10:00 19/02/2019Ապարանի և Արագածի ավտաճանապարհներին բուք էՏրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 19-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Ապարանի և Արագածի տարածաշրջանների ավտաճանապարհներին բուք է: Վարդենյաց...
09:27 18/02/2019Հայաստանի տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 18-ին՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է կցորդիչով բեռնատարների...
10:05 16/02/2019Իրաքում ԻՊ գրոհայինները խաղաղ բնակիչների են առևանգել«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման անդամները Իրաքի արևմուտքում Անբար նահանգում առևանգել են ութ խաղաղ բնակչի։ Ռիա նովոստին, հղում անելով al-Sumaria-ին, գրում է, որ առևանգվածների ճակատագիրն...
10:10 15/02/2019Հանրապետության մի շարք ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղումՏրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 15-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Բաղրամյանի, Թալինի, Արթիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի,...
12:31 13/02/2019Այսօր երեկոյան եկեղեցիների բակում կվառվի խարույկՀայաստանյաց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին Տեառնընդառաջը կամ 40-օրական Հիսուսի ընծայումը տաճարին տոնում է Սուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնից 40 օր հետո` փետրվարի 14-ին: Հայ Եկեղեցու կանոնի համաձայն,...
10:40 13/02/2019Աֆրիկայում 100 տարվա մեջ առաջին անգամ լուսանկարել են սև ընձառյուծՔենիայում տեսախցիկի տեսադաշտում է հայտնվել շատ հազվադեպ կենդանի՝ սև ընձառյուծ։ 360tv.ru կայքը, հղում անելով National Geographic-ին, գրում է, որ վերջին անգան կատվազգիների ընտանիքի ներկայացուցչին...
14:02 12/02/2019Հայաստանում կալանավորված թուրք լոբբիստն ԱՄՆ-ում «ծիծաղելի դատավճռի» է արժանացելԱՄՆ-ում դատարանը հրապարակել է Հայաստանում կալանավորված ու ԱՄՆ-ին արտահանձնված հակահայ թուրք լոբբիստ Քեմալ Օքսուզի դատավճիռը, ում նկատմամբ ներկայացվել էր 5 մեղադրանք։ Դատարանը Օքսուզին մեղավոր է...
13:41 12/02/2019Ալ Պաչինոն և Ռոբերտ Դե Նիրոն կերիտասարդանանՆրանք հանդես են գալիս Մարտին Սկորսեզեի «Իռլանդացի» ֆիլմում։
11:51 12/02/2019Նախկին պաշտոնյանները կզբաղվեն փաստաբանությամբ, նախկին փաստաբանները՝ քաղաքականությամբԻ դեպ կասեցվել է նաև Զարուհի Մեժլումյանի փաստաբանական գործունեության արտոնագիրն իր դիմումի հիման վրա
10:40 12/02/2019«Գրեմմի» ժամանակ ռեփեր Դրեյքի բարձրախոսը քննադատության համար անջատել ենՌեփեր Դրեյքը մրցանակի է արժանացել God’s Plan երգի համար
10:19 12/02/2019Ռուսաստան, Թուրքիայի ու Իրանի ղեկավարներ կհանդիպեն Փետրվարի 14-ին ՍոչիումՌուսաստանի, Թուրքիայի ու Իրանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի, Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի ու Հասան Ռոհանիի հանդիպումը Սիրիայում իրավիճակի կարգավորման հարցով տեղի կունենա փետրվարի 14-ին՝ Սոչիում։ Այս մասին...
19:21 11/02/2019ՊԵԿ. Փոստային առաքանիներում առկա հողաթափերի և կոշիկների մեջ հայտնաբերվել է «մարիխուանա»Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցներն օրերս բերման էին ենթարկել ՀՀ քաղաքացի Կ.Հ.-ին, երբ վերջինս «Հայփոստի» բաժանմունքից ստացել էր իր անվամբ Իսպանիայից...
15:39 11/02/2019Որո՞նք են Տավուշի առավելություններն՝ ըստ նորանշանակ մարզպետիՏավուշ մարզում առաջնահերթ խնդիրը տնտեսական զարգացումն է, որի արդյունքում հնարավոր կլինի կասեցնել միգրացիան: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Տավուշի նորանշանակ մարզպետ Հայկ...
15:05 11/02/2019Վարդենյաց լեռնանցքը կցորդիչով բեռնատարների համար փակ էԱյսօր՝ ժամը 14:15-ի դրությամբ, ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Վարդենյաց լեռնանցքը կցորդիչով բեռնատարների համար փակ է, իսկ մնացածի համար՝ դժվարանցանելի: Դժվարանցանելի է...
14:05 11/02/2019Զոհրաբյանն ահազանգում է` Շտապ օգնությունը մարդկանց հիվանդանոցներ չի տեղափոխումՀՀ ԱԺ Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանն ահազանգեր է ստացել այն մասին, որ Շտապ օգնությունը հրաժարվում է հիվանդներին տեղափոխել...
13:19 11/02/2019Վրաստանի պատգամավոր Էկա Բեսելիայի ինտիմ տեսանյութը ներբեռնվել է Հայաստանի կալանավայրիցՎրաստանի ներքին գործերի նախարարության, Հայաստանի իրավապահների ու ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի ադմինիստրացիայի համագործակցության արդյունքում պարզվել է այն մարդու ինքնությունը, ով տարածել է Վրաստանի...
09:17 11/02/2019«Սպիտակ» ֆիլմը Տիխոնովի անվան «17 ակնթարթ...» փառատոնում ճանաչվել է լավագույնըՍպիտակի երկրաշարժի մասին պատմող ռուս ռեժիսոր Ալեքսանդր Կոտի «Սպիտակ» ֆիլմն արժանացել է դերասան Վյաչեսլավ Տիխոնովի անվան «17 ակնթարթ...» երրորդ միջազգային փառատոնի գլխավոր մրցանակին։ Այս մասին գրում է...
15:24 09/02/2019«Ադրբեջանի նպատակը հայ-վրացական բախում հրահրելն է». Բելգիայի հայերԲելգիայի հայկական կազմակերպությունների համադաշնությունը տարածել է հաղորդագրություն, որով իր վճռական աջակցությունն է հայտնել Ջավախքի հայերին.

10:17 31/08/2013Землетрясение в Китае стало причиной схода оползня: один человек погиб, 20 получили травмыЗемлетрясение магнитудой 5,9 баллов, которое произошло в юго-западных китайских провинциях Юньнань и Сычуань, стало причиной схода оползня.
15:57 30/08/2013Facebook планирует создать единую базу распознавания лиц фотографии пользовательских профилейСоциальная сеть Facebook опубликовала ряд изменений, которые планирует внести в правила использования пользовательских данных.
13:36 30/08/2013Минобороны Ирана делает предупреждение стороне, которая решится на атаку Сирии«Насилие не только не ослабит имеющуюся напряженность, но и еще более углубит кризис».
16:56 29/08/2013Национальное телевидение Турции оштрафовали за репортажи о «бомже Эрдогане» и его «тупой дочери»Высший совет по радио и телевидению Турции (ВСРТ) оштрафовал Национальное телевидение страны за «унижение премьер-министра Реджепа Тайипа Эрдогана и его дочери».
15:10 29/08/2013«Сексуальное домогательство» или проявление нежности? Певица-депутат Ш. Петросян не видит ничего дурного в поцелуяхНапомним, фотография т.н. «целующего активистку полицейского» вызвала серьезный общественный резонанс и стала предметом бурных дискуссий, особенно в социальных сетях.
13:15 29/08/2013Очередной «суицид» в рядах ВС Азербайджана: найден повешенным солдат-срочникМногочисленные смерти азербайджанских солдат в небоевой обстановке и попытки властей Азербайджана скрыть данные факты привели в 2013г. к двум крупным акциям протеста в Баку.
15:42 28/08/2013На 94-м году жизни скончался известный французский художник армянского происхождения Жан ЖансемИзвестный французский художник армянского происхождения Жан Жансем /Ованес Семерджян/ скончался во вторник в пригороде Парижа на 94-м году жизни.
14:11 28/08/2013Иранский парламентарий: Отношение Азербайджана к культуре Ирана – одно из проявлений политического аморализма«Ни одна страна не может исказить богатую иранскую культуру».
14:29 27/08/2013Гражданские активисты сдержали слово: шествие к зданию Генпрокуратуры АрменииНапомним, ранее участники бессрочного сидячего пикета напротив мэрии Еревана рассказали СМИ о терроризирующей гражданских активистов некой «банде».
13:08 27/08/2013Иранский чиновник: «Присвоение» Азербайджаном исторических и культурных деятелей – очень ошибочный шаг«Подобным действием Азербайджан никакого результата не достигнет», - заявил директор Организации документов и национальной библиотеки Ирана Исхак Саллахи.
14:08 26/08/2013Высокопоставленные американские чиновники впервые после исламской революции начинают визиты в ИранДжеффри Фельтман отправился в Тегеран для обсуждения с министром иностранных дел страны Мохаммадом Джавад Зарифом вопросов, касающихся «дорожной карты» сирийского урегулирования.
11:16 26/08/2013Активист-эколог М. Сухудян распространила видеоматериал в связи с событиями вокруг «элитной высотки» в ЕреванеВ связи с инцидентом между полицейскими и гражданами на одной из центральных улиц Еревана, по адресу Комитаса, 5, а также задержанием людей активист-эколог Мариам Сухудян распространила...
14:21 24/08/2013Из-за угрозы птичьего гриппа Армения ввела запрет на импорт ряда товаров из ИталииИмпорт товаров в Армению запрещен до отмены карантина.
14:02 23/08/2013Глава МИД ИРИ: Ядерное оружие не включено в оборонительную доктрину Ирана«Наличие ядерного оружия мы рассматриваем как угрозу безопасности страны», - заявил министр.
09:02 23/08/2013Израильские ВВС нанесли удар по объекту на территории ЛиванаИзраильские ВВС нанесли сегодня утром удар по ливанской территории, "точно поразив намеченную цель".
14:00 22/08/2013«Amnesty International» видит угрозу дальнейшего ограничения свободы слова в Азербайджане в преддверии выборов«Комитет по правам человека ООН призвал государства декриминализовать диффамацию и использовать уголовное наказание только в особо серьезных случаях».
10:14 22/08/2013В Китае бывший партийный лидер Бо Силай предстал перед судомКитайский политик Бо Силай, обвиняемый в коррупции и злоупотреблении служебным положением, отрицает одно из обвинений во взяточничестве, сообщает РИА Новости со ссылкой на Рейтер и на заявление суда.
14:28 21/08/2013Ваге Элояна уволили также с поста советника министра спорта Армении. Скандал разгорается…Уволен советник министра спорта и по делам молодежи Армении Ваге Элоян, ранее освобожденный с должности руководителя аппарата данного ведомства.
13:44 21/08/2013Антииранское содержание школьных учебников в Азербайджане вызвало осуждение научного сообщества Ирана«Ожидается, что в ближайшем будущем будет организовано обсуждение с участием историков из двух стран с целью изучения этого вопроса»,– отметил официальный представитель МИД Ирана.
09:42 21/08/2013Экс-президент Египта Хосни Мубарак может выйти на свободу уже сегодняБывший президент Египта Хосни Мубарак, свергнутый в 2011 году после 30 лет пребывания у власти в результате революции и содержавшийся с тех пор под стражей, может уже сегодня получить право выйти на...