09:01 19/12/2024«Փաստ». ՀՔԾ նախկին պետի որդին Փաշինյանի կողմից նշանակվել է նոր պաշտոնի«Փաստ» թերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության նախկին պետ Անդրանիկ Միրզոյանի որդին՝ Գոռ Միրզոյանը, Նիկոլ Փաշինյանի կողմից մոտ մեկ ամիս առաջ նշանակվել է ԱՊՀ...
08:59 19/12/2024«Ժողովուրդ». ԵՄ անդամակցության հարցով հանրաքվե կլինի՞, թե՞ ոչ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանում ԵՄ անդամակցության հարցով հանրաքվե կլինի՞, թե՞ ոչ. գնդակը արդեն ՀՀ Ազգային ժողովի դաշտում է: Արտախորհրդարանական եվրոպամետ ուժերը նախորդ շաբաթ «Եվրոպական...
08:57 19/12/2024«Հրապարակ». Ինչ կարժենա ՀՀ բյուջեի համար Եվրոպոլում սպա ունենալը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Եվրոպոլում ՀՀ կապի ներկայացուցիչ (կապի սպա) ունենալու համար, պարզվում է՝ պետբյուջեից տարեկան 150 հազար եվրո է հատկացվելու, իսկ առաջին տարում՝ նաև լրացուցիչ մոտ 46 հազար...
08:56 19/12/2024«Փաստ». Ովքեր են առկա ռուսաստանաբնակ հայերի, այսպես կոչված, «սև ցուցակում», որոնց մուտքը Հայաստան կարգելվի«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրեր առաջ տեղեկացրել էինք, որ Ռուսաստանում Հայաստանի նորանշանակ դեսպան Գուրգեն Արսենյանը ՀՀ ԱԳՆ-ին է փոխանցել ռուսաստանաբնակ հայերի, այսպես կոչված, «սև ցուցակ», որոնց մուտքը...
08:54 19/12/2024«Ժողովուրդ». Ինչ պատճառով են թիմում Հայկ Կոնջորյանին անվստահելի են համարում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ժողովրդավարության բաստիոն համարվող Հայաստանում, փաստորեն, ղեկավարներին դիմելուց առաջ պետք է մի լավ ծանրութեթև անել՝ արդյոք խնդրանքը կհայտնվի գործնական զրուցարաններում...
08:52 19/12/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը կատաղած է Արագածոտնի մարզպետ Սերգեյ Մովսիսյանի վրա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արագածոտնի մարզպետ Սերգեյ Մովսիսյանը, որին Փաշինյանը երեկ մեկշաբաթյա արձակուրդ է ուղարկել, հնարավոր է՝ չվերադառնա արձակուրդից: Իշխանական աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Փաշինյանը...
09:10 18/12/2024«Հրապարակ». Իշխանական շրջանակները բաժանվել են բանակների և իրար են ուտում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով, փրայմըրիզից հետո Գյումրիի ՔՊ-ում իսկական քաոս է սկսվել: Իշխանական շրջանակները բաժանվել են բանակների և իրար են ուտում: Թեման Գյումրի կոչվող իշխանական...
09:07 18/12/2024«Ժողովուրդ». Ինչով կավարտվի «Աթենք» ՍՊԸ-ի վեճը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Միքայել Խաչատրյանը անդրադարձել էր Երևանում գովազդի նոր չափորոշիչների վերաբերյալ տնտեսվարողների կողմից առաջ...
09:05 18/12/2024«Հրապարակ». Անահիտ Մանասյանը ոչ միայն իրեն Հայաստանի լավագույն իրաբավանն է համարում, այլև դիցուհի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պարզվում է՝ ՄԻՊ Անահիտ Մանասյանը ոչ միայն իրեն Հայաստանի լավագույն իրաբավանն է համարում, այլև դիցուհի` բառի ամենաիսկական իմաստով: Մեզ պատմեցին, որ Մանասյանն արձաթյա զարդ է...
09:02 18/12/2024«Ժողովուրդ». Ի՞նչ ունեցվածք ունի ՔՊ-ից «աքսորված» Հակոբ Ասլանյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ն Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգով Ասլանյանին հեռացրեց ոչ միայն խմբակցությունից, այլ նաև կուսակցությունից։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը ներկայացնում է, թե ինչ ունեցվածք ունի ՔՊ-ից...
09:00 18/12/2024«Հրապարակ». Սարիկ Մինասյանն անակնկալի է եկել, չի սպասել, որ այդքան արագ կկազմակերպեն ՔՊ-ի թրի տակով անցնելը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գյումրու փրայմերիզի արդյունքներով հաղթած անկուսակցական Սարիկ Մինասյանին Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից և համայնքի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատար նշանակվելուց անմիջապես...
08:56 18/12/2024«Հրապարակ». Հովիկ Աղազարյանը գիրք է գրում, որն անվանելու է «Երկրի իրական կողմը»«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախկին իշխանական, ներկայում քաղհալածյալ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը գիրք է գրում, որն անվանելու է «Երկրի իրական կողմը»: Եթե հիշում եք, ընդհատակում գտնվելու ժամանակ՝...
08:54 18/12/2024«Ժողովուրդ». «Չեք ուզում աշխատել ինձ հետ, կարող եք մանդատը դուք դնել ու գնալ ԱԺ-ից». Աղազարյան«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ականները, ովքեր դեռ մարդկային «բարև»-ի մակարդակով շփում ունեն ՔՊ-ից հեռացված Հովիկ Աղազարյանի հետ, մինչ օրս շարունակում են ջանքեր գործադրել, նաև ստիպել, որոշներն էլ...
08:52 18/12/2024«Հրապարակ». Իշխանության ներսում բուռն քննարկումներ են ընթանում յուրայինների կոռուպցիոն գործունեության մասին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մինչ Նիկոլ Փաշինյանը քրեական հետապնդումների է ենթարկում նախկիններին՝ հանրությանը փորձելով ցույց տալ, որ իրենք սուրբ են, իսկ նախկինները՝ թալանչիներ, իշխանության ներսում...
09:23 17/12/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ի թիրախում նախարարներ Անահիտ Ավանեսյանն ու Հակոբ Սիմիդյանն ենՄանրամասներ՝ ՔՊ փակ նիստից
09:21 17/12/2024«Հրապարակ». Աննա Վարդապետյանը, հավանաբար, հունվարին ԱԺ կգնա` Աղազարյանի հետևից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեկ շաբաթ առաջ Հովիկ Աղազարյանի պաշտպանը դիմել է Գլխավոր դատախազություն, որպեսզի համապատասխան իրավական գործընթաց սկսեն` պարզելու, թե ինչպես է Հակակոռուպցիոն կոմիտեն երրորդ...
09:19 17/12/2024«Փաստ». ՔՊ-ն փորձեր է անում ընտրություններում խայտառակ պարտություններից խուսափելու համար«Փաստ» թերթը գրում է. ««Փաստ» թերթի տեղեկություններով, «փրայմերիզի» արդյունքում Գյումրիի քաղաքապետի պաշտոնակատար նշանակված Սարիկ Մինասյանը ՔՊ-ին անդամագրվելու դիմում է գրել։ Ավելին, մեր աղբյուրները...
09:17 17/12/2024«Ժողովուրդ». Հայաստան կատարած այցը, կարծես, փոքր-ինչ թանկ է նստել Լեհաստանի նախագահի վրա«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նոյեմբերի 26-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կառավարությունում հյուրընկալել է պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդայի գլխավորած պատվիրակությանը։...
09:15 17/12/2024«Հրապարակ». Ակադեմիական քաղաք կառուցող իշխանության օրոք սահմանամերձ համայնքում գտնվող պետական քոլեջում սառնամանիք է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԿԳՄՍՆ ենթակայության տակ գործող Նոյեմբերյանի պետական քոլեջում դասասենյակները ջեռուցվում են փայտով` ժանգոտած սովետական վառարաններով, ծակ խողովակներով։ Մինչ իշխանությունը 24/7...

11:15 27/07/2018«Грапарак»: По три вице-губернатора в каждой области, не много ли…Газета «Грапарак» пишет, что если в качестве оппозиции блок «Елк» говорил о необходимости сокращения штатов вице-губернаторов, считая, что штатные единицы трех вице-губернаторов – лишние расходы, то...
11:14 27/07/2018«Жоховурд»: «Микметал» опровергает сведения о покупке трансформатора у ЗАО «ВЭС»Газета «Жоховурд» пишет, что несколько недель назад начальник Государственной контрольной службы Давид Санасарян заявил, что выявлен случай кражи в компании «Высоковольтные электрические сети:...
11:13 27/07/2018«Жаманак»: Инициирован сбор подписей для освобождения начальника охраны Гагика ЦарукянаГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что депутаты парламента начали сбор подписей за освобождение начальника охраны руководителя фракции «Блок Царукян» Гагика Царукяна – Эдуарда...
11:45 26/07/2018«Жаманак»: Кочаряну может быть предъявлено обвинение лишь в том случае, если против него будут показанияГазета «Жаманак» пишет, что руководитель офиса второго президента Армении Роберта Кочаряна заявил, что Кочарян, как было объявлено заранее, 26-го июля явится на допрос по делу 1 марта.
11:32 26/07/2018«Голос Армении»: В поисках места... в спискеНа минувшей неделе премьер Никол Пашинян заявил, что конечный срок внеочередных парламентских выборов - май 2019-го.
11:23 26/07/2018«Жоховурд»: Манвел Григорян может быть освобожден из-под стражиГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что мера пресечения в отношении депутата парламента Манвела Григоряна в ближайшее время может быть изменена и он будет освобожден: причина –...
11:23 26/07/2018«Грапарак»: Представители других религиозных организаций присоединяться к акции протеста против Католикоса Всех армянГазета «Грапарак» пишет, что 28-го июля будет организована очередная акция протеста против Католикоса Всех армян Гарегина Второго.
11:22 26/07/2018«Жаманак»: Выборы в Совет старейшин Еревана спровоцировали спор в партии «Гражданский договор»Газета «Жаманак» пишет, что на состоявшемся 24-го июля заседании правления партии «Гражданский договор» на пост мэра в порядке самовыдвижения выдвинули свои кандидатуры четыре кандидата.
12:05 25/07/2018«Грапарак»: Изучаются списки освобожденных от армииГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что в министерстве обороны Армении начали изучать списки освобожденных от армии, при этом в центре внимания находятся не только сыновья...
11:47 25/07/2018«Жаманак»: Алик Саркисян не намерен продолжать деятельность в парламентеГазета «Жаманак» пишет, что депутат парламента от фракции Республиканской партии Армении Алик Саркисян не намерен после выборов продолжать свою законодательную деятельность.
11:46 25/07/2018«Грапарак»: В конце года тариф на газ будет повышенГазета «Грапарак»: пишет со ссылкой на свои источники, что в России уже принято политическое решение: в конце года, когда истечет срок договора о поставке газа в Армению, повысить тариф на газ.
11:45 25/07/2018«Жаманак»: Глава КГД Давид Ананян возвращает в систему коррумпированных протеже бывших властейГазета «Жаманак» пишет, что председатель Комитета государственных доходов (КГД) Армении Давид Ананян продолжает возвращать в систему коррумпированных, замешанных в различных уголовных делах протеже...
11:51 24/07/2018«Грапарак»: Роберт Кочарян попытается «очиститься» от «груза» 1 мартаГазета «Грапарак» пишет, что источники, близкие к Роберту Кочаряну, сообщают, что он не только вернется в Армению 26 июля для участия в допросе по делу 1 марта, но попытается «очиститься» от «груза»...
11:21 24/07/2018«Жаманак»: Амаяк Ованнисян занимается формированием новой партии Карена КарапетянаГазета «Жаманак» пишет, что член парламентской фракции Республиканской партии Армении Карен Карапетян находится заграницей, однако обещал вернуться через две недели в Армению и приступить к работам...
11:20 24/07/2018«Иратес»: Кандидат «Процветающей Армении» на выборах Совета старейшин Еревана – Арарат ЗурабянГазета «Иратес» пишет, что в преддверие выборов в Совет старейшин Еревана политические силы начали искать кандидатов и в партии «Процветающая Армения», кажется, нашли.
11:18 24/07/2018«Жаманак»: Экс-министр энергетики Гагик Мартиросян покинул АрмениюГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что буквально через несколько дней после бархатной революции бывший министр энергетики Армении Гагик Мартиросян покинул Армению.
12:02 21/07/2018«Паст»: Что произошло в стране – рокировка власти или бархатная революция?«Честно говоря, все, что происходит в эти дни в нашей стране, похоже больше на рокировку власти, чем на бархатную революцию.
11:53 21/07/2018«Грапарак»: Посол считает свою миссию завершенной и хочет вернуться в странуГазета «Грапарак» пишет, что в Государственном управлении гражданской авиации (ГУГА) Армении рассказали, что новоназначенный начальник, 30-летняя Татевик Ревазян не умеет читать и писать на армянском...
11:52 21/07/2018«Жаманак»: У бывшего начальника полиции Владимира Гаспаряна забрали «голд» номераГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что приказом премьер-министра, у всех бывших высокопоставленных полицейских забрали «голд» номера полицейских машин.
11:51 21/07/2018«Грапарак»: Новый начальник ГУГА не умеет читать и писать на армянском языкеГазета «Грапарак» пишет, что в Государственном управлении гражданской авиации (ГУГА) Армении рассказали, что новоназначенный начальник, 30-летняя Татевик Ревазян не умеет читать и писать на армянском...