09:50 21/09/2023Եվլախում առաջնային քննարկվող օրակարգային հարց պետք է դառնա ԼՂ հայության անվտանգության խնդիրը․ Ադրբեջանում ԱՄՆ նախկին դեսպանԱՄՆ վերահաստատում է իր դիրքորոշումը, իսկ վերլուծաբանները շարունակում են քննարկել Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակն ու հետագա հնարավոր զարգացումները: «Վաշինգտոնը խորապես մտահոգված է Բաքվի...
08:47 21/09/2023Իրանը թույլ է տվել դեպի Հայաստան թռիչքներ իրականացնելԻրանը չեղարկել է դեպի Հայաստան և Ադրբեջան ավիաչվերթների, ինչպես նաև այդ երկրներից դեպի Իսլամական Հանրապետություն թռիչքների արգելքը։ Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը՝ վկայակոչելով Իրանի...
22:24 20/09/2023Արցախում կա առնվազն 200 զոհ և ավելի քան 400 վիրավոր․ ՄԻՊԱրցախի մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի կողմից հավաքագրված տվյալների համաձայն, սեպտեմբերի 20-ի ժամը 21:30-ի դրությամբ Արցախում Ադրբեջանի հարձակման հետևանքով կա առնվազն 200 զոհ և ավելի քան 400...
21:29 20/09/2023Արցախցի վիրավոր երեխաներըԱրա Եղիազարյանը հրապարակել է Ադրբեջանի ռազմական գործողությունների հետևանքով վիրավոր երեխաների լուսանկարներ։ Պաշտոնական վերջին տվյալների համաձայն, խաղաղ բնակչության շրջանում կա 35 վիրավոր՝ 13 երեխա,...
20:49 20/09/2023Մի քանի հազար տարհանված բնակիչներին կացության և սննդի հարցըԱրցախի տեղեկատվական շտաբը հայտնում է․ «Հարգելի՛ հայրենակիցներ, Արցախի Հանրապետության քաղպաշտպանության շտաբը քայլեր է ձեռնարկում ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ադրբեջանական զինուժի վերահսկողության տակ...
19:06 20/09/2023Սամվել Շահրամանյանն այցելել է վիրավորված և բուժում ստացող քաղաքացիներինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանը սեպտեմբերի 20-ին՝ ռազմական գործողությունների ավարտից անմիջապես հետո, այցելել է վիրավորում ստացած և Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական...
16:50 20/09/2023Ստեփանակերտի օդանավակայանն այս պահինԱյս պահին մարդաշատ է Ստեփանակերտի օդանավակայանը, թեև Ստեփանակերտի քաղաքապետարանը հորդորել էր քաղաքի բնակչությանը չտրվել խուճապային տրամադրությունների և տարհանվելու նպատակով սեփական նախաձեռնությամբ...
16:36 20/09/2023«Մամա, ինձ տոն տար»Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի հայկական տիրույթում արագորեն տարածվում է արցախցի Լյուսեի լուսանկարն ու նրա մոր՝ Լիլիթ Սարգսյանի հետ կարճ երկխոսությունը.
15:45 20/09/2023Պուտին. Հույս ունեմ, որ մենք կարող ենք Լեռնային Ղարաբաղում հասնել դեէսկալացիայի«Մենք շատ սերտ կապի մեջ ենք հակամարտության բոլոր կողմերի՝ Երևանի, Ստեփանակերտի և Բաքվի իշխանությունների հետ։ Հույս ունեմ, որ մենք կարող ենք հասնել դեէսկալացիայի և այս խնդրի լուծումը տեղափոխել խաղաղ...
14:40 20/09/2023ԵԱՏՄ-ից Հայաստանին բացառելու հարցը դեռ դրված չէ. ՍլուցկիԴումայի միջազգային հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ, Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության նախագահ Լեոնիդ Սլուցկին ասել է, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հռետորաբանության ֆոնին Հայաստանին...
14:23 20/09/2023Իրանը չեղարկել է դեպի Հայաստան և Ադրբեջան բոլոր չվերթներըԻրանի իշխանությունները չեղյալ են հայտարարել դեպի Ադրբեջան և Հայաստան բոլոր չվերթները, ինչպես նաև այդ երկրներից դեպի Իսլամական Հանրապետություն չվերթները: Այս մասին «IRNA» գործակալությանը հայտնել Է...
11:05 20/09/2023Իրանը հայտարարել է պաշտպանության ոլորտում Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների աննախադեպ զարգացման մասինՄոսկվայի և Թեհրանի միջև երկկողմ հարաբերությունները պաշտպանական ոլորտում աննախադեպ զարգացում են ստացել վերջին 10 տարիների ընթացքում:ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, չորեքշաբթի օրը Թեհրանում Ռուսաստանի պաշտպանության...
10:35 20/09/2023Արցախում պատերազմի ֆոնին ԱՊՀ հետախուզական ծառայությունները մտահոգություն են հայտնել Աֆղանստանում տիրող իրավիճակի կապակցությամբԱՊՀ երկրների հատուկ ծառայությունների ներկայացուցիչները Բիշքեկում տեղի ունեցած ահաբեկչության և ծայրահեղականության դեմ պայքարի միջազգային համաժողովում մտահոգություն են հայտնել Աֆղանստանից և Մերձավոր...
00:52 20/09/2023120,000 մարդ գտնվում են ֆիզիկական սպառնալիքի տակ՝ Ադրբեջանի ահաբեկչական լայնածավալ հարձակման պատճառով.Արցախի ՄԻՊԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը գրում է. «120,000 մարդ, այդ թվում՝ 30,000 երեխա, 2,000 հղի կին, 20,000 ծեր, ովքեր 9-ամսյա շրջափակման ընթացքում բախվել են սաստիկ...
00:42 20/09/2023Արցախում այս պահին քաղաքների ու գյուղերի միջև, Ստեփանակերտի և այլ համայնքների միջև կապ գրեթե չկա․ ԹաթոյանՀՀ մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանը «Ֆեյսբուքի»-ի իր էջում գրում է․ «Արցախում այս պահին քաղաքների ու գյուղերի միջև, Ստեփանակերտի և այլ համայնքների միջև կապ գրեթե չկա: Ադրբեջանը,...
00:38 20/09/2023Արցախի ԱԱԾ. Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները «SMS» հաղորդագրությունների միջոցով փորձում են խուճապ տարածելԱրցախի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայությունից հայտնում են. «Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և...
00:08 20/09/2023Կոչ եմ արել Ադրբեջանին անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները․ ԵԽ գլխավոր քարտուղարԵվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ Բուրիչը տարածել է հայտարարություն, որում, մասնավորապես, նշվում է․ «Այսօր Ադրբեջանի արտգործնախարարի հետ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակներում...
00:04 20/09/2023ՊԲ-ն համառ դիմադրություն է ցույց տալիս տարբեր ուղղություններում առաջխաղացման փորձեր իրականացնող ադրբեջանական ԶՈւ-ին. Արցախի ՊՆԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են. «Մարտերը շփման գծի երկայնքով շարունակվում են։ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը համառ դիմադրություն է ցույց տալիս տարբեր...

11:09 30/04/2022В МИД Турции вызвали посла ФРГ и напомнили ему о принципе невмешательства во внутренние делаМинистерство иностранных дел Турции вызвало в пятницу посла Германии Юргена Шульца, ему напомнили о закрепленном Венской конвенцией принципе невмешательства во внутренние дела.
17:01 29/04/2022В прокуратуру Турции подали заявление против Каро ПайланаШумиха вокруг темы законопроекта о признании Геноцида армян, представленного депутатом-армянином парламента Турции Каро Пайланом, не утихает.
13:23 29/04/2022«Боржоми» приостановила производство воды на заводах в ГрузииКомпания «IDS Боржоми Грузия» (IDS Borjomi) решила временно приостановить производство воды на заводах в Грузии.
11:28 29/04/2022Пожар в промпарке в Сумгаите: генпрокуратура Азербайджана возбудила уголовное делоГенпрокуратура Азербайджана возбудила уголовное дело в связи с крупным пожаром в промышленном парке близ города Сумгаит.
12:19 28/04/2022Азербайджанские боксеры не приедут на чемпионат Европы по боксу в ЕреванеПравление Федерации бокса Азербайджана приняло решение не отправлять национальную сборную на чемпионат Европы, который пройдет в Армении, сообщается на сайте организации.
14:36 26/04/2022Политически мотивированный фарс: Amnesty International о приговоре филантропу и правозащитнику Осману Кавале в ТурцииСуд в турецком Стамбуле в понедельник, 25 апреля, вынес пожизненный приговор филантропу и правозащитнику Осману Кавале за «попытку свержения правительства» за его законную деятельность в ходе...
20:50 25/04/2022Андрей Арешев: Оптимизм в процессе армяно-турецких переговоров не вполне актуаленРоссийский политолог Андрей Арешев в эксклюзивном интервью армянскому сайту Ermenihaber.am коснулся процесса нормализации армяно-турецких отношений.
11:50 25/04/2022Арарат Мирзоян и Джейхун Байрамов согласовали структуру комиссии по делимитации и приграничной безопасностиМинистр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
15:16 23/04/2022Сын генерала КСИР убит в ИранеМахмуд Абсалан, сын заместителя командующего одним из подразделений Корпуса стражей исламской революции (КСИР, элитные части ВС Ирана) в провинции Систан и Белуджистан генерала Парвиза Абсалана, убит...
12:33 22/04/2022Ильхам Алиев: Теперь нет никакой Минской группы ОБСЕМинская группа ОБСЕ была создана не для армяно-азербайджанского урегулирования, а потому результатов от ее работы не было.
12:14 22/04/2022Президент Турции Эрдоган посетит ИранГенеральный консул Турции в Тебризе сообщил о скором визите президента Турции в Тегеран. По сообщению Iran Press, Четин Танер, генеральный консул Турции в Тебризе, административном центре провинции...
21:10 21/04/2022Главному оппозиционеру Турции за долги отключили дома светЭлектричество было отключено в доме лидера главной оппозиционной партии Турции Республиканской народной партии (CHP) Кемаля Кылычдароглу, 21 апреля сообщает rossaprimavera.ru со ссылкой на Reuters.
11:46 21/04/2022Боксер Гор Айвазян победил азербайджанского спортсмена и поборется за титул чемпиона ЕвропыБоксер из Ахалкалакского спортивного комплекса Гор Айвазян завоевал серебряную медаль на чемпионате Европы в Софии (Болгария), победив азербайджанского спортсмена.
16:00 20/04/2022Мишустин: Россия заинтересована в новых проектах с АрмениейМосква предлагает ускорить подготовку к подписанию новой межправительственной программы экономического сотрудничества с Ереваном.
14:04 19/04/2022Песков: Во время визита Пашиняна в Москву будет подписан целый пакет документовПресс-секретарь президента России Дмитрий Песков сообщил журналистам, что в ходе визита Никола Пашиняна в Москву планируется подписание пакета двусторонних документов.
15:35 18/04/2022Туристический доход в Грузии за первый месяц весны вырос на 70%Туристический доход в Грузии за первый месяц весны составил 175 миллионов долларов, заявил премьер-министр страны Ираклий Гарибашвили на правительственном заседании.
13:23 14/04/2022Чавушоглу: Третья по счету встреча спецпредставителей Турции и Армении состоится в ВенеГлава МИД Турции Мевлют Чавушоглу заявил о необходимости проведения встреч между спецпредставителями Анкары и Еревана в Турции или Армении, следующая же встреча пройдет в Вене.
13:46 11/04/2022В Грузии не будет никакого второго фронта – Ираклий ГарибашвилиПремьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили заявил, что страна должна продолжить мирное развитие, несмотря на трагические события, происходящие в Украине; по его словам, Тбилиси не намерен открывать...
13:16 11/04/2022Артем Тоноян: Почему Иран сейчас вновь обращается к вопросу границ?Эксперт по вопросам Ирана Артем Тоноян на своей странице в Facebook написал: «В Иране вновь заговорили о положении нерушимости международно признанных границ государств и распространяют видеоролики,...