14:00 09/12/2019Բեռնատար ավտոմեքենան արգելափակվել է ձյան մեջԴեկտեմբերի 9-ին, ժամը 08:20-ին, «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Վայոց ձորի մարզի Գնդեվազ գյուղի ավտոճանապարհին բեռնատար ավտոմեքենան արգելափակվել է ձյան մեջ: ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ դեպքի վայր...
10:52 09/12/2019Մասիս Մայիլյան. Ստիպված եմ հիասթափեցնելԱրցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար Մասիսի Մայիլյանը, ով հայտարարել է 2020 թվականին նախագահական ընտրություններին մասնակցելու մտադրության մասին, հերքել է տարածված տեղեկությունները։ «Վերջին ժամանակներս...
10:02 09/12/2019«Միսս Տիեզերք-2019»-ի հաղթողն է ՀԱՀ ներկայացուցիչըՀարավային Աֆրիկայի Հանրապետություն ներկայացուցիչ Զոզիբինի Տունցին հաղթել է «Միսս Տիեզերք-2019» գեղեցկության միջազգային մրցայթում: Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, 26-ամյա Տունցին ակտիվորեն մասնակցում է...
14:54 06/12/2019Եղիշե Չարենցի՝ Արփենիկն ու ԻզաբելլանԲանաստեղծ Եղիշե Չարենցը շատ ճաշակով է եղել ոչ միայն գրականության, նաև կանանց ընտրության հարցում: Նա մշտապես շրջապատված է եղել գեղեցիկ կանանցով: Վառ վկայություն նրա երկու կանայք:
13:04 06/12/2019Ավագանու անդամը փողկապ նվիրեց ՄարությանինԱյսօր Երևանի ավագանու արտահերթ նիստի ընթացքում ԲՀԿ խմբակցության անդամ Արմեն Ներսիսյանն ամբիոնին մոտեցավ 2 փողկապով, որոնցից մեկը նվիրեց Հայկ Մարությանին՝ պատճառաբանելով, որ դեմոկրատ երկրում է։...
10:59 06/12/2019Գեղամ Օհանյան. Քանի ձեր կողքը կա Ավինյանի նման փոխվարչապետ, մի քիչ ավելի զուսպ եղեքԱրշավական Գեղամ Օհանյանը Ֆեյսբուկի իր էջում գրում է .«Այսօր Ամուլսարից ետ էինք գալիս Երևան ու ետդարձի ճանապարհին նկատեցի համացանցում, որ Փաշինյանը անդրադարձել է նաև Ամուլսարի հարցին։ Մեկ այլ խնդրի...
10:43 06/12/2019Գորիս-Սիսիան ճանապարհին առկա է թույլ մառախուղԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 6-ին՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը դժվարանցանելի է, իսկ...
09:22 06/12/2019Սիրիա. Երեխաներին դուրս են բերում Իդլիբի վրա օդային հարվածից հետոԱմերիկայի ձայնը հրապարակել է տեսանյութ, որում երևում է, թե ինչպես են Սիրիայում երեխաներին դուրս բերում Իդլիբի վրա օդային հարվածից հետ։
11:40 05/12/2019Հայաստանը` 2019-ին դեպի Ռուսաստան ներգնա տուրիզմի առաջին տասնյակումՏուրիստական «ТурСтат» պարբերականը կազմել է դեպի Ռուսաստան ներգնա տուրիզմի երկրների վարկանշային աղյուսակը՝ վերլուծելով 2019 թ.
09:45 05/12/2019«Բամբասանքի» տեսանյութից հետո Թրամփը Թրյուդոյին անվանել է երկերեսանի՝ չեղարկելով համատեղ ասուլիսըԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն արձագանքել է տեսանյութին, որտեղ աշխարհի առաջնորդները՝ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը, Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն,...
14:24 04/12/2019Թրյուդոն, Մակրոնն ու Ջոնսոնը «դավադրաբար» բամբասել են ԹրամփիցՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովին մասնակցող աշխարհի առաջնորդները դավադրաբար ծիծաղում են, երբ ակնհայտորեն քննարկում են Դոնալդ Թրամփին՝ նախօրեին Բուքինգհեմյան պալատում ընդունելության ժամանակ։ ինչպես գրում է...
12:00 04/12/2019Վարուժան Չիլինգարյան. Այն, ինչ անում են Հայաստանի իշխանությունները, ժողովրդին տանում է դեպի տկարացումՎարուժան Չիլինգարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Յստակօրէն կարելի է տեսնել թէ այն ինչ որ այսօրուան իշխանութիւնները կ՚ընեն Հայաստանի մէջ, Հայ ժողովուրդը կը տանի դէպի յաւելեալ երկբեղկում և հետևաբար...
19:53 03/12/2019«Թող աղջկան, ասում եմ, ինչ ես անում»Օգտատեր Վարդան Մանասյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ ԿԳՄՍ նախարարության մոտ տեղի ունեցած բողոքի ակցիայից: Տեսանյութում երևում է, թե ինչպես են ոստիկանները բերման ենթարկում ակցիայի խաղաղ մասնակիցներին:
18:25 03/12/2019Մենք հոսելով ու ալեկոծվելով պիտի մաքրվենք. Մովսես Գորգիսյանի ծննդյան օրն է«Հոսող գետը չի հոգնում: Մենք հոսելով ու ալեկոծվելով պիտի մաքրվենք և դրա մեջ գտնենք մեր պայքարի բարոյականությունը».
22:08 02/12/2019Շահեն Հարությունյան. Ներկել եմ Գրիբոյեդովի արձանը«Ազգային միացյալ նախաձեռնության հիմնադիր Շահեն Հարությունյանը ներկել է Գրիբոյեդովի արձանը։ Այդ մասին նա գրառում է արել ֆեյսբուքյան իր էջում.
10:23 02/12/2019Հենրիխ Մխիթարյանը՝ գոլի հեղինակԻտալիայի Ա սերիայի 14-րդ տուրում «Ռոման» հյուրընկալվել էր «Վերոնային»։ «Ռոման» 3-1 հաշվով առավելության հաղթել է մրցակցին:
13:33 30/11/2019Արսեն Ջուլֆալակյան-Ռոման Վլասով՝ Հունահռոմեական մրցաշարի հիմնական մարտըՆոյեմբերի 29-ին մեկնարկել է Մոսկվայի ըմբշամարտի միջազգային գրան պրիի և հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի գալա մրցաշարը`«ԱԼՌՈՍԱ»-ի գավաթը: Հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, 2012 թվականի օլիմպիական խաղերի արծաթե...
10:46 30/11/2019Մի քանի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղումԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 30-ին՝ ժամը 09:40-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են: Արագածոտնի մարզի Ապարանի և Արագածի, Շիրակի մարզի Ամասիայի և...
10:35 30/11/2019Կալիֆորնիայում արջը փորձել է մեքենա «գողանալ»ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգում արջը փորձել է մեքենա գողանալ։ Այդ մասին տեսանյութ է հրապարակել «HuffPost»-ը։ Տեսանյութում երևում է՝ ինչպես է կենդանին մոտենում մեքենային և բացում դուռը, ապա մտնում է...
16:32 29/11/2019Սև ուրբաթ՝ շաբաթվա բոլոր օրերինՕրերից մի օր ֆեյսբուքով՝ ծնգ. - Անահիտ ջան, բարի լույս։ (Ո՞վ է՝ մտածում եմ) Երկուշաբթի առավոտը տանելի դարձնելու համար, լավ նորություն ունենք։ (Այս ո՞վ է՝ լարված մտածում եմ) Օդի ջերմաստիճանի նվազման...

15:00 12/06/2012Erdogan against abortion; 55.5% of Turks support itPublic discontent in Turkey is escalating as a draft resolution bans abortion and cesarean operations.
12:44 12/06/2012Agnieszka Holland to become special guest at Golden Apricot Film FestivalHer latest film, In Darkness, will be presented within the framework of non-competition program “Yerevan Premieres.”
13:01 11/06/2012Two Armenian citizens injured in armed attack in MoscowUnknown persons have opened fire on two citizens of Armenia in southern Moscow, Life News reported. The armed attack occurred after a fight between the unknown persons and Armenian citizens that...
12:35 11/06/2012Davutoglu: Armenia’s participation in Istanbul hosted summit signifiedTurkey signifies Armenia’s attendance to an economic conference to be held in Istanbul, Turkish FM Ahmet Davutoglu said in a news conference, news site Sondakika said.
11:45 11/06/2012Prosecutor Generals of Armenia, China sign cooperation programThe program envisages cooperation between the parties in holding joint workshops, roundtable discussions to address peculiarities of the investigation of certain types of crimes.
18:29 09/06/2012Seyran Ohanyan holds consultation meeting in TavushDefense Minister Seyran Ohanyan visited Tavush region on June 7-8, Defense Ministry’s press office reported.
11:50 09/06/2012Levon Aronyan starts with victory in Tal MemorialArmenian grand master Levon Aronyan defeated with the whites in the first round of Tal Memorial Nakamura.
12:59 08/06/2012Iveta Tonoyan named acting spokesperson for PAP leader Gagik TsarukyanMP Tigran Urikhanyan has been appointed acting head of party’s public relations department, secretary of PAP parliamentary faction Naira Zohrabyan told Panorama.am.
12:30 06/06/2012PAP leader’s spokesman resigns“I would like to inform you that from June 6, 2012 I am officially relieved of my duties as spokesman for Prosperous Armenia Party Chairman Gagik Tsarukyan," Khachik Galstyan said in a statement.
11:25 05/06/2012Members of Congress condemn latest Azeri attackMembers of Congress urged Secretary Clinton to issue a clear and unequivocal rebuke of Azerbaijani aggression
17:26 04/06/2012Six of balloon fire-suffered still in hospitalSix people of balloon fire-suffered are still getting cured in medical hospitals in Yerevan, Ministry of Healthcare said.
15:06 04/06/2012Turkey alarmed by Boyer's candidatureValerie Boyer, representative of France’s ex-president Nicolas Sarkozy’s “People’s movement union” (UMP) Party, author of the bill criminalizing the denial of Armenian Genocide, has run for...
15:37 02/06/2012Voice of America: State of Azerbaijan has never existedThere has never existed a state called Azerbaijan, once it was a part of historic Iran, Iranian “jamnews.com” news site quotes experts as telling “Voice of America.” Political anchor of “Voice of...
11:38 01/06/2012Lusine Zakaryan would mark her 75thWhen Lusine things “Saint-saint” angels descend in Holy See and glorify God for singing and for the talent gifted to her, Vazgen I used to say about Lusine Zakaryan
13:53 31/05/2012World No Tobacco Day: 54.7% of Armenian men smokeIt is estimated that tobacco kills almost 6 million people every year
14:24 30/05/2012Armenia’s First Republic Day marked in CanadaCanada’s Senate hosted a reception initiated by the Armenian Embassy, Armenian National Committee of Canada and Canada-Armenia Parliamentary Friendship Group.
16:43 29/05/2012Gul says Armenian-Turkish process not failed“I don’t think normalization process with Armenia is completely failed. Certain social and official circles have already received recommendations,”
15:14 29/05/2012Grigory Margaryan to be included in PAP parliamentary faction“Reports do not correspond to reality,” Margaryan told our correspondent.