08:58 28/03/2024«Ժողովուրդ». Գեներալ Մանվել Գրիգորյանի դատավոր դստերը ՔԿ-ն հարցեր է տվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ քննչական կոմիտեն իրազեկել է ԲԴԽ-ին, որ մտնում է Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան՝ քննչական...
08:56 28/03/2024«Հրապարակ». «Օսկար» մրցանակաբաշխությունը մեկնաբանելու համար որքան գումար է վճարել Հ1-ը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հանրային հեռուստաընկերությունը գնումների պաշտոնական կայքում հրապարակել է, թե որքան գումար է վճարել հաղորդավարներ Հրաչուհի Ութմազյանին ու Համլետ Առաքելյանին՝ «Օսկար»...
08:54 28/03/2024«Փաստ». Գնալով ավելի ակնհայտ են դառնում ներիշխանական «բազառները»,«Ասֆալտը, ինչպես հայտնի է, Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության գաղափարաքաղաքական հենքն է»
08:51 28/03/2024«Ժողովուրդ». Գուրգեն Արսենյանը կհեռանա ՔՊ-ից, ինչ խորը արմատներ ունի պատգամավորի նեղացածությունը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանը ՔՊ-ից նեղացած է: Բանն այն է, որ երբ 2021 թվականի խորհրդարանական ընտրություններն են եղել,...
08:46 28/03/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը սեփական կամքով որոշել է հանձնել Տավուշի բնակավայրերըՍտորագրել պարտադրող գեներալները չկան
08:23 28/03/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը զարմացել է, որ ժողովուրդն այսքան տարի իրենց հանդուրժում է«Հրապարակ»-ը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը վերջերս ներկուսակցական փակ նիստերից մեկի ժամանակ զարմանք է հայտնել, որ 6 տարի է՝ իրենք իշխանության են, ժողովուրդն իրենց հանդուրժում է: Նա այդ հայտարարությունն...
09:40 27/03/2024«Ժողովուրդ». Նիկոլ Փաշինյանը խաբել է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2018թ․ ապրիլի 14-ին «Իմ քայլը» շարժումը, Հանրային ռադիոյի շենքը գրավելուց հետո, երթ էր անում Խանջյան փողոցով։ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիա հասնելով՝ Նիկոլ Փաշինյանը...
09:28 27/03/2024«Հրապարակ». Ադրբեջանի նախագահը տարածքային զիջումներ է պարտադրում ՀՀ ղեկավարին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պարզվում է՝ Ադրբեջանի նախագահը ոչ միայն տարածքային զիջումներ է պարտադրում ՀՀ ղեկավարին, այլև գրաքննության է ենթարկում իշխանության ներկայացուցիչների ելույթներն ու...
09:24 27/03/2024«Ժողովուրդ». Վարդան Օսկանյանի՝ Եվրոպայում և ԱՄՆ-ում բանակցությունների հիմնական թեման բռնի տեղահանված արցախցիների հետվերադարձն է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի նախկին արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանի գլխավորած՝ Արցախի ժողովրդի հիմնարար իրավունքների պաշտպանության հարցերով հանձնախումբը այս օրերին Եվրոպայում և ԱՄՆ-ում...
09:20 27/03/2024«Հրապարակ». Արևմուտքը մեծացնում է ճնշումն իշխանության վրա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նոր Նորքի ոստիկանական բաժանմունքի վրա օրերս տեղի ունեցած զինված հարձակման մեջ իշխանական թիմն արտաքին հետք է տեսնում։ Ներքին զրույցներում ՔՊ-ականներն ասում են, որ Արևմուտքը...
09:08 27/03/2024«Ժողովուրդ». Ջիլիզա գյուղն էլ Վրաստանի՞ն է զիջվելու«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանը պատրաստվում է սահմանազատում իրականացնել ոչ միայն Ադրբեջանի, այլ նաեւ Վրաստանի հետ: Դեռ վաղուց էին լուրեր շրջանառվում, որ հայ-վրացական բարձրաստիճան շփումներում...
09:08 27/03/2024«Հրապարակ». ՀՀ-ում դրոշները միաչափ պիտի լինեն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կառավարությունն էլի գնաց-եկավ, կպավ պետական սիմվոլներին, այս անգամ՝ ՀՀ պետական դրոշին։ Մասնավորապես արտաքին գործերի նախարարությունը «ՀՀ պետական դրոշի մասին» օրենքում...
09:06 27/03/2024«Ժողովուրդ». Ո՞ւր են կորել Ճանապարհային դեպարտամենտի պատասխանատուները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ո՞ւր է կորել «Ճանապարհային դեպարտամենտ»-ը։ Իսկ ինչի՞ համար է «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամը։ Այսպիսով, ՀՀ կառավարության՝ 6 օգոստոսի 2021թ. թիվ 1298-Ա որոշմամբ՝...
09:01 27/03/2024«Հրապարակ». Գուրգեն Արսենյանը հնարավոր է վայր դնի պատգամավորական մանդատը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՄԱԿ ղեկավար, ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանը հնարավոր է առաջիկա շաբաթներին վայր դնի պատգամավորական մանդատը: Պատճառը, ըստ մեր աղբյուրի, գործող իշխանությունների...
09:15 26/03/2024«Հրապարակ». Նույն ջանասիրությամբ ու ճարպկությամբ հայրենիքի պաշտպանական ու անվտանգային հարցերին մոտեցեք«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ խորհրդարանում աննախադեպ անվտանգության միջոցառումներ էին ձեռնարկվել` ուժայինների ղեկավարների այցով պայմանավորված։ Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ՆԳ նախարար...
09:12 26/03/2024«Ժողովուրդ». Իրականում առ այսօր Հայաստանը Վերին Լարսին այլընտրանք չի գտել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2018-ի հուլիսին Նիկոլ Փաշինյանը ամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց. «Հայաստանն ակտիվ բանակցում է Վերին Լարսին այլընտրանք գտնելու ուղղությամբ»: Այնուհետեւ՝ 2018-ի նոյեմբերի...
09:10 26/03/2024«Փաստ». Արծվաշենցիները պահանջել են հանդիպում Փաշինյանի հետ«Փաստ» թերթը գրում է. «Վերջին օրերին թերթը տեղեկություններ է ստանում, որ Արծվաշեն համայնքի ղեկավարը արծվաշենցիներից ստորագրություններ և ինչ-որ փաստաթղթեր է հավաքում: Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, խոսքը...
09:07 26/03/2024«Փաստ». Երևանի Թումանյան փողոցում հատվելու է շուրջ 160 ծառ. Ի՞նչ նպատակով«Փաստ» թերթը գրում է. «Քաղաքացիները դժգոհում են, որ մայրաքաղաքում ծառեր են կտրվում: Այս թեմայի հետ կապված՝ կան տարբեր մոտեցումներ. ոմանք նշում են, որ անընդունելի է ծառահատումը, ոմանք կարծում են, որ...
09:05 26/03/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը խոստացել է 10 օր անց վերադառնալ Տավուշ՝ լսելու տեղի բնակիչների առաջարկները և կարծիքները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Մարտի 12-ին՝ մամուլի ասուլիսի ժամանակ էր վարչապետը խոստացել այցելել Տավուշ և զրուցել բնակիչների հետ։ Այդ օրը գործադիրի ղեկավարը հայտարարեց, որ ինքը պատրաստ է գնալ...
09:03 26/03/2024«Հրապարակ». ԲԴԽ ղեկավարին կհաջողվի՞ բավարար թվով աջակից դատավորներ գտնել«Հրապարակ» թերթը գրում է. Դատական համակարգը պատրաստվում է մարտի 29-ին նշանակված Դատավորների ընդհանուր ժողովին։ Համակարգում տպավորություն ունեն, որ ԲԴԽ ղեկավար Կարեն Անդրեասյանը փորձում է տապալել...

11:36 02/11/2016«Жаманак»: Армения намерена продолжить участие в программе «Вызовы тысячелетия»Правительство Армении официально объявило о том, что намерено принять участие во втором этапе программы корпорации «Вызовы тысячелетия».
11:06 02/11/2016«Грапарак»: Бывший член фракции «Оринац еркир» превратился в республиканцаДепутат парламента Армении, зять бизнесмена Сергея Манукяна Карен Ботоян вчера пополнил ряды правящей Республиканской партии Армении, пишет газета «Грапарак».
11:03 02/11/2016«Айкакан жаманак»: Одна из улиц Эчмиадзина будет названа в честь Арама АсатрянаОдну из улиц города Эчмиадзина назовут именем известного армянского поп-певца Арама Асатряна. Соответствующее решение было принято вчера на первом заседании новоизбранного совета старейшин города,...
11:02 02/11/2016«Айкакан жаманак»: Министр культуры Армении задекларировал внушительное состояниеНовоназначенный министр культуры Армении Армен Амирян представил в Комиссию по этике высокодолжностных лиц декларацию о своем имуществе и доходах.
12:09 01/11/2016«Жоховурд»: Ереванский медуниверситет задолжал банкамСогласно информации, несмотря на кредиты, университет осуществлял за свой счет спонсорскую деятельность.
12:08 01/11/2016«Жоховурд»: В Центробанке Армении начались сокращенияГазета «Жоховурд» пишет, что в Центральном банке Армении идут серьезные сокращения, ряду сотрудников дали срок до 15 января, чтобы уйти в отставку по собственному заявлению.
12:06 01/11/2016«Иравунк»: Новый губернатор Сюника пытается изменить созданную предшественником атмосферуКак пишет газета «Иравунк», Акопян начал кадровые изменения именно с администрации области.
12:05 01/11/2016«Жаманак»: Артура Багдасаряна желают отправить в отставкуБунт, возрастающий вокруг руководителя партии «Армянское возрождение» Артура Багдасаряна, получает новые оттенки, пишет газета.
11:21 01/11/2016«Голос Армении»: Бюджет-2017 исходит из реалийГлавный финансовый документ страны на будущий год предполагает по сравнению с 2016 годом увеличение доходов на 14,8 млрд драмов и уменьшение расходов на 16,8 млрд.
12:33 29/10/2016Против Артура Багдасаряна назревает бунтГазета «Жаманак» пишет, что против руководителя партии «Армянское возрождение» Артура Багдасаряна назревает бунт.
12:20 29/10/2016«Чоррорд ишханутюн»: Карен Карапетян связан с «Ростелеком» многочисленными нитямиСогласно сведениям СМИ, министр транспорта, связи и информационных технологий Армении Ваан Мартиросян намерен устроить на высокие посты своих бывших коллег из компании «Ростелеком».
12:10 29/10/2016«Жаманак»: Президент положительно относится к возвращению Царукяна в политикуГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что на заседании Исполнительного органа Республиканской партии Армении Серж Саргсян обратился к озвученному присутствующими на заседании членами...
12:01 29/10/2016«Грапарак»: В парламент в 2017 года войдут Эрмине Нагдалян, Арпине Ованнисян и Сатик СейранянГазета «Грапарак» пишет, что Серж Сргсян начал составлять предвыборный список Республиканской партии Армении.
11:59 29/10/2016«Грапарак»: В правительстве начался конфликт между новичками и старожиламиГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что на почве начавшихся в правительстве сокращений и кадровых перестановок между новичками и старожилами возник конфликт.
11:57 29/10/2016«Голос Армении»: Уорлик подписался под "планом Лаврова"Газета «Голос Армении» в номере от 29 октября пишет: «Если обсуждается вопрос возвращения прилегающих к Карабаху территорий, то одновременно должно быть искреннее обсуждение по его статусу.
11:06 28/10/2016«Жаманак»: Возможное возвращение Царукяна может стать концом для АРФДГазета «Жаманак» пишет, что возможное возвращение в политику Гагика Царукяна больше всех возмутило АРФ «Дашнакцутюн».
10:50 28/10/2016«Грапарак»: Грайр Товмасян возглавит Конституционный суд АрменииПо сведениям газеты «Грапарак», после ухода на пенсию члена Конституционного суда Армении Кима Балаяна в КС будет направлен нынешний руководитель аппарата Национального собрания Грайр Товмасян.
10:58 27/10/2016«168 жам»: Отношения между бывшим и действующим главами Минобрнауки не очень хорошиеВ СМИ все чаще публикуются материалы о периоде, когда министерство науки и образования Армении возглавлял Армен Ашотян.
10:53 27/10/2016«Грапарак»: Алексей Миллер встретился в Ереване с бывшим премьер-министромГазета «Грапарак» пишет, что в эти дни в Армении находится бизнесмен Самвел Карапетян: он приехал в Ереван вместе с председателем правления ПАО «Газпром» Алексеем Миллером.
10:52 27/10/2016«Айкакан жаманак»: Глава Госкомиссии по защите экономической конкуренции будет отправлен в отставкуВ политических кругах, в частности, правящей Республиканской партии Армении муссируются сведения, что в вскоре будут отправлены в отставку председатели ряда ключевых комиссий.