09:18 05/09/2024«Փաստ». Հայաստանի իշխանությունները համապատասխան եզրակացություններ կանե՞ն«Փաստ» թերթը գրում է. «Երեկ հայտնի դարձավ, որ Հայաստանը մասնակցելու է հոկտեմբերին Կազանում կայանալիք ԲՐԻԿՍ գագաթաժողովին: Թե որքանով են Հայաստանի իշխանությունները վերջապես «գլխի ընկել» ԲՐԻԿՍ-ին...
09:17 05/09/2024«Ժողովուրդ». 126 հազար դրամ արժողությամբ նարդին էկոնոմիկայի նախարարի՞, թե՞ տեղակալի հրամանով է գնվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը օգոստոսի 23-ին «Հենդլ» ՍՊԸ-ից գնել է 126 հազար դրամ արժողությամբ նարդի։ «Հենդլ» ՍՊԸ-ին պատկանող սրահը Բուզանդ փողոցում գտնվող «Վերնիսաժում»...
09:16 05/09/2024«Հրապարակ». Սևանի կառավարական ամառանոցում Փաշինյանը կհավաքի իշխանական վերնախավին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը շաբաթ օրը` սեպտեմբերի 7-ին, իշխանական վերնախավին կհավաքի Սևանի կառավարական ամառանոցում, որտեղ կուտեն-կխմեն և կքննարկեն անելիքները: Նա անբռնազբոս միջավայրում...
09:04 04/09/2024«Ժողովուրդ». Գործարար Դավիթ Երեմյանը Գլխավոր դատախազի հետ է նստում-վեր կենում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2023 թվականի հունիսի 13-ին հայրենի իրավապահ համակարգը կասկածելի հանգամանքներում կոծկեց «Հայր և որդի Երեմյաններ» ՍՊԸ-ին պատկանող «Շերեփ» ռեստորանում տեղի ունեցած միջադեպը....
09:02 04/09/2024«Հրապարակ». Ինչի համար են ձերբակալել Վանաձորի քաղաքապետարանի ճարտարապետական բաժնի ղեկավարին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով՝ երեկ ձերբակալություններ են տեղի ունեցել Լոռու մարզում։ Նախնական տեղեկություններով՝ կաշառք վերցնելու կասկածանքով ձերբակալվել են Վանաձորի...
09:01 04/09/2024«Ժողովուրդ». Իշխանության հետ ԽԾԲ-ի գործոնով կատարված գործարքները ոչ մի կերպ լավ ազդեցություն չեն ունենում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Օգոստոսի 20-ին «Նոա»-«Ռուժոմբերոկ» ֆուտբոլային ակումբների խաղի ժամանակ մարզադաշտի հոսանքազրկման պատճառը, պարզվում է, իշխանականներին փոխկապակցված ընկերության կողմից...
08:59 04/09/2024«Հրապարակ». Ներքին Հանդում թշնամին գրավել է նաև գերեզմանոցը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մշակութաբան Հայկուհի Մուրադյանն ասում է, որ Ադրբեջանի նախագահն ինքն է ղեկավարում Արցախի հայկական մշակութային և հոգևոր ժառանգության յուրացումը։ 2 թիրախ ունեն ադրբեջանցիները`...
08:59 04/09/2024«Ժողովուրդ». Կարմիր սարը որպես հանք շահագործելու մեջ միանգամից մի քանի հանքարդյունահանողներ են հետաքրքրված«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Կարմիր սարը, ունենալով կրաքարի պաշարներ, հայտնվել էր միաժամանակ մի քանի հանքարդյունահանողների ուշադրության թիրախում՝ «ՄԼ մայնինգ» ՍՊԸ, «ԴԻԳԸՆԴԻԳ» ՍՊԸ, «ԳՌԱՆՈՒԼՍ» ՍՊԸ,...
08:58 04/09/2024«Ժողովուրդ». Արագածոտնի մարզպետն ու Աշտարակի քաղաքապետը մնացին անպատիժ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ իրավապահ համակարգի ներկայացուցիչները իջել են իրենց «բարձունքից» և գնացել Արագածոտնի մարզպետ Սերգեյ Մովսիսյանի տուն ու...
08:56 04/09/2024«Հրապարակ». Տարբերությունն այն է, որ Մամիկոն Ասլանյանը ՀՀԿ-ական է եղել, իսկ Արամ Խաչատրյանը սրսուռ ՔՊ-ական է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բոլորը մոռացել են, որ Մամիկոն Ասլանյանին մոտ 3 տարի կալանավայրում պահեցին համայնքային հողերի հետ կապված մեղադրանքով, որ նա թույլ էր տվել մի վանաձորցու՝ գերեզման սարքել...
09:13 03/09/2024«Փաստ». Իսկ ո՞վ հայ-ռուսական հարաբերությունները բերեց-հասցրեց ներկայիս վատագույն վիճակին«Փաստ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը վերջին ասուլիսում «հանկարծ» որոշեց սիրազեղուն վերաբերմունք ցուցաբերել առ... Ռուսաստան: Հասկանում ենք, որ անհավատալի կարող է թվալ, ուստի Նիկոլ Փաշինյանի ուղիղ...
09:11 03/09/2024«Ժողովուրդ». Իշխանությունների համար, կարծես, սովորական է դարձել ծնողների անունով գնումներ անել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հողերի սեփականաշնորհմամբ հայտնի դարձած իշխանությունների կասկածելի կամ կոռուպցիոն օղակը այս անգամ համալրում է Երևանի փոխքաղաքապետի հայրը։ Հիշենք Գնել Սանոսյանի թոշակառու...
09:06 03/09/2024«Հրապարակ». Դատարանում կվճռվի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանի ճակատագիրը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այսօր՝ սեպտեմբերի 3-ին, Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի Գորիսի նստավայրում կվճռվի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանի ճակատագիրը։ Պրոբացիայի ծառայությունը,...
09:05 03/09/2024«Փաստ». ԵՊՀ-ի և Բրյուսովի անվան համալսարանի տասնյակ դասախոսներ զրկվել են իրենց աշխատանքից ընդդիմադիր հայացքների համար«Փաստ» թերթը գրում է. «Երեկ մեկնարկեց նոր ուսումնական տարին: Սկսվեց մի կողմից՝ պաթետիկ շնորհավորական ուղերձներով, մյուս կողմից՝ նորանոր խնդիրներով, այդ թվում՝ դպրոցներում դարձյալ բազմաթիվ դասագրքերի...
08:59 03/09/2024«Ժողովուրդ». Նիկոլ Փաշինյանի կերտած Հայաստանում պետական մակարդակով անտեսում են Արցախի անկախության օրը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի ողջ պատմության մեջ Նիկոլ Փաշինյանին հաջողվել է իր իսկ պատկերացումներով «կերտել իրական Հայաստան», որտեղ, պետական մակարդակով, այլևս փակված է հայկական երկրորդ...
08:54 03/09/2024«Հրապարակ». Ինչու Ալիևը մերժեց Փաշինյանի առաջարկը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ալիևը երեկ, ըստ էության, մերժեց Փաշինյանի առաջարկը՝ ստորագրել խաղաղության համաձայնագրի այն հոդվածները, որոնք համաձայնեցված են, մյուսների քննարկումը թողնելով ապագային։...
08:53 03/09/2024«Փաստ». Ինչպե՞ս է եղել, որ Արմեն Փամբուխչյանի հայրը հաջողացրել է պետական սուբսիդավորում ստանալ 102,5 մլն դրամի չափով«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրերս տեղեկություն հրապարակվեց, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ, Երևանի փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանի հայրը՝ թոշակառու Սոկրատ Փամբուխչյանը, 40...
08:47 03/09/2024«Ժողովուրդ». ԱԺ «Ամառային դպրոցի» համար հատկացվել է գրեթե 60 հազար դոլարԻնչպե՞ս է ԱԺ աշխատակազմը ֆինանսներ հատկացրել «Ամառային դպրոցի» համար, որը ժամանակավոր բնույթի ծրագիր է
08:44 03/09/2024«Հրապարակ». Փոխհատուցումից հրաժարվող կիրանցեցիների դեմ սկսել են աշխատել նաև ուժայինները«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կիրանցում իրականացված միակողմանի զիջման հետևանքով տասնյակ կիրանցեցիներ զրկվեցին իրենց սեփականությունից՝ երեք տուն, գազի լցակայան, վուլկանիզացիայի կետ, հողատարածքներ, որոնց...
08:42 03/09/2024«Փաստ». Ինչպես էր Հայաստանի գործող իշխանությունը աջակցում Ադրբեջանին զտումների հարցում«Փաստ» թերթը գրում է. «Կազմակերպված հանցավորության և կոռուպցիայի լուսաբանման միջազգային կենտրոնը՝ OCCRP-ն, որ աշխարհում հետաքննություններ իրականացնող խոշորագույն նախագիծ է, ծավալուն հետաքննություն է...

10:54 11/11/2017«Жаманак»: Карен Авагян станет первой жертвой студенческих акций протестаГазета «Жаманак» пишет, что Карен Авагян станет первой жертвой студенческих акций протеста. Забастовка и акции протеста студентов против проекта закона «О военной службе и статусе военнослужащего»...
10:10 11/11/2017«Голос Армении»: Репатриация – новая ось отношений Арцаха и ДиаспорыГазета «Голос Армении» в номере от 11 ноября пишет: «Перед тем как приступить к написанию этой статьи, я на какой-то момент задумался, насколько мне самому уместно участвовать в обсуждении темы...
11:36 10/11/2017«Жоховурд»: Новый проект Гражданского процессуального кодекса вызвал недовольство специалистовМинистерство юстиции Армении опубликовало проект изменений в Гражданский процессуальный кодекс РА, который пока и не отправлен в Национальное Собрание, однако уже успел вызвать недовольство среди...
11:26 10/11/2017«Грапарак»: Генералы уехали отдыхать в Дубай и МосквуПока общественность протестует против отмены права на отсрочку от армии в новом законопроекте «О военной службе и статусе военнослужащего», а министр обороны Виген Саркисян из кожи вон лезет, чтобы...
11:12 10/11/2017«Айкакан жаманак»: Здание парламента пока не отапливаетсяВ здании Национального Собрания Армении пока не включили центральное отопление. В парламенте довольно холодно. Депутаты не выходят из своих кабинетов. Они нашли альтернативный вариант решения вопроса...
11:11 10/11/2017«Жаманак»: «Светлая Армения» надеется на новые выборы в ВанадзореВ Конституционном суде Армении сегодня будет рассматриваться заявление партии «Светлая Армения» о внесении уточнений в новый кодекс об органах местного самоуправления, в связи с противоречием,...
11:48 09/11/2017«Жоховурд»: Нуждающиеся в инвалидных колясках и слуховых аппаратах, уже длительное время не получают необходимые им средстваГазета «Жоховурд» пишет, что граждане Армении, имеющие проблемы со слухом или нуждающиеся в инвалидных колясках, уже длительное время не получают необходимые им технические средства.
11:23 09/11/2017«Жаманак»: Среди бастующих есть студенты, которые решают личные проблемы – Карен АвагянДепутат парламента от Республиканской партии Армении (РПА) Карен Авагян, комментируя в беседе с корреспондентом газеты «Жаманак» проводимую студентами забастовку, отметил, что у него возникает...
11:13 09/11/2017«Грапарак»: Информационные ГНКО будут объединеныГазета «Грапарак» пишет, что ранее сообщалось о том, что ГНКО «Информационно-аналитический центр» Аппарата правительства Армении будет вскоре расформирован, 46 сотрудникам уже розданы уведомления о...
11:12 09/11/2017«Аравот»: РПА партия не собирается менять свою позицию из-за забастовки студентовГазета «Аравот» пишет, что вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов, касаясь забастовки, организованной протестующими против новой законодательной инициативы Минобороны студентами, отметил,...
11:11 09/11/2017«Жаманак»:Заруи Постанджян проведет в США акцию протестаГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что председатель партии «Еркир Цирани» Заруи Постанджян едет в США, где намерена провести акцию протеста против властей Армении.
11:40 08/11/2017«Жаманак»: В 2017 году экспорт крупного рогатого скота возрос в пять разазета «Жаманак» со ссылкой на данные Таможенной службы пишет, что в первом полугодии этого года экспорт крупного рогатого скота из Армении возрос примерно в пять раз.
11:28 08/11/2017«Грапарак»: Серж Саргсян останется после апреля в резиденции на Баграмяна 26Выясняется, что в «верхах» не только «уточнили» конфигурацию президент – премьер, но и решили, кто и где будет сидеть после 18-го, пишет газета «Грапарак».
11:13 08/11/2017«Иравунк»: Супруга Сейрана Оганяна создает партиюГазета «Иравунк» обратилась к опубликованным в СМИ сведениям о том, что супруга экс-министра обороны Сейрана Оганяна собирается в ближайшее время созвать пресс-конференцию.
11:09 08/11/2017«Айкакан жаманак»: Протестующие студенты отказались от встречи с министром, поскольку не был уточнен ее форматНакануне из министерства обороны Армении позвонили членам инициативы «Во имя развития науки» и пригласили на встречу.
11:08 08/11/2017«Жаманак»: Строительство автомагистрали «Север – Юг», возможно, не будет завершеноГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что строительство автомагистрали «Север – Юг» может не быть доведено до конца.
12:59 07/11/2017«Голос Армении»: Ухо избирательного слухаГазета «Голос Армении» в номере от 7 ноября пишет: «Всемирно известный рок-музыкант Серж Танкян призвал жителей Армении держаться подальше от продукции американской компании Monsanto.
11:50 07/11/2017«Грапарак»: Правильно, чтобы Серж Саргсян стал премьером – Карапетяны посоветовалисьГазета «Грапарак» пишет, что как бы Серж Саргсян согласно своему характеру не затягивал интригу вокруг премьерства в 2018 году, заявив о своем подходе в последний момент, уже известно, что развязка...
11:27 07/11/2017«Айкакан жаманак»: Отношения между премьер-министром и Арцвиком Минасяном еще более накалилисьНе секрет, что между премьер-министром Кареном Карапетяном и министром охраны природы Арцвиком Минасяном сложились напряженные отношения, пишет газета «Айкакан жаманак» со ссылкой на свои источники.
11:01 07/11/2017«Жаманак»: В Армении начали замедляться темпы экономического ростаГазета «Жаманак» пишет, что темпы экономического роста в Армении начали замедляться. Согласно опубликованным Национальной статистической службой Армении данным, за девять месяцев 2017 года – в...