16:56 04/03/2026Սա կարող է այդ «հիբրիդային հարձակումներից» առաջինը լինել. Զախարովան՝ Արարատ Միրզոյանի նամակը «Ազատություն» ՌԿ-ի մոտ հայտնվելու մասինՄենք հաստատում ենք երկու ուղիներով նմանատիպ առաջադրանքներով խումբ հանրապետություն ուղարկելու հարցն օպերատիվ քննարկելու մեր պատրաստակամությունը
16:35 04/03/2026«Երևան» երիտասարդական նվագախումբը տարհանվել է Լիբանանից. ինքնաթիռն արդեն վայրէջք է կատարել ԵրևանումՏարածաշրջանում լարվածության աճի, Լիբանանում զարգացումների ֆոնին լիբանանյան կողմի հետ խորհրդակցությունների արդյունքում որոշում է կայացվել Երևանի քաղաքապետարանի «Երևան» երիտասարդական...
15:41 04/03/2026ՀՀ վարչապետը ոչ միայն այս օրերին չի այցելում Հայաստանում ԻԻՀ դեսպանատուն, այլև ցավակցում է բարեկամ ժողովրդին այաթոլլահ Խոմեյնիի սպանությունից օրեր անց. Վահե ԴավթյանՀարցը սուբյեկտայնության խարխլման, ինքնուրույն որոշումներ կայացնելու չկարողության մեջ է
15:33 04/03/2026Ուկրաինան հարձակվել է Միջերկրական ծովում գտնվող ռուսական գազատար նավի վրաՀակառակորդը Լիբիայի ափերից անօդաչու մոտորանավ է իջեցրել ծով
14:55 04/03/2026Արտառոց դեպք. պետական մարմինը 5 մլրդ դր.-ի դիզել է գնում մի կազմակերպությունից, որը գնումից մի քանի օր առաջ էր ստեղծվել. Ավետիսյան3 տարվա ընթացքում երկու անգամ ճանապարհը հիմնանորոգվել է
14:33 04/03/2026Իրանը ներկայացրել է Գերագույն առաջնորդի պաշտոնի թեկնածուներինԱյաթոլլահների խորհուրդը Ալի Խամենեիի որդուն՝ Մոջթաբա Խամենեիին, նշանակել է Իրանի նոր Գերագույն առաջնորդ
14:19 04/03/2026«Հեզբոլլшհը» պնդում է, որ Իսրայելում հարվածներ է հասցրել երեք ռազմական թիրախներիՀարվածները ներառել են նաև ճշգրիտ կառավարվող հրթիռներ
13:43 04/03/2026Բաքվի՝ ՀՀ վարչապետի թեկնածուն Փաշինյանն է, ով կործանում է մեր ինքնիշխանությունը, անկախությունը. ԹաթոյանՆա նշեց, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու, բարերար Սամվել Կարապետյանը հայ ժողովրդի հանրահռչակ հայրենակիցն է, կարևորագույն, անուրանալի, անգնահատելի գործեր է արել Արցախի, Հայաստանի համար։
13:38 04/03/2026Փաշինյանը՝ Կոբախիձեին. Հույս ունենք՝ առաջիկայում նաև Հայաստանից արտահանումներ կիրականացվեն երկաթուղով«Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացում Ձեր ցուցաբերած շարունակական աջակցության համար: Նաև հիմա տեսնում և զգում ենք Վրաստանի աջակցությունը Հայաստանի և...
13:22 04/03/2026Ադրբեջանը Հայաստանի սահմանից ընդամենը մետրեր այն կողմ կառուցել է հատուկ թաքստոցներ, որոնք վերահսկուղոթյան տակ են պահում մեր գյուղերը. Թաթոյան«Ադրբեջանցիները Հայաստանի սահմանից ընդամենը մետրեր այն կողմ կառուցել են հատուկ թաքստոցներ, որոնք կարող են օգտագործվել ռազմական մեքենաների, տանկերի համար»,- անվտանգային հարցերին նվիրված ասուլիսում...
13:17 04/03/2026Նարեկ Կարապետյան. Իրանի դեպքերը մեզ տվեցին 1 դաս ու 1 հնարավորություն«Իրանի դեպքերը մեզ տվեցին մեկ դաս և մեկ հնարավորություն»,-հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը «Ժամը» լրատվականին տված հարցազրույցում։ Նրա խոսքով, դասն այն...
12:10 04/03/2026Վախեցած իշխանության ջղաձգումները. Սուրենյանց«Ազգային ժողովի ամբիոնից ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանի հայտարարությունը՝ ուղղված Գագիկ Ծառուկյանին և «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությանը, հերթական օրինակն է այն քաղաքական հռետորաբանության,...
11:07 04/03/2026Իրանի գահընկեց շահի որդու ուղերձն այնքան օդիոզ էր, որ նույնիսկ նրա «փռշտալը» եթեր տվող ալիքը, խուսափեց այն տարածելուց. Իրանագետ«Երեկ Իրանի ԻՀՊԿ-ի ռազմական գործողությունների հաղորդագրությունների մեջ կար մի ուշագրավ կտոր՝ Իրաքի հյուսիսում հրթիռային հարվածներ են հասցվել ահաբեկչական խմբավորումների։ Թեև ուղղակի չի նշվել, թե...
11:06 04/03/2026Ինչպե՞ս եք գնահատում առողջապահության փոխնախարար Լենա Նանուշյանի վարքագիծը. Կյուրեղյանը՝ հանձնաժողովի նախագահի թեկնածուին«Կարծում եմ՝ այդ հարցի հասեցատերը ես չեմ։ Առհասարակ, ով էլ լինի, դժվարանում եմ գնահատական տալ այն իրավիճակներին, որը կվերաբերվի բժշկական հանրության նկատմամբ հեգնական վերաբերմունիքն։ Չի կարող լավ...
10:25 04/03/2026Նոր մարտավարությունը և նախընտրական դաշինքըՊետք է ուշադիր լինել. իշխանության ներկայացուցիչների երեկվա ձևակերպումները և տոնայնությունը՝ գալիք ընտրությունների թեմայով, խոսում են իշխանության մարտավարության փոփոխության մասին։ Երկու շաբաթ առաջ...
10:07 04/03/2026ՀՀ իշխանության` անվտանգության ուղղությամբ իրականացվող միջոցառումների ճնշող մեծամասնությունը արդի ժամանակների իրողությունների հետ առնչություն չունեն. Աբրահամյան«Տարածաշրջանային նոր պայթյունը, որն ընթանում է Հայաստանի անմիջական հարևանությամբ, սպառնալիքների, ռիսկերի, անորոշությունների համախմբում է»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան...
09:20 04/03/2026Փաշինյանի աշխատակազմի ղեկավարն արձագանքում է Լոս Անջելես կատարած իր անօգուտ այցի վերաբերյալ իմ քննադատությանը. ՍասունյանԻմ լուրջ քննադատություններին՝ կապված այդ անճարակ զույգի Լոս Անջելեսում ունեցած ձախողված արկածախնդրությունների հետ, Հարությունյանը պատասխանել է անձնական վիրավորանքներով։
08:57 04/03/2026Ֆիդան. Այն, որ Իրանը հարվածներ է Ծոցի երկրներին, սխալ ռազմավարություն է«Այն, որ Իրանն առանց որևէ տարբերակման հարվածներ է հասցնում միջնորդներին՝ Օմանին, Քաթարին, Քուվեյթին, Բահրեյնին, Սաուդյան Արաբիային, Արաբական Միացյալ Էմիրություններին, Հորդանանին, այսինքն՝ բոլոր այս...
23:14 03/03/2026ԱՄՆ-ը մտել է ընտրովի պատերազմի մեջ՝ հանուն Իսրայելի. ԱրաղչիՀնչեցնել պատերազմից զգալի կորուստներ կրող Պարսից ծոցի արաբական երկրների ղեկավարները
22:53 03/03/2026Պատիվ էր վրացի ընկերների հետ նվագել վրացի ընկերների համար. ՓաշինյանՆիկոլ Փաշինյանը տեսանյութ է հրապարակել Վրաստանում հարվածային գործիքներ նվագելիս և գրել. «Պատիվ էր վրացի ընկերների հետ նվագել վրացի ընկերների համար»; Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այցով...

16:15 13/01/2025Пашинян – Коште: Правительство Армении не отступит от повестки дня мираСостоялся телефонный разговор Никола Пашиняна с председателем Европейского совета Антониу Коштой. Подробности приводит пресс-служба правительства Армении. Пашинян поздравил председателя Европейского...
13:20 13/01/2025«Голос Армении»: Фашиствующий на глазах у всего мира бакинский диктатор сегодня позволяет себе называть Армению и армянский народ фашистамиГазета «Голос Армении» пишет: «Фашиствующий на глазах у всего мира бакинский диктатор, совсем недавно осуществивший этнические чистки в Нагорном Карабахе, изгнав проживавший тысячелетиями на своей...
12:46 13/01/2025Шармазанов: «Фашистская Армения» Алиева и «Историческая Армения» Пашиняна – идентичны«Фашистская Армения», о которой говорит президент Азербайджана Ильхам Алиев, и «историческая Армения», о которой заявляет Никол, – это одно и то же.
12:19 13/01/2025Чем в итоге обернется для Армении предложение Пашиняна Азербайджану? Комментарий Тиграна АбрамянаКогда руководитель правящей силы в ответ на предъявляемое Азербайджаном Армении требование о демилитаризации заявляет о готовности формирования механизма переговоров по взаимному контролю над...
11:43 13/01/2025Захарова отреагировала на сообщения украинских СМИ о коме КеосаянаОфициальный представитель МИД России Мария Захарова отреагировала в Telegram-канале на сообщения украинских СМИ, которые, по ее словам, "пережёвывают, давятся, изрыгают и снова пережёвывают" новости...
17:47 11/01/2025Арсен Бабаян: У нас была информация, что Артура Ванецяна тоже могут задержать«У нас была информация, что председателя партии «Айреник» («Отечество») Артура Ванецяна тоже могут задержать, если он будет в машине, и именно по этой причине его с нами не было.
17:30 11/01/2025Премьер Гренландии: Мы не хотим быть датчанами или американцами, мы хотим быть гренландцамиГренландия не хочет быть ни американской, ни датской территорией и стремится к независимости. Об этом заявил премьер-министр острова (автономии в составе Королевства Дания) Муте Эгеде на совместной...
14:50 11/01/2025ЕС проанализирует одобренный правительством Армении проект о запуске процесса евроинтеграцииЕвросоюз проанализирует одобренный правительством Армении законопроект о начале процесса вступления в организацию и обсудит этот вопрос с властями Армении.
14:30 11/01/2025«Голос Армении»: Подобные абсурдные наскоки на Россию со стороны Алиева так уж выгодны самому Алиеву?«Все три бывших президента Армении должны обратиться в МИД РФ с призывом дать оценку речам Алиева по поводу «фашистского государства», - говорит в интервью «ГА» военно-политический аналитик Айк...
14:23 11/01/2025Среди погибших в результате пожаров в Калифорнии граждан Армении нет – МИДСреди погибших в результате лесных пожаров в Калифорнии граждан Армении нет. Об этом Sputnik Армения сообщила пресс-секретарь МИД Ани Бадалян. «Генконсульство Армении находится в постоянном контакте...
12:01 11/01/2025Пашинян рассматривает возможность обращения в ОБСЕ по вопросу упразднения Минской группы – пресс-секретарьРеспублика Армения рассматривает возможность обращения к ОБСЕ по вопросу упразднения Минской группы.
17:44 10/01/2025Симидян: «Не видел никакой потасовки между Айком Саркисяном и Айком Галумяном»«Инцидента не было просто, на обсуждении присутствовали десятки людей. Быть может, после встречи они, как коллеги, просто беседовали. Какой бы то ни было потасовки в частности между депутатом...
17:27 10/01/2025Мирзоян - Магдалене Гроно: Поддержка правительством закона о вступлении в ЕС соответствует динамике углубления взаимодействия Армении с ЕС10 января министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился со спецпредставителем ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии Магдаленой Гроно.
15:38 10/01/2025Шармазанов: Политическим попрошайничеством мира не достигают«Ровно 2 года назад, 10 января 2023 года, Алиев сказал, что «согласно Минской группе ОБСЕ, Кельбаджарский и Лачинский районы должны были остаться под контролем армян».
15:22 10/01/2025Экс-советник Пашиняна: Никол Пашинян не в курсе происходящего в стране«Никол Пашинян хвастается, что в период с 1 по 6 января, по сравнению с аналогичным периодом 2024 года, число прибывших в Армению воздушным путем пассажиров увеличилось на 20%.
15:06 10/01/2025Песков: Путин готов встретиться с Трампом без условийПрезидент РФ Владимир Путин готов к встрече с новым американским лидером Дональдом Трампом безо всяких условий.
15:04 10/01/2025Тигран Абрамян: Это принесет новые угрозы для и без того одинокой, «неприкрытой», загнанной в угол АрменииВ ответ на территориальные требования и угрозы войны со стороны Азербайджана правительство Армении представило положительную позицию по проекту закона РА «О начале процесса вступления Республики...
14:12 10/01/2025На что Медведев намекает? Комментарий Степана ДаниелянаЗампредседателя Совбеза России Дмитрий Медведев сказал – не удивится, «если сбривший бороду Пашинян вспомнит, что Армения – член ОДКБ», напоминает политолог Степан Даниелян и продолжает: «На что...
13:20 10/01/2025Ваге Оганнисян: Цель одна – остановить процесс уничтожения Армении.Эксперт группы «Альтернативные проекты» Ваге Оганнисян в своем Telegram-канале написал: «Алиев, по сути, обьявил для Армении режим ЧП.
12:59 10/01/2025Баку передал Москве протест в связи с оскорблениями в адрес президента Азербайджана АлиеваПосольство Азербайджана в России по дипломатическим каналам заявило российской стороне о недопустимости оскорбительных высказываний в адрес президента республики Ильхама Алиева после заявлений...