14:50 01/02/2017Իրանի ՊՆ-ն արձագանքել է նոր հրթիռի փորձարկման առնչությամբ ԱՄՆ-ի հայտարարությանըՈչ մի երկիր իրավունք չունի միջամտելու Իրանի պաշտպանական քաղաքականությանը,-իրանական «Թասնիմ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ այսօր կառավարության նիստի ավարտին լրագրողների հետ հանդիպմանը...
12:24 01/02/2017Հանրապետության դպրոցներում դասապրոցեսն ընթանում է բնականոն հունով, ահազանգեր չկան. Արշակյան«երբ որ խնդիր կլինի, նախարարությունում ահազանգեր կստանան, այդ դեպքում իրավիճակային լուծումներ կառաջարկեն»։
13:16 31/01/2017«Momondo» բրիտանական որոնողական համակարգը Երևանը ճանաչել է որպես 2017թ. զբոսաշրջային մատչելի քաղաքՆախընտրելի և մատչելի քաղաքների շարքում են հայտնվել նաև Բուլղարիայի Սոֆիա, ԱՄՆ Տեխաս նահանգի Սան Անտոնիո, Իռլանդիայի Բելֆաստ, Ուկրաինայի Լվով, Հունաստանի Կալամատա քաղաքները և այլն:
15:22 25/01/2017Իրանցի գործարարներին է ներկայացվել մուլտիմոդալ բեռնափոխադրման առավելություններըՀայաստան ժամանած իրանցի գործարարներին է ներկայացվել Հայաստանի` որպես տարանցիկ երկրի հնարավորությունները Իրան-Եվրոպա և հակառակ ուղղությամբ բեռներ տեղափոխելիս: Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական...
10:20 24/01/2017Գեղարքունիքում պատահաբար հայտնաբերվել են Ուրարտուի ժամանակներին վերաբերող նյութական արժեքներՊատմական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Աշոտ Փիլիպոսյանի կարծիքով, այս պահին ուսումնասիրվող հնագիտական նյութն իսկապես բացառիկ է և թվագրվում է մ.թ.ա. VII դարով։
11:53 23/01/2017Գլեդիս Բերեջիկլյանը դարձել է Նոր Հարավային Ուելս նահանգի վարչապետԻ տարբերություն մի շարք բարձրաստիճան հայերի՝ Բերեջիկլյանը հրաժարվել է փոխել իր ազգանունը:
12:30 21/01/2017«Ծնունդդ շնորհավոր, Միկի», «մեր հայ աճպարար». Մխիթարյանի շնորհավորանքները«Միայն հատուկ մարդիկ են ծնվում այս օրը՝ Լյուկը, Միկին ու ես։ Ծնունդդ շնորհավոր։ Եկեք մեր ծննդյան տոնն այսօր նշենք 3 միավորով»։
12:37 14/01/2017Վրաստանի իշխանությունները լարիի արժեզրկմնա դեմ քայլեր են իրականացնումԱռևտուրը պետք է կատարվի միայն լարիով, խախտողները կպատժվեն:
17:00 13/01/2017Մխիթարյանը` դեկտեմբեր ամսվա լավագույն գոլի հեղինակ18-րդ տուրի շրջանակներում «Օլդ Տրաֆորդում» կայացած խաղի 86-րդ րոպեին հայ ֆուտբոլիստը խփել էր իր թիմի 3-րդ գոլը:
18:50 11/01/2017ՌԴ Պետդուման առաջին ընթերցմամբ ընդունել է ընտանեկան բռնությունն ապաքրեականացնելու մասին օրինագիծըՀարազատի նկատմամբ բռնություն գործադրած անձը կպատժվի՝ 360 ժամ պարտադիր աշխատանք, մեկ տարի ժամկետով ուղղիչ աշխատանք կամ վարչական կալանք՝ մինչև վեց ամիս ժամկետով:
12:33 09/01/2017Հալեպահայ զույգն իր ամուսնության ֆոտոշարքը նվիրել է Հալեպի հաղթանակինՆաիրի Օհանյանը Հալեպում պարուսույց է
10:07 19/12/2016Իրադրությունն առաջնագծումԱռաջնագծի ողջ երկայնքով տիրող իրավիճակը գտնվում է հայկական ուժերի զգոն վերահսկողության ներքո:
09:29 14/12/2016Հակառուսական ակցիաների պատճառով Ստամբուլում Ռուսաստանի հյուպատոսությունը խիստ հսկողության տակ էՍտամբուլում Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսության մոտ ուժեղացվել են անվտանգության միջոցները: Լուրը գրում է «Լենտա.ռու»-ն՝ հղում անելով դիվանագետների հայտարարությանը: Անկարայում Ռուսաստանի դեսպանատան...
10:43 09/12/2016Թրամփը համատեղության կարգով կաշխատի նաև որպես րեալիթի-շոուի պրոդյուսերԸստ աղբյուրի, Թրամփին այս աշխատանքի համար վարձատրելու է MGM ընկերությունը, որտեղից հրաժարվել են լրատվամիջոցին ասել աշխատավարձի չափը
11:09 08/12/2016Հենրիխ Մխիթարյան. «Օդեսա վերադարձը շատ հաճելի է»«Ո՞ւմ հետ խաղային զույգ կազմելն է առավել հարմար։ Կամ Մատայի, կամ մեկ այլ խաղացողի։ Հավանաբար, դա այնքան էլ կարևոր չէ»։
09:55 06/12/2016Մաթս Հումմելս. «Տեղափոխությունը «Մանչեսթեր Յունայթեդ» շատ հավանական էր»«Հիմա ինձ համար արդեն դժվար կլինի խաղալ Անգլիայում։ Դեկտեմբերին կլրանա 28-ամյակս, իսկ «Բավարիայի» հետ պայմանագիրս ստորագրված է 5 տարով»։
16:50 03/12/2016Մխիթարյանի և թիմակիցների ուղերձը` հաշմանդամների օրվա առթիվՄանկունյանցիների ֆուտբոլիստների քայլը խրախուսելի է և յուրօրինակ:
18:37 02/12/2016Լավաշի համար ՅՈՒՆԵՍԿՕ հայտ են ներկայացրել Ադրբեջանը, Թուրքիան, Իրանը, Ղազախստանը, ՂրղզստանըՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի՝ Ոչ նյութական մշակութային ժառանգության պահպանության միջկառավարական կոմիտեն մեկ անգամ ևս լավաշ հացին առնչվող մշակույթ է ներառել Մարդկության ոչ նյութական մշակութային ժառանգության ցանկ։...
11:47 29/11/2016Կադիրովն ասել է, որ Միխայիլ Գալուստյանի հետ անձամբ է պարապել«Ակցենտը օքեյ էր: Նա այդ օրը վարպետ էր»:
11:23 28/11/2016Համացանցի օգտատերերն անհագստացած են Գալուստյանի համարԳալուստյանը ՈՒՀԱ-ի 55-րդ տարդերաձի տոնակատարության ժամանակ ծաղրել էր Չեչնիայի նախագահ Ռամզան Կադիրովին:

16:34 08/03/2013«Время прекратить насилие против женщин!» Обещания генсека ООН и руководства ЕС к Международному женскому дню 8 мартаГенсек ООН подчеркнул, что Организация дает особое обещание женщинам, находящимся в условиях конфликтов.
12:34 08/03/2013Назначены представители ЦИК Армении при рассмотрении исков с обжалованием итогов выборов в Конституционном судеЗаседание в Конституционном суде РА по объединенному делу состоится 11 марта. Докладчиками назначены члены КС РА Ким Балаян и Феликс Тохян.
09:04 08/03/2013Тело Чавеса забальзамируют подобно ЛенинуТело бывшего президента Венесуэлы Уго Чавеса, который скончался 5 марта, будет забальзамировано, как тело Владимира Ленина.
12:52 07/03/2013В Турции в случае принятия нового законопроекта из тюрем будут освобождены многочисленные журналистыВ ближайшее время законопроект будет готов. Он будет представлен совету министров уже 10 марта.
17:37 06/03/2013Махмуд Ахмадинежад: Уго Чавес в сопровождении Иисуса Христа вернется и поможет человечествуМахмуд Ахмадинежад отбудет в Венесуэлу с целью участия в церемонии похорон Чавеса.
11:56 06/03/2013Лжецам нельзя доверять, и мы вам не доверяем. Обращение лидера турецкой оппозиции к Эрдогану«О переговорах, которые ведутся на протяжении долгих лет с Оджаланом, вы ничего правдивого не сообщили».
09:47 06/03/2013Конституционный суд Армении начнет рассмотрение заявлений Андриаса Гукасяна и Раффи Ованнисяна 11 мартаКонституционный суд начнет рассмотрение заявлений экс-кандидатов в президенты Раффи Ованнисяна и Андриаса Гукасяна 11 марта в 10:00.
09:07 06/03/2013Президент Венесуэлы Уго Чавес скончался от ракаВице-президент Венесуэлы Николас Мадуро в телеобращении к нации объявил о том, что президент страны Уго Чавес скончался от рака, сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на Agence France-Presse.
19:55 05/03/2013Представитель МИД ИРИ комментирует заявление М. Резайи о поставках Ираном боеприпасов Азербайджану в годы карабахской войны«У нас хорошие отношения с соседними странами, посему развитие отношений с одним соседним государством не ограничивает развитие отношений с другим».
14:08 05/03/2013Подозреваемый в нападениях на пожилых армянок в Стамбуле дал показанияВ момент, когда подозреваемого сажали в машину, он расплакался, признав свою вину. Мужчина рассказал, что 84-летнюю Марицу Кючук убил именно он, а затем продал украденные украшения
12:19 05/03/2013Особняк Сильвио Берлускони назвали притономОсобняк бывшего премьер-министра Италии Сильвио Берлускони служил местом сексуальных оргий с участием несовершеннолетних.
13:14 04/03/2013Странное происшествие в турецкой провинции Диарбекир: местные жители в паникеВ соседстве с одной из школ в турецкой провинции Диарбекир (исторический Тигранакерт) произошел странный случай.
12:45 04/03/2013«Всемирный индекс счастья»: Армения - самая счастливая страна на КавказеСоставители индекса рассчитывают формулу счастья следующим образом, показатель качества жизни умножается на продолжительность жизни и делится на ситуацию с экологией.
14:48 02/03/2013Современная армянская литература презентабельна и конкурентоспособна. Заявление главы Союза писателей Армении Левона АнанянаНапомним, 3 марта отмечается Всемирный день писателя (полное название Всемирный день мира для писателя).
09:20 02/03/2013Во Флориде под землю провалился жилой дом вместе с хозяиномВласти округа Хиллсборо американского штата Флорида боятся приблизиться к одному из жилых строений города Брэндон, под которым в пятницу образовалась огромная воронка, засосавшая под землю жителя...
13:42 01/03/2013Послу Азербайджана в Греции было передано письмо протеста: «Алиев, прекрати агрессию»27 февраля в Афинах на квартале Неа Змирни у посвященного памяти жертв Геноцида армян мемориала «Зангак» посольством Армении в Греции и армянской общиной страны было организовано мероприятие,...
12:00 01/03/2013Автор романа о резне армян Акрам Айлисли обвинил азербайджанскую интеллигенцию в трусости«Они всегда поддерживали меня в моей позиции. Однако, поскольку зарплату получают от государства, то не могут открыто выразить свое мнение».
17:38 28/02/2013Г.Саакян назвал абсурдом предложение оппозиции о проведении внеочередных парламентских выборовВ рамках консультаций между тремя парламентскими фракциями есть согласие вокруг трех пунктов. Об этом после сегодняшнего совещания в кабинете председателя Национального Собрания Армении Овика...
12:13 28/02/2013Автор нашумевшего романа о резне армян «Каменные сны» Акрам Айлисли решил покинуть Азербайджан«Я принял решение покинуть родину и поселиться в братской Турции. Думаю, только там я могу чувствовать себя комфортно. Однако, для этого нужно приглашение турецкой стороны».
18:09 27/02/2013У посольства Турции в Тегеране сотни иранских армян провели акцию в защиту сирийских армянСегодня, 27 февраля, сотни иранских армян провели акцию протеста напротив посольства Турции в Тегеране.