12:12 27/06/2019ԱԺ աշխատողները կանգնում են «սենց»«Սա նկարել եմ հենց նոր ԱԺ մեքենաների մուտքի մոտ, սրա վարորդը՝ ով կանգնացրեց ու մտավ ԱԺ, այնտեղ աշխատող աղջիկ էր, ով իմ հարցին, թե «էս ոնց եք կանգնել», անամոթաբար պատասխանեց՝ «սենց»: Ահա թե ուր է...
13:02 26/06/2019Կալանավորվել է ՀՀ սոցիալական ապահովության ծառայության պաշտոնատար անձՀայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը կոռուպցիայի դեմ պայքարին ուղղված իր գործառույթների իրականացման շրջանակներում ձեռնարկած համալիր օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և...
10:35 25/06/2019Միլանն ընտրվել է 2026 թ. Ձմեռային օլիմպիական խաղերի մայրաքաղաք2026 թվականի Ձմեռային օլիմպիական և պարօլիմպիական խաղերի մայրաքաղաքներն են դարձել Միլանն ու Կորտինա Դʼամպեցոն։ Եվրանյուզի հաղորդմամբ, այս մասին նախօրեին հայտարարել են Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի...
11:25 24/06/2019Խնդիրը տարբերակների մեջ չէ, խնդիրը մեր իրավական մշակույթի մեջ է. Գևորգ Դանիելյան«Երբ հանրային իրավագիտակցությունը կուտակված բազում խնդիրների միակ ու անփոխարինելի պատճառը տեսնում է Սահմանադրության ինչ-ինչ բառերի մեջ, ապա սա մտահոգող է, և այս անպտուղ զարգացումներին, ցավոք,...
11:00 24/06/2019Պատանեկան ԵԱ․ Լյովա Գևորգյանը՝ ոսկե մեդալակիրԻտալիայի Ֆաենցա քաղաքում անցկացվող ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Լյովա Գևորգյանը (92 կգ) դարձել է չեմպիոն։ ՀԱՕԿ լրատվականի փոխանցմամբ՝ եզրափակիչ...
10:46 24/06/2019Այս իրավաբանի դիպլոմով մարդիկ կրոնական աղա՞նդ են, թե՞ դավադիրներ. Վահան Իշխանյան«Այն բանից հետո երբ Վահե Գրիգորյանը մեկնաբանելով Սահմանադրությունը ինքնահռչակեց իրեն Սահմանադրական դատարանի նախագահ, Իրավաբանական ֆակուլտետ ավարտած մի շարք անձինք՝ «Իմ քայլ»-ի պատգամավոր Նիկոլայ...
09:47 24/06/2019Մինսկ-2019․ Անուշ Գրիգորյանը հաղթել է 1/8 եզրափակիչումՄինսկում (Բելառուս) ընթացող Եվրոպական խաղերի մրցումային երրորդ օրը՝ հունիսի 23-ին, պայքարի էր դուրս եկել բռնցքամարտիկ Անուշ Գրիգորյանը (51 կգ)։ ՀԱՕԿ կայքի հաղորդմամբ, Անուշը պայքարը սկսել էր 1/8...
11:00 21/06/2019«Քաղաքականություն է. սըր»«Լսելով Վահե Գրիգորյանի խոսքը մտածում ես արդյոք Սվիֆթի «Գուլիվերի ճանապարհորդություններում» նկարագրված աշխարհներից մեկու՞մ, թե՞ Քերոլի «Ալիսան հրաշքների աշխարհում» ես գտնվում։
09:00 21/06/2019Լոս Անջելեսում գողացել են Մերլին Մոնրոյի արձանիկըԼոս Անջելեսում անհայտ անձիք գողացել են Մերլին Մոնրոյի արձանը։ Այն տեղադրված է եղել Փառքի ճեմուղում «Հոլիվուդի չորս տիկնայք» տաղավարի տանիքին։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, բրոնզե արձանիկում Մոնրոն...
18:15 20/06/2019Պուտին․ Ես այժմ գործընկեր ունեմ, ով ինձնից լավ է կատակումԱյսօր Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ուղիղ գծով հարցերին պատասխանելիս հեգնանքով է արձագանքել կատակելու մասին խնդրանքին: Այս մասին գրում ե Gazeta-ն։ «Ուղիղ գծի» ընթացքում Պուտինին հարցրել են, թե...
11:42 20/06/2019Պատանեկան ԵԱ-ում Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի թիմը նվաճեց 4 մեդալՀունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի պատանեկան հավաքականը 1 արծաթե եւ 3 բրոնզե մեդալով է ավարտել ելույթն Իտալիայի Ֆաենցա քաղաքում անցկացվող Եվրոպայի առաջնությունում: Վիգեն Նազարյանը (80 կգ) դարձել է...
10:17 20/06/2019Զբոսաշրջիկներն են մաքրել Գառնու տաճարին հարակից տարածքի աղբըՄոտ մեկ շաբաթ առաջ մի խումբ օտարերկրացիներ սեփական նախաձեռնությամբ մաքրել են Գառնու տաճարին հարակից տարածքի աղբը։ Շվեցարացի, շվեդ, հնդիկ երիտասարդները նաև տաճարի շուրջ տարածվող Ազատ գետն են ազատել...
16:37 19/06/2019Ժամանակավորապես փակ կլինի Արաբկիր վարչական շրջանի Փափազյան փողոցըԵրևանի քաղաքապետարանից տեղեկացնում են, որ մայրաքաղաքի Արաբկիր վարչական շրջանի Փափազյան փողոցում (Արամ Խաչատրյան և Փափազյան փողոցների խաչմերուկից դեպի «Արաբկիր զբոսայգի» տանող հատված) վթարային և...
10:52 19/06/2019«Մարտի 1»-ի գործով տուժողի փաստաբանը բաց նամակով դիմել է դատավոր ԴանիելյանինՓաստաբան Զորայր Հարությունյանը բաց նամակով դիմել է ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Արմեն Դանիելյանին։ Նամակը փաստաբանը հրապարակել է ֆեյսբուքյան իր էջում.
10:07 18/06/2019Ընդմիշտ մնա ինձ հետ. Հենրիխ Մխիթարյանը լքեց ամուրիների շարքըՀայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ, Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը լքեց ամուրիների շարքը: Հունիսի 17-ին Հենրիխ Մխիթարյանն ամուսնացավ «Գրանդ Քենդի» ընկերության սեփականատեր...
12:00 17/06/2019Արսեն Բաբայանը Վահե Գրիգորյանին՝ Խոստումներից հրաժարվելը Ձեր սովորա՞կան գործելաոճն էԻրավաբան Արսեն Բաբայանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել, որտեղ մի քանի հարց է ուղղել Սահմանադրական դատարանի թեկնածու Վահե Գրիգորյանին։ «Այս շաբաթ ՀՀ խորհրդարանում քննարկվելու, այնուհետև...
10:07 17/06/2019Հալիձորի հարակից տարածքում սողանքի հետևանքով հողազանգվածը փակել է Որոտանի հունըՀալիձոր գյուղին հարակից մոտ 1 հա տարածքում սողանքի ակտիվացման հետևանքով հողազանգվածը փակել է Որոտան գետի հունը: Այդ մասին հայտնում են ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից: Ըստ աղբյուրի՝...
16:59 15/06/2019Բրեդլի Կուպերը կփոխարինեի Դի Կապրիոյին«Սարսափների ծառուղի» ֆիլմում դերասան Լեոնարդո Դի Կապրիոյի փոխարեն խաղալու է Բրեդլի Կուպերը։ Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով The Hollywood Reporter-ին, գրում է, որ նա խաղալու է ռեժիսոր Գիլերմո դել...
12:00 15/06/2019Խաչատրյանի միջազգային մրցույթում հաղթել է Հայաստանի ներկայացուցիչըԽաչատրյանի 15-րդ միջազգային մրցույթում հաղթող է ճանաչվել Հայաստանը ներկայացնող դաշնակահարուհի Հռիփսիմե Աղաքարյանը։ Այդ մասին մրցույթի փակման գալա համերգի ընթացքում ազդարարել է ժյուրիի նախագահ Վահագն...
18:16 14/06/2019Պաղպաղակի շուկայում խախտումներ են արձանագրվելՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնինը պետական վերահսկողության միջոցառումներ է անցկացրել պաղպաղակի շուկայում: Տեսչական մարմնից հայտնում են, որ պաղպաղակ արտադրող 14 ընկերություններում և «Երևան...

09:28 03/02/2014На западе Греции произошло землетрясение магнитудой 6,1Сегодня утром на западе Греции произошло землетрясение магнитудой 6,1. Согласно данным Геологической службы США (USGS), подземные толчки были зафиксированы в 05.08 по местному времени в 12 километрах...
15:01 01/02/2014Кто помирил лидеров двух крупных партий в Армении – Гагика Царукяна и Артура Багдасаряна?А. Багдасарян ответил на вопрос, действительно ли их с Царукяном помирил начальник Полиции РА Владимир Гаспарян.
15:39 31/01/2014В Иране почтили память героически погибшего в Карабахе младшего сержанта Армена ОваннисянаУказом президента НКР Бако Саакяна Армен Ованнисян был посмертно награжден медалью «За мужество», а указом президента Армении Сержа Саргсяна – медалью «За заслуги перед Отечеством» I степени.
14:25 30/01/2014Американский комитет «Ай Дата» призывает США прекратить военную помощь АзербайджануКомитет призвал американских армян направить письмо с тем же требованием членам Сената и Палаты представителей.
13:02 29/01/2014Наира Зограбян подняла в ПАСЕ вопрос о привлечении президента Азербайджана И.Алиева к уголовной ответственностиНа пленарном заседании Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) накануне, 28 января, депутат парламента РА от фракции «Процветающая Армения», член армянской делегации Наира Зограбян подняла...
10:22 29/01/2014Городской совет Лос-Анджелеса признал независимость Нагорно-Карабахской РеспубликиВ резолюции, в частности, говорится, что проведением свободных и справедливых выборов НКР содействует стабильности в регионе Кавказа.
15:00 28/01/2014В Университете штата Калифорния создан центр по повышению уровня знаний о Геноциде армян и Холокосте. Статья The Press DemocratСтатья Мирны Гудмен называется «Почему знания об актах геноцида и Холокосте продолжают играть важную роль».
16:23 27/01/2014В Турции оставили «жить» лишь призрак древней и величественной армянской столицы Ани. Статья в журнале «The Atlantic»«Ани славился как Город тысячи и одной церкви. Но развалины оказались в руках многочисленных грабителей, вандалов, турок, которые попытались стереть все, что напоминает армянскую историю».
15:09 27/01/2014Оппозиция предупреждает о последствиях решения президента Украины В. Януковича ввести режим ЧППрезидент Украины Виктор Янукович намерен подписать указ о введении режима Чрезвычайного положения...
13:09 25/01/2014The Guardian: Благодаря содействию правительства уровень рождаемости в Нагорно-Карабахской Республике вырос на 25%Британский фотограф-документалист Анастасия Тейлор-Линд рассказывает о том, как власти НКР стимулируют создание новых семей.
12:47 24/01/2014Экономическое будущее стран «хрупкой пятерки» в 2014 году. Прогнозы эксперта2014 год может стать переходным для инвесторов на развивающихся рынках, поскольку активы на рынках будут адаптироваться к более быстрому глобальному росту, умеренному росту в Китае и сокращению...
11:35 24/01/2014Freedom House в рейтинге 2014г. вновь причислила Армению и НКР к частично свободным странам, а Азербайджан – к несвободнымАзербайджан отмечен организацией среди стран, зафиксировавших существенный спад в области свобод. Ситуация в стране отмечена ухудшением обстановки и повышением негативного рейтинга с 5 до 6 баллов.
11:31 24/01/2014ВС Азербайджана открыли огонь по армянским селам: ранена 16-летняя девушкаНакануне в течение всего дня и ночью противник открыл стрельбу в направлении приграничных сел Мовсес, Айгепар, Неркин Кармирахпюр, Чинари.
09:21 24/01/2014Правительство Южного Судана и повстанцы заключили мирное соглашениеПравительство Южного Судана и повстанцы вечером в четверг, 23 января, подписали соглашение о перемирии, передает «Лента.Ру» со ссылкой на агентство Reuters.
15:42 23/01/2014«ЧП» в рядах ВС Азербайджана продолжаются: офицер убит, один солдат выстрелил в себя, другой – сбежалНапомним, что с начала года Минобороны Азербайджана подтвердило смерть уже 6 солдат.
16:25 22/01/2014Люди, похожие на Сталина… Британский путешественник рассказал о мучительных часах в аэропорту БакуБолее того, сначала водитель такси заблудился, затем регистрация в гостинице заняла около часа. По словам Манди, еда также была отвратительной.
12:52 22/01/2014Пользователей Twitter просят раскошелиться с целью обессмертить основателей портала в наборе матрешекСамая большая матрешка олицетворяет Twitter и юзеров, а внутри нее разместят матрешку с лицом действующего гендиректора компании Дика Костоло.
15:45 21/01/2014После прорыва политической блокады… Президент Ирана Х. Роухани примет участие во Всемирном экономическом форуме в ДавосеВ Давосе Хасан Роухани проведет ряд двусторонних встреч с лидерами стран-участников форума, а также даст интервью международным СМИ.
12:06 20/01/2014Организаторы убийства Гранта Динка должны предстать перед судом. Заявление представителя ОБСЕ«Любое общество должно гордиться такими видными деятелями и делать все возможное для защиты их права на свободу слова», -отметила Миятович.
11:50 20/01/2014ООН официально пригласила Иран принять участие в «Женеве-2»Генеральный секретарь ООН Пан Ги Мун на встрече с журналистами указал на необходимость участия Ирана в процессе урегулирования сирийского кризиса.