10:21 28/06/2016Գերմանիայում Էրդողանի և Դավութօղլուի դեմ հայց է ներկայացվել ռազմական հանցագործության մեղադրանքով«Այս դիմումը կարող է մինչև Հաագայի միջազգային դատարան հասնել»:
14:37 26/06/2016Արմեն Ալավերդյանը՝ Պապի հետ ողջագուրվելու մասին«Շուրջ 30 հաշմանդամություն ունեցող անձինք էին այդ ժամանակ հրապարակում և բոլորին մեկ առ մեկ մոտեցավ, ողջագուրվեց»
10:42 26/06/2016Հուլիսի 1-ին նոր ցիկլոն է մոտենումՍուրենյան. «Քանի դեռ քիչ թե շատ կայուն վիճակ է խոտհունձ արեք»:
12:13 25/06/2016Իրանական ԶԼՄ-ների արձագանքը Հռոմի Պապի՝ հայաստանյան այցինԻրանական ԶԼՄ-ները հիմնականում կենտրոնացել են Պապի՝ Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ արած հայտարարությանը
13:09 23/06/2016Կառավարությունը հաստատեց Ընտրական օրենսգրքում ընդդիմության հետ համաձայնեցված փոփոխություններըՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանություն տվեց Ընտրական օրենսգրքում փոփոխություն և լրացում կատարելու նախագծերի փաթեթին: Նշենք, որ 2016 թվականի հունիս 16-ին կայացել է ընտրական օրենսգրքի շուրջ...
17:43 20/06/2016Շառլ Ազնավուրը և Արա Մալիկյանը ելույթ են ունենալու ԲարսելոնայումՀամերգները կայանալու են Festival Jardins de Pedralbes-ի շրջանակում:
11:00 18/06/2016Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-իրանական համագործակցության հեռանկարային զարգացմանն առնչվող հարցերՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ-նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի պետ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 14-17-ն աշխատանքային այցով գտնվել է Իրանում:
13:05 16/06/2016«Ուկրաինայի Միջազգային Ավիաուղիները» կրկնապատկում են չվերթները դեպի Երևան7 չվերթի փոխարեն կկատարեն 14 չվերթ:
12:00 15/06/2016Ալի Խամենեի. Եթե ԱՄՆ-ն միջուկային համաձայնությունը պատռի, ապա մենք այն կայրենքՄիացյալ Նահանգներն Իրանի նկատմամբ սահմանված պատժամիջոցները գործնականում չի վերացրել,-իրանական «ՖԱՐՍ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ հայտարարել է Իրանի հոգևոր առաջնորդ Ալի Խամենեին: Իրանի հոգևոր...
12:26 13/06/2016Բունդեսթագի ազգությամբ թուրք պատգամավորները վերցվել են ոստիկանության խստացված պաշտպանության տակՀայոց ցեղասպանության ճանաչման բանաձևի ընդունումից հետո Բունդեսթագի ազգությամբ թուրք 11 պատգամավորներ ստացված մահվան բազմաթիվ սպառնալիքների պատճառով վերցվել են Գերմանիայի ոստիկանության խստացված...
09:25 11/06/2016Կանադան և Իրանը սկսել են վերականգնել հարաբերություններըԿանադայի արտաքին գործերի նախարար Ստեփան Դիոնը հաստատել է, որ Կանադան նախնական կապեր է հաստատել Իրանի հետ՝ երկրների միջև հարաբերությունների վերականգնման համար բանակցություններն սկսելու ուղղությամբ։...
14:03 10/06/2016«Քվանտ»-ի աշակերտը վարչապետին է ներկայացրել անօդաչու սարքերը չեզոքացնելու նպատակով իր պատրաստած սարքըԱյն հնարավորություն է տալիս խլացնել ռադիոալիքները և «Քվանտ»-ի սանի կարծիքով՝ կարող է օգտագործվել ռազմարդյունաբերության ոլորտում:
11:39 06/06/2016Ղազախստանի իրավապահները անկարգության կազմակերպման մեջ մեղադրում են ղազախ գործարարին... ակտիվորեն կոնկրետ քայլեր է ձեռնարկել իշխանությունը բռնի կերպով վերցնելու ուղղությամբ
15:07 04/06/2016«Ասպար Արմս» ընկերությունը նշում է գործունեության 10-ամյակը«Հնարավոր դարձավ ապացուցել, որ մենք ոչ միայն չենք զիջում զենքի արտադրությամբ զբաղվող արտասահմանյան տարբեր ընկերություններին, այլ երբեմեն շատ ավելի առաջ ենք»:
13:15 04/06/2016Համբուրգում հայ և գերմանացի երաժիշտների նախաձեռնությամբ կայանալու է բարեգործական համերգ«Տղերքը, ովքեր չկան» խորագիրը կրող համերգը կազմակերպվում է ղարաբաղյան քառօրյա պատերազմում զոհվածների ընտանիքներին աջակցելու նպատակով:
14:40 02/06/2016Բունդեսթագի շենքի դիմաց հայերը պարում ենՀնչեց դհոլ, զուռնա, հավաքվածներից մի քանիսը սկսեցին քոչարի պարել, երգել՝ «Մասիսիը վկա, հայոց քաջերն են»:
12:09 01/06/2016Իրանական կայքը բացահայտել է Ադրբեջանի նորանշանակ դեսպանի հակաիրանական գործունեությունը«Իրանում Ադրբեջանի նորանշանակ դեսպանը համակարգել է Ադրբեջանի ազգային անվտանգության նախկին նախարարի հակաիրանական գործունեությունը»,-այդ մասին նշված է պարսկալեզու «Ազարիհա.օրգ» կայքում թողարկված...
11:56 01/06/2016Հայաստանի և Իրանի քաղաքացիներն առանց մուտքի արտոնագրի կարող են մուտք գործել միմյանց պետություններՀայաստանի և Իրանի կառավարությունների միջև նախատեսվում է ստորագրել քաղաքացիների` առանց մուտքի արտոնագրի այցելությունների մասին համաձայնագիր: Համաձայնագրին հավանություն տալու մասին որոշումն ընդգրկված...
13:31 25/05/2016Հայաստանի ազգային հավաքականը մարզվեց թեթև ռեժիմովՎաղը Հայաստանի հավաքականն արդեն լիարժեք մարզում կանցկացնի։

11:10 02/02/2013В Армении с 4 февраля начинает работать первая группа наблюдателей ICESНезависимо от того, будут ли перенесены выборы, или они состоятся в срок, 18 февраля, наблюдательская миссия центра ICES начинает запланированный мониторинг процесса подготовки и проведения выборов...
09:50 02/02/2013В Болгарии запущена необычная рекламная кампания по привлечению геевВ Болгарии запущена рекламная кампания, направленная на привлечение в страну гей-туристов. Ее инициатором стал новый оператор, чьи услуги предназначены именно для этой категории путешественников,...
14:00 01/02/2013Генсек ОДКБ: Инцидент с кандидатом в президенты РА П.Айрикяном не приведет к серьезной дестабилизации ситуации в АрменииИнцидент с кандидатом в президенты Армении, главой Объединения «Национальное самоопределение» Паруйром Айрикяном не приведет к дестабилизации ситуации в республике.
12:43 01/02/2013ВС Ирана пополнились новыми военными самолетами местного производстваВ рамках декады, посвященной годовщине победы исламской революции в Иране (с 31 января по 10 февраля), в стране состоится церемония презентации истребителей иранского производства Ghaher 313.
10:06 01/02/2013Взрыв в здании нефтегазовой компании в Мехико: 14 погибших, 100 пострадавшихОбщее число погибших в результате взрыва в четверг в здании нефтяной государственной компании Мексики Pemex возросло до 25 человек.
15:10 31/01/2013В ИНСИ Минобороны Армении состоялась защита уникальной диссертации, опровергающей тезисы азерпропа по событиям в ХоджалуВ научной работе обоснованно опровергнуты также основные тезисы азербайджанских научно-пропагандистских кругов относительно причин возникновения и динамики карабахского конфликта.
12:56 31/01/2013В азербайджанской армии «деды» устроили «соревнования по оплеухам» среди рядовых солдатЗвонкие оплеухи сопровождаются дружным хохотом лежащих на койках «дедов», которые командуют процессом.
15:28 30/01/2013«Вы вызываете отвращение у всей нашей нации». Заявление представителя иранского духовенства властям Турции«Власти Турции на 180 градусов свернули с пути ислама».
13:53 30/01/2013Власти Азербайджана опасаются превращения автора романа об армянских погромах во второго Орхана Памука«Если Акрам Айлисли хочет пройти путь Орхана Памука, то из него Памук не получится».
12:07 30/01/2013МАГАТЭ также опровергает информацию о взрыве на ядерном объекте в иранском ФордоНет какого-либо факта, доказывающего то, что на ядерном объекте «Фордо» произошел взрыв.
10:00 30/01/2013Лахдар Брахими призвал СБ ООН к скорейшему урегулированию сирийского конфликтаСпецпредставитель ООН и Лиги арабских государств (ЛАГ) по Сирии Лахдар Брахими во время своего выступления в Совете безопасности 29 января заявил, что Сирия «распадается на части», и призвал Совет...
20:36 29/01/2013Сельский староста потребовал от кандидата в президенты Армении деньги за размещение агитплакатов. Делом занялась ГенпрокуратураНа днях сотрудник предвыборного штаба кандидата в президенты Армении, лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна позвонил в полицию РА и сообщил, что глава общины Ванашен Араратской области А.
16:42 29/01/2013Иран приветствует включение Голубой мечети в Ереване в список объектов Всемирного наследия ЮНЕСКО«В стране, государственной религией которой является христианство, регистрация Голубой мечети в качестве религиозного памятника создает наибольшие предпосылки для дальнейшей охраны этого здания».
12:02 29/01/2013Стали известны новые подробности по делу убийства солдата армянского происхождения в ТурцииПосле причинения огнестрельного ранения Кванч Агаоглу перенес тело убитого в контрольно-пропускной пункт при воинской части.
09:04 29/01/2013В Мексике тела восьми музыкантов нашли в колодцеВласти Мексики подтвердили гибель членов музыкальной группы Kombo Kolombia, которые на прошлой неделе были похищены неизвестными преступниками.
10:44 28/01/2013Hurriyet: Президент Франции Франсуа Олланд намерен 24 апреля посетить АрмениюПрезидент Франции принял приглашение президента Армении Сержа Саргсяна в 2013 году посетить Армению.
15:32 26/01/2013Офис Союза прав человека в Стамбуле занялся проблемой нападения на армян в Турции и требует ввести закон о ксенофобии«Нападения будут продолжаться до тех пор, пока слово „армянин” воспринимается как ругательство».
12:33 26/01/2013Cumhuriyet: Армяне готовятся к 2015 году, что же сделают турки…«До наступления 2015 года осталось два года. Посмотрим, как и как долго турецкий народ будет помнить первых дипломатов, убитых за то, что они представляли Турцию», – с сомнением пишет Утку Чакырозер.
12:19 25/01/2013Итальянский город Бари признал Геноцид армянТаким образом, город Бари стал семидесятым городом Италии, признавшим и осудившим Геноцид армян.
11:15 25/01/2013Штефан Фюле: Европейский союз должен сделать всевозможное для укрепления доверия между сторонами карабахского конфликта«Европейский союз своим опытом и возможностями продолжит содействовать урегулированию замороженных конфликтов».