 03/02/2020Մեգան Մաքլը ռեալիթի-շոու կվարիՄեծ Բրիտանիայի արքայազն Հարրիի կինը՝ Մեգան Մարքլը, Netflix հեռուստաալիքում վարելու է I Do, Redo ռեալիթի շոուն: kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, նախագծում նա ընկերուհի- դիզայներ Ջեսիկա Մալրունի հետ...
10:11 31/01/2020Ուհանում բժիշկը չի կարողանում զսպել արցունքները՝ որդու հետ վիդեոզրույցի ժամանակՉինաստանի Ուհան քաղաքում կորոնավիրուսով հիվանդներին բուժող բժիշկը, որը 1 շաբաթ է արդեն տուն չի գնացել, չի կարողանում զսպել արցունքները՝ փոքրիկ որդու հետ վիդեոզրույցի ժամանակ։ Որդին չի կարողանում...
21:13 30/01/2020Իրականում տեղի է ունենում ինտենսիվ բանակցային գործընթաց, որի մասին Հայաստանի իշխանությունները գերադասում էին լռել.ԱշոտյանՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման արդյունքներին: «Ժնեւի բանակցային մարաթոնն եզրափակող 3 հայտարարություններից՝ ԵԱՀԿ Մինսկի...
20:23 30/01/2020Պուտինը հանձնարարել է վերանայել քաղաքացիներին վիրավորելու համար պաշտոնյայի պատժի հարցըՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանձնարարել է պետության ղեկավարի աշխատակազին՝ վերանայելու վիրավորանքի համար նախատեսված պատժի պատասխանատվությունը: Կրեմլի պաշտոնական կայքի փոխանցմամբ՝ նա...
12:09 30/01/2020Նետաձիգ ազատամարտիկը՝ Նունե ԱբրահամյանԵռաբլուր զինվորական պանթեոնում է թաղված Նունե Աբրահամյանը՝ սպորտի վարպետ, նետաձիգ, ազատամարտիկ: Մինչ Արցախյան ազատամարտը Նունե Աբրահամյանը խոստումնալից նետաձիգ էր, եղել է նետաձգության Հայաստանի...
08:40 30/01/2020Հրայր Թովմասյանի փաստաբանները հրատապ հայտարարություն են տարածելՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի փաստաբանական խումբը տարածել է հրատապ հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի փաստաբանական թիմի հայտարարությունը՝ Հանրային...
11:00 29/01/2020Faketoken տրոյանն ուրիշի հաշվին անպատվություններ է ուղարկում SMS-ով«Կասպերսկի» ընկերության Հայաստանի ներկայացուցչությունից հայտնում են, որ դեռ 2014-ին ամենատարածված մոբայլ սպառնալիքների քսանյակում հայտնված և փող գողանալու համար նախատեսված Faketoken տրոյական ծրագիրը...
10:00 29/01/2020«Դեպի Եվրատեսիլ 2020» նախագծի մասնակիցներըՍտացել է մասնակցության 53 վավեր հայտ: Ժյուրին, առանձնացրել է 12 լավագույն մասնակիցներին:
22:52 28/01/2020Վարչապետն ամեն ինչից տեղյակ է. Կարպիս ՓաշոյանՀՀ նախկին առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանի նախկին մամուլի խոսնակ Կարպիս Փաշոյանը գրում է. «Ֆեյսբուքյան վերլուծաբանները, կարծես թե, նորից լեգիտիմացնում են այն հայտնի թեզը, իբրև թե վարչապետը կապ...
18:23 27/01/2020Նիկոլ Փաշինյանի մոտ սուր նևրոտիկ խանգարում է ախտորոշվել. «Новые Ведомости»Նոր «նահանջ» տարին անհանգստություններ բերեց ոչ միայն ռուսաստանյան չինովնիկներին։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ սուր նևրոտիկ խանգարում է ախտորոշվել: Այս մասին գրել է ռուսական «Новые...
14:27 27/01/2020Իրանական ուղևորատար ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել քաղաքի կենտրոնումԿասպիական ավիաընկերության ինքնաթիռն արտակարգ վայրէջք է կատարել Իրանի Բանդեր-Մահշեհր քաղաքի փողոցում։ Այս մասին գրում է The Guardian-ը։ Հաղորդվում է, որ ինքնաիռը թռիչք է կատարել Թեհրանից տեղական...
11:21 27/01/2020Ջերմաստիճանը կբարձրանա 10 աստիճանովՀունվարի 29-ից սկսած գիշերային այս ցրտերը էականորեն կմեղմվեն։ Ընդհանուր առմամբ հունվարի 29-31-ին գիշերները այսօրվա հետ համեմատ աստիճանաբար տաքանում են մոտ 8-10 աստիճանով։ ԱԻՆ կանխատեսումների...
10:00 27/01/2020Թբիլիսիի օդանավակայանում կորոնովիրուսի հետ կապված հետազոտություններ են անցկացվումՎրաստանի առողջապահության փոխնախարար Թամար Գաբունիան հայտարարել է, որ կորոնովիրուսի հետ կապված Վրաստանի օդանավակայաններում ուղևորների հետազոտություններ են իրականացվում։ Միջոցառումները անցկացվում...
18:14 25/01/2020Վարչապետը սորոսականների մասով՝ «դավաճանական կառույց»Վարչապետն այսօրվա ասուլիսում անդրադարձավ նաև «Բաց հասարակություն-հիմնադրամներ»-ի գրասենյակի գործունեությանը։ Պատասխանելով «Իրավունք» թերթի լրագրողի հարցին, թե ակնհայտ է, որ սորոսականներ կան վերին...
13:03 25/01/2020PR մասնագետը հորդորում է կառավարության PRշիկներին«Այսօրվա վարչապետի հանրային ելույթները, ասուլիսները նախապատրաստող պետական ծառայողներ՝ հաշվետվությունները ներկայացնելիս դրանք մի թողեք վարչության պետի մակարդակի»,- այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել...
18:42 24/01/2020Դուք այդքան ունիվերսալ խոսնա՞կ եք, որ կես դրույքով էլ պատգամավորի վերաբերյալ գրառմանն եք արձագանքում. Պետունցը՝ ԿարապետյանինԻր հերթին ֆեյսբուքյան էջում Երևանի քաղաքապետարանի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը պատասխան գրառում է արել:
17:08 23/01/2020Օրվա լուսանկարը՝ Էրեբունի Պլազայի կրակողը մոտենում է ոստիկանական մեքենայինՖեյսբուքը օրվա ամենադրամատիկ դեպքը՝ Էրեբունի Պլազա ներխուժումն ու կրակոցները դիտելուց հետո քննարկում է, թե ինչպես է ոստիկանություն տարվել օրվա «հերոսը».
10:57 23/01/2020ՀԲՃ. Անթույլատրելի գործընթացներ Վայք քաղաքի մոտ հանք շահագործելու ուղղությամբՀայկական բնապահպանական ճակատ կամավորական նախաձեռնությունը նամակով դիմել է ՀՀ Ազգային ժողովի բոլոր պատգամավորներին։ Նախաձեռնությունն ահազանգ է հնչեցնում՝ անթույլատրելի համարելով Վայոց Ձորում հանք...
09:11 23/01/2020Սյունիքի մարզի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց էՎարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով

12:10 13/09/2014Пан Ги Мун: Запрет на Facebook и Twitter не мешает властям Ирана пользоваться этими ресурсами«В период президентства Хасана Роухани в Иране в сфере прав человека и свободы слова существенный прогресс не был зафиксирован»,- отметил он.
13:16 12/09/2014Сафави: Вооруженные силы Ирана отразят все возможные угрозы вне зависимости от их происхожденияРанее в ответ на американские заявления о возможности военного варианта решения иранского вопроса Тегеран заявлял о способности заставить своих противников «пожалеть» об агрессивных замыслах.
15:17 11/09/2014Группировка из 500 человек собиралась устроить в Грузии «апокалипсис»: возбуждено делоЭкс-президент Грузии М. Саакашвили во время прошедших в Киеве и в Турции встреч с активистами партии ЕНД дал конкретные поручения «по созданию в стране атмосферы хаоса и анархии».
14:00 11/09/2014Когда армянская сторона передаст Азербайджану задержанного в НКР гражданина Азербайджана? Ответила представительница МКККРанее власти НКР заявили о готовности передать Азербайджану самостоятельно перешедшего границу несовершеннолетнего жителя города Мир-Башир.
12:08 11/09/2014Министр обороны Израиля: Турция открыто поддерживает терроризмОн отметил, что центральный офис, где разрабатываются зарубежные операции ХАМАСа, находится в Стамбуле.
13:37 10/09/2014«Слова Эрдогана не имели целью оскорбить армян». Решение Высшего совета по радио и телевидению Турции«Чего только не говорили обо мне, меня часто оскорбляли, называли грузином и, что еще хуже, извините, но меня даже называли армянином. Но узнал у моих родителей, что я турок».
11:35 10/09/2014Парламент Греции принял законопроект о криминализации отрицания факта Геноцида армянПарламент Греции принял антирасистский законопроект, который предусматривает наказание за разжигание насилия на почве расизма и ксенофобии, за отрицание геноцида греков и армян, холокоста и нацизма.
11:47 09/09/2014Посольство Ирана в Азербайджане требует от Баку предотвратить деятельность антииранских структур«Неуважительное и оскорбительное отношение структур, принявших на вооружение подобную сепаратистскую политику в отношении Иранf, особенно иранских азари, встретит соответствующий отклик».
10:30 09/09/2014Президент и премьер Грузии не могут решить, кто поедет на 69-ую сессию Генассамблеи ООН в Нью-ЙоркеПо утверждению первого заместителя главы МИД Давида Залкалиани, поездка двух делегаций «серьезно повредит имиджу Грузии».
11:20 08/09/2014Синоптики прогнозируют в Армении повышение температуры воздуха на 2-3 градусаВ период с 8 по 12 сентября на территории Армении ожидается погода без осадков. Ветер северо-восточный до 5-10 м/с. Температура воздуха 7-9 сентября повысится на 2-3 градуса. Об этом сообщает...
10:00 08/09/2014В турецком Стамбуле полиция разогнала митинг строителей, применив слезоточивый газ и водометыОколо тысячи человек приняли участие в акции протеста, требуя улучшений условий труда и повышения безопасности после того, как 10 человек погибли в рухнувшем строительном подъемнике.
13:26 06/09/2014В Армении отмечают Фестиваль шашлыка. Мэр Ахталы рассказал о царящем в городе настроенииМинобороны Армении также приготовило сюрприз для гостей VI Всеармянского фестиваля шашлыка.
12:34 06/09/2014Иран и США опровергают информацию о проведении совместных военных операций в Ираке«Наша позиция в этом вопросе ужа известна, и распространенная информация не соответствует действительности», – отметила пресс-секретарь МИД Ирана Марзие Афхам.
10:30 06/09/2014Эпидемия лихорадки Эбола: Сьерра-Леоне собирается ввести режим «строгой изоляции»Правительство Сьерра-Леоне собирается ввести режим «строгой изоляции» на всей территории страны сроком на 4 дня, чтобы предупредить распространение смертельного вируса Эбола.
14:53 05/09/2014Духовный лидер Ирана аятолла А. Хаменеи дал добро на переговоры с ПентагономВВС: «Позиции двух стран, дипломатические отношения между которыми были разорваны в 1980 году, сходятся в том, что и США, и Иран считают ИГ главной угрозой безопасности всего Ближнего Востока».
12:26 05/09/2014Состояние подорвавшегося на мине в Тавушской области Армении военнослужащего оценивается как стабильно тяжелоеНакануне в результате взрыва мины на приграничной с Азербайджаном территории Тавушской области Армении был ранен военнослужащий-контрактник ВС Армении.
16:25 04/09/2014Премьер-министр Армении О.Абраамян обеспокоен возросшим числом разводов в республикеПремьер-министр Армении Овик Абраамян сегодня в ходе заседания правительства РА выразил обеспокоенность в связи с возросшим числом разводов в стране.
13:01 04/09/2014Иранский чиновник: Включение спортивной игры човган в список ЮНЕСКО как азербайджанскую – афера«Родина спортивной игры човган (Polo) – Иран»,– заявил президент федерации човгана ИРИ Хамзе Ильхани Заде.
09:43 04/09/2014Представители США и Ирана обсудят в Женеве предстоящие переговоры по иранской ядерной программеИздание Wall Street Journal со ссылкой на дипломатический источник сообщило, что переговоры между представителями «шестерки» международных посредников и Ирана возобновятся в Нью-Йорке 18 сентября.
15:03 03/09/2014С. Алиев: Азербайджан понесет тройной ущерб от девальвации российского рубляВ первую очередь потеряют часть своей стоимости инвестиции Государственного нефтяного фонда (ГНФАР).