10:16 09/01/2019Հանրապետության որոշ ավտոճանապարհներին գետնաբուք էԱյսօր՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Արագածի, Արթիկի, Գավառի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին, Վեդի-Լանջառ, Քուչակ-Ապարան և Լանջիկի ճանապարհահատվածներում գետնաբուք է: Դիլիջանի ոլորաններում մառախուղ է,...
13:30 08/01/2019Մխիթարյանը հնարավոր է լքի «Արսենալ»-ը. The Sun«Արսենալ»-ի հայազգի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է լքել լոնդոնյան ակումբը։ The Sun-ի տեղեկություններով, դա տեղի կունենա, եթե «զինագործները» ձեռք բերեն «Բարսելոնա»-ի կիսապաշտպան Դենիս...
10:00 08/01/2019Վարդենյաց լեռնանցքում բուք է և ցածր տեսանելիությունՏրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 8-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Աշոցքի, Ախուրյանի, Արթիկի, Թալինի, Սպիտակի, Արագածի, Ապարանի տարածաշրջանների...
16:38 06/01/2019Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բացվել է մարդատար տրանսպորտային միջոցների համարՎրաստանում Հայաստանի դեսպանատնից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ հունվարի 6-ին՝ ժամը 15:30-ի դրությամբ, Վերին Լարս տանող Գուդաուրի-Կոբի...
11:07 06/01/2019Լարսը փակ է, Ռյա Թազայում ձնաբուք էԱյսօր ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից մանրամասնում են` Վարդենյաց լեռնանցքը բեռնատար ավտոմեքենաների համար փակ է,...
15:15 04/01/2019Անգելա Մերկելը հաքերային հարձակման զոհ է դարձելԳերմանիայում հաքերային հարձակման զոհ են դարձել կուսակցությունների և կառավարության անդամներ, լրագրողներ, ինչպես նաև կանցլեր Անգելա Մերկելն ու Գերմանիայի դաշնային նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերը: Այս...
14:04 04/01/2019Տոներից հետո օրգանիզմը բեռնաթափելու ճիշտ ժամանակն էԱմանորին հայկական սեղանները լի են ծանր, դժվարամարս սնունդով, և տոնական օրերին ոչ բոլորին է հաջողվում պահպանել ամենօրյա սովորական սննդակարգը, ինչի արդյունքում մարդիկ ավելորդ քաշ են հավաքում։...
13:30 04/01/2019Արքայազն Հարրին հանուն սիրելիի փոխել է ապրելակերպըդեռ վաղ հասակից նա ալկոհոլի սիրահար է եղել
15:40 03/01/2019Վարդենյաց լեռնանցքը բաց է միայն մարդատար ավտոմեքենաների համարՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 3-ին, ժամը 13:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Վարդենյաց լեռնանցքը բաց է մարդատար...
14:40 03/01/2019Լուվրը գերազանցել է այցելությունների սեփական ռեկորդըԹանգարանի տնօրենի կարծիքով, իրենց հաջողվել է ռեկորդ սահմանել «Փարիզում միջազգային զբոսաշրջության վերականգնման» շնորհիվ։
18:04 29/12/2018Պուտինը շարունակում է ՀԱՊԿ անդամ երկրների ղեկավարների հետ ակտիվ շփումներըՆա հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի ու Տաջիկստանի նախագահների հետ
09:23 29/12/2018Լարսը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համարՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 29-ին ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է: Դժվարանցանելի է...
18:18 28/12/2018Օգնո՞ւմ է արդյոք թունդ ալկոհոլը մարսողությանըՄիտքը, թե ալկոհոլը դրական է ազդում մարսողության վրա՝ ընդամենը պլացեբոյի էֆֆեկտ է,-հավատացնում է Der Spiegel-ը։ Հոդվածագիրը նախատոնին պատմում է փորձի մասին, երբ 20 մեծահասակի առաջարկվել է «խիտ ճաշել»...
09:14 28/12/2018Գազի թեմայի հետ կապված որոշում չկա. Նիկոլ ՓաշինյանՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարն ամփոփել է մոսկովյան այցը։
18:17 27/12/2018Փաշինյանը Պուտինին հրավիրել է ՀայաստանՀայաստանի վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավիրել է 2019 թվականին պաշտոնական այց կատարել Հայաստան։ Այս մասին հայտնում է Ռիա նովոստին։ Փաշինյանը հաստատել է, որ...
11:44 27/12/2018Անհուսալի վարկեր ունեցող քաղաքացիները պետք է այցելեն իրենց վարկավորած բանկերՀուլիսին մեր իրականացրած օրենսդրական փոփոխությունների արդյունքում Հայաստանի բանկերը ավելի քան 7 միլիարդ դրամի տույժ-տուգանքներ են ներել՝ 14 հազար 963 վարկառուի: Նման թվեր է հրապարակել ֆեյսբուքյան իր...
10:52 27/12/2018Ինչ է սպասվում 2019թ․-ին ըստ ՎանգայիԲուլղարացի կույր կանխագուշակ հայտնի Բաբա Վանգային վերագրվում են կանխագուշակություններ՝ ԱՄՆ-ում 9/11-ը, Բրեքսիթն ու Իսլամական պետության խմբավորման վերելքը: Վանգան մահացել է 1996թ․-ին, ու արդյո՞ք նա...
10:25 26/12/2018Բելգրադի բնակիչները բողոքում են 83 հազար դոլար արժեցած տոնածառիցՍերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում իշխանությունները տեղադրել են, ինչպես բնակիչներն են ասում, աշխարհի ամենաթանկ տոնածառը, որն արժեցել է մոտ 83 հազար դոլար։ Բելգրադի տոնածառը պլաստիկ է։ Տոնածառի դեմ...

11:20 16/07/2013Начался пересчет голосов по итогам выборов старосты села Прошян Котайкской области АрменииЧуть ранее начался пересчет голосов по итогам выборам старосты села Прошян Котайкской области Армении.
16:08 15/07/2013В преддверии 100-й годовщины Геноцида армян турки намерены издать сборник об армяно-турецких отношенияхСборник будет своего рода подготовительной работой Турции в преддверии 100-й годовщины Геноцида армян».
15:00 15/07/2013В России решили ужесточить требования к водителям-иностранцамПоправки вступят в силу в ноябре 2013 года.
13:46 15/07/2013Бывший сотрудник ЦРУ США Эдвард Сноуден выдвинут на Нобелевскую премию мираЧлен Королевской академии наук Швеции и профессор социологии университета Умео Стефан Сваллфорс направил в Норвежский нобелевский комитет письмо, в котором высказался за присвоение Нобелевской премии...
12:08 15/07/2013Как уберечь детей от опасностей в Интернете? Советы эксперта по вопросам информационной безопасности С.МартиросянаРегистрация в соцсети запрещена детям до 13 лет.
12:26 13/07/2013Турция официально отреагировала на заявление генпрокурора Армении о возвращении уцелевших армянских церквей«Нужно прекрасно осознавать, что никто не может осмеливаться предъявлять территориальные требования Турции».
10:11 12/07/2013В турецкой провинции Хатай произошли новые столкновения демонстрантов с полициейЛокальные столкновения разрозненных групп протестующих с силовиками периодически продолжаются и в настоящее время. Местное телевидение и соцсети сообщают о более 10 пострадавших манифестантов.
12:35 11/07/2013Опубликована очередная карикатура на турецкого премьера Р. Т. ЭрдоганаЭрдоган использует кухонный нож в качестве зеркала и, рассматривая свое отражение в лезвии ножа, задается вопросом, найдется ли в мире кто-то, кто сильнее его.
17:22 10/07/2013Омбудсмен Армении призвал международные структуры отреагировать на поведение парламентского адвоката Молдовы А.ГригориуПриведенные парламентским адвокатом А.Григориу аргументы не соответствуют действительности, более того, несправедливы по отношению к народу, который за свою историю видел Геноцид армян.
14:52 10/07/2013Жители Сюника видели войну и победили, у них нет такой категории как страх. Заявление новоназначенного губернатора В.Акопяна«Я рад, воодушевлен и постараюсь максимально оправдать желания и надежды народа», – сказал В.Акопян.
12:00 09/07/2013Премьер Турции Р. Т. Эрдоган требует от турецкого писателя 26 тыс. лир за оскорбления в свой адресПисатель нарушил личные права Эрдогана и имел целью превратить его в мишень общественного гнева и вражды.
11:33 09/07/2013Омбудсмен Армении опубликовал промежуточный доклад об условиях содержания заключенных в УИУИз-за сверхзаселенности объявивших голодовку заключенных УИУ Армении содержат в карцерах. Условия их содержания, как и условия содержания всех заключенных, продолжают оставаться прежними. Об этом...
09:58 08/07/2013В результате разгона демонстрантов в Стамбуле пострадали 13 турецких журналистовПрофсоюзное объединение «Синдикат журналистов Турции» (СЖТ) резко осудило действие полицейских.
09:43 08/07/2013Крушение Boeing 777 в Сан-Франциско: самолет сажал пилот-стажерПилот, находившийся за штурвалом разбившегося в Сан-Франциско Boeing 777, имел очень небольшой опыт управления такими самолетами.
12:12 06/07/2013Госструктуры Азербайджана продолжают хранить молчание в связи со скандалом о сбыте падали в ресторанах и кафеГусейнов отмечает, что «падальщики» угрожают расправой тем, кто осмелится разоблачить этот преступный бизнес.
10:06 06/07/2013Эксперты заявляют о всплеске интереса россиян к рейсам в Ереван, Тбилиси и БакуСтатистика продаж Aviasales.ru свидетельствует, что Ереван становится все более популярным у россиян. При этом с ростом количества туристов, не растет цена авиабилетов.
18:32 05/07/2013Президент Ильхам Алиев грубо нарушает конституцию Азербайджана. Заявление Р. ИбрагимбековаВ заключение единый кандидат в президенты Азербайджана от оппозиционного Национального Совета Р. Ибрагимбеков сказал, что отказался от российского паспорта.