11:00 22/11/2018Հայտնի լեհ ակորդեոնահարը ելույթ կունենա Գյումրիում և ՎանաձորումՆվիրվում է երկրաշարժի 30-ամյակին
10:20 22/11/2018ԱՄՆ-ում և Կանադայում Միշել Օբամայի գրքի 1,4 մլն օրինակ է վաճառվել առաջին շաբաթումՀյուսիսային Ամերիկայում ընդհանուր 3 միլիոն օրինակ է տպագրվել։
10:05 22/11/2018Իտալիայում առաջին անգամ կներկայացվի Արշիլ Գորկու ռետրոսպեկտիվ ցուցադրությունՎենետիկի բիենալեի շրջանակներում
10:07 21/11/2018Ադրբեջանցի գրողը ադրբեջանցիներին ներկայացնում է որպես հումանիստներ, ովքեր փորձում են պահպանել բարոյական արժեքներըԱյսօր լույս կտեսնի ադրբեջանցի գրող Աքրամ Այլիսլիի «Քարե երազներ» գրքի անգլերեն թարգմանությունը։ Այլիսլին 5 տարի առաջ Ադրբեջանում ամենասիրված ու հարգված մարդկանցից էր, սակայն երբ 2013թ.-ին հրապարակվեց...
13:11 20/11/2018Ադամ Բարրոն Գյումրիում հանդես կգա երկրաշարժի զոհերի հիշատակին նվիրված համերգովՆա կկատարի ստեղծագործություններ, որոնք Հայաստանում կներկայացվեն առաջին անգամ:
10:17 20/11/2018ԱԻՆ. ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի ենՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ այսօր՝ ժամը 08:00-ի դրությամբ, ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Վարորդներին խորհուրդ է տրվում մարզեր երթևեկել...
12:48 19/11/2018Թրամփը խոստովանել է, որ որոշումներ ընդունելիս չի մտածումԼրագրողը հետաքրքրվել է՝ ինչպես է Թրամփը որոշումներ ընդունում՝ տանջվո՞ւմ է արդյոք դրանց վրա։
10:00 19/11/2018NASA. Երկրագնդին սպառնում է փոքր սառցե դարաշրջանՊատմության մեջ ամենահայտնի օրինակը, որը ստացել է փոքր սառցե շրջան անվանումը, տևել է 1645-ից 1715 թվականը։
08:43 17/11/2018Հայաստանի հավաքականը խոշոր հաշվով հաղթել է ՋիբրալթարինՅուրա Մովսիսյանը դարձել է Հայաստանի հավաքականում պոկերի առաջին հեղինակը:
10:22 16/11/2018Եկել ենք հաղթելու համար. Արմեն ԳյուլբուդաղյանցՋիբրալթար-Հայաստան հանդիպումը կայանալու է այսօր Երևանի ժամանակով 23:45-ին:
09:00 16/11/2018Մահից առաջ Սթեն Լին նոր սուպերհերոս է ստեղծելՋեյ Սին չի բացահայտել, թե ինչ ունակություններ ունի «Կեղտ-մարդը» և որն է նրա դերը ընդհանուր սյուժեում:
12:40 15/11/2018Ֆրանսիայի վերջին թագուհի Մարի Անտուանետի կախազարդը վաճառել են ռեկորդային գնովԺնևում կայացած Sotheby's աճուրդում վաճառվել է Ֆրանսիայի վերջին թագուհի Մարի Անտուանետի մարգարտյա ու ադամանդյա կախազարդը ռեկորդային 36մլն դոլարով։ Ի սկզբանե զարդը գնահատվել էր 2մլն դոլար, գրում է...
11:00 15/11/2018Հենրիխ Մխիթարյանը նկարվում է ջիբրալթարցի երեխաների հետՋիբրալթար-Հայաստան հանդիպումը կայանալու է նոյեմբերի 16-ին։
19:38 14/11/2018Համաներմամբ ազատված դատապարտյալների թիվը նոյեմբերի 14-ի դրությամբԱզատ է արձակվել ընդհանուր նառմամբ 475 դատապարտյալ:
11:21 14/11/2018Երիտասարդներն իրենց ավտոբուսի տեղ դնելով փորձել են անցնել հետիոտնի համար արգելված կամուրջըՎլադիվոստոկի մի քանի քաղաքացիներ փորձել են անցնել Ոսկե կամուրջով՝ իրենց ավտոբուսի տեղ դնելով։ Սոցիալական ցանցերում տարածվել է միջադեպի տեսանյութը։ Տեսանյութում երևում է, թե ինչպես են 4 երիտասարդներ...
09:46 14/11/2018Բրիտանիայի արքայական ընտանիքի նոր նկարները՝ արքայազն Չարլզի 70-ամյակի կապակցությամբՄեծ Բրիտանիայի արքայազն Չարլզն այսօր տոնում է ծննդյան 70-ամյակը, որի կապակցությամբ ապագա թագավորի ընտանիքը մեկտեղվել է ու ներկայացրել ամբողջ ընտանիքով նկարներ՝ երկու որդիները, երեք թոռները, երկու...
13:03 13/11/2018Վիրաբ Շաբոյանի բազմազավակ ընտանիքին անհատույց օգտագործման իրավունքով բնակարան տրվեցԵրևանի ավագանու այսօրվա նիստում հավանության արժանացավ Երևանի Մոլդովական փողոցի 29/4 շենքի 18՝ 34,6 քմ մակերեսով բնակարանի նկատմամբ 10 տարի ժամկետով 14 երեխա ունեցող Վիրաբ Շաբոյանի բազմազավակ...
11:17 13/11/2018Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնեց ՋիբրալթարԿառլեն Մկրտչյանը Հայաստանի հավաքականի հետ չի մեկնել Ջիբրալթար
09:19 13/11/2018Իսրայելը տարածել է ՀԱՄԱՍ-ի օբյեկտների հրթիռակոծման տեսանյութըԻսրայելի բանակը թվիթերում տարածել է տեսանյութ, որում երևում է, թե ինչպես է հրթիռակոծվում Գազայի հատվածում ՀԱՄԱՍ-ի օբյեկտները։ Տեսանյութում երևում է ՀԱՄԱՍ-ի ենթադրյալ շտաբի ոչնչացումը։ Իսրայելի...
12:47 12/11/2018Ճապոնիայում զբոսաշրջիկներին կհետևեն Wi-Fi-ի միջոցովԿիոտոյում կփորձարկեն նոր համակարգ, որը կվերահսկի ու կկանխատեսի զբոսաշրջիկների թիվը, ինչպես նաև կկառավարի այցելուների հոսքը հանրահայտ վայրերում: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով The...

10:05 06/06/2013Сегодня исполняется 110 лет со дня рождения Арама Хачатуряна: в честь его юбилея в Ереване состоится ряд мероприятийАрам Ильич Хачатурян родился 6 июня 1903 года в Тифлисе (ныне Тбилиси, Грузия), в семье бедного ремесленника.
11:45 05/06/2013Папа римский: «Первым геноцидом 20-ого века является Геноцид армян»Председатель южно-американского офиса Ай Дата Альфонсо Табакян назвал это заявление очень важным, поскольку слова Папы римского имеют важное значение для любой страны и религии.
09:12 05/06/2013Франция получила доказательства использования в Сирии химоружияВласти Франции убеждены, что в ходе гражданской войны в Сирии использовался смертоносный нервно-паралитический газ зарин.
12:58 04/06/2013Туристы массово покидают Турцию, требуя аннулировать забронированные номераПрезидент Туристической ассоциации отельеров, управленцев и инвесторов отметил, что продолжающиеся уже неделю массовые беспорядки вызвали обеспокоенность среди туристов.
09:31 04/06/2013Число пострадавших в беспорядках в Турции превысило 3 тысячи человекЧисло пострадавших в ходе беспорядков в Турции за двое суток составило, по меньшей мере, 3195 человек, передает РИА Новости со ссылкой на телеканал CNN и на медицинские службы.
18:01 03/06/2013В Азербайджане Эрдогана назвали «грузинским отпрыском», растоптавшим честь турецкой нации«Свыше 10 лет грузинский отпрыск Эрдоган играет с достоинством турецкой нации, а народ молчал, посадил турецких генералов в тюрьмы – народ вновь ничего не сказал».
17:10 03/06/2013Премьер Турции Р.Т. Эрдоган устроил скандал с корреспондентом ReutersПремьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган во время-пресс конференции вступил в ссору с корреспондентом Reuters, обвинив журналиста в дезинформировании представляемого им СМИ и общества.
13:13 03/06/2013The Telegraph: Премьер-министру Турции Р.Т.Эрдогану лучше выслушать демонстрантовЕжедневная британская газета The Telegraph в статье «Эрдоган должен выслушать демонстрантов» обратилась к продолжающимся с конца мая текущего года уличным акциям в Турции.
11:17 01/06/2013В парламент Греции внесен законопроект о криминализации отрицания признанных парламентом геноцидовОбсуждение законопроекта, названного антирасистским, вызвало раскол в обществе
13:10 31/05/2013«Мы надеемся, что карабахский конфликт будет решен в кратчайшие сроки». Заявление посла ИРИ в Азербайджане«Затягивание конфликта не принесет пользу миру и стабильности в регионе».
11:31 31/05/2013В Ереване находится известный фотограф армянского происхождения, «глаз Стамбула» Ара Гюлер4 июня в Национальной картинной галерее Армении откроется выставка всемирно известного турецкого фотографа армянского происхождения Ара Гюллера под названием «Здравствуйте».
19:50 30/05/2013Данные СМИ о скандале вокруг магазина «Идеал» и доставленной в психбольницу 70-летней жительницы Еревана оказались ложнымиНачальник Полиции Армении Владимир Гаспарян 28 мая заверил СМИ, что лично следит за ситуацией вокруг доставленной в психиатрическую больницу 70-летней жительницей Еревана Амалии Назаретян.
17:03 30/05/2013Турецкие власти финансируют возвращение известного армянского мастера игры на уде в ТурциюУ могил Ерванд Бостанджы на уде исполнил песни о тоске по родине на армянском, курдском и турецком языках.
11:16 30/05/2013Омбудсмен Армении отказывается от грантов, поскольку они ограничивают его деятельностьОмбудсмен должен быть независим не только от органов государственной власти, общественного влияния, но и от других стран, посольств государств, международных организаций.
12:37 29/05/2013В преддверии президентских выборов Иран, возможно, закроет границы страныЗамминистра добавил, что они заранее оповестят об этом МИД страны, чтобы регламентировать необходимые меры, которые будут предприняты с соседними странами.
16:45 28/05/2013Глава Полиции Армении лично занялся скандалом вокруг магазина «Идеал» и доставленной в психбольницу 70-летней жительницы ЕреванаНа вопрос, возможно ли, что экс-начальник Полиции Еревана Н.Назарян все же сохранил рычаги воздействия, В.Гаспарян ответил: «Не буду скромничать и скажу, что при мне такие рычаги действовать не могут»
13:27 28/05/2013Культурной столицей СНГ 30 июня станет армянский город ГюмриСамвел Баласанян официально пригласил Джона Хефферна и его супругу принять участие в торжественных мероприятиях, посвященных присвоению городу Гюмри статуса культурной столицы СНГ.
13:25 27/05/2013В Париже после акции против однополых браков задержаны свыше 350 человекБолее 350 человек были задержаны в результате беспорядков, начавшихся в столице Франции после акции противников легализации однополых браков, сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство Франс Пресс...
12:38 27/05/2013Турецкого публициста армянского происхождения Севана Нишаняна угрожают убить как Гранта ДинкаПользователь Twitter Фуркан Джокунер в своем микроблоге сделал следующую запись: «Севан Нишанян, настал и твой час умереть выстрелом в лоб».
11:38 27/05/2013Журнал Forbes обнародовал рейтинг самых влиятельных пар в миреНа вершине рейтинга оказались Барак и Мишель Обама. При этом издание отмечает, что первая леди США Мишель Обама даже более популярна, чем ее муж президент.