09:54 21/03/2024«Ժողովուրդ». Դատական համակարգում կարծում են, որ «կռիվը» տեղի կունենա ՍԴ թեկնածուի ընտրության ժամանակ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Դատական համակարգը մարտի 29-ին կրկին հավաքվելու է՝ կարևոր ժողովի։ Մասնավորապես՝ ընտրելու են ԲԴԽ դատավոր անդամ, որտեղ միակ թեկնածուն դատավոր Վազգեն Ռշտունին է, և նա, ըստ...
09:51 21/03/2024«Փաստ». «Հայկական Netflix»-ը մեկնարկել է, որի սեփականատերերը ամերիկահայ գործարարներ են«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրերս հայտարարվեց հայկական ամենախոշոր մեդիապլատֆորմի՝ Armflix-ի մեկնարկի մասին: Այն համարվում է «հայկական Netflix»։ Այստեղ օնլայն հարթակը նախընտրող կինոսիրողները կարող են դիտել...
09:47 21/03/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ական դառնալն ու կուսակցական ժողովներին ակտիվ մասնակցությունը չի փրկում Անահիտ Ավանեսյանին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Անահիտ Ավանեսյանին կարծես թե չի փրկում ՔՊ-ական դառնալն ու կուսակցական ժողովներին ակտիվ մասնակցությունը։ ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ ՔՊ փոխնախագահ, պատգամավոր...
09:46 21/03/2024«Հրապարակ». Չի կարող լինի դրսից մեկը. ԵՊՀ Իրավագիտության ֆակուլտետի դեկանի ընտրություն է սպասվում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ապրիլի 3-ին ԵՊՀ Իրավագիտության ֆակուլտետի դեկանի ընտրություն է, առաջադրումները նախօրեին ավարտվել են: 1996-ից ֆակուլտետը ղեկավարող Գագիկ Ղազինյանը չի առաջադրվել, ֆակուլտետի...
09:40 21/03/2024«Փաստ». Փորձ է արվում տպավորություն ստեղծել, թե Հայաստանի շուրջ ստեղծված այս բարդ իրավիճակի հիմնական մեղավորը արցախցիներն են«Փաստ» թերթը գրում է. «Ադրբեջանի կողմից իրականացված հանցագործությունների արդյունքում արցախցիների բռնի տեղահանումից հետո Նիկոլ Փաշինյանի մտավախություններից մեկը եղել է արցախցիների դժգոհության ալիքի...
09:37 21/03/2024«Ժողովուրդ». Դատապարտյալները ահազանգում են՝ եթե այսպես շարունակվի, մեծ բունտ է հասունանալու«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Դատապարտյալները ահազանգում են՝ եթե այսպես շարունակվի, մեծ բունտ է հասունանալու: Մասնավորապես, ըստ դատապարտյալների, 2023 թվականի նոյեմբերի 24-ին Նիկոլ Փաշինյանը,...
09:36 21/03/2024«Հրապարակ». Կանխել են հնարավոր գաղտնալսումները` հեռախոսների միջոցով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հանձնաժողովում անցած շաբաթ տեղի ունեցած փակ քննարկման ժամանակ՝ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի և ԶՈՒ այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների...
09:34 21/03/2024«Փաստ». Միհրան Պողոսյանի նորաստեղծ կուսակցությունը զգալի ակտիվություն է դրսևորելու և կոնկրետ գործողություններ է ձեռնարկելու«Փաստ» թերթը գրում է. «Գաղտնիք չէ, որ Նիկոլ Փաշինյանն անթաքույց հայտարարում է Ադրբեջանի պահանջները կատարելու և Տավուշի մարզի չորս գյուղերը հանձնելու պատրաստակամության մասին: Այս թեմայով իրենց...
09:12 21/03/2024«Փաստ». Ոսկեպար գյուղը կհայտնվի լիակատար շրջափակման մեջ, իսկ Կիրանց և Բաղանիս գյուղերը՝ մասնակի շրջափակման մեջ«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, օրերս Նիկոլ Փաշինյանն այցելել էր Տավուշի մարզ՝ հանդիպելու Ոսկեպար, Բաղանիս, Կիրանց և հարակից այլ համայնքների բնակիչների հետ և փաստացի համոզելու, որ պետք է...
09:10 21/03/2024«Ժողովուրդ». Փողոցային պայքարի շուրջ լայն կոնսոլիդացիա ձևավորելու նպատակով քննարկումներ են ընթանում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ընդդիմությունն առաջիկայում մտադիր է վերսկսել փողոցային պայքարը. խոսքը, մասնավորապես, «Հայաստան» խմբակցության մասին է: Մեր...
09:08 21/03/2024«Հրապարակ». Իշխանական թիմում կասկածներ ունեն, որ եթե Արցախն իրենք հանձնեցին ու մարսեցին, ապա դա դժվար է լինելու Հայաստանի դեպքում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած Նիկոլ Փաշինյանը խորհրդարանում երեկ մի քանի ժամ պնդեց իր դիրքորոշումը՝ Տավուշի չորս բնակավայրերն Ադրբեջանին հանձնելու վերաբերյալ, այլ կերպ ասած՝ Ադրբեջանի կադաստրի...
09:26 20/03/2024«Ժողովուրդ». Աննա Վարդապետյանը քանի հոգու նկատմամբ է մարդասիրություն դրսևորել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը դիմել էր ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանին և կոնկրետ հարցադրումներ էր արել։ Մասնավորապես, 2024 թվականի փետրվարի 12-ին սեփական նախաձեռնությամբ...
09:23 20/03/2024«Հրապարակ». Տավուշից Ադրբեջանին տարածքներ հանձնելու գործընթացը Փաշինյանը կիրականացնի սեղմ ժամկետում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական պատգամավորներից շատերի կարծիքով՝ Տավուշից Ադրբեջանին տարածքներ հանձնելու գործընթացը Նիկոլ Փաշինյանը, ամենայն հավանականությամբ, կիրականացնի հնարավորինս սեղմ...
09:22 20/03/2024«Ժողովուրդ». Ինչու էր լռում նախարարը, երբ Փաշինյանը հարցականի տակ է դնում հայկական բուհերի որակական հատկանիշները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 16-ին Դիլիջանում Տնտեսական քաղաքականության խորհրդի նիստում հայտարարեց. «Եթե մենք բուհերը հավատարմագրենք միջազգային ստանդարտներով, ոչ մի...
09:20 20/03/2024«Հրապարակ». Պատրաստվում են միավորել, խոշորացնել ու օպտիմալացնել հանրակրթական դպրոցների կառավարման խորհուրդները«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը պատրաստվում է միավորել, խոշորացնել ու օպտիմալացնել հանրակրթական դպրոցների կառավարման խորհուրդները։ Խորհուրդների...
09:15 20/03/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանի այցը մեկ նպատակ է հետապնդել՝ վախեցնել մարզի բնակիչներին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի՝ Տավուշ վերջին այցն իրականում մեկ նպատակ է հետապնդել՝ վախեցնել մարզի բնակիչներին ու պատերազմի սպառնալիքի ներքո նոր զիջումների պատրաստել քաղաքացիներին:...
09:12 20/03/2024«Հրապարակ». Հակաարցախյան նոր արշավ է սկսելու` խորացնելով հայաստանցի-արցախցի պառակտումը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գրել էինք, որ Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարների՝ Բաքվի ԶԼՄ-ներին տված և դեռ չհեռարձակված հարցազրույցը մտահոգություն է առաջացրել արցախյան շրջանակներում։ Խոսքը ՊԲ նախկին...
09:11 20/03/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը կրկին անհարմար դրության մեջ է դրել իր թիմակիցներին. ՔՊ-ականները չգիտեն՝ ինչ խոսել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը կրկին անհարմար դրության մեջ է դրել իր թիմակիցներին. ՔՊ-ականները չգիտեն՝ ինչ խոսել: Բանն այն է, որ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Տավուշում արված վերջին...
09:10 20/03/2024«Հրապարակ». Խոսնակը հերքում է, բայց Բաղունցը որպես քաղաքացի հանդիպել է Ալեն Սիմոնյանի հետ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Դեռևս տարեվերջին Արցախի ԱԺ փոխնախագահ, ԱԺ նախագահի պարտականություններն իրականացնող Գագիկ Բաղունցը գրավոր դիմել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանին՝ ընդունելություն խնդրելով, որ...
09:49 19/03/2024«Ժողովուրդ». Ալեն Սիմոնյանը պետբյուջեի հաշվին քավորին Փարիզ է տարել«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է․ «ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն իր որդու քավորին, որը խոշոր գործարար է ներկայանում, դասավորել է Ազգային ժողովի ամենաստորին օղակում աշխատանքի, որ Փարիզ տանի: «Ժողովուրդ»...

11:43 20/10/2016«Жоховурд»: По документам, у Юрия Хачатурова нет домаУ секретаря Совета безопасности при президенте Армении Юрия Хачатурова нет ни движимого, ни недвижимого имущества.
11:41 20/10/2016«Айкакан жаманак»: Уровень монополизации в экономике Армении не снижаетсяПока правительство заявляет об изменениях, разрабатывает и представляет общественности амбициозную программу, уровень монополизации в экономике Армении ни в коей мере не снижается, пишет газета...
11:40 20/10/2016«Жаманак»: Посольство США составило новый список «невъездных граждан»Посольство США в Армении составило новый список, в который включены имеющие связь с властями лица, которым не будет предоставляться въездная виза в США, пишет газета «Жаманак».
11:36 20/10/2016«Голос Армении»: Троянский конь оппозицииГазета «Голос Армении» в номере от 20 октября пишет: «Прошедшие выборы в ОМС не дают покоя оппозиции.
11:17 19/10/2016«Айкакан жаманак»: Программа нового правительства Армении принципиально отличается от предыдущихПрограмма нового правительства Армении принципиально отличается от предыдущих, пишет газета «Айкакан жаманак».
11:16 19/10/2016«Грапарак»: У генерала Сейрана Сарояна снова проблемы со здоровьемУ депутата парламента Армении, генерала Сейрана Сарояна снова проблемы со здоровьем. По данным газеты «Грапарак», Сароян вновь отправился в Иерусалим, где проходит длительный курс лечения ног....
10:25 19/10/2016«Айкакан жаманак»: Ованнес Овсепян вернется на прежнюю должностьОсвобожденный недавно от должности председателя Комитета государственных доходов Ованнес Овсепян, согласно муссируемым слухам, снова будет назначен на должность начальника Контрольной службы...
10:24 19/10/2016«Жоховурд»: Некоторые члены «Сасна црер» могут быть помилованыГазета «Жоховурд» пишет, что уже в течение двух месяцев в СМИ периодически муссируются сведения об амнистии по случаю 25-летия независимости Армении.
12:24 18/10/2016«Грапарак»: Состав правительства будет сокращенСостав правительства Армении планируется сократить на 20 процентов, пишет газета «Грапарак». «Об оптимизации объявил еще Овик Абраамян, однако, наверное, побоялся воплотить ее в жизнь, чтобы избежать...
12:23 18/10/2016«Айкакан жаманак»: «Ростелеком» опровергает сведения о покупке здания МинтрансаКомпания «Ростелеком» опровергла сообщение газеты «Айкакан жаманак» о том, что компания намерена приобрести вынесенное на классический аукцион здание министерства транспорта и связи Армении.
12:21 18/10/2016«Грапарак»: Ованнес Маргарян обратится в прокуратуруВозглавляющий список партии «Армянское возрождение» в Гюмри Ованнес Маргарян в ближайшие дни обратится в прокуратуру по делу раскрытия заказчиков видеоматериалов клеветнического характера, пишет...
12:20 18/10/2016«Айкакан жаманак»: Во Всеармянском банке произойдут большие изменения.Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в ближайшее время во Всеармянском банке («PanArmenian bank») Армении произойдут большие изменения.
12:19 18/10/2016«Жоховурд»: Гагик Бегларян не обижен«Скажу вам, что не мужское дело обижаться. Это во-первых. Во-вторых, на кого я должен обижаться? Я член команды, было принято общее решение, я знал об этом решении. К чему такие разговоры, не...
12:18 18/10/2016«Грапарак»: Президент Белоруссии в Армении погостил у Гагика ЦарукянаПосетивший Армению для участия в заседании ОДКБ президент Белоруссии Александр Лукашенко не взял с собой своего 12-летнего сына Колю, которого в прошлом году взял с собой на саммит ООН в качестве...
12:17 18/10/2016«Айкакан жаманак»: Накопительные пенсионные выплаты становятся серьезной проблемойИз властных кругов газете «Айкакан жаманак» стало известно, что власти страны в последнее время затрудняются с накопительными пенсионными выплатами, и это постепенно становится тяжелым грузом для...
12:24 15/10/2016«Аравот»: Виктор Даллакян не впервые выступает в этой роли – Искандарян«У нас всегда в преддверие выборов появляются, так называемые новые силы. Это уже довольно обычное явление. Да и Виктор Даллакян не впервые выступает в этой роли. Могут появиться также новые лица....
12:09 15/10/2016«Грапарак»: Правоохранители не проявляют интереса к заявлению Карена Карапетяна о «примитивном воровстве»Газета «Грапарак» пишет, что правоохранительные органы не проявляют интереса к резонансному заявлению Карена Карапетяна о «примитивном воровстве» в правительстве Армении.
11:44 15/10/2016«Жоховурд»: В Республиканской партии начались «разборки»После выборов Совета старейшин в Гюмри и Ванадзоре в Республиканской партии Армении начались «разборки» в связи с причинами провала.
11:42 15/10/2016«Грапарак»: Алтунян может провозгласить в министерстве русский языком роднымГазета «Грапарак» пишет, что сотрудники министерства здравоохранения последние два года подвергаются серьезным испытаниям.
11:39 15/10/2016«Айкакан жаманак»: Карине Минасян уверена, что Армения имеет большой потенциал ростаПредставитель Армении в экономической комиссии ЕАЭС, министр Карине Минасян, отказалась комментировать недавнее заявление первого президента Левона Тер-Петросяна о том, что в ближайшее время Армении...