09:17 02/03/2019Վարդենյաց լեռնանցքը փակ էՍյունիքի մարզի Գորիս քաղաքում և «Մեղրու սար» կոչվող հատվածում մառախուղ է:
16:11 01/03/2019Դանիել Իոաննիսյան. Ստեղծվել է «ճշտի նախարարություն»«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ նախագահ Դանիել Իոաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ կառավարության աշխատակազմի տակ գործող ՊՈԱԿ-ը բացել է «Տեղեկատվության ստուգման կենտրոն»։ «Այնտեղ...
13:25 01/03/2019Գորիս-Սիսիան ճանապարհը սաստիկ բքի և տեսանելիության բացակայության պատճառով փակ էՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 1-ին՝ ժամը 12:30-ի դրությամբ, Գորիս-Սիսիան ճանապարհահատվածը սաստիկ բքի և տեսանելիության բացակայության...
10:00 01/03/2019Սարավանի լեռնանցքում և Ջերմուկի ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղումՏրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 1-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Սարավանի լեռնանցքում և Ջերմուկի ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղում: Ախուրյանի...
11:51 28/02/2019Նախկին ձկնաբուծական տարածքները համայնքներին վերադարձնելու խնդրանքով դիմել են ՓաշինյանինԱրմավիրի մարզի Արտաշար և Զարթոնք համայնքների ղեկավարները նախկին ձկնաբուծական տարածքները համայնքներին վերադարձնելու խնդրանքով պաշտոնական գրությամբ դիմել են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին: Ecolur-ի...
09:29 28/02/2019Ս. Վարդանանց զորավարների և 1036 վկաների հիշատակության օրն էՏոնին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում և հայկական բոլոր եկեղեցիներում մատուցվում է Սուրբ Պատարագ:
18:58 27/02/2019Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. ԵՊՀ-ն պետք է կանգուն մնաՔաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը բաց նամակ է հղել ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհրդի անդամներին։ Ֆեյսբուքյան նրա էջում հրապարակված նամակում ասված է.
14:13 27/02/2019Սապատավոր կետը հայտնվել է խիտ անտառումԲրազիլիայում տեղացի ձկնորսները խիտ անտառում հանդիպել են մի բան, որ չպետք է այնտեղ լիներ՝ սապատավոր կետի։ Այս մասին տեղեկանում ենք CNN-ից։ Հետազոտական Bicho D'agua խմբի եզրակացությամբ, հնարավոր է կետը...
13:31 27/02/2019Կարսում քանդել են Եղիշե Չարենցի տունըԿարս քաղաքում դեռևս անհասկանալի պայմաններում քանդվել է այն շինությունը, որն ավանդաբար համարվել է հայ մեծ բանաստեղծ Եղիշե Չարենցի տունը։ Այս մասին տեղեկանում ենք ermenihaber-ից։ Ամեն տարի հազարավոր...
10:05 27/02/2019Մեղրու լեռնանցքում գետնաբուք և մառախուղ էՏրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 27-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Թալինի, Մարալիկի, Արթիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի,...
16:54 26/02/2019Խոջալու. Պատերազմում զոհված ճշմարտություն
16:43 26/02/2019Վարուժան Գեղամյան. Ասադին հալալ էԹյուրքագետ, ադրբեջանագետ Վարուժան Գեղամյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. « Մեր հարևան Իրանում երեկ շատ կարևոր իրադարձություններ են տեղի ունեցել։ Երեկ Իրանում պաշտոնական այցով էր գտնվումիրիայի նախագահ...
13:40 26/02/2019Աննա Հակոբյանը՝ լրագրողներին. Չարժե մեր լրահոսի թոփ թեմային հավակնող «մատերիալը» թողնել անհատ քաղաքացիների հույսինՎարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանն անդրադարձել է իր ղեկավարած հիմնադրամին նվիրատվություն կատարած անձանց վերաբերյալ մամուլի հրապարակումներին։ Ֆեյսբուքյան իր էջում նա գրել է.
11:22 26/02/2019ԱԻՆ. Հանրապետության տարածքը գտնվելու է բավականին ակտիվ ցիկլոնի ազդեցության գոտումՓետրվարի 27-28-ին հանրապետության տարածքը գտնվելու է բավականին ակտիվ ցիկլոնի ազդեցության գոտում, ինչի արդյունքում առաջիկա 2 օրերին հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և...
14:51 25/02/2019Իտալիայի վարչապետը Բրիտանիայի վարչապետին սովորեցնում է բիլիարդ խաղալԻտալիայի վարչապետ Ջուզեպե Կոնտեն Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյին բիլիարդ խաղալ է սովորեցնում։ Վարչապետների այս հանդիպումը տեղի է ունեցել ԵՄ-Արաբական լիգա գագաթնաժողովի շրջանակներում, որն...
11:37 25/02/2019Ալեքսանյանն ու Ծառուկյանը իրենց բիզնեսների և ընտանիքի անդամների անունից գումար են փոխանցել Աննա Հակոբյանի հիմնադրամինՆիկոլ Փաշինյանի կինը՝ Աննա Հակոբյանը, 2018թ.-ի ամռանն ազդարարեց նոր բարեգործական հիմնադրամ ստեղծելու մասին: «City of smile» («Ժպիտների քաղաք») բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահը...
10:23 22/02/2019Վարդենյաց լեռնանցքը կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների համար փակ էՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ այսօր՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Վարդենյաց լեռնանցքը կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների համար փակ է: ՀՀ միջպետական և...
11:00 20/02/2019Ո՞վ կփոխարինի լեգենդար ԼագերֆելդինՖրանսիական Chanel նորաձևության տան ստեղծագործական տնօրեն Կարլ Լագերֆելդին կփոխարինի նորաձևության տան դիզայներական ստուդիայի ղեկավար Վիրջինի Վիարը: Նա լեգենդար դիզայների աջ ձեռքն էր, գրում է rbc.ru-ն:...
09:51 20/02/2019Արթիկ-Ալագյազ ճանապարհահատվածում բուք էՏրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 20-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Արթիկ-Ալագյազ ճանապարհահատվածում բուք է: Վարդենյաց լեռնանցքը կցորդիչով...

10:13 18/09/2013Сегодня выдающемуся академику Виктору Амбарцумяну исполнилось бы 105 лет8 января 2009 года, на заседании правительства Армении, было решено объявить 18 сентября Днем астрономии.
15:39 17/09/2013Ереванский цирк гастролирует по городам АрменииКоллектив Ереванского цирка начинает выездные концерты в городах Сюникской области Армении. С 17 сентября коллектив выступит в городах Каджаран, Капан, Мегри, Сисиан и Горис. Пока здание нового...
14:07 17/09/2013Египет может стать первой мусульманской страной в мире, которая признает Геноцид армянОбъявление об этом было сделано во время телевизионных дебатов, за которыми следили миллионы египетских телезрителей.
13:05 16/09/2013«Azariha.org»: Главой провинции Тегеран назначен иранский азариНовый глава провинции Тегеран Хосейн Гашеми является политическим деятелем, представляющим реформаторское крыло.
14:14 14/09/2013Объемы торгового оборота между Ираном и Азербайджаном сократились, от 539 млн достигнув 263 млн долларовЕсли в 2007 году объемы торгового оборота между Ираном и Азербайджаном составляли 539 млн долларов, то в 2012 году они сократились до 263 млн.
18:00 13/09/2013Турция отныне не принадлежит только туркам. Турецкий аналитик мечтает повернуть время вспять и вернуть армянТурецкий обозреватель осуждает также то, что турки пытались всячески подчинить себе, ассимилировать представителей иных этносов, уничтожив былое многообразие.
13:53 12/09/2013Сопредседатели Группы поддержки Греции в Конгрессе США выступили в поддержку резолюции о признании Геноцида армян«Мы надеемся, что резолюция будет принята, а справедливость в отношении Турции, виновной в геноциде армян, греков, ассирийцев и других христианских наций, восторжествует».
09:04 12/09/2013Жертвами взрывов в багдадской мечети стали 33 человека, свыше 50 раненыВ результате двух взрывов, которые произошли 11 сентября в шиитской мечети в Багдаде, погибли не менее 33 человек.
12:15 11/09/2013США смягчают санкции в отношении Ирана«Это второй за текущий год случай, когда США пересматривают санкции в отношении Ирана...»
12:47 10/09/2013Похищенные 1,5 месяца назад сирийские армяне освобождены26 июля на границе Сирии с Турцией из пассажирского автобуса, следовавшего из Алеппо в Ереван, были похищены пятеро сирийских армян, в том числе и водитель.
12:25 10/09/2013«Magic Karabakh». Польский журналист делится впечатлениями от поездки в НКРА вот желания посетить Азербайджан, признается журналист, у него никогда не возникало. «Не притягивает… Для меня нет магнетизма в этой стране», – говорит он.
11:45 09/09/2013Во время игры азербайджанской сборной по футболу вновь был вывешен флаг Нагорно-Карабахской РеспубликиФлаг НКР вывесили израильские болельщики на матче между сборными Израиля и Азербайджана в Рамат-Гане.
13:05 07/09/2013Председатель Управления мусульман Кавказа Аллахшукюр Пашазаде совершил обряд намаза по традиции суннитовИранское СМИ напоминает, что председатель Управления мусульман Кавказа является последователем шиитского направления ислама.
14:00 06/09/2013Полиция Армении вплотную занялась делом о жестоком избиении гражданских активистов С. Сагателяна и А. АршамянаНакануне поздно вечером группа из 6-7 человек напала на молодых людей и избила их. Сурен Сагателян все еще в больнице.
15:12 05/09/2013В селе Прошян Котайкской области Армении, где весной убили старосту Грача Мурадяна, полиция нашла склад боеприпасов2 сентября жители села провели акцию напротив здания Полиции РА, в ходе которой потребовали от Владимира Гаспаряна найти «истинных виновников» смерти старосты.
13:30 04/09/2013Машина замминистра обороны Азербайджана наехала на митингующих. Минобороны требует уважения к «новым стандартам»Сопровождавшие генерала офицеры приказали водителю не останавливаться...
15:52 03/09/2013BBC: Ухудшение отношений Ибрагимбекова с азербайджанской властью началось после публикации его повести «Сложение волн»«Существует несколько теорий, объясняющих, как находившийся в фаворе режиссер стал оппозиционной фигурой», – говорится в статье.
15:13 03/09/2013Нападение на Сирию приведет к взрыву пороховой бочки. Президент Б. Асад о возможной войне на всем Ближнем Востоке«Над ситуацией будет полностью утрачен контроль – пороховая бочка взорвется. Распространятся хаос и экстремизм».
15:40 02/09/2013Слышали ли сами филиппинцы о существовании газеты, объявившей Алиева «человеком года»? Недоумевающий вопрос от «Азадлыг»«Так и не сумевший за 10 лет стать „человеком” азербайджанского народа, он стал „человеком года” на Филиппинах. Поздравляем…».
11:46 31/08/2013Илья Ухов: Несмотря на запрет министерства культуры РФ, в Волгограде незаконно строят «Парк Баку»Автор также отмечает, что у местных чиновников, вероятно, есть материальная заинтересованность, а само строительство ведет фирма ООО «Версо М», которая является представителем Фонда им. Гейдара Алиева