12:26 04/06/2019Ճապոնիան՝ որպես միջնորդ ԱՄՆ-Իրան լարվածության թուլացմանԱրաբագետ Արմեն Պետրոսյանն անդրադարձել է ԱՄՆ-ի և Իրանի հարաբերությունների շուրջ իրավիճակին և Ճապոնիայի միջնորդական առաքելությանը։ Նա իր ֆեյսբուքյան էջում մասնավորապես գրել է.
11:35 04/06/2019Անոմալ շոգ՝ ՀնդկաստանումԸնդհանուր, 2019 թվականը լինելու է ավելի չոր, քան սովորաբար լինում է։
11:15 04/06/2019Արման Հայրապետյան. Ինչո՞ւ էիք հայրենասիրական անձնազոհություն խաղում, անկեղծ ասեիք էլի«Ինչ անում են, երկրի համար են անում»
13:25 03/06/2019Թրամփը Մեծ Բրիտանիայում էԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը և առաջին տիկին Մելանիա Թրամփը պետական այցով Մեծ Բրիտանիայում են, հաղորդում է Gazeta-ն: ԱՄՆ նախագահի ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Լոնդոնի Սթենստեդ օդանավակայանում: Սպիտակ տան...
09:16 03/06/2019Այվազովսկու անվան օդանավակայանում ուղևորներին անակնկալներ են սպասվելուՍիմֆերոպոլի օդանավակայանը հայազգի մեծանուն ծովանկարիչ Հովհաննես Այվազովսկու անունով անվանափոխելու հանդիսավոր արարողությունը կայանալու է առաջիկա ժամանակներում։
15:40 31/05/2019Բյուզին դղյակում բացվել է «Ազնավուր» ցուցադրությունը«Ազնավուր» հիմնադրամը, Ֆրանսիայի Բուշ-դյու-Ռոն դեպարտամենտը և Բյուզին դղյակը համագործակցության հուշագիր են ստորագրել
15:42 30/05/2019Երևան-Գյումրի երկաթգիծն այսօր էլ փակ է. «Հրապարակ»«Հրապարակը» գրում է.«Արագածոտնի մարզի Արագածավան գյուղի հողoգտագործողները գյուղի միջպետական ավտոճանապարհը և Երևան-Գյումրի երկաթգիծը երեկ ողջ գիշեր փակված են պահել, այսօր գումարվել է նաև Երևան-Արմավիր...
12:10 30/05/2019ԱՄՆ-ում հանգստյան օրերից հետո լողափից հավաքվել է 10 տոննա աղբՄայիսի 27-ին ԱՄՆ-ում նշվում էր Memorial Day-ը՝ զինվորականների հիշատակի օրը, Վիրջինիայում լողափից հավաքվել է ավելի քան 10 մլն տոննա աղբ՝ լողափային անձրևանոցներ, գարեջրի շշեր, պլաստիկ տոպրակներ և այլն։...
10:48 30/05/2019Հալեպում վերականգնում են տեղի ամենամեծ շուկանՍիրիական Հալեպ քաղաքի իշխանությունները մտադիր են երեք ամսվա ընթացքում վերականգնել տեղի ամենամեծ շուկան, որը ավերել էին ահաբեկիչները։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ՝ լրագրողներին հայտնել է ինժեներ Մուստաֆա...
09:16 30/05/2019Netflix-ը կհրաժարվի Ջորջիայում նկարահանումներից աբորտների պատճառովԱմերիկյան հայտնի Netflix սթրիմինգային ծառայությունը կհրաժարվի Ջորջիա նահանգում նկարահանումներից, եթե այնտեղ արգելեն հղիության վաղաժամ ընդհատումները: Գազետա.ռու կայքի հաղորդմամբ, ընկերությունում...
10:18 29/05/2019«Գահերի խաղի» գլխավոր դերակատարը տեղափոխվել է հիվանդանոցԴերասան Քիտ Հարինգտոնը, որը «Գահերի խաղը» սերիալում խաղացել է Ջոն Սնոուի դերը, ֆիլմի եզրափակչի թողարկումից հետո տեղափոխվել է վերականգնողական կլինիկա։ Լենտա.ռու կայքը, հղում անելով Page Six-ին, գրում...
09:50 29/05/2019Բաքվում ոստիկանությունը կանգնեցնում է Մխիթարյանի մարզաշապիկով երկրպագուներինԲաքվի ոստիկանությունը կանգնեցրել է «Արսենալի» երկու երկրպագուների, որոնք կրում էին Հենրիխ Մխիթարյանի մարզաշապիկներ՝ Եվրոպայի Լիգայի եզրափակչին ընդառաջ։ Ինչպես գրում է The Mirror-ը, Մխիթարյանը...
10:25 27/05/2019Ազնավուրի երգերը՝ ֆրանսիացի երգիչների կատարմամբԿ.Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացավ լեգենդար շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 95-ամյակին նվիրված հուշ-երեկույթ։
09:35 27/05/2019Հայ երաժիշտները՝ աշխարհի ամենահայտնի ջութակահարների շարքերումՑուցակում 30 երաժիշտ է։
12:24 25/05/2019Տրետյակովյան պատկերասրահում կցուցադրվեն Թումանյանի հեքիաթների հիման վրա նկարահանված մուլտֆիլմերԱյսօր՝ մայիսի 25-ին և հունիսի 1-ին Մոսկվայում՝ Տրետյակովյան պատկերասրահի նիստերի դահլիճում, ցուցադրվելու են հայտնի հայ գրող Հովհաննես Թումանյանի հեքիաթների հիման վրա նկարահանված մուլտֆիլմեր։...
11:01 25/05/2019«Ձայն. Երեխաներ» շոուում հաղթել են բոլոր մասնակիցներըՆրանց թվում են նաև Ռոբերտ Բագրատյանն ու Միշա Գրիգորյանը՝ «Փոքրիկ Ղարաբաղցին»։
10:46 23/05/2019«Հակահայկականությանը վերջ է դրվելու». Տեր կանգնենք Քարահունջին«ՀՀ մշակույթի փոխնախարար Tigran Galstyan-ը Քարահունջի հարցի վերաբերյալ վերջերս ասաց, որ իր կարծիքով դա ավելի շատ անձնական խնդիր է, նկատի ունենալով Հերունու ազգականներին։ Պարոն Գալստյան, ուզում եք...
10:11 23/05/2019Անջելինա Ջոլին հաշտվել է Բրեդ Փիթի հետԱմերիացի դերասանուհի Անջելինա Ջոլին հաշտվել է իր նախկին ամուսնու՝ Բրեդի Փիթի հետ։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին գերլ է Entertainment Tonight-ը՝ հղում անելով իր աղբյուրին։ Դերասանները հասկացել...
11:28 22/05/2019Մաշտոցի պողոտայի գետնանցման տարբերակՍտորակետ արվեստանոցը Ֆեյսբուքում ներկայացրել է Մաշտոցի գետնանցման (այժմ փակված) վերանորոգման կոնցեպտ։ «Արամի, Բյուզանդ և Մաշտոց փողոցների խաչմերուկում գտնվող այս գետնանցումը տարիներ շարունակ...
13:06 21/05/2019«Իսկ գիտե՞ք, թե Ֆեմիդայի աչքերն ինչու՞ են փակ»«Իսկ գիտե՞ք, թե Ֆեմիդայի աչքերն ինչու՞ են փակ։ Անունն ինչ ուզում եք դրեք. արդարադատություն, քննություն, զննություն, հարցապնդում, վետինգ, անցումային արդարադատություն, գնահատական ... Խնդիրը եղել է, կա...

13:26 06/01/2014За последние три дня в Армении зафиксировано 13 ДТП, есть жертвы и пострадавшиеВ период с 3 по 5 января в Армении было зафиксировано 13 дорожно-транспортных происшествий. Как передает пресс-служба Полиции РА, в результате ДТП погибли 2 человека, 25 получили травмы различной...
13:47 04/01/2014В Азербайджане сошли с рельсов цистерны с топливом и 5 вагонов товарного поездаВ связи с аварией зафиксировано опоздание грузовых и пассажирских составов в обоих направлениях.
14:35 28/12/2013В городах Турции проходят акции протеста на фоне разрастающегося коррупционного скандалаВечером в пятницу, 27 декабря, группа манифестантов попыталась организовать шествие к площади Таксим в Стамбуле. Однако в акцию вмешались сотрудники полиции.
09:20 28/12/2013В Индии загорелся пассажирский поезд: погибли свыше 20 человекВ Индии в результате возгорания в скоростном поезде погибли не менее 23 человек, сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на The Times of India.
12:51 27/12/2013В отношении сына премьера Турции избрана мера пресечения в виде заключения под стражуВ случае отказа явиться в указанный срок, согласно Уголовно-процессуальному кодексу, Билал Эрдоган будет подвергнут приводу.
16:47 26/12/2013«Хезболла» готовит теракты в Азербайджане и Турции?Напомним, что в последние годы граждане Азербайджана активно участвуют в террористической и экстремистской деятельности в России, Афганистане и Сирии.
17:27 25/12/2013В Турции уволен уже третий министр. Байрактар призвал подать в отставку также премьера ЭрдоганаРанее в связи с коррупционным скандалом свои посты покинули министр экономики Зафер Чаглаян и глава МВД Муаммер Гюлер.
13:42 25/12/2013Два турецких министра ушли в отставку после ареста сыновей«Я покидаю пост министра экономики Турции для того, чтобы помешать реализации этого грязного сценария, в котором замешаны мой сын и мои коллеги», – отмечается в заявлении Зафера Чаглайана.
09:38 25/12/2013Наводнения и оползни в Бразилии привели к гибели 30 человекПо меньшей мере 30 человек погибли и десятки тысяч лишились крова на юго-востоке Бразилии в результате наводнений и оползней, вызванных сильными ливнями, пишет русская служба BBC.
09:13 25/12/2013Крыша одной из церквей Франции обрушилась на священника во время рождественской мессыКрыша одной из французских церквей обрушилась во время рождественской мессы, священник получил ранения, передает в ночь на среду РИА Новости со ссылкой на агентство Франс Пресс.
16:13 24/12/2013Эйнулла Фатуллаев: Нахичеванская Особая армия не сможет служить заслоном против армянских войск«Фактически государственный статус Нахичевана, конечно, чисто формально, но все-таки приравнен к сегодняшнему де-факто независимому статусу Нагорного Карабаха».
12:24 23/12/2013Ахмет Давутоглу: Турция открыла новую страницу в отношениях с Арменией«Мы открыли новую страницу в отношениях и открыты для любых креативных предложений», – подчеркнул Давутоглу.
15:48 21/12/2013Громкое дело о коррупции в Турции. Сыновьям министров предъявлены обвиненияПремьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган назвал это коррупционное дело попыткой дискредитировать его правительство.
14:00 20/12/2013Т. Щербина: Армяне готовили долму, когда Азербайджана не существовало«У каждого есть свой резон ненавидеть, обороняться, наступать, и я не готова кого-либо осуждать. До тех пор, пока не задета моя идентичность».
09:17 20/12/2013Крыша лондонского театра «Аполло» рухнула во время спектакля: пострадали 76 человекПо меньшей мере 76 человек пострадали в результате обрушения потолка в лондонском театре «Аполло» вечером в четверг, передает «Лента.Ру» со ссылкой на BBC News.
19:08 19/12/2013Копченые крокодилы к новогоднему столу импортированы в Армению из СШАУже несколько дней в армянской прессе и блогосфере активно обсуждается новогоднее предложение одной из сетей супермаркетов в Армении – копченый крокодил стоимостью 380 тыс. драмов (почти 1000 долл.).
14:19 19/12/2013Али Акбар Салехи: Иран накопил запасы обогащенного до 20% урана на 4 года и не приостановит деятельность реактора в АракеПо его словам, в рамках женевского соглашения ни одно из положений Организации по атомной энергии Ирана и Договора о нераспространении ядерного оружия не было нарушено.
15:50 18/12/2013Госслужба безопасности продуктов питания Армении спасла репутацию Grand Candy и объяснила происхождение червяка в конфетеЧто касается проведения проверок на кондитерской фабрике «Гранд Кенди», то, по словам Армине Сукиасян, подобная необходимость отпала.
18:20 17/12/2013США призвали власти Азербайджана немедленно освободить арестованного накануне главу Центра мониторинга выборовГлава МИД Великобритании Уильям Хейг также озвучил этот вопрос на встрече с президентом и министром иностранных дел Азербайджана.
16:14 17/12/2013В Азербайджане арестован глава мониторингового центра, зафиксировавшего нарушения в период президентских выборовСогласно информации, Мамедли был лишен возможности обратиться к своему адвокату. Его защищал назначенный государством адвокат.