20:14 10/03/2020Գիտնականները հայտնել են կորոնավիրուսի նոր ախտանշանների առկայության մասինՍինգապուրի գիտնականները հայտնաբերել են կորոնավիրուսով պայմանավորված COVID-19 հիվանդության նոր ախտանիշներ: Այդ մասին հայտնում է «Lenta.ru» - ն ՝ հղում անելով The Straits Times- ին: Պարզաբանում են, որ...
09:47 10/03/2020Կորոնավիրուսի վերջին զարգացումները. Իսրայելը 14-օրյա կարանտին է հայտարարում բոլոր ժամանողների համարԻսրայել ժամանող յուրաքանչյուր անձ կմեկուսացվի 14 օրով՝ երկրում կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար։ Այս մասին հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն: Այս մասին գրում է BBC-ն։ «Բոլոր...
09:23 09/03/2020Վատիկանում կիրակնօրյա քարոզն իրականացվել է տեսահեռարձակմամբԿորոնավիրուսը հանգեցրել է կրոնական ավանդույթների փոփոխության։ Եվրանյուզի հաղորդմամբ, առաջին անգամ Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը կիրակնօրյա քարոզն անցկացրել է տեսահեռարձակմամբ։ Սովորաբար պոնտիֆիկոսը...
14:37 07/03/2020Չինացի գիտնականներ. Երեխաները նույնքան խոցելի են կորոնավիրուսից, որքան մեծահասակներըՉինացի գիտնականներն անցկացրած հետազոտության արդյունքում եկել են եզրակացության, որ երեխաները նույնքան խոցելի են նոր կորոնավիրուսի նկատմամբ, որքան մեծահասակները։ Այդպիսով չինացիները հերքել են տարածված...
11:16 07/03/2020Վահան Իշխանյան. Փաշինյանը չորացնում է արդարության զգացումըՈրևէ մեկը գիտի՞, թե 37թիվ ինչու եղավ, օրինակ ինչու Չարենցին ու Զապել Եսայանին բանտում սպանեցին, Բակունցին ու Թոթովենցին գնդակահարեցին։
10:42 07/03/2020ԱՀԿ-ն հայտնել է, որ կորոնավիրուսը դժվար թե ամռանը դադարեցնի տարածումըՔիչ հավանական է, որ ամռանը դադարի նոր տեսակի կորոնավիրուսի տարածունը: Նման կարծիք է հայտնել Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) առողջապահական արտակարգ իրավիճակների ծրագրի տնօրեն Մայքլ...
09:00 07/03/2020Քթի նոր դիմակ, որը նվազեցնում է կորոնավիրուսի վարակն ուտելու ժամանակՆոր կորոնավիրուսի էպիկենտրոն Հուբեյ նահանգում վերջերս բժշկական անձնակազմը սկսել է օգտագործել միայն քիթը ծածկող փոփոխված դիմակ։ Այս մասին գրում է China Daily-ն։ Դիմակի նպատակն է վիրուսով վարակվելու...
10:17 06/03/2020Ռուս զբոսաշրջիկները ցանկանում են մարտի 8-ն անցկացնել ԵրևանումՎերլուծաբանները պարզել են, թե Կանանց միջազգային օրը՝մարտի 8-ը, ռուսները որ երկրում են ցանկանել անցկացնել: Երկրների թվում է նաև Հայաստանը: news.ru-ի հաղորդմամբ, OneTwoTrip-ի մասնագետներն են կատարել...
09:42 06/03/2020Բեթղեհեմ քաղաքը փակ էՊաղեստինյան Բեթղեհեմ քաղաքի մուտքն ու ելքը փակված են COVID-19 կորոնավիրուսի պատճառով: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, համապատասխան հրամանն արտակարգ հանդիպումից հետո տվել է Իսրայելի պաշտպանության նախարար...
10:20 05/03/2020Ինդոնեզիան կորոնավիրուսով վարակվածներին կտեղափոխի անմարդաբնակ կղզիԻնդոնեզիայի իշխանությունները մտադիր են վիետնամցի փախստականների նախկին ճամբարը Գալանգ կղզու վրա վերածել մասնագիտացված հիվանդանոցի՝ կորոնավիրուսով հիվանդների բուժման համար: Այս մասին հայտնում է The...
09:00 05/03/2020Տարեսկզբին Ավստրալիան պայքարում էր հրդեհի, իսկ այսօր՝ կորոնավիրուսի դեմԱվստրալիայում կորոնավիրուսից մահացել է 78-ամյա մի տղամարդ: Մոտ մեկ շաբաթ առաջ էին տղամարդն ու նրա 79-ամյա կինը Ճապոնիայից տեղափոխվել Պերտ քաղաք: Բժիշկներին չի հաջողվել փրկել հիվանդի կյանքը: Այժմ...
11:12 03/03/2020Չինաստանում կարանտինում գտնվողներին ուտելիք են փոխանցում ռոբոտներըՉինաստանում կարանտինում գտնվող մարդկանց ուտելիք են առաքում ռոբոտները: Նրանք պտտվում են հիվանդանոցում, մոտենում հիվանդասենյակներին, տեղեկացնում իրենց «գալստյան» մասին:
10:48 03/03/2020«Թվիթերի» աշխատակիցները տնից կաշխատեն«Թվիթերը» հորդորում է իր աշխատակիցներին անցնել տնից աշխատելու ռեժիմին, որպեսզի նվազեցվի կորոնավիրուսով վարակվելու ռիսկը։ Այս մասին հաղորդվում է ընկերության բլոգում։ Ընկերության Հոնկոնգի, Ճապոնիայի և...
13:26 02/03/2020Վիտալի Բալասանյան. Կցանկանայի, որ այս ընտրություններից բոլորս դուրս գանք համախմբվածԱրցախի Հանրապետության նախագահի թեկնածու, Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանը նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում այցելել է Քաշաթաղի շրջանի Կովսական և Փակահան համայնքներ: Ընտրողների հետ հանդիպմանը...
13:25 01/03/2020Հարձակվել են Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանի երիտասարդ աջակիցների շտաբի վրաՖեյսբուքյան օգտատեր Հովհաննես Հարությունյանը գրել է. «Այս գիշեր հարձակվել են Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանի երիտասարդ աջակիցների շտաբի վրա ու պոկել ու գողացել են մեր պաստառները և դրոշները: Արարքի...
17:10 22/02/2020Կինոյի հանճարի՝ Արտավազդ Փելեշյանի ծննդյան օրն է«Ինձ համար մեծագույն ուրախություն էր դիտել Փելեշյանի ֆիլմերը, հատկապես «Տարվա եղանակները»: Այս ֆիլմն ինձ ստիպեց այլ կերպ մտածել կյանքի ու արվեստի մասին: Ես հանկարծ տեսնում եմ մի կյանք, ուր մարդիկ...
14:44 21/02/2020Արթուր Ալեքսանյան. Ինձ մոտիվացնում է մեր ժողովուրդը«Ինձ մոտիվացնում է մեր ժողովուրդը, իմ ազգը, այն մարդիկ, ովքեր դրսում մոտենում են ինձ ու շնորհավորում»,- Բաղրամյան 26-ում տարվա 10 լավագույն մարզիկների պարգևատրման արարողությանը լրագրողնորի հետ...
10:25 21/02/2020Ադրբեջանի մաքսային ծառայողները ցուցադրաբար ոչնչացրել են հայկական հուշանվերներն ու կոնյակըԱդրբեջանի մաքսային պետական կոմիտեի համապատասխան կառույցները նախօրեին ոչնչացրել են «արգելված ապրանքներ»։ Այս մասին գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները: Ըստ տեղեկատվության, ոչնչացվել է 263.029 հատ...
15:34 20/02/2020Վազգեն Սարգսյան. Ով է նախագահը՝ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը կամ Պողոս Պողոսյանը«Հենարանը» հիշեցնում է Վազգեն Սարգսյանի խոսքերից մեկը՝ «Չի կարելի թույլ տալ, որ 50 հազար մարդով գան իշխանություն փոխեն․ դա պետության վերջն ա»։

16:34 05/10/2012Serzh Sargsyan attends DiGITec-2012 opening ceremonyToday, at the Yerevan Expo Exhibition Compound of the Yerevan Scientific and Research institute of Mathematical Machines, President Serzh Sargsyan attended the opening ceremony of DiGITec-2012 annual...
09:04 05/10/2012Dutch 'abortion boat' barred from MoroccoThe campaign created by the Women on Waves group sails to countries where abortion is illegal and was due to arrive in the Moroccan port to carry out abortions and provide advice to women.
10:18 04/10/2012Turkish police force Syrian refugees from homesTurkish officials at the local and national level of government confirmed that authorities were pushing Syrian refugees toward the camps.
15:24 03/10/2012Iranian FM: Israel is liability for American foreign policy“Israel is not a party to any disarmament conventions including the NPT and is the major impediment in having a nuclear free zone in the Middle East."
13:49 03/10/2012‘Colors of Armenia’ exhibition to open in YerevanEveryone will find his particle, smell, sound and color in these unique works created by Armenian sculptors and painters.
09:47 02/10/2012HIGH FEST Performing Arts Festival kicks off todayMihr Theater, Hovhannes Tumanyan State Puppet Theater, Yerevan State Theater of the Young Spectator and National Center of Aesthetics will represent Armenia at the festival.
09:48 01/10/2012Artsakh President visits Kashatagh regionBako Sahakyan held a consultation meeting with the regional administration staff, heads of communities and school directors.
21:36 29/09/2012Artsakh delivers food aid for Syrian-ArmeniansToday the NKR government has dispatched the first consignment of aid for the Armenian community of Syria.
12:31 29/09/2012Armenian Philharmonic Orchestra concert to mark 20th anniversary of Armenian-German diplomatic relationsThe concert is part of Yerevan 6th International Music Festival.
12:00 28/09/2012Yerevan to host third ‘Back 2 Book’ festivalAn exhibition-fair, roundtable discussions, lectures, book launch events, fairytale readings, a spiritual concert and many other events will be held as part of the festival.
12:06 27/09/2012Armenians participate in U.S. Demining Training ProgramThis program, funded by the U.S. Embassy’s Office of Defense Cooperation and the U.S. European Command, provides training and equipment to Armenia’s Demining Center in Etchmiadzin.
14:40 26/09/2012Raffi Hovannisian responds on Baku conclave"Suffice it to say here that, in view of the recent release and sanctification of axe-murderer Ramil Safarov, the Heritage Party cannot associate itself with the upcoming Assembly and will not attend.
13:25 26/09/2012Turkish man jailed for insulting president on FacebookAli Cemal Agirman, 52, demanded his release in the court, announcing that he was unaware that the post constituted a crime.
12:16 26/09/2012Aronian draws with Anand in Grand Slam Masters Final Round 2The Armenian chess player will face off against Vallejo in the third round today.
16:39 25/09/2012Iranian website: PKK organizations act in Azerbaijan under false namesKurdistan Workers Party (PKK) organizations act in Azerbaijan under false names, Arannews.ir said, citing Turkish sources.
12:54 25/09/2012Grand Slam Masters Final: Levon Aronian beats Sergey KarjakinAronian and Caruana are in the lead after the first round.
10:09 24/09/20122.8 magnitude earthquake hits ArtsakhThe tremors were measured at 3-4 in the epicenter.
14:38 22/09/2012IRGC Commander: Israel's hostility towards Iran will eventually lead to physical conflict“We are straining every effort to increase our fighting capacity against Israel, for us to be able to protect our country and the states that may need our help."
12:55 22/09/2012Fire in RPA office building roof burns 10 square meters of areaThe cause of the fire is still undetermined, and will be clarified within several days, a rescue official said.
11:09 21/09/2012Peace is the highest good: International Day of Peace celebrated today, Sept. 21The International Day of Peace is also a day of ceasefire – personal or political.