20:14 10/03/2020Գիտնականները հայտնել են կորոնավիրուսի նոր ախտանշանների առկայության մասինՍինգապուրի գիտնականները հայտնաբերել են կորոնավիրուսով պայմանավորված COVID-19 հիվանդության նոր ախտանիշներ: Այդ մասին հայտնում է «Lenta.ru» - ն ՝ հղում անելով The Straits Times- ին: Պարզաբանում են, որ...
09:47 10/03/2020Կորոնավիրուսի վերջին զարգացումները. Իսրայելը 14-օրյա կարանտին է հայտարարում բոլոր ժամանողների համարԻսրայել ժամանող յուրաքանչյուր անձ կմեկուսացվի 14 օրով՝ երկրում կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար։ Այս մասին հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն: Այս մասին գրում է BBC-ն։ «Բոլոր...
09:23 09/03/2020Վատիկանում կիրակնօրյա քարոզն իրականացվել է տեսահեռարձակմամբԿորոնավիրուսը հանգեցրել է կրոնական ավանդույթների փոփոխության։ Եվրանյուզի հաղորդմամբ, առաջին անգամ Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը կիրակնօրյա քարոզն անցկացրել է տեսահեռարձակմամբ։ Սովորաբար պոնտիֆիկոսը...
14:37 07/03/2020Չինացի գիտնականներ. Երեխաները նույնքան խոցելի են կորոնավիրուսից, որքան մեծահասակներըՉինացի գիտնականներն անցկացրած հետազոտության արդյունքում եկել են եզրակացության, որ երեխաները նույնքան խոցելի են նոր կորոնավիրուսի նկատմամբ, որքան մեծահասակները։ Այդպիսով չինացիները հերքել են տարածված...
11:16 07/03/2020Վահան Իշխանյան. Փաշինյանը չորացնում է արդարության զգացումըՈրևէ մեկը գիտի՞, թե 37թիվ ինչու եղավ, օրինակ ինչու Չարենցին ու Զապել Եսայանին բանտում սպանեցին, Բակունցին ու Թոթովենցին գնդակահարեցին։
10:42 07/03/2020ԱՀԿ-ն հայտնել է, որ կորոնավիրուսը դժվար թե ամռանը դադարեցնի տարածումըՔիչ հավանական է, որ ամռանը դադարի նոր տեսակի կորոնավիրուսի տարածունը: Նման կարծիք է հայտնել Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) առողջապահական արտակարգ իրավիճակների ծրագրի տնօրեն Մայքլ...
09:00 07/03/2020Քթի նոր դիմակ, որը նվազեցնում է կորոնավիրուսի վարակն ուտելու ժամանակՆոր կորոնավիրուսի էպիկենտրոն Հուբեյ նահանգում վերջերս բժշկական անձնակազմը սկսել է օգտագործել միայն քիթը ծածկող փոփոխված դիմակ։ Այս մասին գրում է China Daily-ն։ Դիմակի նպատակն է վիրուսով վարակվելու...
10:17 06/03/2020Ռուս զբոսաշրջիկները ցանկանում են մարտի 8-ն անցկացնել ԵրևանումՎերլուծաբանները պարզել են, թե Կանանց միջազգային օրը՝մարտի 8-ը, ռուսները որ երկրում են ցանկանել անցկացնել: Երկրների թվում է նաև Հայաստանը: news.ru-ի հաղորդմամբ, OneTwoTrip-ի մասնագետներն են կատարել...
09:42 06/03/2020Բեթղեհեմ քաղաքը փակ էՊաղեստինյան Բեթղեհեմ քաղաքի մուտքն ու ելքը փակված են COVID-19 կորոնավիրուսի պատճառով: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, համապատասխան հրամանն արտակարգ հանդիպումից հետո տվել է Իսրայելի պաշտպանության նախարար...
10:20 05/03/2020Ինդոնեզիան կորոնավիրուսով վարակվածներին կտեղափոխի անմարդաբնակ կղզիԻնդոնեզիայի իշխանությունները մտադիր են վիետնամցի փախստականների նախկին ճամբարը Գալանգ կղզու վրա վերածել մասնագիտացված հիվանդանոցի՝ կորոնավիրուսով հիվանդների բուժման համար: Այս մասին հայտնում է The...
09:00 05/03/2020Տարեսկզբին Ավստրալիան պայքարում էր հրդեհի, իսկ այսօր՝ կորոնավիրուսի դեմԱվստրալիայում կորոնավիրուսից մահացել է 78-ամյա մի տղամարդ: Մոտ մեկ շաբաթ առաջ էին տղամարդն ու նրա 79-ամյա կինը Ճապոնիայից տեղափոխվել Պերտ քաղաք: Բժիշկներին չի հաջողվել փրկել հիվանդի կյանքը: Այժմ...
11:12 03/03/2020Չինաստանում կարանտինում գտնվողներին ուտելիք են փոխանցում ռոբոտներըՉինաստանում կարանտինում գտնվող մարդկանց ուտելիք են առաքում ռոբոտները: Նրանք պտտվում են հիվանդանոցում, մոտենում հիվանդասենյակներին, տեղեկացնում իրենց «գալստյան» մասին:
10:48 03/03/2020«Թվիթերի» աշխատակիցները տնից կաշխատեն«Թվիթերը» հորդորում է իր աշխատակիցներին անցնել տնից աշխատելու ռեժիմին, որպեսզի նվազեցվի կորոնավիրուսով վարակվելու ռիսկը։ Այս մասին հաղորդվում է ընկերության բլոգում։ Ընկերության Հոնկոնգի, Ճապոնիայի և...
13:26 02/03/2020Վիտալի Բալասանյան. Կցանկանայի, որ այս ընտրություններից բոլորս դուրս գանք համախմբվածԱրցախի Հանրապետության նախագահի թեկնածու, Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանը նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում այցելել է Քաշաթաղի շրջանի Կովսական և Փակահան համայնքներ: Ընտրողների հետ հանդիպմանը...
13:25 01/03/2020Հարձակվել են Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանի երիտասարդ աջակիցների շտաբի վրաՖեյսբուքյան օգտատեր Հովհաննես Հարությունյանը գրել է. «Այս գիշեր հարձակվել են Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանի երիտասարդ աջակիցների շտաբի վրա ու պոկել ու գողացել են մեր պաստառները և դրոշները: Արարքի...
17:10 22/02/2020Կինոյի հանճարի՝ Արտավազդ Փելեշյանի ծննդյան օրն է«Ինձ համար մեծագույն ուրախություն էր դիտել Փելեշյանի ֆիլմերը, հատկապես «Տարվա եղանակները»: Այս ֆիլմն ինձ ստիպեց այլ կերպ մտածել կյանքի ու արվեստի մասին: Ես հանկարծ տեսնում եմ մի կյանք, ուր մարդիկ...
14:44 21/02/2020Արթուր Ալեքսանյան. Ինձ մոտիվացնում է մեր ժողովուրդը«Ինձ մոտիվացնում է մեր ժողովուրդը, իմ ազգը, այն մարդիկ, ովքեր դրսում մոտենում են ինձ ու շնորհավորում»,- Բաղրամյան 26-ում տարվա 10 լավագույն մարզիկների պարգևատրման արարողությանը լրագրողնորի հետ...
10:25 21/02/2020Ադրբեջանի մաքսային ծառայողները ցուցադրաբար ոչնչացրել են հայկական հուշանվերներն ու կոնյակըԱդրբեջանի մաքսային պետական կոմիտեի համապատասխան կառույցները նախօրեին ոչնչացրել են «արգելված ապրանքներ»։ Այս մասին գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները: Ըստ տեղեկատվության, ոչնչացվել է 263.029 հատ...
15:34 20/02/2020Վազգեն Սարգսյան. Ով է նախագահը՝ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը կամ Պողոս Պողոսյանը«Հենարանը» հիշեցնում է Վազգեն Սարգսյանի խոսքերից մեկը՝ «Չի կարելի թույլ տալ, որ 50 հազար մարդով գան իշխանություն փոխեն․ դա պետության վերջն ա»։

09:37 08/10/2014Свыше 300 человек пострадали в результате землетрясения на юго-западе КитаяЧисло пострадавших в результате землетрясения на юго-западе Китае возросло до 324 человек. Об этом сообщает «РИА Новости» со ссылкой на агентство Синьхуа. Ранее сообщалось об одном погибшем и трех...
14:16 07/10/2014Зариф: Завышенные требования Запада препятствуют достижению соглашения по ядерной программе ИранаГлава МИД ИРИ заявил, что последний раунд переговоров по ядерной проблеме достиг решающей фазы.
11:24 07/10/2014В Армении 7 октября отмечается День библиотекаряРешением правительства РА с 2004 года ежегодно 7 октября в Армении отмечается День библиотекаря. В преддверии Дня библиотекаря по инициативе и при поддержке Министерства культуры РА в библиотеках...
15:37 06/10/2014Борьба с болезнью Альцгеймера. Нобелевская премия по медицине присуждена исследователям механизмов ориентации в пространствеЛауреатами Нобелевской премии в области медицины и физиологии в 2014 году признаны Джон О'Киф, Мэй-Бритт Мозер и Эдвард Мозер.
11:10 06/10/2014В ближайшие дни жителей Армении ожидает переменная погодаВ период с 6 по 10 октября в северных и восточных областях Армении ожидаются дожди, в отдельных местностях – туман.
09:40 06/10/2014В Японии из-за тайфуна «Фанфон» объявлено штормовое предупреждениеВ связи с приближением тайфуна «Фанфон» по всему тихоокеанскому побережью японского острова Хонсю, в том числе и в Токио, объявлено штормовое предупреждение.
13:15 04/10/2014Кровавый «сериал» от боевиков группировки «Исламское государство» вывел из себя членов Совбеза ООНВ каждом ролике боевики предупреждали лично президента Барака Обаму, что убийство заложников – это их месть США за военные операции против мусульман Ирака и Сирии.
14:52 03/10/2014Власти Испании подадут в суд на Каталонию из-за референдума о независимостиЭто означает, что власти Каталонии не подчинились решению Конституционного суда страны о приостановке подготовки автономии к проведению опроса 9 ноября.
14:55 02/10/2014Власти Ирана обвиняют США в ведении двойной и нечестной игры в сфере борьбы с терроризмомПосле того как США возглавила международную коалицию против «Исламского государства», Иран обрушился с критикой на западные страны за проведение политики двойных стандартов.
10:43 02/10/2014В результате взрыва в сирийском Алеппо ранены армянеНакануне в армянонаселенном квартале сирийского Алеппо Нор Гюх вновь прогремели взрывы. Об этом сообщает издание «Гандзасар». Согласно информации, накануне в полдень вооруженные террористические...
09:59 02/10/2014Заразившийся лихорадкой Эбола американец контактировал с детьмиЖитель техасского города Даллас, у которого была диагностирована лихорадка Эбола, контактировал с детьми школьного возраста.
17:09 01/10/2014Лидер Рабочей партии Турции Догу Перинчек впал в истерику из-за Армении, Франции, Швейцарии и ЕвросудаРанее президент Армении Серж Саргсян высоко оценил решение швейцарского правительства обжаловать вердикт Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ) от 17 декабря 2013 года по делу Догу Перинчека.
14:06 01/10/2014Скандал вокруг песни Шарля Азнавура обошелся турецкому каналу Haberturk в $10 тыс.Отвечая на критику, Мурат Бардакчи использовал выражения, которые, по мнению Высшего совета по радио и телевидению Турции, противоречат указанным принципам.
12:18 01/10/2014Али Шамхани: Иран продолжит оказывать содействие Сирии в борьбе с терроризмом«Всестороннее спонсирование Сирии – страны, находящейся на передовой линии в борьбе с терроризмом, является принципиальной политикой Ирана».
17:46 30/09/2014В Каталонии приостановили подготовку к референдуму о независимостиПресс-секретарь правительства Каталонии Франсеск Хомс, впрочем, заявил во вторник по итогам заседания правительства автономии, что «игра не окончена».
12:00 29/09/2014Армения опередила Азербайджан в Индексе свободы медиа стран «Восточного партнерства»Индекс выводится путем суммирования полученных странами-участницами баллов в четырех категориях: «Политика», «Практика», «Телерадиовещание», «Интернет и новые медиа».
10:21 27/09/2014Президент Ирана Хасан Роухани призвал ускорить переговоры по ядерной проблеме и отменить санкцииПри этом он подтвердил, что Иран «никогда не откажется от своего законного права на мирную атомную деятельность и обогащение (урана)».
09:32 27/09/2014Пентагон: Для успешной борьбы с «Исламским государством» необходима наземная операция в Ираке и СирииДля успешной борьбы с группировкой «Исламское государство» (ИГ) необходима наземная операция в Ираке и Сирии.
13:23 26/09/2014Конфискованная полвека назад территория будет возвращена армянской общине ТурцииНа этой территории, по всей вероятности, будут построены бизнес-центр, торговый центр либо больница, а полученные доходы будут направлены на нужды больницы и армянской общины.
15:50 25/09/2014Обнародован проект соглашения касательно присоединения Армении к Договору о Евразийском экономическом союзеСтороны подтверждают свою заинтересованность в развитии евразийского интеграционного процесса.