09:18 06/03/2025«Ժողովուրդ». Ինչպիսինն է Վենետիկի հանձնաժողովի մասնագիտական կարծիքը, որը ՍԴ-ի համար խնդիր է դարձել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը, իր նախորդ համարներում անդրադառնալով «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի դրույթներին, գրել էր, որ Սահմանադրական դատարանը...
09:14 06/03/2025«Փաստ». Եվրամիությանն անդամակցելու գործընթացի հարցում Փաշինյանը հակված է «հետ քաշվե՞լ»«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, Եվրամիությանն անդամակցելու գործընթացի մեկնարկի մասին նախագծի երկրորդ ընթերցմամբ քվեարկությունը Ազգային ժողովի Եվրաինտեգրման հանձնաժողովում հետաձգվեց մինչև...
09:11 06/03/2025«Ժողովուրդ». Պատերազմի հանգուցալուծումը մոտ է և սերտ կապված է Զելենսկու՝ մյուս շաբաթ ԱՄՆ կատարվելիք այցի հետ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի և Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկու վեճը նախորդ շաբաթ Սպիտակ տանը թեժ զարգացումներ է ապահովել ռուս-ուկրաինական պատերազմի մարտադաշտում։...
09:10 06/03/2025«Հրապարակ». Ինչ տեսք ունի Գյումրու ընտրություններին մասնակցող ՔՊ-ի առաջին եռյակը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ ԿԸՀ-ն հրապարակեց Գյումրու և Փարաքարի ընտրություններին հայտ ներկայացրած կուսակցությունների անուններն ու առաջին երեք համարներին: «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության...
09:07 06/03/2025«Փաստ». Ովքեր են կազմելու «Ժառանգություն» կուսակցության նոր «էլիտան»«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրեր առաջ, հղում տալով մեր աղբյուրներին, տեղեկացրել էինք, որ ՀՀ նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը առաջիկայում դառնալու է «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ: Թեմայի հետ կապված՝...
09:04 06/03/2025«Ժողովուրդ». Մինչ օրս անհայտ է 172 զինծառայողի և 19 քաղաքացիական անձի գտնվելու վայրը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «44-օրյա պատերազմից անցել է 5 տարի, սակայն մինչև օրս պատերազմում զոհված և նահատակված անձանց թիվն ավելանում է։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը հարցմամբ դիմել էր ՀՀ քննչական կոմիտե և...
09:02 06/03/2025«Հրապարակ». Օսկանյանը լա՞վ լուրերով է Հայաստան վերադարձել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի հարցերով զբաղվող հանձնախմբի ղեկավար Վարդան Օսկանյանն օրերս Հայաստան է վերադարձել: Արցախցի քաղաքական գործիչները, մասնավորապես՝ խորհրդարանականները, սրտատրոփ սպասում են...
08:56 06/03/2025«Ժողովուրդ». «Օրենքով գողերին», տեսախցիկի առջև հարց կտան, պատասխանից հետո կորոշեն՝ ձերբակալե՞լ, թե՞ ոչ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը, որ 2020 թվականի սեպտեմբերին ընդունված օրենքով փորձում էր պայքարել քրեական կարգավիճակ ստանալու, տալու և պահպանելու դեմ, հիմա՝ 5 տարի անց,...
08:54 06/03/2025«Հրապարակ». Ինչու է Մատվիենկոյի այցը հետաձգվել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած դեռ անցած տարեվերջից խոսվում է Ռուսաստանի Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի՝ Հայաստան այցի մասին, անգամ մոտավոր ժամկետ էր նշվում՝...
07:46 06/03/2025Մարտի 6-ին բազմաթիվ հասցեներում հոսանքազրկումներ են սպասվում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 6-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
09:16 05/03/2025«Ժողովուրդ». Օրուգիշեր բարեփոխումներից խոսող ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը 477 կալանավորի իրավունք է ոտնահարել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ ներքին գործերի նախարարության գործունեության շուրջ լուրջ դժգոհություններ են հասունացել: «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում մի շարք դատավորներ և փաստաբաններ հայտնեցին, որ...
09:04 05/03/2025«Հրապարակ». Ի՞նչ նպատակ ունեն Փաշինյանի հոդվածներն ու էսկալացիայի վախ ներշնչելը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը վերջին մեկ ամսում երկրորդ հոդվածն է հրապարակել «Արմենպրես»-ի միջոցով՝ տողատակերում կրկին հանրությանն ահաբեկելով էսկալացիայով։ Առաջինը փետրվարի 9-ին էր։ Այս...
09:00 05/03/2025«Ժողովուրդ». Հակակոռուպցիոն կոմիտեում շունչները պահած սպասում են նոր նախագահի ընտրվելուն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հակակոռուպցիոն կոմիտեում կյանքը կանգ է առել։ «Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած լուրերի համաձայն, չնայած հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատարը կա` Էդուարդ...
08:59 05/03/2025«Հրապարակ». Օրենքն առաջինը խախտել է ՔՊ թեկնածու Սարիկ Մինասյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գյումրիում դեռ քարոզարշավը չի մեկնարկել։ Մարտի 5-ին առաջադրումների ժամկետն է ավարտվում, ապա 10 օր փաստաթղթերը կստուգեն և կգրանցեն թեկնածուներին։ Սակայն քաղաքի գլխավոր...
08:53 05/03/2025«Ժողովուրդ». ՔՊ-ում լռեցրել են գյումրեցի ՔՊ-ական պատգամավոր Էմմա Պալյանին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ պատգամավորին արգելել են խոսել, ինքնուրույն մտքեր գրել Գյումրու ընտրությունների թեմայով։ «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ՔՊ խմբակցության մի խումբ պատգամավորներ...
08:52 05/03/2025«Հրապարակ». Կադրային կրիզիսը ՊՆ-ում իրեն զգացնել է տալիս«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Օրերս ՀՀ գլխավոր զինկոմի պաշտոնակատար է նշանակվել Գագիկ Մխեյանը, նախորդը՝ Արեն Սարգսյանը, ևս պաշտոնակատար էր՝ շուրջ 2 տարի, և աշխատանքից ազատվել է իր դիմումի համաձայն՝...
08:48 05/03/2025«Հրապարակ». Ովքեր են առաջադրել նախկին երգիչի թեկնածությունը Գյումրու ընտրություններին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ համացանցի հիթ դարձած Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Արտյոմ Թումանյանը չնայած չի գաղտնազերծում, թե որ ուժի ցուցակն է գլխավորելու, սակայն, մեր տեղեկություններով, նրան...
09:18 04/03/2025«Ժողովուրդ». Ով է Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի թեկնածուն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի թեկնածու է հայտնվել: Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի թեկնածուների մրցույթում հաղթող է ճանաչվել Մարիաննա...
09:10 04/03/2025«Հրապարակ». Ինչ ուշագրավ հայտարարություն է արել Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիի հարցազրույցի մի հատվածը լայն քննարկման առարկա դարձավ՝ կապված Արցախի` Ալմա-Աթայի հռչակագրով Ադրբեջանի մաս ճանաչվելու հետ,...
09:01 04/03/2025«Ժողովուրդ». Ինչու է Անդրանիկ Քոչարյանը հրաժարվում զեկույցի նախագիծը տրամադրել որևէ ՔՊ-ականի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթի ՔՊ-ամերձ աղբյուրները փոխանցում են, որ Անդրանիկ Քոչարյանի փաստացի շանտաժները թիմի ներսում շարունակվում են: Պարզվում է, որ ամիսներ շարունակ Քոչարյանից...

11:32 12/09/2012Haykakan Zhamanak: MP’s son set to flee to GermanyMakar Petrosyan, the son of MP Alexander Petrosyan, nicknamed Alik of MAP, is involved in the battery incident in the village of Bambakashat in Armavir region during the Council of Elders elections...
10:49 12/09/2012Zhoghovurd: Polling station commission members fleeAn interesting incident happened in the village of Vorotan of Armenia’s Sisian region during the local self-government elections on Sunday, Zhoghovurd daily writes.
10:11 12/09/2012Hraparak: Gagik Tsarukyan does not attend official eventsOnly Stepan Margaryan from Prosperous Armenia Party attended the award ceremony and reception in honor of Armenian chess players held by Serzh Sargsyan at the Presidential Palace on Tuesday, while...
11:48 11/09/2012Hayatsk daily not distributed to kiosksHayatsk daily has issued a statement saying that its issue released today has not been distributed to kiosks in the morning.
11:07 11/09/2012Zhamanak: PAP to fight for second place in presidential electionProsperous Armenia Party (PAP) will fight for the second place in the next presidential election, Zhamanak reports.
10:30 11/09/2012Arman Navasardyan: We should make alliance with BudapestAmbassador Arman Navasardyan believes it is not reasonable to put equals sign between Azerbaijan and Hungary as our enemies.
09:58 11/09/2012Zhoghovurd: Some more MFA officials arrestedHead of Consular Department of Armenian Foreign Ministry, Hakob Haji-Hakobyan, was arrested on September 9 on suspicion of bribery within the framework of the criminal case investigated in the...
12:08 08/09/2012Hraparak: HAK faction refuses to accept service vehicle provided by parliamentArmenian National Congress (HAK) parliamentary faction has refused to accept a Toyota Camry service vehicle provided by the parliament, saying it is a luxury, Hraparak writes.
11:37 08/09/2012Zhoghovurd: David Karapetyan to be appointed Deputy Minister of EducationAccording to Zhoghovurd daily’s information, David Karapetyan, former spokesman for Armenian Defense Minister, currently a member of Orinats Yerkir Party, will be appointed Deputy Minister of...
11:08 08/09/2012Zhoghovurd: Gyumri Mayor in city of dreamsGyumri Mayor Vardan Ghukasyan is in France, according to Zhoghovurd daily. He had decided long ago that he should be abroad in the days of Gyumri mayoral election, therefore he is visiting Paris,...
10:16 08/09/2012Aravot: Raffi Hovannisian’s issue to be decided on SundayHeritage party’s board will convene on Sunday, Aravot reports. Speaking to Aravot, Armen Martirosyan, party’s Deputy Chairman, said that it is likely that at the meeting it will be decided whether or...
12:40 06/09/2012Zhoghovurd: NSC has no opinion on Hungary’s pro-Azeri policy“Almost all political forces of Armenia have expressed their positions on Hungary’s pro-Azeri policy.
12:39 06/09/2012Sasun Mikayelyan: Armenia, Artsakh should be proclaimed a united republicCommander of “Sasun” detachment, Sasun Mikayelyan, commenting on Ramil Safarov’s extradition to Azerbaijan and developments related to it, told Zhoghovurd that with this bold step, Azerbaijan showed...
10:19 06/09/2012168 Zham: PAP has to manoeuvre“Prosperous Armenia Party has to manoeuve so as not to lose its large electorate. PAP’s manoeuvre was crowned with success during the parliamentary elections - the party received a high number of...
12:33 05/09/2012Zhoghovurd: Versace dishes added to general’s precious collectionZhoghovurd daily reminds that MP, retired general Manvel Grigoryan brought a black fridge, believed to be made from obsidian, a tank battery and several other objects to his room in the National...
11:57 05/09/2012Haykakan Zhamanak: Gyumri Mayor leaving politicsHaykakan Zhamanak daily has interviewed Gyumri Mayor Vardan Ghukasyan. When asked why he decided not to run for Mayor, Ghukasyan said, “Currently I just want to do business, to fully concentrate on...
11:11 05/09/2012Hraparak: Kushkyan did not attend Gyumri hospital unveiling ceremonyArmenia’s former Minister of Health, Harutyun Kushkyan, did not attend the unveiling ceremony of Gyumri hospital, where he had been invited to, Hraparak writes.
10:35 05/09/2012Hraparak: Violations of quality standards for dairy products revealed in enterprises owned by famous benefactorsAccording to Hraparak daily, violations of quality standards for dairy products have been revealed in Multi Agro dairy factory owned by Gagik Tsarukyan as well as in several other dairy companies,...
09:54 05/09/2012Haykakan Zhamanak: Rotavirus vaccine to be introduced from October 1A new vaccine will be introduced in the country from October 1. Children under 3 months of age will be vaccinated against rotavirus, a common cause of vomiting and diarrhea among children under 5...
12:29 04/09/2012168 Zham: Oskanian meets Kocharyan when occasion offers“I don’t want to comment on the presidential elections, nor do I want to make a comment to someone’s statement.