10:11 03/02/2020Մեգան Մաքլը ռեալիթի-շոու կվարիՄեծ Բրիտանիայի արքայազն Հարրիի կինը՝ Մեգան Մարքլը, Netflix հեռուստաալիքում վարելու է I Do, Redo ռեալիթի շոուն: kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, նախագծում նա ընկերուհի- դիզայներ Ջեսիկա Մալրունի հետ...
10:11 31/01/2020Ուհանում բժիշկը չի կարողանում զսպել արցունքները՝ որդու հետ վիդեոզրույցի ժամանակՉինաստանի Ուհան քաղաքում կորոնավիրուսով հիվանդներին բուժող բժիշկը, որը 1 շաբաթ է արդեն տուն չի գնացել, չի կարողանում զսպել արցունքները՝ փոքրիկ որդու հետ վիդեոզրույցի ժամանակ։ Որդին չի կարողանում...
21:13 30/01/2020Իրականում տեղի է ունենում ինտենսիվ բանակցային գործընթաց, որի մասին Հայաստանի իշխանությունները գերադասում էին լռել.ԱշոտյանՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման արդյունքներին: «Ժնեւի բանակցային մարաթոնն եզրափակող 3 հայտարարություններից՝ ԵԱՀԿ Մինսկի...
20:23 30/01/2020Պուտինը հանձնարարել է վերանայել քաղաքացիներին վիրավորելու համար պաշտոնյայի պատժի հարցըՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանձնարարել է պետության ղեկավարի աշխատակազին՝ վերանայելու վիրավորանքի համար նախատեսված պատժի պատասխանատվությունը: Կրեմլի պաշտոնական կայքի փոխանցմամբ՝ նա...
12:09 30/01/2020Նետաձիգ ազատամարտիկը՝ Նունե ԱբրահամյանԵռաբլուր զինվորական պանթեոնում է թաղված Նունե Աբրահամյանը՝ սպորտի վարպետ, նետաձիգ, ազատամարտիկ: Մինչ Արցախյան ազատամարտը Նունե Աբրահամյանը խոստումնալից նետաձիգ էր, եղել է նետաձգության Հայաստանի...
08:40 30/01/2020Հրայր Թովմասյանի փաստաբանները հրատապ հայտարարություն են տարածելՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի փաստաբանական խումբը տարածել է հրատապ հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի փաստաբանական թիմի հայտարարությունը՝ Հանրային...
11:00 29/01/2020Faketoken տրոյանն ուրիշի հաշվին անպատվություններ է ուղարկում SMS-ով«Կասպերսկի» ընկերության Հայաստանի ներկայացուցչությունից հայտնում են, որ դեռ 2014-ին ամենատարածված մոբայլ սպառնալիքների քսանյակում հայտնված և փող գողանալու համար նախատեսված Faketoken տրոյական ծրագիրը...
10:00 29/01/2020«Դեպի Եվրատեսիլ 2020» նախագծի մասնակիցներըՍտացել է մասնակցության 53 վավեր հայտ: Ժյուրին, առանձնացրել է 12 լավագույն մասնակիցներին:
22:52 28/01/2020Վարչապետն ամեն ինչից տեղյակ է. Կարպիս ՓաշոյանՀՀ նախկին առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանի նախկին մամուլի խոսնակ Կարպիս Փաշոյանը գրում է. «Ֆեյսբուքյան վերլուծաբանները, կարծես թե, նորից լեգիտիմացնում են այն հայտնի թեզը, իբրև թե վարչապետը կապ...
18:23 27/01/2020Նիկոլ Փաշինյանի մոտ սուր նևրոտիկ խանգարում է ախտորոշվել. «Новые Ведомости»Նոր «նահանջ» տարին անհանգստություններ բերեց ոչ միայն ռուսաստանյան չինովնիկներին։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ սուր նևրոտիկ խանգարում է ախտորոշվել: Այս մասին գրել է ռուսական «Новые...
14:27 27/01/2020Իրանական ուղևորատար ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել քաղաքի կենտրոնումԿասպիական ավիաընկերության ինքնաթիռն արտակարգ վայրէջք է կատարել Իրանի Բանդեր-Մահշեհր քաղաքի փողոցում։ Այս մասին գրում է The Guardian-ը։ Հաղորդվում է, որ ինքնաիռը թռիչք է կատարել Թեհրանից տեղական...
11:21 27/01/2020Ջերմաստիճանը կբարձրանա 10 աստիճանովՀունվարի 29-ից սկսած գիշերային այս ցրտերը էականորեն կմեղմվեն։ Ընդհանուր առմամբ հունվարի 29-31-ին գիշերները այսօրվա հետ համեմատ աստիճանաբար տաքանում են մոտ 8-10 աստիճանով։ ԱԻՆ կանխատեսումների...
10:00 27/01/2020Թբիլիսիի օդանավակայանում կորոնովիրուսի հետ կապված հետազոտություններ են անցկացվումՎրաստանի առողջապահության փոխնախարար Թամար Գաբունիան հայտարարել է, որ կորոնովիրուսի հետ կապված Վրաստանի օդանավակայաններում ուղևորների հետազոտություններ են իրականացվում։ Միջոցառումները անցկացվում...
18:14 25/01/2020Վարչապետը սորոսականների մասով՝ «դավաճանական կառույց»Վարչապետն այսօրվա ասուլիսում անդրադարձավ նաև «Բաց հասարակություն-հիմնադրամներ»-ի գրասենյակի գործունեությանը։ Պատասխանելով «Իրավունք» թերթի լրագրողի հարցին, թե ակնհայտ է, որ սորոսականներ կան վերին...
13:03 25/01/2020PR մասնագետը հորդորում է կառավարության PRշիկներին«Այսօրվա վարչապետի հանրային ելույթները, ասուլիսները նախապատրաստող պետական ծառայողներ՝ հաշվետվությունները ներկայացնելիս դրանք մի թողեք վարչության պետի մակարդակի»,- այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել...
18:42 24/01/2020Դուք այդքան ունիվերսալ խոսնա՞կ եք, որ կես դրույքով էլ պատգամավորի վերաբերյալ գրառմանն եք արձագանքում. Պետունցը՝ ԿարապետյանինԻր հերթին ֆեյսբուքյան էջում Երևանի քաղաքապետարանի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը պատասխան գրառում է արել:
17:08 23/01/2020Օրվա լուսանկարը՝ Էրեբունի Պլազայի կրակողը մոտենում է ոստիկանական մեքենայինՖեյսբուքը օրվա ամենադրամատիկ դեպքը՝ Էրեբունի Պլազա ներխուժումն ու կրակոցները դիտելուց հետո քննարկում է, թե ինչպես է ոստիկանություն տարվել օրվա «հերոսը».
10:57 23/01/2020ՀԲՃ. Անթույլատրելի գործընթացներ Վայք քաղաքի մոտ հանք շահագործելու ուղղությամբՀայկական բնապահպանական ճակատ կամավորական նախաձեռնությունը նամակով դիմել է ՀՀ Ազգային ժողովի բոլոր պատգամավորներին։ Նախաձեռնությունն ահազանգ է հնչեցնում՝ անթույլատրելի համարելով Վայոց Ձորում հանք...
09:11 23/01/2020Սյունիքի մարզի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց էՎարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով

14:00 07/09/2012Aghtamar’s Surb Khach Church ready to host servicePreparations for the service, to be held in Surb Khach (Holy Cross) Church on Aghtamar Island, Van, on September 9, are over, Ermenihaber.am news website reported.
10:30 07/09/2012Air temperature to go up a littlePartly cloudy weather is expected in separate regions, sunny in central part.
12:50 05/09/2012Armenian Assembly commends administration and members of Congress for initial statements in reaction to pardon of Ramil Safarov"The Assembly is troubled by reports that Azerbaijan used its financial resources and Turkish influence to secure the repatriation of Safarov."
11:22 05/09/2012Anna Eshoo: Safarov's release dangerously undermines rule of law and peace throughout the region"The Azerbajani government should immediately reverse its decision to pardon Safarov," the Congresswoman said in a statement.
14:09 04/09/2012Hungary red-faced after Azerbaijan frees murderer"By Sunday evening the Facebook group “Hey Armenia, sorry about our Prime Minister” had already amassed almost 9,000 members."
15:40 03/09/2012Armenian envoy: Azeri government's action to pardon killer is a step towards undermining negotiation process"This move by the government of Azerbaijan shows that they are not interested in the continuation of the negotiations and are demonstrating their intolerance towards a nation and its rights to exist."
10:09 03/09/2012Edward Nalbandian: Azerbaijan grossly violates international lawArmenian Foreign Minister Edward Nalbandian met with the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group in Paris on September 2.
10:05 01/09/2012Rain and thunderstorm expected in ArmeniaThe rains will get feeble on the 3rd of September and will persist in separate regions only.
14:29 31/08/2012Turkey calls for UN intervention in SyriaIn his address at the UNSC ministerial meeting, Davutoglu urged the UN Security Council to rapidly intervene in the Syrian conflict.
13:53 31/08/2012Freedom Fighters Park to be built in Armenia’s VanadzorA pavilion will be built and a memorial for fallen freedom fighters will be unveiled in the park.
14:56 30/08/2012Turkish organizations speak out against France’s decision to include Armenian Genocide chapter in French textbooksDescribing the decision as unacceptable, Turkish organizations urged French President Francois Hollande’s administration to tackle the issue.
13:27 30/08/2012Armenian Ombudsman’s Office prepared for local self-government electionsOmbudsman’s regional offices will respond to every call and provide legal aid if necessary.
09:36 30/08/2012Air temperature to go down by 2 degreesRain and thunderstorm are expected in northern and eastern regions, showers are possible in spots.
10:17 29/08/2012First court hearing on balloon blast case on August 30Gas-filled balloons exploded during a campaign rally in Yerevan’s central Republic Square on May 4, 2012. As a result of the explosion 154 people were hospitalized with burn injuries.
13:20 28/08/2012Armenians in Turkey pursue taking control of preservation of Armenian churchesThe Union of Social Solidarity and Culture for Bitlis, Batman, Van, Mush and Sasun Armenians has appealed to Batman Regional Administration to take control of preservation of Armenian churches.
09:38 28/08/2012Air temperature to go downClear and hot weather is expected in Yerevan today; wind is possible in spots, especially in the evening.
11:41 27/08/2012If Only Everyone film to be featured in Kinoshock film fest’s contest programThe Russian city of Anapa will host the 21st Kinoshock CIS and Baltic states film festival on September 15-21.
17:58 24/08/2012Narine Dovlatyan receives first prizeIn the Amberstar music concert that launched on August 21 – 24 in Sweden, Narine Dovlatyan who is to present Armenia received the first prize.
09:53 11/08/2012Air temperature to go up; transitory rain possibleOn the 12th of August in valleys it will be up to +39 in shadow.