09:10 14/11/2023«Ժողովուրդ». Որքան ունեցվածք ունի իշխանությունների սրտի դատավորը. նա նոր պաշտոնի հույս ունի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ռուբիկ Մխիթարյանը, որը մերժեց արցախցի Տաթևիկ Վիրաբյանի կալանավորման դեմ պաշտպանների ներկայացրած բողոքը, պայքարում է ԲԴԽ վճռաբեկ դատարանի...
09:07 14/11/2023«Հրապարակ». ՀՀԿ-ն փորձում է «գույքագրել» ունեցածը և ծանոթանալ հանրային տրամադրություններին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՀՀԿ ԳՄ ակտիվը մարզային հանդիպումների շարք է նախաձեռնել, անցած շաբաթ այցելել են Սյունիքի և Գեղարքունիքի մի շարք համայնքներ, նախատեսում են այցելել ՀՀ բոլոր մարզերը։ Փորձում...
09:04 14/11/2023«Փաստ». Սեպտեմբերի 19-ից հետո ԼՂ-ում ունենք 200-ից ավելի զոհ, 42 անհետ կորած, գաղթելիս՝ 64 մահացած, 16 գերի«Փաստ» թերթը գրում է. «Հոկտեմբերի 30-ին ՀՀ քննչական կոմիտեն հայտնեց, որ 2023 թ. սեպտեմբերի 19-ից հետո ԼՂ-ում ունենք 200-ից ավելի զոհ, 42 անհետ կորած, գաղթելիս՝ 64 մահացած, 16 գերի: «Փաստ» թերթը դիմեց...
09:01 14/11/2023«Ժողովուրդ». Արցախի ԱԺ պատգամավորները փոխնախագահ Գագիկ Բաղունցին են փնտրում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Ադրբեջանի՝ Արցախի դեմ սանձազերծած ագրեսիայից հետո բռնի տեղահանված արցախցիներին չի հաջողվում համաձայնության գալ: Բանն այն է, որ...
08:58 14/11/2023«Հրապարակ». ՔՊ-ականներին ասվել է, որ Լևոն Քոչարյանի նկատմամբ ավելորդ էմոցիաներ չցուցադրեն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ ԱԺ ՔՊ խմբակցության նիստը տևել է շատ կարճ։ Ի զարմանս ՔՊ-ականների, խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանն ասել է, որ Լևոն Քոչարյանի նկատմամբ ավելորդ էմոցիաներ չցուցադրեն,...
08:55 14/11/2023«Փաստ». Փարաքար համայնքի կառավարումը գրեթե բարձիթողի վիճակում է«Փաստ» թերթը գրում է. «Իշխանության «սրտի» համայնքապետներից ևս մեկն է վերջին ամիսներին իրավապահ մարմինների ուշադրության կենտրոնում։ Խոսքը Փարաքար համայնքի ղեկավար Դավիթ Մինասյանի մասին է: Ի մասնավորի,...
08:52 14/11/2023«Ժողովուրդ». Չորրորդ գյուղում հնչած կրակոցների կիզակետում պատահական մարդիկ չեն կանգնած«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ նոյեմբերի 9-ին Չորրորդ գյուղի 10-րդ փողոցում հնչած կրակոցների կիզակետում պատահական մարդիկ կանգնած չեն: Նախնական...
08:49 14/11/2023«Հրապարակ». Սամվել Շահրամանյանը պետք է արագ կողմնորոշվի` մերժե՞լ Անդրանիկ Քոչարյանի հրավերը, թե՞ ոչ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովը երեկ գրավոր նամակ է ուղարկել Սամվել Շահրամանյանին և հրավիրել հանձնաժողով՝ հարցաքննության։ Շահրամանյանի...
08:46 14/11/2023«Փաստ». Ինչ կապեր ունեն Միխայիլ Միշուստինը և Նարեկ Նալբանդյանը«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, այս տարվա օգոստոսի 24-ին և 25-ին Հայաստանում անցկացվեց Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը: Հայաստանյան տեղեկատվական հարթակներում բավական շատ քննարկվեց...
08:43 14/11/2023«Ժողովուրդ». Հայաստանի կոռուպցիայի կանխարգելման անկախ հանձնաժողովը կմնա առանց նախագահի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նոյեմբերի 19-ից Հայաստանի կոռուպցիայի կանխարգելման անկախ հանձնաժողովը կմնա առանց նախագահի: Պատճառն այն է, որ ԱԺ-ն մինչ օրս փաստացի չի կազմակերպել ԿԿՀ նախագահի...
08:40 14/11/2023«Հրապարակ». Սամվել Շահրամանյանն հանդիպել է ՀՀ առաջին և երկրորդ նախագահների հետ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանն օրերս հանդիպել է ՀՀ առաջին և երկրորդ նախագահների` Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և Ռոբերտ Քոչարյանի հետ։ Հանդիպումները, բնականաբար, առանձին-առանձին...
09:38 11/11/2023«Փաստ». Երևանի քաղաքապետարանը բենզինի պահեստում պայթյունի հետևանքով մահացածների ընտանիքներին գումար կտրամադրի«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, Արցախի նկատմամբ Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիայի արդյունքում արցախցիների բռնի տեղահանման ժամանակ Ստեփանակերտ-Ասկերան ավտոճանապարհի հարակից տարածքում՝ բենզինի...
09:35 11/11/2023«Ժողովուրդ». Ինչ էր կատարվել հաղորդավարուհու և նրա երեխայի հետՕվսաննա Սողոյանի գործով հարցաքննվել են մի շարք անձինք
09:33 11/11/2023«Հրապարակ». ԱԺ-ն բարդ ընտրության առաջ է կանգնած«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովը բարդ ընտրության առաջ է կանգնած։ Բարձրագույն դատական խորհուրդը Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործություններ քննող դատավորի թափուր...
09:30 11/11/2023«Փաստ». Վեկտորի փոփոխություն է տեղի ունենում«Փաստ» թերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, դեռևս հոկտեմբերի առաջին կեսին Նիկոլ Փաշինյանը կազմակերպել է փակ հավաք փորձագետների և որոշ տեղեկատվական հարթակների ու քարոզչամիջոցների...
09:28 11/11/2023«Ժողովուրդ». Ձգձգելով՝ փորձում են փրկել նախկին մարզպետի որդուն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Պաշտպանության նախարարի խորհրդական, Սյունիքի նախկին մարզպետ Մելիքսեթ Պողոսյանի որդու գործը Սյունիքի դատարանում տեղից չի շարժվում։ Գործը գրեթե մեկ տարի է՝ դատարանում է, բայց...
09:25 11/11/2023«Հրապարակ». «Հայաստան» խմբակցությունում որոշել են «բլիժնի բոյ» մտնել ՔՊ-ականների հետ«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Հայաստան» խմբակցությունում երեկ նիստ են հրավիրել, մասնակցել է նաև նախօրեին մանդատ ստացած Լևոն Քոչարյանը: Քննարկել են երեքշաբթի մեկնարկող ԱԺ-ում իրենց անելիքները։ ՔՊ-ում...
09:23 11/11/2023«Փաստ». Բաքուն պաշտոնական վիճակագրությամբ ի սկզբանե ընդունել է, որ Արցախը Ադրբեջանի մաս չէ«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրեր առաջ ռուսական հեղինակավոր «Կոմերսանտ» պարբերականը ծավալուն հոդված էր հրապարակել՝ նվիրված Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիևի նախագահության 30-ամյակին: Նյութում մեզ առավել...
09:14 11/11/2023«Փաստ». Իշխանությունը «վիճելի՞» է համարում Արդբեջանի դեմ սանկցիաների կիրառման անհրաժեշտության հարցը«Փաստ» թերթը գրում է. «Որոշ ժամանակ առաջ տեղեկություններ տարածվեցին, որ հայ համայնքի հետ կազմակերպված հանդիպման ժամանակ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, թե ինքը ավելի շատ ճնշում է...
09:11 11/11/2023«Ժողովուրդ». ԱԺ նիստերը թեժ են լինելու«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հաջորդ շաբաթ ԱԺ-ում թեժ է լինելու: Երեքշաբթի օրվանից՝ նոյեմբերի 14-ից, մեկնարկելու է ԱԺ նստաշրջանը, որի ժամանակ քննարկվելու է 2024թ.-ի պետբյուջեն: ԱԺ են գնալու Նիկոլ...

11:00 09/12/2015«Айкакан жаманак»: «Дашнакцутюн» может сформировать коалицию с Республиканской партиейДепутат парламента Армении, член фракции «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян в ответ на вопрос корреспондента газеты «Айкакан жаманак», будет ли сформирована коалиция с Республиканской партией, заявил:...
10:55 09/12/2015«Жоховурд»: Представители РПА думают над тем, как лишить Заруи Постанджян права голоса в парламентеГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что во властной элите, особенно среди депутатов Республиканской партии Армении, уже два дня ломают голову над тем, как сделать так, чтобы...
10:11 08/12/2015«Жаманак»: Оппозиционеры борются друг против другаПо официальным данным, против конституционных реформ на референдуме проголосовало более 400 тысяч человек.
10:07 08/12/2015«Жоховурд»: Саргсян не сказал, кому доверит пост спикера парламента АрменииГазета «Жоховурд» пишет, что до референдума по конституционным реформам президент Армении, председатель Республиканской партии Серж Саргсян в беседе с приближенными ему людьми заявил, что станет...
09:23 08/12/2015«Голос Армении»: Почему в Париже и почему сейчас?Газета «Голос Армении» в номере от 8 декабря пишет: «2 декабря совершенно неожиданно появилось сообщение о том, что законопроект о криминализации Геноцида армян вновь внесен в повестку Национального...
11:23 05/12/2015«Айкакан жаманак»: Встреча президентов Армении и Азербайджана запланирована в конце декабряГазета «Айкакан жаманак» пишет, что встреча президентов Армении и Азербайджана запланирована в конце декабря.
11:16 05/12/2015«Жаманак»: Переговоры о новом соглашении между Арменией и ЕС начнутся 7 декабряГазета «Жаманак» пишет, что переговоры о новом соглашении между Арменией и ЕС начнутся 7 декабря в Брюсселе.
11:12 05/12/2015«Чорорд ишханутюн»: Инвестиции США в каскад «Воротан» не указаны в данных СтатслужбыГазета «Чорорд ишханутюн» пишет, что согласно данным Национальной статистической службы, за 9 месяцев 2015 года США осуществили в Армении инвестиции в размере 7 млрд 685 млн драмов (16.1 млн), из...
11:04 05/12/2015«Жоховурд»: Прибыль ЗАО ЭСА за 9 месяцев 2015 года составила более 31 млрд драмовГазета «Жоховурд» пишет, что согласно отчету Комиссии по регулированию общественных услуг Армении, чистая прибыль ЗАО «Электрические сети Армении» за первые девять месяцев текущего года составила...
10:47 05/12/2015«Голос Армении»: «Из первых уст» давно все сказано или о чем промолчал КалиниченкоГазета «Голос Армении» в номере от 5 декабря пишет: «Попытки исказить истину о "сумгаите" обречены на провал, ибо Баку ежедневно подтверждает ее вот уже почти 28 лет В Азербайджане презентован...
10:41 04/12/2015«Жоховурд»: Партия «Дашнакцутюн» довольна уровнем агиткампанииГазета «Жоховурд» пишет, что представители «Дашнакцутюн» довольны уровнем агиткампании в пользу конституционного референдума.
10:40 04/12/2015«Жаманак»: Компания ЭСА по договору продана полностьюПресс-секретарь «Интер РАО» ранее заявил, что всего 25% Разданской ТЭС и ЭСА проданы группе «Ташир» за $8 млн.
09:44 03/12/2015«Голос Армении»: ПАСЕ приснился гидротеррорГазета «Голос Армении» в номере от 3 декабря пишет: «Итак, в повестку зимней пленарной сессии Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) в январе 2016 года уже включен проект резолюции за...
09:43 03/12/2015«Жаманак»: Ответственность за провал оппозиционеры вновь возложат на народГазета «Жаманак» пишет, что число участников вчерашнего митинга сократилось по сравнению с предыдущим днем.
09:42 03/12/2015«Грапарак»: Царукян не будет участвовать в голосовании на референдумеГазета «Грапарак» пишет, что бывший председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян не будет участвовать в голосовании на референдуме по конституционным реформам.
10:05 02/12/2015«Грапарак»: Гурген Арсенян вошел в долю с Арартом ЗурабяномГазета «Грапарак» пишет, что недавно в центре Еревана состоялись две интересные бизнес-сделки. Первая сделка – в известном кафе, принадлежащем председателю правления партии «Армянское...
10:01 02/12/2015«Жоховурд»: Сотрудники некоторых ведомственных инспекций будут уволеныСотрудники некоторых ведомственных инспекций министерства экономики Армении будут сокращены в рамках процесса оптимизации, сообщил газете «Жоховурд» глава аппарата министерства Армен Шахназарян.
10:02 01/12/2015«Жоховурд»: Брат министра диаспоры назначен советником премьер-министраГазета «Жоховурд» пишет, что старший брат министра диаспоры Армении Грануш Акопян Корьюн Акопян назначен советником премьер-министра Армении.
09:49 01/12/2015«Айкакан жаманак»: Основным акционером «Элсетей Армении» продолжает оставаться «Интер РАО»Газета «Айкакан жаманак» пишет, что основным акционером «Элсетей Армении» продолжает оставаться «Интер РАО».
09:33 01/12/2015«Голос Армении»: С доверчиво открытой… спиной. РФ рискует оказаться под прицелом собственного оружияГазета «Голос Армении» в номере от 1 декабря пишет: «Это событие выходит за рамки обычной борьбы с терроризмом.