10:00 26/12/2019«Այս գիշեր»․ հայ աստղերի կատարմամբ ամանորյա նոր երգըՀրապարակվել է հայ աստղերի կատարմամբ ամանորյա նոր երգը՝ «Այս գիշեր»։ Երգը կատարում են Հայկոն, Ալլա Լևոնյանը, Արսեն Սաֆարյանը, Քրիստինե Պեպելյանը, Էրիկը, Ռուզաննա Անդրեասյանը, Գևորգ Մարտիրոսյան ու...
09:13 26/12/2019Ջեքսոնի երկրպագուները խնդրել են նրա նմանակից ԴՆԹ անալիզ հանձնելԱմերիկացի փոփ աստղ Մայք Ջեքսոնի երկրպագուները խնդրել են, որպեսզի նրա նմանակ Սերխիո Կորտեսը ԴՆԹ անալիզ հանձնի, քանի որ կարծում են, որ նա կարող է լինել իսկական փոփ աստղ, որը մահացել է 2009 թվականին:...
14:44 25/12/2019Պար՝ ընդդեմ կենաթոշակային բարեփոխումներիՓարիզի օպերայի պարողները «Կարապի լիճը» բալետից մի հատված են կատարել թատրոնի աստիճաններին՝ համերաշխություն հայտնելով կենսաթոշակային բարեփոխումների դեմ համապետական գործադուլի մասնակիցներին: Եվրանյուզի...
10:15 25/12/2019«Մեր Մանսուրյանը»Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի դեկտեմբերի 28-ի համերգը նվիրված է Տիգրան Մանսուրյանի կինոերաժշտությանը։
13:00 24/12/2019Երևանի գլխավոր տոնածառը ԱՊՀ մայրաքաղաքներում տեղադրված ամենաբարձր եղևնիների եռյակում է«ՏուրՍտատ» պորտալը պարզել է ԱՊՀ երկրների մայրաքաղաքների գլխավոր տոնածառների բարձրությունը: Ամենաբարձրը Աշխաբադի գլխավոր տոնածառն է՝ 40 մետր, երկրորդը՝ Երևանի Հանրապետության հրապարակում տեղադրված...
12:16 23/12/2019Ադեկվադ. Յուրաքանչյուր ամսվա առաջին օրերին ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի գրասենյակ կմատակարարենք նավթամթերքԱդեկվադ միաբանությունը որոշում է կայացրել հանդես գալ մի խաղաղասիրական նախաձեռնությամբ։ Նախաձեռնությունը տարածել է հայտարարություն, որտեղ մանրամասներ է ներկայացնում նախաձեռնության մասին.
19:53 19/12/2019Դիմակայուն ՏավուշՀՀ Տավուշի մարզպետի խորհրդական Նիկոլայ Գրիգորյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է . «Այսօր ՍՕՍ Մանկական գյուղեր հայկական բարեգործական հիմնադրամի նախաձեռնությամբ Նոյեմբերյանի մշակույթի տանը շահագրգիռ...
09:21 18/12/2019ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի ենԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ առկա է...
11:43 16/12/2019Մանկական արյունաբան. Խիստ անհրաժեշտ են արյան դոնորներՄանկական ուռուցքաբան/արյունաբան Գևորգ Թամամյանն ահազանգում է. «Խիստ անհրաժեշտ են արյան դոնորներ! Արյան դոնոր դառնալու համար դիմեք Արյունաբանական Կենտրոն (ք.Երևան, Ներսիսյան 7), ցանկացած աշխատանքային...
13:00 14/12/2019Կարո Փայլան․ «Հայ ժողովրդի վերքերը կարող է ապաքինել միայն մի խորհրդարան և դա Թուրքիայի խորհրդարանն է»Թուրքիայի խորհրդարանի հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը Twitter-ում կատարած գրառմամբ անդրադարձել է ԱՄՆ-ի Սենատի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը։ «Միացյալ Նահանգների Սենատը միաձայն ընդունել է Հայոց...
10:15 14/12/2019Առնանդամի տեսք ունեցող արարածները ողողել են Կալիֆոռնիայի ափերըՏղամարդու սեռական օրգանի տեսք ունեցող բազմաթիվ կենդանի օլրգանիզմներ դուրս են շպրտվել ջրից՝ ողողելով Կալիֆոռնիայի ափերը։ Այս մասին գրել ու լուսանկարներ է հրապարակել BBC-ն։ Պատճառը, ըստ մասնագետների,...
10:00 14/12/2019Ապարան և Աշտարակ քաղաքներում մառախուղ էՀայաստանի տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
10:53 13/12/2019ՄԱԿ-ում ՀՀ նախաձեռնությամբ աշխարհում հուլիսի 20-ը կնշվի որպես «Շախմատի համաշխարհային օր»Հայաստանի նախաձեռնությամբ` ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեան նախօրեին ընդունել է «Շախմատի համաշխարհային օր» վերտառությամբ բանաձևը` միաձայն, 52 երկրների համահեղինակությամբ: Վերջնական տեքստում նշվում է, որ...
10:36 13/12/2019Թուրք ցեղասպանագետ. Պատմական օր է ոչ միայն հայերի, այլև Թուրքիայի ժողովրդի համարՀայտնի թուրք ցեղասպանագետ, պատմաբան Թաներ Աքչամը ԱՄՆ Սենատի կողմից Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևի ընդունման որոշումը գնահատել է պատմական է, և այսօր պատմական օր է ոչ միայն հայերի, այլև...
13:00 12/12/2019Աշխարհի ամենաթանկարժեք տոնածառն Իսպանիայում է՝ 14մլն եվրոԻսպանիայում տեղադրվել է աշխարհում ամենաթանկարժեք տոնածառը, որն արժե մոտ 14 մլն դոլար։ Տոնածառը գտնվում է Իսպանիայի հարավում գտնվող Kempinski հյուրանոցում, գրում է Daily Mail-ը։ Տոնածառի արժեքը...
09:12 12/12/2019Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին տեղ-տեղ մերկասառույց էԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 12-ին՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի...
10:22 11/12/2019Հրանուշ Խառատյան. Ես հրաժարվում եմ այս ԱԺ-ն իմ երկրի օրենսդիր մարմին համարելԱզգագրագետ Հրանուշ Խառատյանն անդրադարձել է ոստիկանության կողմից գաղտնալսելու հնարավորություն ընձեռող նախագծին, այն որակել տոտալ վերահսկողություն։ «Սա ի՞նչ տոտալ վերահսկողություն է քաղաքացիների...
10:37 10/12/2019Սթիվեն Զաիլյանն առաջադրվել է «Ոսկե գլոբուս» մրցանակի«Իռլանդացին» ֆիլմի ռեժիսորն է Մարտին Սկորսեզեն:
18:09 09/12/2019«Շոկոլադի բանկ». Մանուկներին, ովքեր չեն ստանում նվերներ Ձմեռ ՊապիցՆոր տարվա կապակցությամբ արդեն 5-րդ անգամ Հայ օգնության ֆոնդը և «Այո»-ն իրականցնում են «Շոկոլադի բանկ» նախաձեռնությունը, որի շրջանակներում հավաքագրվում են կոնֆետներ, քաղցրավենիք՝ այս անգամ...
16:47 09/12/20197-ամյա Տիգրանն օգնության կարիք ունի7-ամյա Տիգրան Սարգսյանը մեկ տարի է ծանրալսություն ունի, ստուգումներ է անցել: ՄՌՏ հետազոտությունը ցույց է տվել, որ երեխայի մոտ ուռուցք է, որի պատճառով ձախ ականջը չի լսում, ժամանակ առ ժամանակ քթից...

14:11 03/07/2012OSCE Minsk Group Co-Chairs to start regional visit July 10The Co-Chairs of the OSCE Minsk Group, Ambassadors Robert Bradtke of the United States, Jacques Faure of France and Igor Popov of Russia will visit the region on July 10, Igor Popov said, according...
12:29 03/07/2012U.S. celebrates Independence DayOn July 2, the U.S. Embassy celebrated the 236th anniversary of the independence of the United States and the signing of the Declaration of Independence with Armenian guests.
11:51 02/07/2012Artsrun Hovhannisyan appointed as Defense Ministry spokesmanArmenian Defense Minister has signed an executive order appointing Artsrun Hovhannisyan as Defense Ministry spokesman.
14:04 29/06/2012NKR NA Speaker receives Armenian FMDuring the meeting, parties discussed Karabakh settlement negotiations and expected developments as well as outlined possibilities and challenges of intensification of parliamentary diplomacy.
10:41 28/06/2012Armenian Little Singers to have 16 concerts in JapanThe “Little Singers of Armenia” choir will also perform two compositions by two contemporary composers
16:12 26/06/2012Warwick, Rhode Island, proclaims May 20 as Day of Shushi Liberation“Due to the bravery of Armenian soldiers and excellent military strategy and organization, Shushi was liberated,” says proclamation by the Warwick’s Mayor Scott Avedisian.
14:00 25/06/2012Little Singers of Armenia choir invited to perform in JapanThe choir will perform 16 concerts in the largest cities of Japan as well as will meet with Japanese cultural figures, renowned artists and youth.
12:26 25/06/2012Armenian Church of St King in Turkey returns to Armenian FundCouncil of funds operating under the Department of Funds of Turkey, meeting the claim of Armenian Aramian-Umujian School and Cemetery Fund, passed a decision to return Armenian Church of St King in...
15:26 23/06/2012Parliament not to change rules for media accreditation – spokespersonThe spokesperson for parliament speaker has denied media reports that the National Assembly is set to tighten accreditation rules for journalists in September.
13:54 22/06/2012PM congratulates newly appointed Vayots Dzor governorArmenian cabinet meeting confirmed today Eduard Ghazaryan as governor of Vayots Dzor region.
13:25 20/06/2012RPA Executive Body likely to highlight governors’ candidatures, E Sharmazanov“Some organizational issues will be discussed, at the same time I don’t exclude that the governors’ candidatures will also be discussed tomorrow at Executive Body session,” RPA spokesman Eduard...
11:40 20/06/2012PM introduced Cabinet action plan: Birth of 2nd child grants 1 million to familyPM Tigran Sargsyan said that the short term action plan suggests at least doubling of minimal wags, cut of poverty rate, creation of jobs
12:19 19/06/2012Arsen Karamyan denies resignation rumor“I stay at my job, working as hard as possible,” said the Deputy Minister of Sport.
11:51 19/06/2012Descendants of Armenian Genocide victims to receive $2.1MU.S. District Judge said recalculation of payments would be conducted
13:21 18/06/20123 MPs of Turkish descent in Greek parliamentOn June 17 parliamentary elections were held in Greece. Three politicians of Turkish descent have appeared in the legislative power of Greece. Two of the MPs represent “Syriza” alliance, and one of...
11:42 18/06/2012UN report says 800 000 people forcedly flee their countries in 2011However, the total number who were either refugees, internally displaced or in the process of seeking asylum at the end of last year declined to 42.5 million from 43.7 million in 2010
16:56 15/06/2012NKR CEC registers 4 presidential candidatesThe Nagorno-Karabakh Republic Central Electoral Commission met today to discuss registration of self-nominated presidential candidates.
12:35 14/06/2012Administration of Malatia owns Armenian ChurchThe authorities of Turkish province of Malatia have bought the land where Armenian Church of Tachoro is located, Turkish news site Sondakika said.
15:39 13/06/2012Turkish businessman raped American diplomatA Turkish businessman was arrested in Uganda accused of raping an American diplomat, Turkish daily “Aksam” said.
14:07 13/06/2012Charles Aznavour meets with United Nations High Commissioner for Refugees Antonio GutierrezMr. Gutierrez onfirmed the readiness of his Office to support Armenia’s initiatives for a final solution of refugee problem.