14:00 09/12/2019Բեռնատար ավտոմեքենան արգելափակվել է ձյան մեջԴեկտեմբերի 9-ին, ժամը 08:20-ին, «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Վայոց ձորի մարզի Գնդեվազ գյուղի ավտոճանապարհին բեռնատար ավտոմեքենան արգելափակվել է ձյան մեջ: ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ դեպքի վայր...
10:52 09/12/2019Մասիս Մայիլյան. Ստիպված եմ հիասթափեցնելԱրցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար Մասիսի Մայիլյանը, ով հայտարարել է 2020 թվականին նախագահական ընտրություններին մասնակցելու մտադրության մասին, հերքել է տարածված տեղեկությունները։ «Վերջին ժամանակներս...
10:02 09/12/2019«Միսս Տիեզերք-2019»-ի հաղթողն է ՀԱՀ ներկայացուցիչըՀարավային Աֆրիկայի Հանրապետություն ներկայացուցիչ Զոզիբինի Տունցին հաղթել է «Միսս Տիեզերք-2019» գեղեցկության միջազգային մրցայթում: Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, 26-ամյա Տունցին ակտիվորեն մասնակցում է...
14:54 06/12/2019Եղիշե Չարենցի՝ Արփենիկն ու ԻզաբելլանԲանաստեղծ Եղիշե Չարենցը շատ ճաշակով է եղել ոչ միայն գրականության, նաև կանանց ընտրության հարցում: Նա մշտապես շրջապատված է եղել գեղեցիկ կանանցով: Վառ վկայություն նրա երկու կանայք:
13:04 06/12/2019Ավագանու անդամը փողկապ նվիրեց ՄարությանինԱյսօր Երևանի ավագանու արտահերթ նիստի ընթացքում ԲՀԿ խմբակցության անդամ Արմեն Ներսիսյանն ամբիոնին մոտեցավ 2 փողկապով, որոնցից մեկը նվիրեց Հայկ Մարությանին՝ պատճառաբանելով, որ դեմոկրատ երկրում է։...
10:59 06/12/2019Գեղամ Օհանյան. Քանի ձեր կողքը կա Ավինյանի նման փոխվարչապետ, մի քիչ ավելի զուսպ եղեքԱրշավական Գեղամ Օհանյանը Ֆեյսբուկի իր էջում գրում է .«Այսօր Ամուլսարից ետ էինք գալիս Երևան ու ետդարձի ճանապարհին նկատեցի համացանցում, որ Փաշինյանը անդրադարձել է նաև Ամուլսարի հարցին։ Մեկ այլ խնդրի...
10:43 06/12/2019Գորիս-Սիսիան ճանապարհին առկա է թույլ մառախուղԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 6-ին՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը դժվարանցանելի է, իսկ...
09:22 06/12/2019Սիրիա. Երեխաներին դուրս են բերում Իդլիբի վրա օդային հարվածից հետոԱմերիկայի ձայնը հրապարակել է տեսանյութ, որում երևում է, թե ինչպես են Սիրիայում երեխաներին դուրս բերում Իդլիբի վրա օդային հարվածից հետ։
11:40 05/12/2019Հայաստանը` 2019-ին դեպի Ռուսաստան ներգնա տուրիզմի առաջին տասնյակումՏուրիստական «ТурСтат» պարբերականը կազմել է դեպի Ռուսաստան ներգնա տուրիզմի երկրների վարկանշային աղյուսակը՝ վերլուծելով 2019 թ.
09:45 05/12/2019«Բամբասանքի» տեսանյութից հետո Թրամփը Թրյուդոյին անվանել է երկերեսանի՝ չեղարկելով համատեղ ասուլիսըԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն արձագանքել է տեսանյութին, որտեղ աշխարհի առաջնորդները՝ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը, Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն,...
14:24 04/12/2019Թրյուդոն, Մակրոնն ու Ջոնսոնը «դավադրաբար» բամբասել են ԹրամփիցՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովին մասնակցող աշխարհի առաջնորդները դավադրաբար ծիծաղում են, երբ ակնհայտորեն քննարկում են Դոնալդ Թրամփին՝ նախօրեին Բուքինգհեմյան պալատում ընդունելության ժամանակ։ ինչպես գրում է...
12:00 04/12/2019Վարուժան Չիլինգարյան. Այն, ինչ անում են Հայաստանի իշխանությունները, ժողովրդին տանում է դեպի տկարացումՎարուժան Չիլինգարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Յստակօրէն կարելի է տեսնել թէ այն ինչ որ այսօրուան իշխանութիւնները կ՚ընեն Հայաստանի մէջ, Հայ ժողովուրդը կը տանի դէպի յաւելեալ երկբեղկում և հետևաբար...
19:53 03/12/2019«Թող աղջկան, ասում եմ, ինչ ես անում»Օգտատեր Վարդան Մանասյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ ԿԳՄՍ նախարարության մոտ տեղի ունեցած բողոքի ակցիայից: Տեսանյութում երևում է, թե ինչպես են ոստիկանները բերման ենթարկում ակցիայի խաղաղ մասնակիցներին:
18:25 03/12/2019Մենք հոսելով ու ալեկոծվելով պիտի մաքրվենք. Մովսես Գորգիսյանի ծննդյան օրն է«Հոսող գետը չի հոգնում: Մենք հոսելով ու ալեկոծվելով պիտի մաքրվենք և դրա մեջ գտնենք մեր պայքարի բարոյականությունը».
22:08 02/12/2019Շահեն Հարությունյան. Ներկել եմ Գրիբոյեդովի արձանը«Ազգային միացյալ նախաձեռնության հիմնադիր Շահեն Հարությունյանը ներկել է Գրիբոյեդովի արձանը։ Այդ մասին նա գրառում է արել ֆեյսբուքյան իր էջում.
10:23 02/12/2019Հենրիխ Մխիթարյանը՝ գոլի հեղինակԻտալիայի Ա սերիայի 14-րդ տուրում «Ռոման» հյուրընկալվել էր «Վերոնային»։ «Ռոման» 3-1 հաշվով առավելության հաղթել է մրցակցին:
13:33 30/11/2019Արսեն Ջուլֆալակյան-Ռոման Վլասով՝ Հունահռոմեական մրցաշարի հիմնական մարտըՆոյեմբերի 29-ին մեկնարկել է Մոսկվայի ըմբշամարտի միջազգային գրան պրիի և հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի գալա մրցաշարը`«ԱԼՌՈՍԱ»-ի գավաթը: Հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, 2012 թվականի օլիմպիական խաղերի արծաթե...
10:46 30/11/2019Մի քանի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղումԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 30-ին՝ ժամը 09:40-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են: Արագածոտնի մարզի Ապարանի և Արագածի, Շիրակի մարզի Ամասիայի և...
10:35 30/11/2019Կալիֆորնիայում արջը փորձել է մեքենա «գողանալ»ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգում արջը փորձել է մեքենա գողանալ։ Այդ մասին տեսանյութ է հրապարակել «HuffPost»-ը։ Տեսանյութում երևում է՝ ինչպես է կենդանին մոտենում մեքենային և բացում դուռը, ապա մտնում է...
16:32 29/11/2019Սև ուրբաթ՝ շաբաթվա բոլոր օրերինՕրերից մի օր ֆեյսբուքով՝ ծնգ. - Անահիտ ջան, բարի լույս։ (Ո՞վ է՝ մտածում եմ) Երկուշաբթի առավոտը տանելի դարձնելու համար, լավ նորություն ունենք։ (Այս ո՞վ է՝ լարված մտածում եմ) Օդի ջերմաստիճանի նվազման...

13:06 26/07/2014Серия ЧП в Украине: мэра Кременчуга застрелили, а по дому мэра Львова нанесли удар противотанковым снарядомОлега Бабаева убили выстрелом из огнестрельного оружия с близкого расстояния в грудь. Убийство совершено возле дома, где проживал О. Бабаев.
10:50 26/07/2014В Армении завтра отметят праздник Преображения Господня – Вардавар27 июля в Армении будет отмечаться Преображение Господне или, как называют в народе, Вардавар. Преображение Господне – один из пяти Великих праздников Армянской Церкви и один из самых любимых в...
11:37 25/07/2014Турецкий ночной клуб в Германии предлагает бесплатный вход в течение года голосующим за Р.Т.Эрдогана«Голосуй, сфотографируй бюллетень, покажи нам и получи бесплатное посещение клуба на целый год», – гласит реклама клуба.
13:30 24/07/2014Happy end эпопеи Мериам Ибрагим: «вероотступница» из Судана избежала смертной казни и прибыла в ИталиюНапомним, 27-летняя Мериам Ибрагим в мае 2014г. была приговорена к ста ударам плетью и повешению за отречение от ислама и брак с христианином.
14:02 23/07/2014В Сирии распространено видео, на котором азербайджанский ребенок с оружием в руках поет песни о джихаде«Сегодня в Сирии очень много малолетних детей из Азербайджана. Это дети прибывших сюда боевиков. Мальчик же на видео – сын эмира азербайджанцев в Сирии по прозвищу “Мухаммед”».
15:18 22/07/2014Сирийская католическая церковь: В Ираке боевики ИГИЛ могут уничтожить захваченные бесценные древние рукописиОтмечается, что тысячи христиан уже покинули Мосул. Тем, кто остался, был дан выбор – принять ислам или заплатить налог. В противном случае им будет грозить смертная казнь.
11:25 21/07/2014Алаэддин Боруджерди: В случае отсутствия согласия с Западом Иран возобновит работы по обогащению урана до 20%Вместе с тем, А. Боруджерди подчеркнул, что решение продлить переговоры на четыре месяца свидетельствует о желании сторон добиться окончательного согласия.
09:21 19/07/2014Иран и «шестерка» договорились продлить переговоры по ядерной программе до ноября«Переговоры о продлении <…> оказались успешными. Детали соглашения будут объявлены скоро», — заявил один из иранских дипломатов.
12:45 18/07/2014Мохаммад Реиси: Иран выступает против размещения чужих войск в регионе«Если есть переговорный процесс, зачем стремиться к оружию? Мы придерживаемся того убеждения, что любое разногласие, конфликт должен быть решен мирным путем, путем диалога»,- отметил он.
13:37 17/07/2014Барак Обама: Иран и мировое сообщество пока не преодолели все разногласия«До 20 июля мы с Конгрессом продолжим наши консультации, а до этого стороны продолжат в Вене переговоры и только после их завершения станет ясно, нужно ли продлевать срок переговоров или нет».
16:23 16/07/2014Азербайджанцы требуют привлечь к суду В. Жириновского и Государственную Думу РоссииПо словам истцов, российский депутат своими высказываниями оскорбил не только их, но и весь азербайджанский народ.
09:52 16/07/2014В Мексике полиция спасла от жестокого обращения 500 воспитанников детского приютаВласти Мексики сообщают о раскрытии преступлений в одном из детских приютов, около 500 воспитанников которого подвергались сексуальному насилию.
19:00 15/07/2014Арцрун Ованнисян: В состоянии раненой в Карвачаре Карине Давтян наметилась положительная динамикаМедики оценивают состояние здоровья раненой в Карвачаре при обезвреживании азербайджанской диверсионной группы Карине Давтян как хорошее, наметилась положительная динамика.
18:29 15/07/2014Иранский сайт: Сторонники «Исламского государства Ирака и Леванта» свободно перемещаются по АзербайджануНа днях в городе Сумгаит был замечен автомобиль, к стеклам которого был прикреплен флаг ИГИЛ.
09:22 15/07/2014Боевики обстреляли главный аэропорт Ливии: погибли двое военныхМинувшей ночью главный аэропорт Ливии в Триполи подвергся ракетному обстрелу, в результате чего погибли двое ливийских солдат.
14:46 14/07/2014В Турции накаляются предвыборные страсти: Р.Т.Эрдоган напомнил оппозиции о 146 расстрелянных азербайджанцахПри этом Эрдоган заявил, что они никогда не предадут «своих братьев», в отличие от имеющей «темное прошлое» Народно- республиканской партии (CHP) Турции.
12:38 12/07/2014Представитель духовного лидера Ирана прокомментировал случаи давления на исламских деятелей в Азербайджане«В некоторых исламских странах, таких как Азербайджан, в вопросе ношения хиджаба имеются серьезные ограничения»
10:27 11/07/2014The Hill: НКР все больше укрепляет демократию, тогда как в Азербайджане лишь усиливается авторитаризмВ статье подчеркивается, что вместо установления мира президент Азербайджана старается разжечь ненависть к армянам в азербайджанском обществе.
09:32 11/07/2014В Китае микроавтобус с детьми упал в пруд: 11 погибшихВ Китае в пруд упал микроавтобус, перевозивший детей дошкольного возраста. Как передает BBC, погибли все, кто находился в машине – 8 детей, 2 воспитателя и водитель. Согласно информации, трагедия...
14:29 10/07/2014Открывающаяся в Турции новая компания «Авиалинии Вана» планирует осуществлять рейсы и в АрмениюНа начальном этапе компания арендует шесть самолетов Boeing 737, рассчитанных на перевозку 180 пассажиров, а в дальнейшем планируется приобрести самолеты и осуществлять рейсы в Армению, Иран, Ирак...