13:13 18/01/2019Թոմաս դը Վաալ. ԼՂ հարցով հասարակության մեջ բարդ քննարկումներ սկսելու Ժամանակն էՀունվարի 16-ին Փարիզում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հովանու ներքո տեղի ունեցած Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Էլմար Մամեդյարովի 4 ժամ տևած հանդիպումից...
09:00 18/01/2019Ռոբոտներով հյուրանոցի սեփականատերը կրճատել է «աշխատակիցների» քանակը«Դրանք խնդիրներ էին ստեղծում, ոչ թե լուծում»։
12:20 17/01/2019Պատմության մեջ առաջին բույսը Լուսնի վրա չորացել էԲամբակի սերմը, որն աճել էր Լուսնի հակառակ կողմում վայրէջք կատարած չինական Chang'e 4 զոնդի մեջ, չորացել է: Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, գիտնականները պնդում են, որ հույս չունեին երկարաժամկետ գիտափորձի...
09:30 17/01/2019Ս. Անտոն, Տրիփոն, Պարսամ և Ոնոփրիոս ճգնավորներ հիշատակության օրն էՀայ Առաքելական եկեղեցին առանձնահատուկ կարևորում է ճգնավորներներին և ունի նրանց հիշատակին նվիրված տոներ։
14:33 16/01/2019Զոռով-Սարկոզի-Նիկոլ2018 թվականի ապրիլ-դեկտեմբեր ամիսներին Հայաստանի Հանրապետությունում Նիկոլ անունը տրվել է 14 նորածնի: Այս մասին PanARMENIAN.Net ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեց ՀՀ արդարադատության նախարարության...
10:16 16/01/2019Հենրիխ Մխիթարյանն անհամբեր սպասում է իր վերադարձինՆա գրառում է արել ֆեյսբուքում և լուսանկար հրապարկել։
10:00 15/01/2019Ժուռնալիստների միությունը դատապարտում է պետության բարձրագույն պաշտոնը զբաղեցնող գործչի կողմից ազատ մամուլի դեմ ուղղված քայլըՀայաստանի Ժուռնալիստների միությունը հայտարարություն է տարածել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից «Հրապարակ»-ի կայքում զետեղված լուրին արձագանքելու մասին։ «Հունվարի 13-ին «Հրապարակ» թերթի կայքում`...
09:24 15/01/2019ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Վարուժան Ներսիսյանը հավատարմագրերն է հանձնել Դոնալդ ԹրամփինԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Վարուժան Ներսեսյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին: Դեպանությունից հայտնում են՝ ողջունելով նախագահ Թրամփին ՀՀ նախագահի, վարչապետի ու ժողովրդի անունից` դեսպան...
09:15 15/01/2019Նոբելյան մրցանակակիրը մնացել է առանց պատվավոր կոչումներիՈւոթսոնի ղեկավարած լաբորատորիայի ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ գիտնականի խոսքերը չմտածված են և չունեն ապացույց։
12:00 14/01/2019«Մադրիդցիներն աշխարհում» ճանապարհորդական հեռուստանախագիծը եղել է Հայաստանում«Առասպելական Արարատի հետ միասին, Հայաստանն այնպիսի անձանց ծագման վայրն է, ինչպիսիք են Քարդաշյան քույրերը, Ուելսի արքայադուստր Դիանան կամ Շերը»։
11:11 14/01/2019Խաշը մարսեցիք, անուշ լինի. Աշոտյանը՝ ՓաշինյանինՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է նախօրեին ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի գրառմանը։ «Վարչապետին մեկդ ասեք, որ խաշի գնալը նորմալ է: Մամուլի կողմից...
09:50 14/01/2019Ռումբի կեղծ ահազանգՀունվարի 13-ին, ժամը 19:36-ին, «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Երևան քաղաքի Զաքյան 8 և Բաղրամյան պողոտայի թիվ 1 հասցեներում գտնվող «Vivarobet» բուքմեյքերական ընկերություններում, ժամը...
09:46 14/01/2019Հանրապետության տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներՀունվարի 14-ին՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է: Դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը: Կոտայքի մարզի բոլոր ավտոճանապարհներին...
13:07 11/01/2019Սիրիայի ֆուտբոլի հավաքականը կին է մարզումՄարզիկները վստահում են նրան, ում բազմամյա կարիերան որպես ֆուտբոլիստ ավարտվել է վնասվածքի պատճառով։
10:00 11/01/2019ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներՀունվարի 11-ին՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում փակ են Արագածոտնի մարզի Սիփան և Ավշեն գյուղերից դեպի Մ-3 ավտոճանապարհ տանող հատվածները: Վարդենյաց լեռնանցքը կցորդիչով ավտոմեքենաների համար փակ է,...
11:41 10/01/2019Ամանորին Ռուսաստան այցելած զբոսաշրջիկների մեծ մասը Հայաստանից է եղելԱրտասահմանցիները սկսել են ավելի հաճախ Ամանորի տոներն անցկացնել Ռուսաստանում։ Նրանց շրջանում ՌԴ-ի նկատմամբ հետաքրքրությունն աճել է 3 տոկոսով։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին՝ վերլուծելով Ամանորյա...
11:25 10/01/2019Պոլսի Հայոց պատրիարքարանի մուտքի մոտ խաչքարեր են տեղադրվելԽաչքարերը պատրաստված են Հայաստանում։
14:27 09/01/2019Աշխատասենյակում ուտելու կանոնները«Շփման մշակույթի կանոնները մեզանից պահանջում են հաշվի առնել ոչ միայն այն, ինչ մենք ուզում են, այլ այն, ինչ մենք կարող ենք ուտել»։
12:31 09/01/2019Էքզյուպերի, Գրին, Ռեմարկ. 2019-ին հայ ընթերցողի դատին հանձնվող հրատարակություններըՀայ ընթերցողները 2019 թվականի ընթացքում հնարավորություն կստանան մայրենիով ընթերցել յուրահատուկ ու բազմազան գրքեր: «Էդիթ Պրինտ» հրատարակչության նախաձեռնությամբ այս տարի ընթերցողների սեղանին կդրվեն...

13:48 25/07/2013Попытки усмотреть противоречия в отношениях Армении с ОДКБ и ЕС нецелесообразны. Комментарий эксперта Т. Абрамяна«Армения – стратегический союзник России, один из активнейших членов ОДКБ, причем на данный момент ОДКБ как военно-политический альянс не имеет альтернативы для Армении».
11:13 25/07/2013Представительница Армении Мери Мнджоян будет выступать в самом дорогом платье конкурса молодых исполнителей «Новая волна-2013»Мери Мнджоян, участница конкурса "Новая волна" от Армении, в один из конкурсных дней будет выступать в платье стоимостью 20 тысяч евро.
09:46 24/07/2013Турецкий журналист о психологии жителей Турции: им свойственно приписывать все плохое армянам«„За этим стоят армяне, армяне причастны к этому”, – говорят они, но никто не задумывается даже о том, оставили ли мы в этой стране армян?», – пишет Кан.
09:19 24/07/2013Болгария: полиции удалось освободить депутатов и министров из здания парламентаБолгарской полиции удалось в ночь на 24 июля расчистить выход из здания парламента в Софии, ранее забаррикадированный участниками антиправительственной демонстрации.
12:38 23/07/2013Спецдокладчик ООН считает ситуацию со свободой собраний в Азербайджане перед выборами напряженнойА глава Женевского офиса Норвежского фонда Дом прав человека Ф.Ирмингер акцентировал внимание «на меняющийся тренд в отношении международного сообщества к проблемам с правами человека в Азербайджане».
19:14 22/07/2013Стамбульский суд вынес новый вердикт по делу «парка Гези»Министерство культуры и туризма Турции подало в 6-ой административный суд Стамбула иск с требованием признать недействительным решение о запрете на осуществление строительных работ в парке.
13:17 22/07/2013Христианские кварталы сирийского Алеппо подверглись ракетному обстрелу: ранена армянкаСегодня утром в направлении христианских кварталов Сириян-эль-Дждейда, Сулеймание и Шейх Таха было выпущено более 15 ракет.
11:33 22/07/2013Ученые: стакан воды ускоряет работу мозгаБританские исследователи открыли, что стакан обычной воды заставляет работать мозг на 14 процентов быстрее.
10:23 22/07/2013В Новосибирске мужчина 13 ударами ножа убил свою девушку на глазах у прохожихВ российском городе Новосибирск мужчина на улице на глазах у прохожих 13 ударами ножа убил свою девушку, с которой вместе прожил 5 лет, и которая решила порвать с ним отношения.
09:19 22/07/2013Сильное землетрясение в центральной части Китая: есть жертвыВ провинции Ганьсу в центральной части Китая рано утром 22 июля произошло сильное землетрясение. Об этом сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на агентство «Синьхуа». По данным местного сейсмологического...
13:11 20/07/2013В столице Уругвая построят музей Геноцида армянС целью строительства музея в ближайшее время будет сформирована государственная комиссия.
17:24 19/07/2013Турецкий блогер: Как в Азербайджане, так и в Турции, когда речь идет об армянах, справедливость перестает существовать«В Турции ситуация если не полностью схожа с Азербайджаном, то по крайней мере не очень отличается. Все оскорбляют армян».
12:31 19/07/2013Перед зданием мэрии Еревана проходит акция против подорожания проезда в общественном транспортеПеред зданием мэрии армянской столицы Еревана проходит акция протеста, участники которой выражают недовольство повышением цены на проезд в общественном транспорте.
14:44 18/07/2013Мэрия Еревана: Проезд в общественном транспорте с 20 июля подорожает на 50 драмовПо словам Генриха Навасардяна, повышение цены на проезд позволит хозяйствующим субъектам обновить транспортные средства, повысить качество предоставляемых услуг.
13:56 18/07/2013Перестрелка на турецко-сирийской границе. А.Давутоглу обратился с призывом к мировому сообществуВ результате огня с сирийской стороны один человек получил ранения.
13:19 18/07/2013В Армении организации по защите интересов потребителей объединяют усилия по борьбе за безопасность продуктов питания«Мы же хотим сделать потребителей более информированными, чтобы они осознавали свои интересы и защищали свои права».
12:46 18/07/2013Р.Т. Эрдоган: Президентом Египта остается Мухаммед МурсиПремьер-министр Турции Тайип Эрдоган считает невозможными для себя даже телефонные контакты с вице-президентом Египта по международным делам Мухаммедом аль-Барадеи.
13:58 17/07/2013«Hurriyet Daily News»: Университет Алеппо лишил Эрдогана звания почетного доктора наукПричиной принятия такого решения стала поддержка Эрдоганом сирийских повстанцев и его отношение к турецким демонстрантам.
20:46 16/07/2013European Ombudsman: Как информация о погромах в Сумгаите, Баку и Кировабаде не вошла в доклад молдавского омбудсмена?Аурелия Григориу – не дипломат, который тщательно следит за своими словами, особенно по такой щепетильной теме, как межнациональные отношения, хотя, занимая столь высокую государственную должность,...
18:22 16/07/2013«Но сядут за убийство 18 человек не они, а не говорящий по-русски гастарбайтер». Аркадий Бабченко о ДТП под Подольском«А мэр-якут – тоже, между прочим, гастарбайтер – тем временем, приказал установить светофор на месте аварии. Который там вообще не нужен», – пишет российский журналист.