18:39 24/11/2016Երևանում բացվեց պոլսահայ լուսանկարիչ Նուրան Աքքայայի «Հայերը՝ Թուրքիայում» ցուցահանդեսըՆուրան Աքքայան առաջին անգամ է Հայաստանում:
13:45 23/11/2016Իրանում ադրբեջանցի պաշտոնյաների հավաստիացումներին կասկածանքով են վերաբերում«Գյունազ.թիվի»-ն Բաքվում շարունակում է հակաիրանական բնույթի իր գործունեությունը,-նշված է իրանական «Ղաֆղազ.իր» կայքում թողարկված հոդվածում: Իրանական աղբյուրի փոխանցմամբ՝ «Գյունազ.թիվի»...
10:27 23/11/2016Էյֆելյան աշտարակի աստիճանների մի մասը վաճառվել է աճուրդումՆախնական գինը եղել է 20 հազար եվրո, վաճառվել է ավելի քան 523 հազար եվրոյով:
15:32 22/11/2016Իրանի Մեջլիսը կառավարությունից պահանջում է ԱՄՆ-ի քայլերին համարժեք արձագանքելՀիշեցնենք, օրերս ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի 419 ներկայացուցիչ Իրանի նկատմամբ սահմանված պատժամիջոցները 10 տարով երկարացնելու մասին օրինագծին կողմ էր քվեարկել:
15:12 22/11/2016Թուրքիայի իշխանությունները աշխատանքից հեռացրել են ևս 15 հազար պետական ծառայողներիԹուրքական իշխանությունները երկրում պետական հեղաշրջպան փորձի հետաքննության շրջանակներում աշխատանքից հեռացրել են ևս 15 հազար պետական ծառայողների: Այսպիսիով, սույն գործի շրջանակներում Թուրքիայում...
12:41 19/11/2016Հայաստանը կդառնա Եվրոպա-Իրան մուլտիմոդալ բեռնափոխադրումների տարանցիկ երկիրԱյս շաբաթ փորձնական տարբերակով 2 կոնտեյներ ջրային ճանապարհով տեղափոխվել է Փոթի, այնուհետև երկաթուղով Հայաստան` Երասխ կայարան, այստեղից էլ ավտոտրանսպորտով՝ Իրան:
11:49 17/11/2016Մի քանի թուրք զինվորական ապասատարան է խնդրել ԳերմանիայումԶինվորականների ընտանիքնի անդամները ևս դիմել են նույն խնդրանքով:
09:51 16/11/2016Բլումքվիսթ. «Մխիթարյանը դեռ ցույց կտա իր լավագույն որակները»«Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է դառնալ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» աստղը»:
13:29 12/11/2016Աշխարհահռչակ հայ թմբկահարը ցանկանում է սիրիացի երեխա որդեգրելՆա իրեն հետևող օգտատերերին խնդրել է տեղեկություններ տրամադրել երեխայի մասին:
01:13 12/11/2016Մխիթարյանը մարզաշապիկը նվիրեց սայլակով մարզադաշտ եկած երկրպագուինՀանդիպումից հետո լուսանկարվեց հաշմանդամ երկրպագուի հետ և իր մարզաշապիկը նվիրեց նրան:
13:00 08/11/2016Հայաստան-Չեռնոգորիա հանդիպումը կսպասարկի Պավել ԿրալովեցըՆրա օգնականներն են Ռոման Սլիսկովը՝ Սլովակիայից և Իվո Նադվորնիկը՝ Չեխիայից:
13:29 05/11/2016Թուրքիայում կալանվորվել է հայտնի ընդդիմադիր թերթի ղեկավար կազմըԸդդիմադիր պարբերականի ղեկավարները մեղադրվում են «Ֆեթուլլահական ահաբեկչական կազմակերպության» օգտին գործունեություն ծավալելու մեջ։
17:16 04/11/2016Նախարարը արձագանքել է Ռուբեն ՀայրապետյանինԼրագրողը հետաքրքրվեց՝ ի հեճուկս Ռուբեն Հայրապետյանի՞: «Ի հեճուկս չէ, հօգուտ հայկական ֆուտբոլի», -արձագանքեց Ռոստոմյանը
11:30 03/11/2016«Ֆեյսբուք»-ի բաժնետոմսերի գնանկում է տեղի ունեցել«Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի բաժնետոմսերի արժեքը նվազել է շուրջ 7,85 տոկոսով՝ հասնելով մեկ արժեթղթի համար 117,19 դոլարի` ԱՄՆ ֆոնդային բորսայի փակվելուց հետո: «Գազետա.
10:07 31/10/2016Հայաստանում մինչև 6 ամսական երեխաների միայն 45 տոկոսին է բացառապես կրծքի կաթ տրվել. հետազոտությունԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը և ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամը վաղ հասակի երեխաների սնուցման 3 կանոն ունեն.
09:45 31/10/2016«Մանչեսթեր Յունայթեդի» երկրպագուները ցանկանում են վռնդել ՄոուրինյոյինՖանատները պլանավորում են գումար հավաքել ինքնաթիռի համար, որը կթռչի «Օլդ Տրաֆֆորդի» վրայով՝ պարզելով «Մոուրինյո, հեռացիր» գրությամբ հսկայական պաստառը։
13:09 29/10/2016Զարիֆ. Իրանը պատրաստ է Եվրամիության հետ ավելի լայն համագործակցություն ունենալԻրանը պատրաստ է Եվրամիության հետ ավելի լայն համագործակցություն ունենալ,-իրանական «ՄԵՀՐ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ այսօր Թեհրանում ԵՄ արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով բարձր...
10:25 20/10/2016Վարչապետը հանձնարարեց ուսումնասիրել գյուղերի տրանսպորտային խնդիրները և կարգավորել դրանքԱվանդույթի համաձայն գործադիրի նիստը սկսվեց հանձնարարականներով: Այս անգամ այդ հանձնարարականը վերաբերում էր գյուղական բնակավայրերում տրանսպորտի խնդիրներին: Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարության...
12:21 15/10/2016IDeA հիմնադրամը հատկացնում է $ 250 000 և մեկնարկում է դրամահավաքը սիրիահայերին աջակցելու համար«Հուսով ենք, որ ազգային կոնսոլիդացիայի գործընթացը` ուղղված սիրիահայերին աջակցելուն, կշարունակի թափ առնել»:
11:38 15/10/2016Նիգերիայի նախագահ. Իմ կնոջ տեղը խոհանոցում է, հյուրասենյակում և ևս մեկ սենյակումՆրա պատասխանը ծիծաղեցրել է կողքին կանգնած Գերմանիայի կանցլերին:

16:46 27/02/2013Иранские СМИ отредактировали в Photoshop платье первой леди США Мишель Обамы на церемонии вручения «Оскар»«Иранцы были обеспокоены и возмущены тем, что „Оскар” за лучший фильм Мишель Обама вручила картине „Арго” антииранского содержания»
13:30 27/02/2013Шествие к 25-летию «сумгаита»: памяти невинно убиенных армянШествие организовано рядом армянских неправительственных организаций. В траурном мероприятии примут участие сами бывшие сумгаитцы - те, кто прошел через ад немыслимых страданий...
19:58 26/02/2013«Нервные дамы» в парламенте Армении. Кто победил в перепалке между Заруи Постанджян и Шушан Петросян…Сегодня в парламенте Армении произошел небольшой инцидент с участием женщин-депутатов. После объявления о предоставлении речи депутату от фракции партии «Оринац еркир» Мгеру Шахгелдяну депутат от...
16:16 26/02/2013Бывший командующий КСИР раскрыл новые подробности о поставках Ираном боеприпасов Азербайджану в годы карабахской войны«Тогда я лично отдал приказ о поставке боеприпасов Азербайджану и организации специальных военных учений для ВС Азербайджана».
12:55 26/02/2013Глава МИД Турции Ахмет Давутоглу обратился к теме трагических событий в Ходжалу«К сожалению, с точки зрения гуманизма международное сообщество оставило без отклика оба события».
11:59 26/02/2013Фильм «Арго» сняли в ответ на бойкотирование Ираном кинопремии «Оскар». Заявление министра культуры ИРИ«В этом году мы объявили бойкот и не выдвинули номинантов на премию „Оскар”, вероятно, они и рассердились, сняв антииранский фильм, содержание которого не соответствует действительности».
10:39 26/02/2013«Форум свободных студентов» призывает участников студенческой акции не пропускать занятия во избежание исключения из вузовСовет студенческого союза «Форум свободных студентов» распространил заявление касательно озвучиваемых в рядах студенчества призывов бойкотировать занятия, в котором, в частности, говорится:...
19:16 25/02/2013Студенческая забастовка в Армении провалилась. Учащиеся ереванских вузов не присоединились к акцииСтуденты, проводившие возле здания Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Армении акцию против итогов состоявшихся 18 февраля президентских выборов, разошлись.
10:52 25/02/2013Съемочная группа из Литвы призналась в выполнении азербайджанского заказа при съемках фильма об агдамских событиях 1992 года«Наша работа длилась более трех лет, за это время нам пришлось преодолеть множество организационных и творческих трудностей, включая высылку нашей группы из Армении. Тем не менее, мы завершили работу»
09:24 25/02/2013На Маврикии геологи обнаружили останки микроконтинентаГеологи обнаружили останки микроконтинента Мавриций на острове Маврикий в Индийском океане, сообщает BBC.
12:41 23/02/2013Авиаперевозчики Турции борются с онанистамиВыяснилось, что занимающийся мастурбацией в самолете гражданин – военнослужащий турецкой армии.
09:50 23/02/2013Боестолкновения в Мали: уничтожены 65 экстремистовВ ходе боестолкновений, произошедших в пятницу на севере Мали, уничтожены 65 экстремистов "Движения за единство и джихад в Западной Африке" /ДЕДЗА/.
09:05 23/02/2013Столица Греции частично затоплена из-за самого сильного наводнения за полвекаСтолица Греции Афины оказалась частично затоплена в результате cильного ливня, сопровождавшегося грозой.
18:03 22/02/2013Оппозиционный депутат парламента Турции пригрозил оторвать ноги Эрдогану и «засунуть их ему в одно место»Эти слова вызвали гнев членов фракции правящей Партии справедливости и развития, во главе которой стоит Р.Т. Эрдоган, и депутаты озвучили в ответ серию ругательств и оскорблений в адрес оппозиционера.
14:12 22/02/2013Акция протеста в Ереване: участники требуют от наблюдателей ОБСЕ покинуть странуНа данный момент ряд активистов намерены провести акцию протеста у здания ереванского офиса ОБСЕ. «Наше требование адресовано наблюдателям ОБСЕ. Эта организация не должна быть представлена в Армении,...
13:38 22/02/2013Командир КСИР: Иран контролирует мировые стратегические запасы«Мы контролируем мировые стратегические запасы и прикладываем усилия в направлении сохранения стабильности мировой экономики, а также обеспечения региональной безопасности».
20:20 21/02/2013Глава парламентской группы чешско-турецкой дружбы: Резолюция по Ходжалу была принята в спешке и без должного изучения фактовОн признал, что резолюция в нынешнем виде не служит своей цели, а была принята в спешке, без должного изучения фактов и нуждается в дополнительных обсуждениях.
19:25 21/02/2013Замглавы партии «Наследие» Армен Мартиросян заявил о попытке провокации на Площади Свободы в ЕреванеНемногим ранее на Площади Свободы в Ереване ряд молодых активистов потребовали от заместителя председателя партии «Наследие» Армена Мартиросяна публично объяснить причины решения лидера партии Раффи...
11:56 21/02/2013Госдеп призывает участников президентских выборов в Армении к спокойствию и сдержанности«В целом выборы были хорошо организованны и характеризуются уважением к основным свободам, включая свободу собраний и выражения мнения».
12:42 20/02/2013Турецкий писатель называет Геноцид армян в Османской империи фактомСудебное разбирательство в отношении турецкого журналиста Темеля Демирера, обвиняемого в оскорблении турецкой идентичности по признакам скандально известной ст.301 УК Турции, вновь перенесено.