08:56 24/09/2024«Հրապարակ». Սամվել Բաբայանն ընդառաջել է ՀՀ իշխանությունների պահանջին, թե պետք չէ հարամել Հայաստանի անկախության օրը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի վտարանդի խորհրդարանը սեպտեմբերի 18-ին ԱԺ հատուկ նիստ էր նշանակել՝ օրակարգում ունենալով 1 հարց․ «Տոների և հիշատակի օրերի մասին» օրենքում փոփոխությունների նախագիծ,...
09:38 21/09/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը պատասխանել է իր կուսակիցների բոլոր մեղադրանքներին՝ իրեն բնորոշ եղանակով աբարոտկա ֆռռալով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հինգշաբթի օրը՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախաձեռնող նիստն անցել է բուռն մթնոլորտում։ Կուսակցությունից չորուցամաք հայտնեցին միայն. «Քննարկվել են կոռուպցիայի...
09:36 21/09/2024«Ժողովուրդ». Երևանի վարչական շրջաններում համերգ-միջոցառումներ կլինեն. Որևէ ընդդիմադիր, հրավիրված չէ այդ միջոցառումներին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի Հանրապետությունն այսօր նշում է Անկախության օրը: 1991 թվականի սեպտեմբերի 21-ի հանրաքվեում Հայաստանի ժողովուրդը ձայների ճնշող մեծամասնությամբ քվեարկեց ԽՍՀՄ-ի...
09:35 21/09/2024«Ժողովուրդ». Թաթուլ Ասիլյանի առանձնատան վրա արձակված կրակոցների գործով մեղադրյալի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նախկին ՔՊ-ական Թաթուլ Ասիլյանի առանձնատան վրա արձակված կրակոցների գործով միակ մեղադրյալ Հարություն Հարությունյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է։ Տեղեկությունը...
09:31 21/09/2024«Հրապարակ». Միջոցառման ժամանակ Սրբազանի թիկունքում՝ բեմում, կանգնած կլինեն երիտասարդներ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վաղը՝ սեպտեմբերի 22-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի մեծ դահլիճում տեղի կունենա Բագրատ Սրբազանի կազմակերպած հավաքը՝ պայքարող ակտիվի մասնակցությամբ։...
09:30 21/09/2024«Ժողովուրդ». ԱԺ-ն հուշանվերներ գնելու համար ծախսել է 5 մլն 470 հազար դրամ, իսկ էկոնոմիկայի նախարարն արգելում է պետական միջոցներով նվերներ գնել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Այն, որ էկոնոմիկայի նախարարն արգելում է պետական միջոցներով գործընկերներին նվերներ գնել, ընդունելի և գովելի է, սակայն Ազգային ժողովի համար նման օրենքը «չգրված օրենք» է....
09:28 21/09/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ում չեն ուզում խոշորացույցի տակ գտնվել, որ ամեն վայրկյան ընդդիմադիր ուժերը տեսնեն, թե ով մտավ, ով դուրս եկավ գրասենյակ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է՝ 2022 թվականից Կառավարության շենքի մոտակայքում՝ Հանրապետության 47 հասցեի պետական սեփականություն հանդիսացող երկհարկանի շենքի առաջին հարկը ՔՊ-ն վարձակալել էր...
09:24 21/09/2024«Ժողովուրդ». Աշունը թեժանալու է նաև Կոմիտասի շուկայի վաճառականների համար«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Կոմիտասի շուկայի փակման վերաբերյալ տեղեկատվական հրաբուխը կարծես թե հանգել էր, սակայն առաջիկայում նոր ժայթքումներ են սպասվելու։ Ինչից սկսվեց Կոմիտասի շուկան օտարելու...
09:21 21/09/2024«Հրապարակ». Լուլուն ինչ-ինչ մարդկանց պատվերո՞վ է մեղադրանքներ հնչեցնում կուսակիցների հասցեին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ նախաձեռնող խմբի նախօրեի նիստին Լուսինե Բադալյանի` Լուլուի ելույթը բուռն քննարկումների առիթ է դարձել թիմում։ Նշենք, որ ըստ ՔՊ պաշտոնական հաղորդագրության՝ «քննարկել են...
09:10 20/09/2024«Ժողովուրդ». Սպասում են Փաշինյանի հրահանգին՝ մասնակցե՞ն, թե՞ ոչ Մայր տաճարի Վերաօծման և Մյուռոնօրհնության սուրբ արարողություններին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ականները սպասում են Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգին, որպեսզի հասկանան՝ մասնակցե՞ն սեպտեմբերի 28-29-ին Մայր տաճարի Վերաօծման և Մյուռոնօրհնության սուրբ արարողություններին, թե՞...
09:09 20/09/2024«Հրապարակ». Որոշեցին պահպանել «կայուն մեծամասնություն» սահմանադրական նորմը, չնայած Փաշինյանը ժամանակին խոստացել էր հրաժարվել դրանից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սահմանադրական բարեփոխումների խորհուրդը տևական քննարկումներից հետո երեկ որոշեց պահպանել «կայուն մեծամասնություն» սահմանադրական նորմը. այն կգործի նաև հաջորդ ընտրության...
09:06 20/09/2024«Ժողովուրդ». Անահիտ Ավանեսյանի 1,5 միլիոն դոլար գումարի փոխանցումը ենթադրյալ կոռուպցիոն ռիսկեր է պարունակում, ինչը դեռևս անպատիժ է մնում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Անահիտ Ավանեսյանը ՀՀ առողջապահության նախարար է դարձել 2021 թվականին և նշանակումից մեկ տարի անց դարձել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ։ «Ժողովուրդ» օրաթերթի...
09:05 20/09/2024«Հրապարակ». ՔԿ-ն հրաժարվում է որևէ հարցի պատասխանել անցած տարի Ստեփանակերտում բենզինի պահեստի պայթյունի գործով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Քննչական կոմիտեն, որը որոշ գործերով «բլբուլ է կտրում» և նախաքննական գաղտնիքներ հայտնում` ոտնահարելով անմեղության կանխավարկածը, որոշ գործերով դառնում է պարտիզան: Փորձեցինք...
08:56 20/09/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը չի վստահում իր թիկնազորին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կառավարությունը երեկ չզեկուցվող նախագիծ ընդունեց, որով պետական պահպանության ծառայության պետն ու տեղակալները, որոնց պաշտոնը զինվորական ծառայության պաշտոն չէ, իրավունք...
08:39 20/09/2024«Ժողովուրդ». Իրավապահ համակարգը կկարճի՞ Արագածոտնի մարզպետի և «օրենքով գողի» հարազատի միջադեպի գործը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ իրավապահ համակարգը, ամենայն հավանականությամբ, կկարճի Արագածոտնի մարզպետ Սերգեյ Մովսիսյանի ու «օրենքով գողի» հարազատի...
08:38 20/09/2024«Հրապարակ». Իշխանությունը քննարկում է ՀԷՑ-ը «Տաշիր գրուպից» խլելու հարցը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ խմբակցությունն այսօր ԱԺ-ում քննարկում է «Էլեկտրական էներգիայի մատակարարման ոլորտում առկա խնդիրները և դրանց լուծման ուղիները»։ Հրավիրվել են տարածքային կառավարման նախարար...
09:19 19/09/2024«Փաստ». Դպրոցի տնօրենների առաջ խնդիր է դրվել հեծանիվի «PR»-ը տեղը տեղին կազմակերպել«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, վերջին մի քանի ամիսներին հեծանիվը դարձել է Նիկոլ Փաշինյանի քարոզչության մի բաղադրիչը. նա հնարավոր հարմար առիթի դեպքում հեծանիվ է քշում և բոլորին հորդորում անել...
09:16 19/09/2024«Հրապարակ». Հնարավոր է նույնիսկ իրավական գործընթաց սկսվի ԶՊՄԿ-ի պաշտոնյայի դեմ, ու նրա միջոցով էլ դուրս գան Նարեկ Բաբայանի վրա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գրել էինք, որ Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատում ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչ, ՔՊ-ական Նարեկ Բաբայանի գլխին սև ամպեր են կուտակվել: Նրա կտրուկ հարստանալու, հղփանալու...
09:14 19/09/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանն խաբել է նորատուսցիներին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2021 թվականի մայիսի 10-ին Գեղարքունիքի մարզի Նորատուս գյուղի ձկնորսների հետ հանդիպման ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. «100 տոկոսով համոզված եմ՝ գիտեք, բայց էլի ուզում...
09:11 19/09/2024«Ժողովուրդ». Ուժային կառույցների համազգեստների «անվան տակ» լուրջ հանցագործությունների են դիմում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Տևական ժամանակ է, ինչ Հայաստանում ենթադրյալ հանցագործներն իրենց հանցավոր գործողությունները իրականացնում են ԱԱԾ-ի կամ ոստիկանության կեղծ համազգեստներով: Խոսենք փաստերով։...

11:24 19/12/2017«Голос Армении»: Не с того конца… Депутаты приглашают должников пройти еще один «круг ада»азета «Голос Армении» в номере от 19 декабря пишет: «14 декабря с.г. в парламенте РА во 2-м и окончательном чтении единогласно приняты изменения и дополнения в Гражданский кодекс РА, которые, на...
12:42 16/12/2017. «Жаманак»: С легкой руки России в Армении никаких работ для создания национального авиаперевозчика не ведутГазета «Жаманак» пишет, что с легкой руки России в Армении никаких работ в направлении создания национального авиаперевозчика не ведется.
12:42 16/12/2017«Грапарак»: К Гагику Царукяну приехали арабские шейхи с сыновьямиГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что уже три дня как у Гагика Царукяна гостит группа арабских шейхов и их сыновья, в том числе также принц Абу-Даби – старший сын шейха Зайда аль...
12:41 16/12/2017«Паст»: В Армении начались сенсационные арестыГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что две недели назад начались сенсационные аресты, которые и сейчас продолжаются.
12:40 16/12/2017«Жаманак»: Карен Карапетян проходит ускоренные курсы английского языкаГазета «Жаманак» пишет, что после подписания Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве с ЕС премьер-министр Карен Карапетян проходит ускоренные курсы английского языка, чтобы не отстать от...
12:39 16/12/2017«Грапарак»: У партии «Наследие» нет финансовых средствКорреспондент газеты «Грапарак» спросил у заместителя председателя партии «Наследие» Армена Мартиросяна, чем занимается партия и почему она так пассивна.
12:38 16/12/2017«Жаманак»: Зарплата учителей с января сократиться на 5 тысяч драмовГазета «Жаманак» пишет, что учителей общеобразовательных школ предупредили, что после января их зарплата будет сокращена на 5 тысяч драмов.
11:56 16/12/2017«Голос Армении»: Тем не менее, спрос на дроваГазета «Голос Армении» в номере от 16 декабря пишет: «Все, что окружает нас, и мы сами - это составляющие экосистемы.
11:37 15/12/2017«Иравунк»: Наира Зограбян взяла очередной «тайм-аут»Газета «Иравунк» пишет, что депутат парламентской фракции «Блок Царукян» Наира Зограбян по старой привычке в очередной раз взяла «тайм-аут».
11:27 15/12/2017«Жаманак»: В Арцахе подорожали продовольственные товары первой необходимостиЗафиксированный в последнее время рост цен на продовольственные товары первой необходимости в Армении наблюдается также в Арцахе.
11:10 15/12/2017«Грапарак»: В КГД проведены очередные кадровые перестановкиВ Комитете государственных доходов (КГД) Армении проведены очередные кадровые перестановки – заменены начальники налоговых инспекций Кентрон и Шенгавит, пишет газета «Грапарак».
11:00 15/12/2017«Жаманак»: В парламент Армении внесен очередной спорный законопроектГазета «Жаманак» пишет, что в парламент Армении представлен очередной спорный законопроект, который может стать новым водоразделом между сторонниками традиционной национальной семьи и адептами...
11:00 15/12/2017«Иравунк»: В АРФД считают, что Агван Варданян ведет сепаратные переговоры для получения должностиВ последнее время в АРФ «Дашнакцутюн» сформировалась определенная атмосфера неполного доверия в отношении секретаря парламентской фракции Агвана Варданяна, пишет газета «Иравунк» со ссылкой на свои...
12:15 14/12/2017«Голос Армении»: По дешевке к точке невозвратаГазета «Голос Армении» в номере от 14 декабря пишет: «Новые заводы по производству уксусной кислоты стоимостью 100 млн долларов строят Индия, Китай, а мы свое готовое производство на "Наирите"...
11:13 14/12/2017«Жаманак»: Европейцам так нравится прием и угощение Царукяна, что они почти раз в три месяца находят повод, чтобы приехать в АрмениюГазета «Жаманак» пишет, что 15 декабря в ресторанном комплексе «Фараон» руководящий состав партии «Процветающая Армения» во главе с председателем партии Гагиком Царукяном будет принимать делегацию...
11:05 14/12/2017«Жоховурд»: Правительство увеличивает размер государственного долгаПравительство Армении решило увеличить размер государственного долга. Между министерством финансов, Германским Банком Развития (KfW) и Государственным комитетом водного хозяйства предусматривается...
11:04 14/12/2017«Грапарак»: Председатель КГД встретится с бизнесменамиГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что председатель Комитета государственных доходов (КГД) Армении Вардан Арутюнян в субботу проведет в Цахкадзоре встречу с бизнесменами.
10:31 14/12/2017«Жаманак»: 70-летний Ким Балаян продолжает оставаться членом Конституционного судаГазета «Жаманак» напоминает о том, что 15-го октября судье Конституционного суда Армении Киму Балаяну исполнилось 70 лет.
10:30 14/12/2017«Жоховурд»: Вокруг Эрмине Нагдалян назревает новый скандалГазета «Жоховурд» пишет, что из депутатов фракции Республиканской партии Армении бывший вице-спикер парламента Эрмине Нагдалян продолжает оставаться в привилегированном положении.
11:53 13/12/2017«Жаманак»: Парламент – это не ярмарка «Малатия»: вместо праздничных пакетов сотрудники получат премииСпикер парламента Армении Ара Баблоян решил нарушить сформировавшуюся на протяжении лет традицию и не раздавать сотрудникам парламента новогодние праздничные пакеты.