09:44 11/09/2024«Ժողովուրդ». Երևանի նոր ձևավորված ավագանիում երեկ արդեն երկրորդ անգամ միանգամից 3 ընդդիմադիր անդամներ զրկվեցին մանդատներից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ժողովրդավարության «առաջամարտիկ» «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը շարունակում է թույլատրելի ու անթույլատրելի բոլոր մեթոդներով բոլոր ոլորտներում ձերբազատվել իր ընդդիմախոսներից։...
09:35 11/09/2024«Հրապարակ». Փաշինյանի անմիջական հրահանգո՞վ է Արդարադատության փոխնախարարի մեղայական տեքստը գրվել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մի քանի օր է՝ համացանցը քննարկում է արդարադատության նորանշանակ փոխնախարար Սիրվարդ Գևորգյանի մեղայականը: Հիշեցնենք, որ նա ավարտել է իրավաբանական ֆակուլտետը և ոչ միայն...
09:32 11/09/2024«Ժողովուրդ». Ինչպես են փաստաթղթերով զավթել իշխանությունը Ալավերդի քաղաքում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Մամուլը, տարբեր իրավապաշտպաններ, քրեական գործերով անցնող վկաներ բարձրաձայնել են, որ Նիկոլ Փաշինյանը քրեական հետապնդումներ է իրականացնում, տարբեր մեղադրանքներ հյուսում...
09:31 11/09/2024«Հրապարակ». Շուրջ 9 ամիս Ագրարային համալսարանը ղեկավարող Հրաչյա Զաքոյանը չի գրանցվել պետական միասնական գրանցամատյանում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի նախկին ռեկտոր Վարդան Ուռուտյանի պաշտոնավարման ժամկետը լրացել էր 2023թ. դեկտեմբերի 25-ին: Այդ օրվանից համալսարանի կառավարումը`...
09:30 11/09/2024«Ժողովուրդ». Ինչ-որ շրջանակներ խաբում են վարդենիսցիներին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Դեռ 2023 թվականի մայիսի 30-ին դադարեցվել էր Սոթքի ոսկու բաց հանքի շահագործումը, քանի որ, ապրիլի 14-ից սկսած, հանքի ուղղությամբ Ադրբեջանի կողմից կրակահերթեր են իրականացվել։...
09:22 11/09/2024«Հրապարակ». Արցախի քաղաքական վերնախավը որոշել է վերցնել իրեն նետված ձեռնոցը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի քաղաքական վերնախավն այլևս որոշել է չլռել, նրանք որոշել են վերցնել իրենց նետված ձեռնոցը և պատրաստ են ցանկացած գրոհի։ Ինչպես հայտնի է, նախօրեին ԱԺ նախագահ Ալեն...
09:00 10/09/2024«Փաստ». Դատական գործը պարզապես «ջուր» է, բայց շարունակվում է«Փաստ» թերթը գրում է. «Երեկ վերաքննիչ քրեական դատարանում տեղի ունեցավ «Հայաքվե» նախաձեռնող խմբի համակարգող, հասարակական-քաղաքական գործիչ Ավետիք Չալաբյանի գործով բերված վերաքննիչ բողոքի փաստացի...
08:59 10/09/2024«Ժողովուրդ». Գործադիրը փայ է մտնում բիզնեսներին, ինչը նշանակում է որ տարներ առաջ տված խոստումը սուտ էր«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2018 թվականի օգոստոսի 17-ին կայացած հանրահավաքի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. «Մենք երաշխավորում ենք ներդրումների անձեռնմխելիությունը: Ես ուզում եմ ասել, որ ՀՀ-ում...
08:54 10/09/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ն Փաշինյանի գլխավորությամբ խնջույք է արել Սևանա լճի ափին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Սևանա լճի ափին գտնվող ՀՀ կառավարական ամառանոցում ՔՊ-ն Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ խնջույք է արել: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ կուսակցական խնջույքին ներկա են եղել...
08:53 10/09/2024«Հրապարակ». Ինչպիսին էր ԱԺ աշնանային նստաշրջանի մեկնարկը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ ԱԺ աշնանային նստաշրջանի մեկնարկն էր, որը բավականին դրամատիկ ընթացավ` նորաթուխ պատգամավոր Արմենուհի Ղազարյանը արտիստիկ երդման տեքստ արտասանեց, ԱԺ նախագահ Ալեն...
08:50 10/09/2024«Փաստ». Պարզ ստամոքսամտության ճիչ. Մեր երկրում միակ պրոբլեմն արդեն տևական ժամանակ Հանրապետության հրապարակում է«Փաստ» թերթը գրում է. «Գուցե թիվ 1 հեծանիվը վնասվել է, գուցե ոտնակն է փչացել, իսկ հնարավոր է՝ մեկ այլ պատճառով Փաշինյանը երեկ վերստին ֆեյսբուքյան ակտիվության բռնկում ունեցավ: Ուրեմն, դրել ու...
08:49 10/09/2024«Ժողովուրդ». Ուր է անհետացել Երևանի ավագանու անդամ Նուարդ Վարդանյանի մեքենան և անշարժ գույքըԵթե հայտարարագրում վաճառքի մասին ոչ մի տվյալ չկա
08:47 10/09/2024«Հրապարակ». Իշխանությունն ամեն ինչ անում է Արցախի քաղաքական ղեկավարությանը ոչնչացնելու համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանությունն ամեն ինչ անում է Արցախի քաղաքական ղեկավարությանը և ինստիտուտները ոչնչացնելու համար։ Անցած տարի Սամվել Բաբայանի հետ էին հույս կապում, որ ինչ որ ՀԿ կձևավորվի`...
08:46 10/09/2024«Փաստ». Հարավային Կովկասում դիրքերի էական թուլացումից հետո Արևմուտքն անցնում է այլ մեթոդների«Փաստ» թերթը գրում է. «Տեղեկատվական հարթակներում հայտնված լուրը, թե իբր Հայաստանը պաշտոնապես սկսել է Ուկրաինային մատակարարել խորհրդային արտադրության զենքեր, բավականին մեծ աղմուկ է բարձրացրել։...
08:44 10/09/2024«Ժողովուրդ». Ինչու են Քասախ գյուղի բնակիչները փակելու Աշտարակ-Երևան ավտոճանապարհը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ այսօր Քասախ գյուղի բնակիչները փակելու են Աշտարակ-Երևան ավտոճանապարհը։ Վերջիններս ահազանգում են՝ նշելով, որ այլևս չեն...
10:03 07/09/2024Հրդեհ փայտե տնակում․ տուժածներ չկանՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն սեպտեմբերի 7-ին ժամը 04։52-ին ահազանգ է ստացվել, որ Արմավիրի մարզի Էջմիածին-Մարգարա ավտոճանապարհի մոտ 7-րդ կմ-ի ձախակողմյան հատվածում այրվում է տուն։ ՆԳՆ...
09:21 07/09/2024«Փաստ». Քաղաքական դաշտում կան բամբասանքներ, պատատակի քչփչոցներ ու պարզապես փչոցներ«Փաստ» թերթը գրում է. «Մի այսպիսի սրախոսություն կա. «Կարծում էինք, որ հասել ենք հատակին, մեկ էլ տակից մեկը թխկթխկացրեց...»: Միանգամայն կիրառելի է արդի, կներեք արտահայտության համար՝ քաղաքական...
09:20 07/09/2024«Հրապարակ». Գևորգ Գևորգյանը հեռացավ Արշակ Կարապետյանից, իսկ հիմա մեկ այլ կուսակցության համահիմնադիր է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախընտրական շրջանին ընդառաջ, Հայաստանում կրկին ամենաանհավանական ֆորմատներն են ձևավորվում։ Պաշտպանության նախկին նախարար Արշակ Կարապետյանի Համահայկական ճակատին միացած...
09:18 07/09/2024«Ժողովուրդ». Անդրանիկ Քոչարյանը լոբբինգ է անում Վաղարշակ Հարությույունյանին անգործ չթողնելու համար«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ դեսպանը Ռուսաստանի Դաշնությունում փոխվեց: ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանը գնաց Մոսկվա՝ որպես ՀՀ դեսպան, իսկ Վաղարշակ Հարությունյանը վերադարձել է Երևան,...
09:15 07/09/2024«Ժողովուրդ». Հերթական անգամ Գիլոյանը և իր անմիջական աջակցությունը ստացած Տիգրան Սիմոնյանը կմնան անպատի՞ժ, թե՞ ոչ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԿԳՄՍ փոխնախարար, Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Կարեն Գիլոյանի վստահված ռեկտորի ժ/պ Տիգրան Սիմոնյանը պաշտոնի...

12:33 23/11/2017«Голос Армении»: Ереван предлагает шансГазета «Голос Армении» в номере от 23 ноября пишет: «Чем ближе дата подписания соглашения Армения - ЕС, тем больше это событие становится предметом подчеркнутого внимания за пределами Армении.
11:36 23/11/2017«Жаманак»: Между бастующими студентами и представителями власти достигнут консенсусГазета «Жаманак» пишет, что стартовавшие накануне в парламенте Армении обсуждения вокруг отмены права на отсрочку от армии продолжатся через две недели.
11:27 23/11/2017«Паст»: Заруи Постанджян уехала в США на постоянное жительствоВ столице муссируются слухи о том, будто председатель партии «Еркир Цирани» Заруи Постанджян уехала в Соединенные Штаты Америки на постоянное жительство.
11:24 23/11/2017«168 жам»: Компания «Билайн» собирается приобрести «Ростелеком»Согласно муссируемым в прессе слухам, российская компания «Билайн» начала переговоры вокруг приобретения «Ростелека».
11:23 23/11/2017«Грапарак»: Раздутый штат Аппарата парламента будет сокращенГазета «Грапарак» пишет, что руководитель Аппарата и спикер парламента решили провести аттестацию в аппарате и освободиться от старого «балласта».
11:23 23/11/2017«Жаманак»: Известны день и час подписания рамочного соглашения Армения – ЕСХотя и в Брюсселе по сей день надеются, что официальный Ереван подпишет рамочное соглашение Армения – ЕС, однако в отдельных беседах выражают сомнение, пишет газета «Жаманак».
13:06 22/11/2017«Грапарак»: Пресс-секретарь объяснил, почему президент не назначает своего представителя в парламентеПресс-секретарь президента Армении Владимир Акопян на вопрос корреспондента газеты «Грапарак» о том, почему после апрельских выборов в Национальном Собрании нет представителя президента, и будет ли...
11:17 22/11/2017«Айкакан жаманак»: Корюн Нагапетян не может принудить генералов присутствовать на заседанияхГазета «Айкакан жаманак» пишет, что вчера на заседании постоянной комиссии парламента по вопросам обороны и безопасности отсутствовали Манвел Григорян, Сейран Сароян, Мигран Погосян, а из фракции...
11:00 22/11/2017«Жаманак»: В Армении опять начался дефицит яицГазета «Жаманак» пишет, что уже длительное время как в Армении снова продаются импортированные из-за рубежа яйца.
11:00 22/11/2017«Грапарак»: Серж Саргсян поручил прекратить дебаты между «Процветающей Арменией» и КГДГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что Серж Саргсян, наконец, «вмешался» в дебаты партии «Процветающая Армения» с Комитетом государственных доходов (КГД) Армении из-за торгового...
11:43 21/11/2017«Жоховурд»: Тариф на питьевую воду повыситсяНедостаточно было того, что за последние месяцы в Армении резко возросли цены на продукты питания, с 1-го января повысится также цена на питьевую воду, пишет газета «Жоховурд».
11:17 21/11/2017«Жаманак»: Сотрудники парламента обеспокоены, что из-за Нагдалян лишаться премииГазета «Жаманак» пишет, что сотрудников аппарата Национального Собрания обеспокоены размером взимаемой за телефонные разговоры Эрмине Нагдалян суммы и последствий этого.
11:17 21/11/2017«Грапарак»: В 2018 году партия «Процветающая Армения» и РПА составят коалициюГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники в Республиканской партии Армении, что в 2018 году партия «Процветающая Армения» может составить часть коалиции.
10:35 21/11/2017«Голос Армении»: Глупость или провокацияГазета «Голос Армении» в номере от 21 ноября пишет: «Никто и ничто так не дискредитирует ту или иную идею (или процессы), как фанатичные ее (их) сторонники.
11:59 18/11/2017«Паст»: У владельца «Кетрин групп» Миграна Погосяна «личная неприязнь» к врачамГазета «Паст» пишет, что вчера в парламенте Армении состоялось голосование по законопроекту, «защищающему врачей от побоев».
11:47 18/11/2017«Жаманак»: Вокруг созданного для военнослужащих Фонда страхования назревает большой скандалГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что вокруг «Фонда страхования военнослужащих», созданного для материальной поддержки семей погибших и раненных при защите родины военнослужащих,...
11:46 18/11/2017«168 жам»: Карен Карапетян потерял свой исторический шансДепутат парламентской фракции «Блок Царукян» Микаел Мелкумян, касаясь в беседе с корреспондентом газеты «168 жам» экономической политики премьер-министра Карена Карапетяна, заявил: «У премьера был...
11:46 18/11/2017«Грапарак»: Действия студентов могли стать реальной причиной отставки ректора Арама СимонянаГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что для проректоров Ереванского государственного университета (ЕГУ) стали неожиданностью прекращение голодовки студентами и договоренности о...
11:40 18/11/2017«Голос Армении»: Вена ждет Ереван и БакуГазета «Голос Армении» в номере от 18 ноября пишет: «Сопредседатели Минской группы ОБСЕ выступили с заявлением, согласно которому главы МИД Армении и Азербайджана договорились встретиться 7-8 декабря...
11:30 17/11/2017«Айкакан жаманак»: Организация межправзаседания ЕАЭС обошлась в 20 млн драмовГазета «Айкакан жаманак» пишет, что в ответ на запрос об организации состоявшегося 25 октября межправительственного заседания ЕАЭС, в правительстве ответили, что гостиничный комплекс «Мульти Гранд»...