13:43 15/12/2023ՌԴ պետդումայից հայտարարել են, թե Ռուսաստանը շահագրգռված է Հայաստանի հետ հետագա համագործակցությամբՌուսաստանի Դաշնությունը շահագրգռված է Հայաստանի հետ հետագա համագործակցությամբ, սա Մոսկվայի դիրքորոշումն է։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին ասել է Պետդումայի փոխնախագահ Պյոտր Տոլստոյը։ «Այսօր...
11:34 15/12/2023Ադրբեջանի իշխող կուսակցությունը հաստատեց Ալիևի թեկնածությունը նախագահական արտահերթ ընտրություններումԱդրբեջանի «Նոր Ադրբեջան» կուսակցությունը պետության նախագահի պաշտոնում առաջադրել է Իլհամ Ալիևի թեկնածությունը։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն Ըստ լրատվական գործակալության՝ Ադրբեջանի իշխող...
11:33 15/12/2023Ախալքալաքի պատգամավորները կմեկնեն Թբիլիսի՝ մասնակցելու Վրաստանին ԵՄ թեկնածուի կարգավիճակ շնորհելու տոնակատարությանըԱյսօր` ժամը 17:00-ին, Վրաստանին Եվրամիության թեկնածուի կարգավիճակ շնորհելու համընդհանուր տոնակատարություն է լինելու։ Այս մասին կառավարության վարչակազմում տեղի ունեցած հատուկ ճեպազրույցում հայտարարել...
10:53 15/12/2023Միլլեր. Ողջունում ենք Թուրքիայի արդյունավետ դերը հակամարտության լուծման հարցումԱՄՆ պետքարտուղար Բլինքենի ու Թուրքիայի ԱԳ նախարար Ֆիդանի հեռախոսազրույցների ժամանակ մշտապես քննարկվում է Հայաստան-Ադրբեջան, Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման հարցերը։ Այս մասին...
23:24 14/12/2023Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Հունաստանի ցամաքային զորքերի ռազմական ակադեմիաՀունաստանի Հանրապետություն այցի շրջանակներում՝ դեկտեմբերի 14-ին, պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Հունաստանի ցամաքային զորքերի ռազմական ակադեմիա, որտեղ հանդիպել է ակադեմիայի...
22:57 14/12/2023ԵՄ-ն որոշել է Վրաստանին անդամակցության թեկնածուի կարգավիճակ տրամադրելԵՄ երկրների ղեկավարները Բրյուսելի գագաթնաժողովում որոշել են Վրաստանին տալ թեկնածու երկրի կարգավիճակ, հայտարարել է Եվրոպական խորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելը։ «Եվրոպական խորհուրդը Վրաստանին թեկնածուի...
21:55 14/12/2023ՌԴ ԱԳՆ-ն Հայաստանին մեղադրում է ապաշրջափակման գործընթացը սառեցնելու մեջՄենք հաստատում ենք շատ մոտ ապագայում Ռուսաստանում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցությունների հաջորդ փուլը կազմակերպելու մեր առաջարկը,- ասվում է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական...
21:23 14/12/2023ՀՀ ԱԳՆ-ն արձագանքել է Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման մասին Մարուքյանի հայտարարությանըՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման պայմանավորվածություն չկա: Այդ մասին հայտնեց Արտգործնախարարության խոսնակ Անի Բադալյանը՝ պատասխանելով «Ազատության» հարցին, թե...
21:10 14/12/2023ՌԴ ԱԳՆ-ից հայտարարել են, թե Երևանի գործողությունները խանգարել են Բաքվի և Մոսկվայի հետ նրա պայմանավորվածություններիՆախորդ տարի Պրահայում ԵՄ-ի անցկացված գագաթնաժողովում Հայաստանի գործողությունները խոչընդոտեցին Ռուսաստանի և Ադրբեջանի հետ պայմանավորվածությունների իրականացմանը:«ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին...
16:45 14/12/2023Բաքուն չի ընդունում սահմանից զորքերը դուրս բերելու Երևանի առաջարկըԱդրբեջանական կողմը շուտով կներկայացնի իր դիրքորոշումը Հայաստանի կողմից նոյեմբերի վերջին ներկայացրած խաղաղ համաձայնագրի պայմանների վերաբերյալ։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, հայտարարել է...
15:27 14/12/2023Գործադիրը համաձայնություն տվեց ԵԱՏՄ-ի և Իրանի միջև ազատ առևտրի մասին համաձայնագրի ստորագրմանըՀՀ Գործադիր մարմինը այսօր առանց զեկուցման ընդունած 58 որոշումների թվում հավանություն տվեց ԵԱՏՄ-ի և Իրանի միջև ազատ առևտրի մասին համաձայնագրի ստորագրմանը: Որոշման նախագծում ասվում է.
15:06 14/12/2023Արտակ Բեգլարյան. Բաքվի բանտերում դեռ 23 գերիներ կան, որից 20-ը՝ ԱրցախիցԱրցախի նախկին ՄԻՊ, պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը հիշեցնում է, որ Բաքվում դեռ ավելի քան երկու տասնյակ գերիներ կան։ «Լավ է, որ Բաքվի գերությունից 32 հայ վերադարձավ հայրենիք։ Այնուամենայնիվ, առնվազն 23...
15:03 14/12/2023Թուրքիան, Ադրբեջանը և Վրաստանը համատեղ զորավարժություններ են անցկացնումԹուրքիան, Ադրբեջանը և Վրաստանը համատեղ զորավարժություններ են անցկացնում: Սդրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, այս մասին ճեպազրույցում ասել է Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարարության մամուլի...
12:52 14/12/2023Սահմանազատման գործընթացն առաջին անգամ դրվում է ինստիտուցիոնալ հենքի վրա. Նիկոլ Փաշինյան«Աշխատակարգով սահմանվում է երկու պետությունների ստեղծած սահմանազատման հանձնաժողովների հարաբերությունները, նիստերի անցկացման և համատեղ աշխատանքային հանդիպումների կազմակերպման...
12:04 14/12/2023Ադրբեջանում հայի արյուն թափած Ախունդովին դիմավորել են ինչպես հերոսիՀայի արյուն թափած ադրբեջանցի Հուսեյն Ախունդովին Ադրբեջանում դիմավորել են ինչպես հերոսի։ Հայտնի լրագրող Լինդսի Սնելը X-ի (նախկին թվիթերի) իր միկրոբլոգում հրապարակել է կարճ տեսանյութ ու գրել.
11:21 14/12/2023Հայաստանը պատրաստակամություն է հայտնում վերականգնել երկաթուղային հաղորդակցությունը. Փաշինյան«Վերջին շրաջանում Հայաստանի օրակարգերի բերումով արձանագրում ենք տրանսպորտային կոմունիակացիաների դերակատարության կարևորությունը տարածաշրջանային կայունության, անվտանգության և ընդհանրապես՝ խաղաղության...
10:44 14/12/2023Թուրքիայի ԱԳ նախարարն այսօր կայցելի ԱդրբեջանԱյսօր Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը կայցելի Ադրբեջան։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղոդմամբ, այցի ընթացքում նախատեսվում է Ֆիդանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի...
23:52 13/12/2023Խաղաղության պայմանագիրը դեռ պատրաստ չէ. Էդմոն Մարուքյան«Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագիրը դեռ պատրաստ չէ ստորագրման, վերջնական նախագիծ չկա»,-հայտնել է Հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը Հանրային հեռուստատեսության...
23:18 13/12/2023ԱՄՆ-ը ողջունել է հայ ռազմագերիների ազատ արձակումըԱՄՆ-ը հավատում է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղությունը հնարավոր է այն բանից հետո, երբ կողմերը փոխանակեցին գերիներին։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին ճեպազրույցում հայտարարել է Պետդեպարտամենտի...
21:09 13/12/2023Վրաստանում պատգամավորները կրկնապատկել են իրենց աշխատավարձերըՉորեքշաբթի օրը Վրաստանի խորհրդարանը երրորդ ընթերցմամբ ձայների մեծամասնությամբ ընդունել է կանոնակարգի փոփոխությունները, որոնց համաձայն պատգամավորների աշխատավարձերը գրեթե կրկնապատկվում են։...

15:11 03/01/2023Турция выходит из Стамбульской конвенции о предотвращении и борьбе с насилием в отношении женщинГосударственный совет по административным апелляциям (İDDK) признал законным выход Турции из Стамбульской конвенции о предотвращении и борьбе с насилием в отношении женщин, передает РИА Новости со...
13:55 03/01/2023Омбудсмен Арцаха: Цивилизованный мир должен заставить Азербайджан прекратить свое преступление против человечества!Защитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Гегам Степанян на своей странице в Facebook опубликовал видео, сопроводив его следующим описанием: «Более...
17:17 31/12/2022В Анкаре застрелили экс-руководителя турецкой ультраправой организации «Серые волки»Экс-руководитель турецкой организации "Идеалистические очаги", более известной как "Серые волки", Синан Атеш убит в Анкаре, сообщает РИА Новости со ссылкой на газету Sözçü.
19:25 30/12/2022В Турции при взрыве в ресторане погибли семь человек, пятеро пострадалиВ одном из ресторанов города Айдын на западе Турции произошел взрыв, семь человек погибли, еще пятеро пострадали.
15:53 30/12/2022Опасная пиротехника: в Грузии число пострадавших достигло уже 25 человекКоличество пострадавших в результате использования пиротехники к этому времени составляет 25 человек, сообщил руководитель Тбилисского ожогового центра Гуга Кашибадзе.
14:56 30/12/2022МИД РФ: Прекращает своё действие соглашение о гарантиях прав граждан государств – участников СНГ в области пенсионного обеспеченияСоглашение о гарантиях прав граждан государств – участников СНГ в области пенсионного обеспечения прекращает свое действие с 1 января 2023 года.
13:26 30/12/2022«Букет из редисок новоиспеченной маме»: 19 день блокады АрцахаАктриса сопроводила запись фотографией, на которой вместо букета цветов – букет из редисок.
11:34 30/12/2022В блокадном Арцахе 10 детей находятся в отделениях реанимацииИз-за блокирования Азербайджаном единственной дороги, связывающей Арцах с Арменией, в медицинских учреждениях, подведомственных Министерству здравоохранения Республики Арцах, плановые операции все...
11:03 30/12/2022Интервью Рубена Варданяна – France 24: Блокада – это не экологическое движение, а организованное Азербайджаном шоуГосударственный министр Республики Арцах Рубен Варданян (Ruben Vardanyan) сегодня в прямом эфире France 24 представил сложившуюся в результате блокады Азербайджаном Арцаха и обратился к причинам...
20:25 29/12/2022В Арцахе зафиксированы необоснованно высокие цены на некоторые виды сельхозпродукцииВ результате мониторинга, проведенного Государственной комиссией по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Республики Арцах, на основании жалоб граждан, в последний период...
20:14 29/12/2022Российским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач на территории АрцахаОпубликован информационный бюллетень Министерства обороны Российской Федерации о деятельности российского миротворческого контингента в зоне нагорно-карабахского конфликта (на 29 декабря 2022 г.):...
19:28 29/12/2022Из-за пропусков заседаний парламента Грузии за год с зарплат депутатов срезали почти $30 тысячИнтересно, что 77% этой суммы приходится на депутатов оппозиции – это примерно 60 тысяч лари.
19:06 29/12/2022Рубен Варданян: Несмотря на блокаду, поставленные цели и приоритеты остались прежнимиОн также поблагодарил исполняющего обязанности министра Вардана Бегларяна за совместную работу.
18:06 29/12/2022Теван Погосян: Арцах – это не вещь или предмет для купли-продажи, Арцах – бесценная родинаНе говорите об Арцахе вообще, если вы не поняли, что каждое слово, которое вы говорите об Арцахе, должно либо излучать свет и любовь, либо лучше ничего не говорить.
17:17 29/12/2022Давид Бабаян: Надо максимально избегать глупостиНадо максимально избегать глупости, демагогства, провокаторства, Бог нам в помощь!»
16:00 29/12/2022Блокадный Арцах: две моркови и половина капусты, нет детских жаропонижающих и детского питания«Магазин выдает каждому по две морковки и половине капусты. Больше – нельзя, остальные останутся голодными. В аптеках закончились детские жаропонижающие и детское питание», – написала в соцсети...
20:33 28/12/2022Омбудсмен: Гуманитарная ситуация в Арцахе ухудшается с каждым днём17 день блокады Арцаха.
20:01 28/12/2022Президент Грузии ответила на вопрос о помиловании Саакашвили«И причем здесь я, непонятно. Неприемлемы нападки на институт, уже не говоря о нападках на женщину, которые имеют место сегодня – это давление, буллинг», – сказала Зурабишвили.
19:35 28/12/2022Правительство Арцаха всегда выступало за соблюдение лучших мировых стандартов в области добычи полезных ископаемыхСовместно с руководством компании принято решение о временной приостановке эксплуатации разрабатываемого ею рудника до завершения экспертизы.
16:59 28/12/2022В Арцахе будут применены ограничения на оказание услуг общественного питанияПредставлены шаги, предпринятые для обеспечения бесперебойной работы водоснабжения, энергоснабжения и инфраструктур.