11:30 12/12/2018Կոշիկ, տեսքտիլ և կաշվե արտադրանքի 40 տոկոսն արտահանվում է Եվրամիություն. Բիզնես ԱրմենիաԲիզնես Արմենիան հրապարակել է տեքստիլ ոլորտի ներդրումային գրավչություններն ու արտադրական ներուժը ներկայացնող մարքեթինգային փաթեթը, որը ներառում է նաև ոլորտի ցուցանիշերը։ Բիզնես Արմենիայի hանրային...
10:47 11/12/2018Լարսը բաց էՎրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ այսօր՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ,...
10:00 11/12/2018Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ մերկասառույց էՏրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ մերկասառույց է: Ծանրաքաշ և կցորդիչով...
09:00 11/12/2018Ամերիկացին երեխաներին ասել է՝ Սանտա-Կլաուս գոյություն չունի և ձերբակալվել էԱՄՆ Տեխաս նահանգում ձերբակալել են կրոնական մոլեռանդի այն բանից հետո, երբ նա մի քանի երեխաների հայտնել է, որ Սանտա-Կլաուս գոյություն չունի։ Լենտա.ռու կայքը գրում է, որ Աարոն Ուրբանսկին և ևս երկու...
13:30 10/12/2018ՄԻՊ. Պետք է բացառել ցանկացած հետնահանջ ժողովրդավարական զարգացումներիցՄարդու իրավունքների պաշտպանն այսօր ուղերձ է հղել մարդու իրավունքների միջազգային օրվա կապակցությամբ։ ՄԻՊ աշխատակազմի հանրային կապերի բաժնի տարածած ուղերձում մասնավորապես ասված է.
12:05 10/12/2018Ֆրենկ Սինատրայի և նրա կնոջ անձնական իրերն աճուրդում վաճառվել են մոտ 9 մլն դոլարովՆյու Յորքի Sotheby's աճուրդի տունը վաճառել է ամերիկացի լեգենդար դերասան, երգիչ Ֆրենկ Սինատրայի և նրա կնոջ՝ Բարբարայի անձնական իրերը: Աճուրդի հանված իրերի շահույթը կազմել է մոտ 9 մլն դոլար: Այս...
19:58 09/12/2018«Իմ քայլը» դաշինքով առաջադրված Շիրակի փոխմարզպետը հիվանդանոցում էԱԺ արտահերթ ընտրություններում Շիրակի մարզում «Իմ Քայլը» դաշինքի ռեյտինգային թեկնածու Արա Մելիքջանյանը հայտնվել է հիվանդանոցում։ Հիշեցնենք, որ նա Շիրակի մարզպետի տեղակալն է։ Ֆեյսբուքյան իր էջում...
10:20 09/12/2018Պաշտպանի ներկայացուցիչները գործուղվել են մարզերԱԺ արտահերթ ընտրությունների անկախ դիտարկման նպատակով
11:18 07/12/2018Պատգամավորի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու համաձայնություն տալու հարցն այդպես էլ չքննարկվեցԱզգային ժողովի քառօրյայի վերջին օրը ևս քվորում չկար։ Գրանցվել էր ընդամենը 6 պատգամավոր։ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հիշեցրեց, որ համաձայն կանոնակարգի չորս ժամ պետք է սպասել ՝քվորում ապահովելու համար։...
10:02 07/12/2018Կհայտարարվեն «Գրեմմիի» հավակնորդներըԱռաջին անգամ հիմնական անվանակարգերում թեկնածուների թիվը 5-ից հասել է 8-ի։
11:51 06/12/2018Ջուզեպե Վերդիի հանրահայտ «Ռեքվիեմը» կրկին հայաստանյան բեմում էՄիքելանջելոյի 16-րդ դարի որմնանկարներ, 19-րդ դարի երաժշտություն և 21-րդ դարի տեխնոլոգիաներ՝ այս ամենը իտալացի աշխարհահռչակ լուսային ռեժիսոր Պաոլո Միչիկեի «Ահեղ դատաստան» բեմադրության մեջ:
11:42 06/12/2018Եկեղեցին բնակարաններ կնվիրի երկրաշարժից տուժած 10 ընտանիքիՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի տնօրինությամբ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինն իր աշխարհասփյուռ թեմերով նախաձեռնել է 1988 թ. երկրաշարժի հետևանքով տուժած և առ այսօր...
10:30 06/12/2018Արմեն Գյուլբուդաղանցը վերլուծել է Եվրո-2020-ի ընտրական փուլում Հայաստանի մրցակիներին«Բոլոր թիմերի դեմ էլ կարելի է և պետք է պայքարել»:
13:45 05/12/2018Ոստիկանությունը հրապարակել է ԱԺ ընտրությունների վերջնական ցուցակներըՀՀ ընտրական օրենսգիրք սահմանադրական օրենքով սահմանված կարգով և ժամկետում ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական՝ www.police.am կայքում ներբեռնելու հնարավորությամբ տեղադրվել են ՀՀ Ազգային ժողովի 2018 թվականի...
09:00 05/12/2018Զույգը հարսանեկան մատանին կորցրել է ջրատար խողովակի մեջՆյու Յորքի ոստիկանները միջոցներ էին ձեռնարկել սիրահարներին մատանին վերադարձնելու համար։
16:21 04/12/2018Այնինչ Սուրեն Շահվերդյանին Համազգայինում չեն սպասում«Սոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոն» ՊՈԱԿ-ի նորանշանակ գեղարվեստական ղեկավար Սուրեն Շահվերդյանը ֆեյսբուքյան էջում գրառում է արել՝ մանրամասնելով, թե ինչ քայլի կդիմի, եթե, ի վերջո, դերասանները...
10:37 04/12/2018Լանջիկ-Մաստարա ավտոճանապարհին մառախուղ էՏրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 4-ին՝ ժամը 9:30-ի դրությամբ, Լանջիկ-Մաստարա ավտոճանապարհին մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 50 մետր: ՀՀ...
10:10 04/12/20182007-ից առաջին անգամ «Ոսկե գնդակը» չի շնորհվել Մեսսիին կամ ՌոնալդուինՓարիզում կայացել է «France Football» ամսագիրի կազմակերպած «Ոսկե գնդակ-2018»-ի մրցանակաբաշխությունը:

11:21 26/06/2013«Failed States Index 2013»: Армения – самое состоявшееся государство регионаАрмения является более состоявшимся государством не только среди стран Южного Кавказа, но и по сравнению с Турцией, Ираном и Россией.
13:28 25/06/2013Труппа Ереванского цирка впервые выступит с гастролями в НКРТруппа Ереванского цирка с 30 июня по 6 июля проведет гастроли в Нагорно-Карабахской Республике (НКР).
13:00 25/06/2013В Армении в ходе археологических раскопок обнаружены останки динозавра, летающего ящера и мамонта«Территория Армении и Нагорно-Карабахской Республики невероятно интересна в этом отношении, это практически геологический музей под открытым небом».
15:42 24/06/2013Жители сел Армавирской области Армении устроили акцию против несуществующего запрета на экспорт абрикосов в ГрузиюНесколько сотен жителей сел Армавирской области Армении проводят очередную акцию протеста. Как сообщает Shamshyan.com, порядка 400 сельчан, в основном жители сел Мясникян, Ханджян и Наири, в знак...
12:52 24/06/2013Бизнесмен Рубен Варданян заявил о решении учредить в Армении благотворительный фонд IDeAРубен Варданян отметил, что целями IDeA будет реализация «благотворительных проектов, которые окажут влияние на будущее Армении.
09:11 24/06/2013Число жертв сильных наводнений на севере Индии превысило 6500 человекЖертвами сильных наводнений на севере Индии стали более шести с половиной тысяч человек. Об этом сообщает «Лента.Ру». Отметим, причинами наводнений стали продолжительные дожди, прошедшие в северных...
13:25 22/06/2013В Турции жены иностранных дипломатов надели красные платья в поддержку демонстрантовКрасный цвет одежды стал своего рода символом протестного движения в Турции, а также воплощением непропорциональности применяемой турецкими властями к демонстрантам силы.
09:53 22/06/2013Бразилия: дорогу к аэропорту Сан-Паулу перекрыли более 8 тыс. протестующихБолее 8 тыс. протестующих устроили шествие по шоссе, ведущему к международному аэропорту в Гуарульосе, пригороде Сан-Паулу. Об этом сообщает «РИА Новости» со ссылкой на бразильские СМИ. Согласно...
15:45 21/06/2013Вице-премьер Азербайджана попался на лжи: обнародованные в один день с ООН данные о беженцах оказались вдвое завышеннымиУправление верховного комиссара ООН по делам беженцев (УВКБ ООН) накануне опубликовало ежегодный доклад «Глобальные тенденции» по беженцам, вынужденным переселенцам и людям, ищущим убежища за 2012г.
13:21 21/06/2013В квартале сирийского Алеппо Нор Гюх от выстрелов снайпера ранения получили 3 армянВ настоящее время сирийские повстанцы пытаются войти в армянонаселенные кварталы Алеппо Нор Гюх и Сулеймание.
10:05 21/06/2013Жителей Армении сегодня ждет самый длинный день и самая короткая ночь в годуСегодня, 21 июня, наступил День летнего солнцестояния – важное астрономическое и географическое событие, происходящее в Солнечной системе.
19:19 20/06/2013Фахраддин Абосзода: Талыши в Азербайджане лишены минимальных гражданских прав«Политика Азербайджана стала причиной того, что в другие страны начало эмигрировать большое число представителей талышской молодежи», – приводит иранское информационное агентство «ИРИБ» слова одного...
15:04 20/06/2013Госдеп США: Азербайджанские мужчины и женщины подвергаются трудовой и сексуальной эксплуатации в России, Турции и ИранеКак говорится в докладе, системная коррупция в Азербайджане препятствует эффективной работе правоохранительных органов и усилиям идентификации жертв.
15:00 20/06/2013«Женщины меня даже не нервируют». Глава Минтранса Армении открестился от оскорблений в адрес жительницы АбовянаМинистр транспорта и связи Армении Гагик Бегларян категорически опроверг публикации СМИ об инциденте, в ходе которого он якобы оскорбил женщину.
12:27 20/06/2013Страсти перед выборами старосты села Прошян… Жители поддерживают заместителя убитого старосты-дашнака – Грача МурадянаОсновные претенденты – поддерживаемый АРФД заместитель покойного старосты Вова Саакян и проигравший на предыдущих выборах представитель Республиканской партии Армении Артур Мурадян.
09:04 20/06/2013Власти Сан-Паулу и Рио-де-Жанейро снизили вызвавшие массовые протесты тарифы на проездВласти Сан-Паулу и Рио-де-Жанейро 19 июня объявили о снижении цен на проезд в общественном транспорте, первоначальное повышение которых стало поводом для начала массовых протестных демонстраций в...
17:55 19/06/2013Глава Минэнерго Армении подтвердил ведение переговоров о передаче ОАО «Газпром» 20% акций ЗАО «АрмРосгазпром»Сегодня министр энергетики и природных ресурсов Армении Армен Мовсисян в ходе беседы с журналистами в Национальном Собрании (НС) РА подтвердил, что ведутся переговоры по поводу передачи российскому...
14:00 19/06/2013Арестован один из обвиняемых по делу убийства Гранта Динка. Турецкий суд отменил решение о его освобожденииНапомним, ранее Эрсин Йолджу был приговорен к 12 годам и 6 месяцам лишения свободы.
19:16 18/06/2013Freedom House вновь отмечает прогресс демократии в Армении и регресс в АзербайджанеОтмечается, что по части гражданских свобод и коррупции Азербайджан зарегистрировал регресс, а Армения обеспечила улучшения в сфере свободы СМИ и другим показателям демократии.
14:45 18/06/2013В Турции демонстранты устроили «молчаливый протест»Демонстрант по имени Эрдем Гюндуз простоял на площади Таксим на протяжении нескольких часов. Затем к Гюндюзу начали присоединяться другие протестующие. Число «молчаливых демонстрантов» достигло 300.