11:19 26/04/2016Պատրիկ Լաբոն. Հարձակվել Լեռնային Ղարաբաղի վրա նշանակում է հարձակվել Դրոմի վրա«Հարկավոր է, որ Ֆրանսիան վերջապես ճանաչի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը»։
09:50 26/04/2016Հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտում գրանցվել է հրադադարի խախտման 15 միջադեպ. ՀՀ ՊՆԱդրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ:
13:30 25/04/2016Մխիթարյան. «Մեկ ազգ, մեկ սեր»Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել Հայոց ցեղասպանության 101-րդ տարելիցի կապակցությամբ:
11:40 24/04/2016«Ավրորա»-ի հյուրերն այցելել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտՆրանք ծանոթացել են թանգարանի գործունեությանն ու ցուցադրություններին։
10:07 24/04/2016Ջահերով երթեր՝ ՋավախքումԱխալքալաքում և Ախալցխայում կազմակերպվել էին Հայոց Ցեղասպանության 101-րդ տարելիցին նվիրված ոգեկոչման, պահանջատիրական ջահերթեր:
08:18 24/04/2016Մշակութային եղեռն«...Հայերի կոտորածներից հետո կառավարությունը հանձնաժողովներ էր ստեղծել, որոնք զբաղվում էին լքյալ գույքի վաճառքով: Հայկական մշակութային արժեքներն ամենաէժան գնով էին վաճառվում...»:
12:37 23/04/2016Իսլամական պետությունը ցեղասպանություն է իրականացնում. Ջո ՎերհովենՍա ցեղասպանություն է, պետք է համարձակություն ունենալ, ասել այդ բառը
11:00 23/04/2016«Լինելության այբուբեն…». սիրիահայ ասեղնագործողների ստեղծագործություններըՀովհաննես Շարամբեյանի անվան ժողովրդական ստեղծագործության կենտրոնում այսօր կբացվի «Լինելության այբուբեն…» խորագրով ցուցահանդեսը, որը նվիրվում է Մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակին:
18:48 22/04/2016Ջորջ Քլունին Երևանում էԱյսօր Երևան է ժամանել նաև «Ավրորա»-ի չորս հավակնորդներից Մարգարիտ Բարանկիցեն:
11:50 22/04/2016Փախստականների ճգնաժամ. ընկալումն ու իրականությունը` ըստ հետազոտությանԱյսօր «Ավրորա» մրցանակը հրապարակել է The Humanitarian Index (Մարդասիրության ցուցանիշ) ամենամյա համաշխարհային առաջին հարցման արդյունքները։
10:00 22/04/2016Քաղցկեղի բուժման համար Ուռուցքաբանության կենտրոնում օգտագործվող դեղերի մեծ մասը փորձաքննություն չի անցնում. ՎՊՎՊ հաշվետվությունը դրական եզրակացությամբ ընդգրկվել է ապրիլի 25-ին մեկնարկելիք ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգ
13:25 21/04/2016Նազիկ Ավդալյան. «Երեխաները և ուժ են տալիս, և կոտրում մեզ»«Ճիշտ է՝ դա ինձ համար անսպասելի նորությունն էր, բայց եթե ամուսնուս կողքին լինեի, հաստատ նրան հետ չէի պահի այդ քայլից»:
11:00 21/04/2016Ապրիլի 22-ին ջերմաստիճանը կնվազի 8-10 աստիճանովՀանրապետության տարածքում` ապրիլի 21-ին, 23-25-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 22-ի գիշերը հյուսիսային շրջաններում, ցերեկը շրջանների մեծ մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Տեղեկանում ենք...
14:07 19/04/2016EURASIANET. Հայկական կողմերը տեղեկատվական հարթակում Ադրբեջանից ավելի լավ աշխատեցին«Ադրբեջան մուտք գործած որոշ լրագրողներ կամ արտաքսվեցին երկրից կամ բերման ենթարկվեցին»:
14:00 18/04/2016Արամ Առաջինը լիբանանահայ պատանիների հետ երգել է «Հայեր միացեք»-ըԱյդպես նրանք իրենց զորակցությունն են հայտնել Արցախի ժողովրդին:
12:30 17/04/2016Սիրիայի խորհրդարանում հայազգի երկու պատգամավոր կլինիՍիրիայի Ժողովրդական խորհրդում սիրիահայերի ձայնը ներկայացնելու են Ժիրայր Ռեիսյանն ու Նորա Արիսյանը:
16:21 15/04/2016Եվրոպայի վերջին «բռնակալը» Էրդողան-Ալիև զույգի «քավորի» կարգավիճակումԼուկաշենկոյի հայտարարությունը հարուցել է «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման համախոհների քմծիծաղը
18:46 14/04/2016Գյուղապետին «վերևներից» չեն թողել փոխել Նազարբաևի անունը կրող փողոցի անունը«Չեմ ուզում ասել՝ ովքեր, բայց զանգեցին ասացին՝ հանկարծ նման բան չանեք»:
23:58 13/04/2016Արամ Ավագյանը հաղթեց թուրք մարզիկին և դուրս եկավ կիսաեզրափակիչ3-րդ տեղի համար մենամարտ անցկացնել, որը նույնպես կապահովի Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր:
13:15 13/04/2016Վանիկ Ավետիսյանը՝ փոքր բրոնզե մեդալակիրՎանիկ Ավետիսյանին պոկում վարժության ժամանակ միայն երրորդ մոտեցմամբ հաջողվեց բարձրացնել 137 կգ ծանրաձողը:

12:10 17/01/2013CNNTurk расшифровывает месседж отказа МИД Турции открывать армяно-турецкую границуТурецкая информационная служба «CNNTurk» накануне обратилась к заявлению Министерства иностранных дел страны относительно стартовавшего недавно сбора подписей на официальном сайте Администрации...
20:13 16/01/2013«Дед Хасан» после смерти бьет рекорды: убитый вор в законе попал в мировые тренды TwitterПрозвище убитого сегодня в центре Москвы криминального авторитета Аслана Усояна «Дед Хасан» на кириллице попало в мировые тренды (десяток наиболее обсуждаемых тем) сервиса микроблогов Twitter сразу...
14:32 16/01/2013В предвыборный период наиболее часто в СМИ упоминалось имя президента Сержа Саргсяна. Итоги мониторингаСложившаяся в этот период политическая неопределенность привела к тому, что СМИ уделяли больше внимания тем возможным кандидатам, которые впоследствии не выдвинули свою кандидатуру.
10:52 16/01/2013Церемония прощания с народным артистом АССР Владимиром Абаджяном пройдет 17 январяГражданская панихида по народному артисту Армянской ССР, выдающемуся деятелю армянского театра, кино и эстрады Владимиру Абаджяну состоится сегодня, в 18:00, в церкви Св.
18:39 15/01/2013Взрыв в университете сирийского города Алеппо. Погибли по меньшей мере 15 человекВ университете сирийского города Алеппо в первый день сессии прогремел взрыв. Как передает SANA, в результате теракта погибли по меньшей мере 15 человек, точных данных о пострадавших пока нет....
15:07 15/01/2013Образовательный скандал в Facebook разгорается… Анаит Бахшян просят не прикидываться наивнойГлава Минобразования Армении также отреагировал на скандал вокруг сборника по армянскому языку и литературе («Штемаран»), по которому выпускники школ сдают ЕГЭ.
13:02 15/01/2013Политолог: Визит Иванишвили в Армению приведет к развитию событий, связанных с джавахкским детялем Ваагном ЧахаляномПредстоящий визит премьер-министра Грузии Бидзины Иванишвили в Армению будет иметь довольно серьезное значение не только в контексте армяно-грузинских отношений, но и в контексте региона в целом.
09:08 15/01/2013Крушение поезда в Египте: пострадали более 100 военнослужащихКак минимум 15 военнослужащих погибли и более 100 получили ранения в результате крушения поезда в пригороде столицы Египта, сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на заявление официального представителя...
16:51 14/01/2013В Армении старшеклассник через Facebook инициировал образовательный скандал. До чего довели слуги и нянечки…А. Бахшян опубликовала адресованное ей письмо ученика 12 класса по имени Мушег, которое вызвало у нее серьезную обеспокоенность.
12:47 14/01/2013Мониторинговая комиссия ПАСЕ обеспокоена отсутствием независимого правосудия и свободы слова в Азербайджане«Несмотря на совершенствование законодательной базы в вопросе борьбы с коррупцией и организованной преступностью, тем не менее, на практике эти законы не применяются надлежащим образом».
12:00 12/01/2013Мексиканский суд отклонил иск посольства Азербайджана, потребовавшего запретить снятие статуи Г. АлиеваРанее судья суда первой инстанции Рикардо Галлардо Вара посчитал, что строительство парка Дружбы между Мексикой и Азербайджаном в Мехико вытекает из соглашения о сотрудничестве.
19:15 11/01/2013Посольство США в Баку: Соединенные Штаты призывают Турцию открыть границу с АрмениейСША желают, чтобы Армения и Турция залечили раны прошлого и двинулись вперед, в общее будущее безопасности и процветания.
12:44 11/01/2013Кассационный суд требует отменить решение суда по факту убийства Гранта ДинкаПрокуратура подготовила заключение по обжалованию оправдательного вердикта в отношении 19 обвиняемых по делу.
11:01 11/01/2013Баллотирующийся в президенты Андриас Гукасян призывает 6 кандидатов взять самоотводБаллотирующийся в президенты Армении беспартийный директор «Радио Ай» Андриас Гукасян направил ряду кандидатов в президенты – лидеру партии «Национальное согласие» Араму Арутюняну, экс-главе МИД НКР,...
09:06 11/01/2013Капитан разбившегося в Нью-Йорке парома назвал причину катастрофыПричиной произошедшей 9 января аварии пассажирского парома в Нью-Йорке, в результате которой пострадали более 90 человек, стала техническая неисправность судна.
19:40 10/01/2013В Армении с 2013г. при рождении второго и следующего ребенка семья будет получать 430 тыс. драмовНа очередном заседании правительства Армении были утверждены размеры выплат семейных пособий и единовременной денежной помощи.
17:00 10/01/2013В Турции армянки живут в атмосфере страха: жуткая статистика убийств и изнасилованийТурецкий публицист: «Эти преступления совершаются на почве ненависти и являются следствием шовинистической политики государства и проявления расизма».
13:17 10/01/2013Госдеп: Сотрудничество между США и Россией по карабахскому урегулированию продолжится«Мы продолжим продвигать путем сотрудничества во всех возможных вопросах, но вместе с тем, будем искренни в наших разногласиях».
09:50 09/01/2013В Саудовской Аравии 15-летняя девочка вышла замуж за 90-летнего дедушкуЖенитьба 90-летнего жителя Саудовской Аравии на 15-летней девочке вызвала новый всплеск дебатов по поводу детей-невест в этом ближневосточном государстве.