09:18 08/11/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ-ականների կանայք և ամուսինները որտեղ են տեղավորվել աշխատանքի հեղափոխությունից հետո«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր՝ կան «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անտուն մի շարք պատգամավորներ, որոնք, մանդատին զուգահեռ, տան տեր են դարձել։ Այժմ ներկայացնում ենք...
09:15 08/11/2023«Հրապարակ». Հայկ Սարգսյանի հեղինակած աղմկահարույց նախագիծը կրքեր է բորբոքել նաև ՔՊ-ի ներսում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի հեղինակած աղմկահարույց նախագիծը կրքեր է բորբոքել նաև ՔՊ-ի ներսում։ Խմբակցության աղբյուրներից տեղեկացանք՝ եթե նախագիծը նախնական տեսքով...
09:12 08/11/2023«Ժողովուրդ». Ինչու է Սաշա Կատվալյանը ստիպողաբար, սակայն ոչ ուղիղ կերպով դրդել աշխատանքից ազատման դիմումներ ներկայացնեն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը երեկ գրել էր, որ Մալաթիա-Սեբաստիայի վարչական շրջանի նախկին ղեկավարի և նրա մի քանի աշխատակիցների բերման ենթարկելու գործին ենթադրաբար հարող Սաշա...
09:09 08/11/2023«Հրապարակ». Արագած Ախոյանի դեմ նույն հոդվածով ևս մեկ քրեական գործ կա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ հայտնի դարձավ, որ քաղբանտարկյալների շարքերը համալրել է ԱԺ նախկին պատգամավոր Արագած Ախոյանը։ Նրա դեմ քրեական գործ է հարուցվել «բռնության կոչեր» տարածելու հոդվածով, և...
09:06 08/11/2023«Ժողովուրդ». Փաշինյանի սիրելին դառնալով՝ Նարեկ Բաբայանը կարիերայի մեծ աճ գրանցեց«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ ՔՊ-ական նախկին փոխմարզպետ Նարեկ Բաբայանը, որը 2022 թվականին նշանակվել էր «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» փակ բաժնետիրական...
09:03 08/11/2023«Հրապարակ». Ինչ շենք է վերանորոգում Քննչական կոմիտեն 56 մլն 973 հազար դրամով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Քննչական կոմիտեն 56 մլն 973 հազար դրամ է հատկացրել Երևանի կենտրոնում՝ Խանջյան փողոց 43 շենքի թիվ 17 հասցեում գտնվող շինության վերանորոգման համար։ Կնքված պայմանագրի...
09:00 08/11/2023«Ժողովուրդ». Հերթական հեղափոխական թիմակիցը լքում է իշխող ՔՊ-ն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ժամանակի ակտիվ հեղափոխական Հայկ Նազարյանը որոշել է լքել «Քաղաքացիական պայմանագրի» հավատարիմների շարքը: Նա հրապարակավ հայտնել է. «Բարի լույս հայ ժողովրդին: Որոշել և...
08:57 08/11/2023«Հրապարակ». Մաթևոս Ասատրյանի փոխարեն ո՞վ մանդատ կստանա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին կյանքից անժամանակ հեռացած ՔՊ-ական պատգամավոր Մաթևոս Ասատրյանի փոխարեն մանդատ կստանա ցուցակի հաջորդ համարը՝ Տիգրան Պարսիլյանը, ով 2018-ին նշանակվել էր Արարատի...
09:13 07/11/2023«Ժողովուրդ». Ինչո՞ւ են իրավապահները խնայում քաղաքապետին, արդյոք հովանավորչությա՞մբ են զբաղված«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի է դարձել՝ «Աշտարակի ձոր»-ի աղմկահարույց կրակոցների գործով անցնող համայնքի ղեկավարները ինչ ցուցմունք են տվել ՀՀ քննչական կոմիտեում։ Մեզ հասած...
09:10 07/11/2023«Հրապարակ». Պետք է թափառող շներով զբաղվող վարչությունը զբաղվի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Անցած երկուշաբթի օրը, Երևանի քաղաքապետարանի հերթական գործակարգավարական նիստից հետո, ուշագրավ զրույց է ծավալվել նորընտիր քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի և քաղաքապետարանի...
09:07 07/11/2023«Փաստ». Նպատակ կա տեղադրել մինչև 240 կՎտ հզորությամբ կայաններ«Փաստ» թերթը գրում է. «Գնալով ավելի մեծ քանակի էլեկտրական մեքենաներ են հայտնվում Հայաստանի փողոցներում: Ընդ որում, ժամանակի հետ մեծանում են թե՛ առաջարկը, թե՛ ընտրության սպեկտրը, թե՛ պահանջարկը:...
09:05 07/11/2023«Ժողովուրդ». ԿԳՄՍ-ն խոստովանում է, որ տապալել է դասագրքերի տպագրման գործընթացը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը խոստովանում է, որ նոր չափորոշիչներով դասագրքերի տպագրման և ստեղծման գործընթացը, ըստ էության, տապալել է։ Ավելին՝...
09:02 07/11/2023«Հրապարակ». ՔՊ-ականները քննարկում են Լևոն Քոչարյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Լևոն Քոչարյանը երեկ չբացառեց, որ իշխանությունները քայլեր կձեռնարկեն՝ իրեն կրկին կալանավայր ուղարկելու համար։ ՔՊ-ականներն այս օրերին քննարկում են այն հարցը, որ դատախազը պետք...
08:59 07/11/2023«Փաստ». Հայաստանը չի կարողանա միակողմանիորեն հրաժարվել«Փաստ» թերթը գրում է. «Վերջերս Նիկոլ Փաշինյանը The Wall Street Journal-ին տված հարցազրույցում ասել էր, որ Երևանը «առավելություններ չի տեսնում» Հայաստանի տարածքում ռուսական ռազմաբազա ունենալու...
08:56 07/11/2023«Ժողովուրդ». Խնամի-ծանոթ-բարեկամ սկզբունքը Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության օրոք անխախտ գործում է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ օրերս իրավապահ մարմինները բերման են ենթարկել Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի նախկին թաղապետ, ՔՊ-ական Արման Բարխուդարյանին, կոմունալ բաժնի...
08:53 07/11/2023«Հրապարակ». Վերջին օրերին տարբեր վարչական շրջաններում ՔՊ-ում կուսակցական քեֆեր են կազմակերպվում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած Երևանի ավագանու ընտրությունների խայտառակ արդյունքներին, ՔՊ-ում որոշել են շնորհակալություն հայտնել իրենց համախոհներին և աջակիցներին. կան տեղեկություններ, որ վերջին...
08:50 07/11/2023«Փաստ». Ի՞նչ տրամադրություններ ու պրոցեսներ են «Ապրելու երկիր» կուսակցությունում«Փաստ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանու ընտրություններում «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը չհաղթահարեց անցողիկ շեմը, ինչը շատերի համար անակնկալ էր: «Փաստը» փորձեց ճշտել՝ ի՞նչ տրամադրություններ ու...
08:47 07/11/2023«Ժողովուրդ». Հովհաննիսյան-Գրիգորյան հարաբերությունները մի օր պայթելու են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Օրեր առաջ մամուլը գրել էր, որ Երևանի քաղաքապետարանի շինարարության և բարեկարգման վարչության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Խորեն Գրիգորյանը, սեփական դիմումի համաձայն,...
08:44 07/11/2023«Հրապարակ». Ինչով է բացատրվում ագրարային համալսարանի ռեկտորի՝ երկրորդ անգամ ընտրվելու ցանկությունը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Դեկտեմբերի 1-ին անցկացվելու է Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի ռեկտորի ընտրության մրցույթ: Այս պաշտոնին հավակնում է գործող ռեկտոր Վարդան Ուռուտյանը, ով 2018 թվականից...
09:30 04/11/2023«Հրապարակ». Երևանի քաղաքապետարանը նոյեմբերի 1-ին արդեն ամանորյա քեֆի հարցով է զբաղված«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երևանի քաղաքապետարանը նոյեմբերի 1-ին արդեն ամանորյա քեֆի հարցով է զբաղված՝ 3 մլն 323 հազար դրամ է փոխանցել ՇԻՄԵԱ ՍՊԸ-ին, որ խնջույք կազմակերպի 200 հոգու համար։ Խնջույքը...

10:09 19/11/2015«Айкакан жаманак»: «Звартноц» усиливает меры безопасностиЕреванский международный аэропорт "Звартноц" усилит меры безопасности в связи с терактом в Париже, сообщил газете «Айкакан жаманак» пресс-секретарь аэропорта Геворк Абраамян.
09:29 19/11/2015Дело Пермякова в ближайшие дни будет отправлено в суд.«Жоховурд»Дело обвиняемого в убийстве семьи Аветисян в Гюмри российского военнослужащего Валерия Пермякова в ближайшие дни будет отправлено в суд общей юрисдикции Ширакской области Армении.
09:20 19/11/2015Собственник сети супермаркетов SAS требует по 8 голосов от своих сотрудников на референдуме 6 декабря. «Айкакан жаманак»Депутат парламента Армении, член Республиканской фракции, собственник сети супермаркетов SAS Артак Саркисян поставил перед сотрудниками условие – обеспечить на референдуме по конституционным...
10:38 18/11/2015Минобороны НКР: ВС Азербайджана нарушили режим перемирия около 35 разНа линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано уменьшение числа случаев нарушения ВС Азербайджана режима перемирия.
09:44 18/11/2015«Иравунк»: Центробанк работает в направлении недопущения инфляцииПредседатель Центрального банка Армении Артур Джавадян заявил в беседе с корреспондентом «Иравунк», что применяются многочисленные механизмы денежно-кредитной политики по недопущению инфляции в...
09:41 18/11/2015«Жоховурд»: Хачатур Сукиасян не думает о создании политической партииПресс-секретарь предпринимателя, бывшего депутата парламента Армении Хачатура Сукиасяна Анна Мкртчян опровергла появившиеся в СМИ сведения о намерении предпринимателя создать новую партию.
09:40 18/11/2015«Грапарак»: На предстоящих выборах ППА и «Альянс» могут выступить единым блокомГазета «Грапарак» пишет, что отношения между партиями «Процветающая Армения» и «Альянс» заметно потеплели.
09:47 17/11/2015«Грапарак»: Больница Самвела Алексаняна приобретет вертолет для перевозки больныхГазета «Грапарак» пишет, что принадлежащий Самвелу Алексаняну медицинский центр «Малатия» в скором времени обзаведется новым корпусом, а предусмотренный для перевозки больных из районов вертолет...
09:43 17/11/2015«Айкакан жаманак»: Власти Армении обсуждают вариант бойкота зимней сессии ПАСЕПо сообщению дипломатических источников газеты «Айкакан жаманак», министр иностранных дел Армении обсуждает с главами МИД стран-участниц ЕС вопрос нейтрализации печально известного доклада «Рост...
09:36 17/11/2015«Жоховурд»: Зарплаты топ-менеджмента ЭСА сокращены на 30%Газета «Жоховурд» пишет, что новое руководство ЗАО «Электрические сети Армении» пересмотрело фонда зарплат, сократив на 30% зарплаты топ-менеджмента.
09:33 17/11/2015«Чорорд ишханутюн»: Ваграм Багдасарян «готовит место» своему зятю в парламенте республикиГазета «Чорорд ишханутюн» пишет, что руководитель парламентской фракции Республиканской партии Армении Ваграм Багдасарян «готовит место» своему зятю в парламенте республики.
12:14 14/11/2015«Айкакан жаманак»: Места оппозиции в избирательных комиссиях займут представители властиПредставленные в Национальном Собрании Армении оппозиционные политические силы – «Армянский национальный конгресс» и «Наследия» – не смогли назначить по 1-му члену комиссии на 1997 избирательных...
11:47 14/11/2015«Жаманак»: АНК не исключает возможность сотрудничества с «Оринац еркир»Представители «Армянского национального конгресса» (АНК) всегда пытались держаться подальше от партии «Оринац еркир», однако руководитель фракции АНК Левон Зурабян накануне заявил в интервью о...
11:29 14/11/2015«Жоховурд»: Раффи Ованнисян вернется в Армению в конце ноябряНесмотря на то, что до завершения агитационной компании по конституционным реформам остались считанные дни, все еще неизвестно, когда вернется в Армению лидер партии «Наследие», один из учредителей...
12:00 13/11/2015«Жоховурд»: Представлять важнейшие политические проблемы в формате ток-шоу – хорошая инициативаВ Армении с сегодняшнего дня стартует телевизионное реалити-шоу, посвященное агитационной компании «да» и «нет» в рамках конституционных реформ, пишет газета «Жоховурд».
11:34 13/11/2015«Жаманак»: Левон Зурабян в очередной раз оказался в нелепой ситуацииГазета «Жаманак» пишет, что на днях состоялась встреча членов парламентской группы дружбы Армения – США с ответственным по Армении офиса по кавказским вопросам и региональным конфликтам...
11:06 13/11/2015«Айкакан жаманак»: Падение международных цен на медь негативно отразится на экономике республикиМеждународные цены на медь продолжают снижаться, устанавливая новые антирекорды. Накануне цена килограмма меди на Лондонской фондовой бирже составила 4 тысячи 785 долларов. Это самая низкая цена на...
11:05 13/11/2015«Грапарак»: Супруга министра здравоохранения занимает одну из самых «жирных» должностей в сфере здравоохраненияВ последнее время часто муссируется сведения о том, что министр здравоохранения Армении Армен Мурадян, когда в 2014 году был назначен на пост министра, освободил с работы свою супругу – Елену...
11:21 12/11/2015«Аравот»: В последний раз Карабах сдавали в начале 1980-х – Сергей МинасянЗаместитель директора Института Кавказа Сергей Минасян считает, что визит главы МИД России Сергея Лаврова не имеет никакой связи со всеми теми комментариями, особенно о сдаче Нагорного Карабаха, которые озвучиваются в
11:00 12/11/2015«Жоховурд»: Депутаты из Гюмри впряглись в активную агитацию «за» конституционный референдумПравящая элита Гюмри, чтобы обеспечить необходимое количество «да» для принятия конституционных изменений, уже провела «разделение труда», пишет газета «Жоховурд» По сведениям