16:36 13/12/2023Գերությունից վերադարձողների առաջին լուսանկարներն ու տեսանյութերըԲաքվի բանտերում մոտ երեք տարի գերության մեջ անցկացրած տղաներն այսօր վերադարձան Հայաստան։ Համացանցում հրապարակվում են նրանց առաջին լուսանկարները, տեսանյութերը։
14:55 13/12/2023Գերիների փոխանակմանն ընդառաջ լուսանկարներ են հրապարակվել Ղազախ-Իջևան սահմանիցՂազախ-Իջևան սահմանին սկսվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև գերիների փոխանակման գործընթացը։ Դրան ընդառաջ երկրների ներկայացուցիչները կժամանեն այդ հատված։ Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի...
13:22 13/12/2023Խորհրդարանում «Աստծո դատաստանից» խոսող թուրք պատգամավորը հենց ամբիոնի մոտ սրտի կաթված է ստացելԹուրք ընդդիմադիր պատգամավոր Հասան Բիթմեզը երեկ ելույթ է ունեցել խորհրդարանում և Իսրայելին մեղադրել ցեղասպանության մեջ, իսկ իշխանություններին՝ վերջիններիս մեղսակիցը լինելու մեջ։ Ելույթի վերջում նա...
13:05 13/12/2023Գերիների փոխանակումը տեղի կունենա այսօրՀայաստանի ու Ադրբեջանի միջև գերիների փոխանակումը տեղի է ունենալու այսօր՝ դեկտեմբերի 13-ին՝ հայ-ադրբեջանական Իջևան-Ղազախ սահմանային հատվածում։ Այս մասին հայտնում է ադրբեջանական «Թուրան»...
23:49 12/12/2023Վերին Լարսը կրկին փակ էՎատ եղանակային պայմանները պատճառ են դարձել Ռուսաստանից Վրաստան տանող Վրեին Լարսի ճանապարհով բեռնատարների երթևեկությունը դադարեցնելու համար:«Ինտերֆաքսը» գրում է, որ երեքշաբթի այդ մասին հայտնել է...
22:54 12/12/2023Շուտով մեր հասարակությունը կքաղի ձեր էշության արդյունքները.Շարմազանովը՝ ՀՀ իշխանություններինՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը գրում է. «Ուկրաինային սիրաշահելով ոչ թե ՌԴ-ին եք վատություն անում,այլ՝ Հայաստանի շահերին։ Զելենսկին Ադրբեջանին շնորհավորում է Արցախը գրավելու առթիվ,Կիևի փողոցները...
22:43 12/12/2023Փաշինյանը Սինանյանին գործուղել է ՈւկրաինաՆիկոլ Փաշինյանի դեկտեմբերի 12-ին ստորագրած որոշումով Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանին գործողվում է Ուկրաինա: Որոշման մեջ ասվում է, որ Սինանյանը դեկտեմբերի 18-20-ը կայցելի...
22:14 12/12/2023Մինչև տարեվերջ հայ-ադրբեջանական հաշտության պայմանագիր կնքելու հնարավորություն միշտ կա.ԳալուզինՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը ձեռնպահ է մնացել Սանկտ Պետերբուրգում ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ...
11:10 12/12/2023Ալիևը կառաջադրվի նախագահի թեկնածուԱդրբեջանի «Ենի Ադրբեջան» («Նոր Ադրբեջան») իշխող կուսակցությունը 2024 թվականի փետրվարի 7-ին կայանալիք արտահերթ նախագահական ընտրություններում առաջադրելու է գործող նախագահ Իլհամ Ալիևի թեկնածությունը։...
10:44 12/12/2023Բայրամովը Բորելի հետ հանդիպմանը դժգոհել է ԵՄ որոշ պաշտոնյաների «կողմնակալ հայտարարություններից»Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը Բրյուսելում հանդիպել է Եվրամիության արտաքին հարաբերությունների և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ, ԵՄ հանձնաժողովի...
23:03 11/12/2023Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարարինԲրյուսելում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը X-ի իր միկրոբլոգում գրել է Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարար Դմիտրի Կուլեբայի հետ հանդիպման մասին: «Մտքեր փոխանակեցինք փոխադարձ հետաքրքրություն...
22:47 11/12/2023Բռնապետը պատերազմ կսանձազերծի… եթե անգամ ազգովի կզենք, որ այդ բարբարոսը մեր վրայով հավալա թռնի. Վարդան ՈսկանյանԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Մեզանում հանրային տրամադրություններում փորձում են արմատավորել թուլամորթի մի մտայնություն, թե, իբր, եթե հանկարծ ինչ-որ բան անենք, որը, մեղմ ասած, դուրեկան չէ Բաքվի...
21:25 11/12/2023Միրզոյանը և Կոլոնան անդրադարձ են կատարել խաղաղության հաստատման հարցում առկա մարտահրավերներինԴեկտեմբերի 11-ին Բրյուսելում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի Հանրապետության Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Կատրին Կոլոննայի հետ: Այդ մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:...
17:04 11/12/2023Թուրքիան չունի «վատնելու» ոչ մի կաթիլ ջուր.ԷրդողանԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կոչ է արել բնակչությանը հոգ տանել երկրի ջրային պաշարների մասին՝ պարենային անվտանգության հետ կապված խնդիրներից խուսափելու համար։ Նրա խոսքով՝ Թուրքիան չունի մի...
16:30 11/12/2023Ստամբուլում ամեն պահ ավերիչ՝ 7 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ կարող է տեղի ունենալ.ԳյորուրԹուրք գիտնական, պրոֆեսոր Նաջի Գյորուրը «CNN Türk»-ին հայտնել է Թուրքիայի արևմտյան հատվածում գտնվող Ստամբուլի նահանգում հնարավոր երկրաշարժի շուրջ ունեցած իր անհանգստությունների մասին: Այդ մասին...
15:40 11/12/2023Վերջին 10 օրում մի քանի բեռնատար է Լարսից հետ վերադարձվել՝ հիմնականում բանջարեղեն.Վահան ՀակոբյանԱրտահանողներից շարունակվում է տեղեկություններ ստացվել, որ Վերին Լարսի անցակետում հայկական բեռների համար շարունակվում են որոշակի խոչընդոտներ ստեղծվել։ Ըստ տնտեսվարողների՝ արտահանվող նույն ծագման...
14:16 11/12/2023Ուրախ եմ հայ և ադրբեջանցի զինվորների ազատ արձակման համար.Հռոմի ՊապՀռոմի Ֆրանցիսկոս պապը դեկտեմբերի 10-ին, Անգելոսի աղոթքը կարդալուց հետո, ուրախություն է հայտնել «զգալի թվով հայ և ադրբեջանցի գերիների և բանտարկյալների» ազատ արձակման կապակցությամբ։ Նրա խոսքերը...
13:23 10/12/2023102-րդ ռազմաբազայի ծառայողներն օրերս ձերբակալել են Գյումրիում ապաստանած Ռուսաստանի քաղաքացուԻրավապաշտպան Արթուր Սաքունցն ահազանգում է՝ ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի ռազմական ոստիկանության ծառայողներն օրերս ձերբակալել են Գյումրիում ապաստանած Ռուսաստանի քաղաքացի Դմիտրի Սեդրակովին։ Այդ մասին...
11:45 10/12/2023Իրանը Ռուսաստանի հետ տեղեկատվական անվտանգության ոլորտi համաձայնագիր է նախապատրաստումԻրանի Իսլամական խորհրդատվական խորհուրդը (խորհրդարան) հավանություն է տվել Ազգային անվտանգության և արտաքին քաղաքականության խորհրդարանական հանձնաժողովի զեկույցի բովանդակությանը, որը վերաբերում է...
10:39 10/12/2023Վերին Լարսը փակ է բեռնատարների համարՓրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կա փակ ավտոճանապարհ։ «Փակ է Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհը։ Արարատի մարզում...

18:42 22/07/2021ECHR obliges Azerbaijan to pay €30,000 to Armenian citizen held captive for 22 monthsThe European Court of Human Rights (ECHR) on Wednesday published another judgment against Azerbaijan, confirming that Azerbaijan tortured and illegally deprived of liberty Armenian citizen Artur...
14:25 22/07/2021Baku court sentences Russian citizen to 10 years in jail for taking part in Artsakh warA Baku court on Wednesday sentenced Russian citizen Eduard Dubakov to 10 years in prison for participating in last year’s war in Artsakh (Nagorno-Karabakh) on Armenia’s side, RIA Novosti reported,...
14:39 21/07/2021Russia ready to welcome EU’s mediation efforts in Karabakh talks, Kremlin saysMoscow is ready to welcome the European Union’s mediation in talks on the Nagorno-Karabakh issue, provided they help implement the existing agreements, Kremlin spokesman Dmitry Peskov told reporters...
11:15 21/07/2021Senator Menendez: Azerbaijanis now interfering on physical territory of ArmeniaUnited States Senate Committee on Foreign Relations Chair Senator Bob Menendez expressed concern about the Biden Administration's waiver of Section 907 restrictions on U.S.
12:57 20/07/2021Russian peacekeepers use UAVs to monitor Karabakh ceasefireThe military personnel of the Joint Russian-Turkish Center continue to carry out tasks to monitor compliance with the ceasefire regime in the Nagorno-Karabakh (Artsakh) conflict zone.
12:33 20/07/2021Toivo Klaar: Deeply worrying developments continue on Armenian-Azerbaijani borderToivo Klaar, EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia, has expressed concerns over the developments on the Armenian-Azerbaijani border.
11:30 20/07/2021Erdogan: Turkey ready to take control of Kabul airport if it gets support from USTurkey is ready to take over the management of the Kabul airport, if the United States provides the necessary support, Turkish President Recep Tayyip Erdogan said on Tuesday during his visit to the...
17:32 19/07/2021Putin to hold talks with Aliyev in Moscow on Tuesday – KremlinRussian President Vladimir Putin will hold talks with his Azerbaijani counterpart Ilham Aliyev in Moscow on Tuesday, July 20, TASS reported on Monday, citing the Kremlin press service.
17:18 19/07/2021Azerbaijan trying to remove Nagorno-Karabakh conflict from international agenda – Armenian MFAAzerbaijan is trying to remove the Nagorno-Karabakh conflict from the international agenda, the Department of Media and Public Diplomacy of the Armenian Ministry of Foreign Affairs (MFA) said in...
11:47 19/07/2021Turkey destabilizes other countries through mercenaries – Greek Foreign MinistryGreek Foreign Ministry spokesman Alexandros Papaioannou on Sunday accused Turkey of destabilizing other countries by keeping its forces and mercenaries in their territory.
18:50 17/07/2021There is an impression Pashinyan deliberately forms an atmosphere of fear in the country, Tigran Abrahamyan saysExpert in security issues, the Head of "Henaket" analytical center Tigran Abrahamyan commented on Facebook the recent statement made by acting PM Nikol Pashinyan at a press conference with the...
20:03 16/07/2021The Artsakh people's rights are violated every day in the situation created after the trilateral statement from November 9 - Ombudsman"The statements of the President of Azerbaijan Ilham Aliev and the rhetoric used by the Azerbaijani authorities are a clear indication that any prospect of “peaceful coexistence” is fraught with...
14:54 16/07/2021US senators ask Biden to pressure Turkey over its provocations in VaroshaFourteen members of the U.S. Senate have penned an open letter to U.S. President Joe Biden condemning Turkey over its actions in Cyprus, especially the abandoned coastal area of Varosha, the Duvar...
12:05 16/07/2021Armenia reports 162 fresh coronavirus cases on July 16Armenia has confirmed 162 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 227,111 as of 11 a.m.
11:52 16/07/2021Artsakh FM: We will stand until the end, but will never be part of AzerbaijanAfter Artsakh found itself in the current situation by the recent war, Azerbaijan is taking practical steps to occupy Armenia’s Syunik province, opening a new, “the Zangezur geopolitical front”,...
11:37 16/07/2021US committed to assisting parties in achieving lasting settlement to Karabakh conflict – State DepartmentThe US Department of State replied to a number of questions from the Voice of America’s Armenian Service concerning the peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict.
13:57 15/07/2021Pashinyan calls for the attention of CSTO and OSCE Minsk Group on the fact of victims on the Armenian-Azerbaijani border"Over the past two months we had two victims on the Armenian-Azerbaijani border. We convey our condolences to the family members and relatives of the victims and draw the attention of our partners...
13:25 15/07/2021Ombudsman: All facts confirm the genocidal policy of Azerbaijan against the population of Artsakh and ArmeniaA special video message of Armenia’s Human Rights Defender was broadcast at the session of the 47th session of the UN Human Rights Council held on July 12.
13:08 15/07/2021US Secretary of State vows support for the Minsk Group process for a lasting political settlement to the NK conflictUS Secretary of State Antony J. Blinken spoke on Wednesday with Armenian acting Prime Minister Nikol Pashinyan, according to the press statement released by the State Department. The Secretary...
11:05 15/07/2021Seven more bodies found during search operations in Artsakh's Mataghis and Martuni regionsThree bodies were found on July 14 during the search operations for casualties of the 44-day Karabakh war in Mataghis, Artsakh (Nagorno-Karabakh), the State Service of Emergency Situations of the...