10:00 26/12/2019«Այս գիշեր»․ հայ աստղերի կատարմամբ ամանորյա նոր երգըՀրապարակվել է հայ աստղերի կատարմամբ ամանորյա նոր երգը՝ «Այս գիշեր»։ Երգը կատարում են Հայկոն, Ալլա Լևոնյանը, Արսեն Սաֆարյանը, Քրիստինե Պեպելյանը, Էրիկը, Ռուզաննա Անդրեասյանը, Գևորգ Մարտիրոսյան ու...
09:13 26/12/2019Ջեքսոնի երկրպագուները խնդրել են նրա նմանակից ԴՆԹ անալիզ հանձնելԱմերիկացի փոփ աստղ Մայք Ջեքսոնի երկրպագուները խնդրել են, որպեսզի նրա նմանակ Սերխիո Կորտեսը ԴՆԹ անալիզ հանձնի, քանի որ կարծում են, որ նա կարող է լինել իսկական փոփ աստղ, որը մահացել է 2009 թվականին:...
14:44 25/12/2019Պար՝ ընդդեմ կենաթոշակային բարեփոխումներիՓարիզի օպերայի պարողները «Կարապի լիճը» բալետից մի հատված են կատարել թատրոնի աստիճաններին՝ համերաշխություն հայտնելով կենսաթոշակային բարեփոխումների դեմ համապետական գործադուլի մասնակիցներին: Եվրանյուզի...
10:15 25/12/2019«Մեր Մանսուրյանը»Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի դեկտեմբերի 28-ի համերգը նվիրված է Տիգրան Մանսուրյանի կինոերաժշտությանը։
13:00 24/12/2019Երևանի գլխավոր տոնածառը ԱՊՀ մայրաքաղաքներում տեղադրված ամենաբարձր եղևնիների եռյակում է«ՏուրՍտատ» պորտալը պարզել է ԱՊՀ երկրների մայրաքաղաքների գլխավոր տոնածառների բարձրությունը: Ամենաբարձրը Աշխաբադի գլխավոր տոնածառն է՝ 40 մետր, երկրորդը՝ Երևանի Հանրապետության հրապարակում տեղադրված...
12:16 23/12/2019Ադեկվադ. Յուրաքանչյուր ամսվա առաջին օրերին ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի գրասենյակ կմատակարարենք նավթամթերքԱդեկվադ միաբանությունը որոշում է կայացրել հանդես գալ մի խաղաղասիրական նախաձեռնությամբ։ Նախաձեռնությունը տարածել է հայտարարություն, որտեղ մանրամասներ է ներկայացնում նախաձեռնության մասին.
19:53 19/12/2019Դիմակայուն ՏավուշՀՀ Տավուշի մարզպետի խորհրդական Նիկոլայ Գրիգորյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է . «Այսօր ՍՕՍ Մանկական գյուղեր հայկական բարեգործական հիմնադրամի նախաձեռնությամբ Նոյեմբերյանի մշակույթի տանը շահագրգիռ...
09:21 18/12/2019ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի ենԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ առկա է...
11:43 16/12/2019Մանկական արյունաբան. Խիստ անհրաժեշտ են արյան դոնորներՄանկական ուռուցքաբան/արյունաբան Գևորգ Թամամյանն ահազանգում է. «Խիստ անհրաժեշտ են արյան դոնորներ! Արյան դոնոր դառնալու համար դիմեք Արյունաբանական Կենտրոն (ք.Երևան, Ներսիսյան 7), ցանկացած աշխատանքային...
13:00 14/12/2019Կարո Փայլան․ «Հայ ժողովրդի վերքերը կարող է ապաքինել միայն մի խորհրդարան և դա Թուրքիայի խորհրդարանն է»Թուրքիայի խորհրդարանի հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը Twitter-ում կատարած գրառմամբ անդրադարձել է ԱՄՆ-ի Սենատի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը։ «Միացյալ Նահանգների Սենատը միաձայն ընդունել է Հայոց...
10:15 14/12/2019Առնանդամի տեսք ունեցող արարածները ողողել են Կալիֆոռնիայի ափերըՏղամարդու սեռական օրգանի տեսք ունեցող բազմաթիվ կենդանի օլրգանիզմներ դուրս են շպրտվել ջրից՝ ողողելով Կալիֆոռնիայի ափերը։ Այս մասին գրել ու լուսանկարներ է հրապարակել BBC-ն։ Պատճառը, ըստ մասնագետների,...
10:00 14/12/2019Ապարան և Աշտարակ քաղաքներում մառախուղ էՀայաստանի տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
10:53 13/12/2019ՄԱԿ-ում ՀՀ նախաձեռնությամբ աշխարհում հուլիսի 20-ը կնշվի որպես «Շախմատի համաշխարհային օր»Հայաստանի նախաձեռնությամբ` ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեան նախօրեին ընդունել է «Շախմատի համաշխարհային օր» վերտառությամբ բանաձևը` միաձայն, 52 երկրների համահեղինակությամբ: Վերջնական տեքստում նշվում է, որ...
10:36 13/12/2019Թուրք ցեղասպանագետ. Պատմական օր է ոչ միայն հայերի, այլև Թուրքիայի ժողովրդի համարՀայտնի թուրք ցեղասպանագետ, պատմաբան Թաներ Աքչամը ԱՄՆ Սենատի կողմից Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևի ընդունման որոշումը գնահատել է պատմական է, և այսօր պատմական օր է ոչ միայն հայերի, այլև...
13:00 12/12/2019Աշխարհի ամենաթանկարժեք տոնածառն Իսպանիայում է՝ 14մլն եվրոԻսպանիայում տեղադրվել է աշխարհում ամենաթանկարժեք տոնածառը, որն արժե մոտ 14 մլն դոլար։ Տոնածառը գտնվում է Իսպանիայի հարավում գտնվող Kempinski հյուրանոցում, գրում է Daily Mail-ը։ Տոնածառի արժեքը...
09:12 12/12/2019Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին տեղ-տեղ մերկասառույց էԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 12-ին՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի...
10:22 11/12/2019Հրանուշ Խառատյան. Ես հրաժարվում եմ այս ԱԺ-ն իմ երկրի օրենսդիր մարմին համարելԱզգագրագետ Հրանուշ Խառատյանն անդրադարձել է ոստիկանության կողմից գաղտնալսելու հնարավորություն ընձեռող նախագծին, այն որակել տոտալ վերահսկողություն։ «Սա ի՞նչ տոտալ վերահսկողություն է քաղաքացիների...
10:37 10/12/2019Սթիվեն Զաիլյանն առաջադրվել է «Ոսկե գլոբուս» մրցանակի«Իռլանդացին» ֆիլմի ռեժիսորն է Մարտին Սկորսեզեն:
18:09 09/12/2019«Շոկոլադի բանկ». Մանուկներին, ովքեր չեն ստանում նվերներ Ձմեռ ՊապիցՆոր տարվա կապակցությամբ արդեն 5-րդ անգամ Հայ օգնության ֆոնդը և «Այո»-ն իրականցնում են «Շոկոլադի բանկ» նախաձեռնությունը, որի շրջանակներում հավաքագրվում են կոնֆետներ, քաղցրավենիք՝ այս անգամ...
16:47 09/12/20197-ամյա Տիգրանն օգնության կարիք ունի7-ամյա Տիգրան Սարգսյանը մեկ տարի է ծանրալսություն ունի, ստուգումներ է անցել: ՄՌՏ հետազոտությունը ցույց է տվել, որ երեխայի մոտ ուռուցք է, որի պատճառով ձախ ականջը չի լսում, ժամանակ առ ժամանակ քթից...

15:42 08/08/2014В Facebook и Twitter началась мощная кампания под названием #StopAliyevАмериканский комитет Ай-Дата начал кампанию под названием #StopAliyev в в крупнейшей социальной сети Facebook и в популярно портале микроблогов Twitter.
14:34 08/08/2014Землетрясение в Иране. Подземные толчки ощущались и в АрменииСила подземных толчков в эпицентре составила 5 баллов.
18:57 07/08/2014«Санкционная война» России и ЕС может создать серьезные возможности для экономики Армении. Комментирует премьер О. Абраамян«Сделаем все возможное и будем содействовать тому, чтобы армянские предприниматели могли представить свою продукцию на российском рынке. Перед нами открываются большие возможности».
13:48 07/08/2014Россия запретила транзитные рейсы украинских авиакомпаний. Евросоюз пригрозил закрыть небо для авиакомпаний РФПо словам российского премьера, украинским компаниям запрещены транзитные рейсы через территорию России в целый ряд стран. Среди них – Армения, Грузия, Азербайджан и Турция.
14:34 06/08/2014Власти США заявили о появлении «Второго Сноудена»: рассекречена антитеррористическая деятельность Вашингтона«Документы, полученные из источника в разведывательном сообществе, показывают, что администрация Обамы вторгалась в систему слежки за террористами».
13:09 06/08/2014«Три тонны лапши» на уши азербайджанцев вместо «трехдневной войны». Комментарий главы Минобороны АрменииС. Оганян отметил: «Санкции должны быть применены как раз в отношении Азербайджана. Сегодня армянская сторона проводит работу с целью представить международному сообществу истинную ситуацию».
10:54 06/08/2014«Минвал.аз»: Истинная религия азербайджанцев – «кайфизм»Согласно статье, кайфизм играет ведущую роль в эмоциональной и психологической жизни азербайджанцев. Эта религия выдерживает любую научную, нравственную и психологическую критику.
14:44 05/08/2014Синоптики прогнозируют в Армении дожди и грозыВ период с 5 по 6 августа преимущественно в северных областях Армении в первой половине ночи и в вечернее время суток ожидаются кратковременные дожди и грозы, в отдельных местностях возможен град.
12:40 05/08/2014Главная прокуратура Грузии предъявила новое обвинение экс-президенту М.СаакашвилиРечь идет об инциденте с избиением в 2005 году Валерия Гелашвили, являвшегося в то время депутатом парламента Грузии.
19:44 04/08/2014Ужас от лихорадки Эбола: жертв вируса будут кремироватьВласти Либерии распорядились кремировать все тела жертв лихорадки Эбола. Как передает ВВС, ранее некоторые общины запретили хоронить заболевших на своей земле. Согласно сообщению, от лихорадки Эбола...
13:40 04/08/2014Защита экс-президента Грузии Михаила Саакашвили обратилась в Тбилисский апелляционный судЗащита экс-президента Грузии Михаила Саакашвили и бывших министров юстиции и обороны – Зураба Адеишвили и Давида Кезерашвили, которым условно было избрано предварительное заключение в связи с...
13:03 04/08/2014Guardian Liberty Voice: Нагорный Карабах был частью древнего армянского царстваВойна между Арменией и Азербайджаном дорого обошлась обеим сторонам. В эти дни наблюдается эскалация конфликта, а перспективы урегулирования все еще не видно, заключает автор.
10:57 02/08/2014Суд в Грузии заочно арестовал М.Саакашвили. Защита экс-президента намерена обжаловать его арестСуд Тбилиси удовлетворил требование Главной прокуратуры и заочно избрал предварительное заключение на время следствия для Саакашвили, Адеишвили и Кезерашвили.
13:18 01/08/2014«По многочисленным просьбам Арынча». Турецкие женщины хохочут в ответ на призыв вице-премьера не делать это громкоТурецкие мужчины поддержали своих женщин. Один из них написал, что «мужчины в стране, в которой женщинам запрещается смеяться, – трусы».
14:01 31/07/2014Палестинский лидер М. Аббас: Жестокая израильская агрессия привела к гуманитарной катастрофе в секторе ГазаОн призвал Пан Ги Муна оказать влияние на страны международного сообщества с тем, чтобы они предоставили жителям палестинского анклава продовольствие, воду, а также медикаменты.
13:22 30/07/2014В Турции арестованы свыше 10 полицейских: их обвиняют в шпионаже и подделке документовСреди них – бывший глава департамента борьбы с терроризмом Стамбула Юрт Атаюн и начальник отдела по борьбе с терроризмом города Ван Сердар Байрактутан.
17:36 29/07/2014Вице-премьер Турции воюет с темой секса, требуя от женщин не смеяться, не болтать по мобильнику и краснеть перед мужчинамиБ. Арынч также отметил, что подростки вырастают «сексуальными маньяками» из-за сериалов, Интернета, газет и университетского образования.
14:19 29/07/2014МИД России считает доклад ООН по Украине необъективным, недобросовестным, циничным и даже лицемерным«Циничным считаем утверждение о том, что двое российских журналистов ВГТРК могли быть убиты как украинскими военнослужащими, так и ополченцами».
11:39 29/07/2014Экс-президенту Грузии Михаилу Саакашвили заочно предъявлено обвинениеСаакашвили покинул Грузию сразу после инаугурации нового президента страны в ноябре 2013 года и с тех пор не возвращался.
11:50 28/07/2014Экс-президент Грузии Михаил Саакашвили не пришел на допрос в прокуратуруС конца 2013 года Саакашвили временно проживает в США, где ведет преподавательскую деятельность.