09:07 28/09/2024«Հրապարակ». Պոլիտեխնիկի Կապանի մասնաճյուղի ռեկտորին ինչի մեջ են կասկածում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պոլիտեխնիկի Կապանի մասնաճյուղից նախօրեին բերման ենթարկված մոտ 2 տասնյակ անձանց մեծ մասին հարցաքննել՝ բաց են թողել: Երեկվա տվյալներով, ՁՊՎ-ում` ձերբակալված անձանց պահման...
09:05 28/09/2024«Փաստ». Ինչ չէր կարելի «Հայաքվեի» նախաձեռնողներին, փաստացի «Եվրաքվեի» ստորագրահավաքի կազմակերպիչներին թույլ են տվել«Փաստ» թերթը գրում է. «Մի քանի արևմտամետ ուժեր շարունակում են ստորագրահավաք իրականացնել՝ «Եվրոպական միությանը Հայաստանի անդամակցության գործընթացի մեկնարկի» մասին օրինագիծը խորհրդարան հասցնելու համար:...
09:02 28/09/2024«Ժողովուրդ». Հերթով խորտակվում են ներդրումների հոսքի մասին հեղափոխության անուրջներն ու հեքիաթները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ենթակառուցվածքներ են փլուզվում, բայց ՔՊ առաջնորդը անհոգ է և երջանիկ։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը անդրադարձել էր 2022 թվականի համեմատ 2023 թվականի ցուցանիշներով ՀՀ տնտեսական որոշ...
08:58 28/09/2024«Հրապարակ». Կապանում լարված մթնոլորտ է, բոլորը, շունչները պահած, սպասում են, թե ինչպես կդասավորվի Փարսյանի ճակատագիրը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեկ շաբաթ առաջ իրավապահներն առգրավեցին Կապանի համայնքապետարանի սուբվենցիոն ծրագրերի գնումների փաստաթղթերը, կապարակնքեցին համայնքապետ Գևորգ Փարսյանի ընտանեկան «Նորոգշին»...
09:05 27/09/2024«Ժողովուրդ». Հանցագործությունների թիվը ՀՀ-ում 2017 թվականի համեմատությամբ կրկնապատկվել է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Շարունակ լսում ենք հեքիաթ կոռուպցիայի դեմ պայքարի մասին, իսկ ընդհանուր հանցագործությունների թիվը ՀՀ-ում 2017 թվականի համեմատությամբ կրկնապատկվել է։ Բոլոր ժամանակների...
09:03 27/09/2024«Հրապարակ». Ինչպես նախորդ 2 տարիներին, այս տարի էլ ՀՀ կառավարությունն ու Փաշինյանը չեն այցելի Եռաբլուր«Հրապարակ» թերթը գրում է . «Այսօր Արցախյան 44-օրյա պատերազմի 4-րդ տարելիցն է։ 2020 թ. սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան, ժամը 7:10-ին Արցախից ստացվեցին առաջին լուրերը, որ Ադրբեջանը սկսել է օդային և...
09:01 27/09/2024«Ժողովուրդ». «Ղարաբաղի հարցի լուծողը ժողովո՞ւրդն է». Նիկոլ Փաշինյանը կրկին խաբել է ժողովրդին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2018 թվականի օգոստոսի 17-ին Հանրապետության հրապարակում հանրահավաքի ժամանակ ունեցած ելույթի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. «Նա, ով փորձում է ինձ վրա որևէ կասկած...
08:59 27/09/2024«Հրապարակ». Ռոմանոսը հայտնվել է Արայիկ Հարությունյանի թիրախում, ով ՊՎԾ պետի պաշտոնում իր մարդուն է ուզում տեսնել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Ռոմանոս Պետրոսյանը հայտնվել է 2 ազդեցիկ ՔՊ-ականի թիրախում: Գաղտնիք չէ, որ նա և Սասուն Միքայելյանն ախոյաններ են, նրանց...
08:56 27/09/2024«Ժողովուրդ». Պատերազմից 4 տարի անց զոհվածների ծնողները հրաժարվում են ընդունել ԴՆԹ փորձաքննության արդյունքները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Այսօր լրանում է 44-օրյա պատերազմի 4-րդ տարելիցը, և պատերազմից 4 տարի անց 88 ԴՆԹ նույնականացված, սակայն չհուղարկավորված զինվորի մարմին ու մասունք կա տարբեր...
08:54 27/09/2024«Հրապարակ». Եթե օրենքն ընդունվեց, այլևս չեն գործի այն բուհերը, որոնք ունեն 4 հազարից պակաս ուսանող«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արդեն շրջանառվում է «Բարձրագույն կրթության և գիտության մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը, ըստ որի՝ բուհին տրամադրվող լիցենզիայով սահմանվում է բուհում ուսանողների սահմանային քանակը,...
08:52 27/09/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ում Գրիգոր Մինասյանի պաշտոնանկությունը ոչ միանշանակ է ընդունվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՔՊ-ում ՀՀ արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանի պաշտոնանկության համար մոտ 30 ստորագրություն է դեռ հավաքվել: Թեև Նիկոլ...
08:50 27/09/2024«Հրապարակ». Խուզարկել են նաև Կապանի պոլիտեխնիկական համալսարանի ռեկտորի տունըՆա մի քանի օր առաջ արդեն ազատվելու դիմում էր ներկայացրել
08:42 27/09/2024Այսօր բազմաթիվ հասցեներում հոսանքազրկումներ են սպասվում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 27-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
09:19 26/09/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը հայտարարեց, որ «զինվորականները պետք է լավ ապրեն» ու խաբեց«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2020 թվականի մայիսի 9-ին ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունում, բարձրագույն սպայական կազմին ԶՈւ ԳՇ նորանշանակ պետ Օնիկ Գասպարյանին ներկայացնելիս, Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց....
09:18 26/09/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը փայաբաժին է ուզում ՀԷՑ-ից, այնպես, ինչպես ԶՊՄԿ-ից ստացավ ժամանակին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ռուսաստանաբնակ գործարար Սամվել Կարապետյանին պատկանող «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի դեմ իշխանությունների սկսած արշավը, պարզվում է, կոնկրետ նպատակ ունի: Մեր...
09:17 26/09/2024«Փաստ». Ալիևը գործում է ծանր բնույթի հանցագործություն և դրա հանցակիցն է դառնում ՀՀ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող անձը«Փաստ» թերթը գրում է. Երբեմն զգացողություն է, որ եթե իրավաբանները, իրավական կազմակերպությունները, անհատներն ու լրատվամիջոցները չբարձրաձայնեն Ադրբեջանում ապօրինաբար պահվող մեր հայրենակիցների մասին,...
09:15 26/09/2024«Հրապարակ». ՔՊ խմբակցության ստորագրահավաքն ընդդեմ Գրիգոր Մինասյանի պաշտոնանկության նախաձեռնել է Արփի Դավոյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. Գրել էինք, որ ԱԺ ՔՊ խմբակցությունը նախօրեից ստորագրահավաք է սկսել՝ արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանի պաշտոնանկության հարցը քննարկման առարկա դարձնելու համար։...
09:14 26/09/2024«Փաստ». ԿԳՄՍՆ-ն պարզապես քաոս է ստեղծել դպրոցներում«Փաստ» թերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, բավական բարդ, ծանր մթնոլորտ է հանրապետության հանրակրթական դպրոցներում: Ի մասնավորի, գնալով մեծանում է դժգոհությունը, այսպես կոչված, «նոր...
09:02 26/09/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը թիմակիցներին հորդորել է մտածել հաջորդ՝ 2031 թվականի ընտրությունների մասին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանն իր թիմակիցներին վստահեցրել է՝ առանց խոչընդոտների իրենք հաղթելու են ԱԺ հերթական՝ 2026 թվականի ընտրություններում. տեխնիկական, կազմակերպչական հարցերն են...
09:00 26/09/2024«Հրապարակ». Ինչքան մարդ է ստորագրել «Եվրաքվեի» փաստաթուղթը. Իրավիճակը մտահոգիչ է, իսկ Խզմալյանը գնահատել է «շատ լավ»«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ուղիղ 10 օր է, ինչ մեկնարկել է ԵՄ-ին անդամակցության հանրաքվեի հարցով ՀՀ արևմտամետների նախաձեռնած ստորագրահավաքը, սակայն տեմպերը, մեզ հասած տեղեկություններով, բավարար չեն, և...

11:44 12/01/2018«Жаманак»: Акоп Акопян хочет, чтобы премьер-министром стал Серж СаргсянБывший депутат Национального Собрания от Республиканской партии Армении Акоп Акопян («Чойт»), который принимал участие в последних парламентских выборах по списку блока «Царукян», заявил в беседе с...
11:32 12/01/2018«Айкакан жаманак»: Гагик Арутюнян не останется без должностиСогласно сведениям прессы, председатель Конституционного суда Гагик Арутюнян после ухода с занимаемой должности будет назначен председателем Высшего судебного совета.
11:09 12/01/2018«Иратес»: Чиновникам запретили посещать позиции в камуфляжной формеГазета «Иратес» пишет со ссылкой на свои источники, что Серж Саргсян запретил депутатам Национального Собрания и должностным лицам посещать во время новогодних праздников в камуфляжной одежде или без...
11:09 12/01/2018«Жаманак»: Раффи Ованнисян попытается организовать до апреля какие-то действияЗаместитель председателя партии «Наследие» Армен Мартиросян в беседе с корреспондентом газеты «Жаманак» отметил, что на днях в Армению вернулся лидер партии Раффи Ованнисян, который какое-то время...
11:45 11/01/2018«Жаманак»: Серж Саргсян встретится во Франции с МакрономГазета «Жаманак» пишет, что во второй декаде января запланирована встреча президента Сержа Саргсяна с президентом Франции Эммануэлем Макроном.
11:45 11/01/2018«Паст»: Сын Мгера Седракяна эмигрировал в Соединенные ШтатыГазета «Паст» пишет, что сын бывшего депутата Мгера Седракяна – Давид Седракян эмигрировал в США. Мгер Седракян не видел в Армении будущего для своего сына. Отметим, что Давид Седракян был...
11:31 11/01/2018«Паст»: Давид Тоноян может стать министром обороныГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что переведенные из министерства обороны в МЧС кадры и оставшиеся в Минобороны близкие Давида Тонояна усиленно лоббируют его.
11:17 11/01/2018«Жаманак»: Президент Саргсян подтвердил, что в 2018 году займет пост премьераСерж Саргсян официально подтвердил, что после того, как покинет пост президента, займет должность премьер-министра, пишет газета «Жаманак».
11:16 11/01/2018«Айкакан жаманак»: Никол Пашинян предлагает изменить Налоговый кодексРуководитель фракции «Елк» Никол Пашинян, обратившись в интервью с корреспондентом газеты «Айкакан жаманак» к организуемому фракцией против повышения цен шествию, отметил: «Фактически все принимают,...
11:36 10/01/2018«Жаманак»: Отношения между Манвелом Григоряном и Самвелом Алексаняном напряглисьГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что между председателем Союза добровольцев «Еркрапа», генералом Манвелом Григоряном и депутатом парламента Армении Самвелом Алексаняном напряглись...
11:35 10/01/2018«Жаманак»: Начавшийся с 1-го января рост цен имеет спекулятивный характер – экономистБывший глава Центрального банка Армении Баграт Асатрян в беседе с газетой «Жаманак» заявил, что начавшиеся с 1 января подорожания носят спекулятивный характер и не связаны с изменениями акцизных...
11:05 10/01/2018«Жаманак»: Резиденция президента Армении будет находиться в Доме приемов правительстваГазета «Жамнак» пишет, что поскольку Серж Саргсян не намерен после отставки с поста президента 9-го апреля и вступления в должность премьер-министра уходить из нынешней резиденции президента, власти...
11:30 09/01/2018«Жаманак»: Гагик Арутюнян может быть назначен председателем Высшего судебного советаГазета «Жаманак» пишет, что председатель Конституционного суда Армении Гагик Арутюнян по истечении срока полномочий будет назначен председателем Высшего судебного совета.
11:29 09/01/2018«Жаманак»: Новым главой Минэнерго Армении может быть назначен Роберт НазарянГазета «Жаманак» пишет, что министр энергетики и природных ресурсов Армении Ашот Манукян в скором времени уйдет в отставку.
11:28 09/01/2018«Айкакан жаманак»: В ноябре 2017 года внешний долг Армении увеличился на 62 млн долларовГазета «Айкакан жаманак» со ссылкой на Нацстатслужбу Армении пишет, что по состоянию на 1 декабря 2017 года внешний долг Армении составил 3 трлн 477 млрд или 5,1 млрд долларов.
11:28 09/01/2018«Жаманак»: Европейская народная партия вновь отказала партии «Армянское возрождение»Газета «Жаманак» пишет, что Европейская народная партия (ЕНП) в третий раз отказала партии «Армянское возрождение» в членстве в ЕНП.
11:54 27/12/2017«Жаманак»: Значительная часть армянских чиновников уезжает на праздники в СШАЗначительная часть должностных лиц Армении и особенно депутатов Республиканской партии Армении собираются провести новогодние праздники по традиции заграницей.
11:29 27/12/2017«Жоховурд»: Серж Саргсян не собирается отказываться от властиГазета «Жоховурд» пишет, что срок полномочий президента Армении Сержа Саргсяна истекает 9-го апреля 2018 года.
11:15 27/12/2017«Грапарак»: Гагик Бегларян и Арутюн Памбукян приобрели роскошную гостиницуГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что на днях состоялась продажа довольно роскошной пятизвездочной гостиницы «Messier 53 Hotel Yerevan» (по соседству с ресторанным комплексом...
11:14 27/12/2017«Иравунк»: В партии «Армянское возрождение» назревает конфликтГазета «Иравунк» пишет со ссылкой на свои источники, что в возглавляемой Артуром Багдасаряном партии «Армянское возрождение» назревает конфликт.