21:16 22/09/2023Ադրբեջանի ԱԳ նախարարը ներողություն է խնդրել Լավրովից՝ Արցախում խաղաղապահներին գնդակահարելու համարԱդրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի «դաշտում» ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպմանը ներողություն է խնդրել Մոսկվայից ռուս խաղաղապահների մահվան հետ կապված: Այդ մասին...
15:23 22/09/2023Ժոզեպ Բորելը և Հաքան Ֆիդանը Նյու Յորքում քննարկել են Արցախում ստեղծված վիճակըԵվրամիության (ԵՄ) արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը X (Twitter) միկրոբլոգում անդրադարձել է Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանի հետ Նյու...
15:06 22/09/2023Շտաբ. Ադրբեջանական կողմի հետ բանակցություններ են ընթանում՝ զորքերի հետ քաշման և քաղաքացիների վերադարձն իրենց բնակավայրեր ապահովելու ուղղությամբՄիաժամանակ քննարկվում է նաև քաղաքացիների Արցախ մուտքի և Արցախից ելքի ընթացակարգը:
09:53 22/09/2023Հարցերի դեպքում դիմել Արցախի ՄԻՊ կամ ՀՀ-ում Արցախի ներկայացուցչությունԱրցախում ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված, ինչպես նաև կապի և համացանցի խափանումների պատճառով բազմաթիվ քաղաքացիներ չեն կարողանում կապ հաստատել իրենց հարազատների հետ։ «Խնդրում և հորդորում ենք զերծ...
07:31 22/09/2023Թուրքական TRT-ն աղավաղել է Էրդողանի խոսքերը Փաշինյանի մասին«TRT» թուրքական հեռուստատեսության տելեգրամյան ռուսալեզու ալիքն երեկ մեջբերել էր Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի խոսքերը։ Մասնավորապես, նշվում է, որ Էրդողանն ասել է, թե «ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը...
00:01 22/09/2023ԱՄՆ. Ադրբեջանը պատասխանատվություն է կրում այն բանի համար, որ իր զինված ուժերը չեն հետևել միջազգային իրավունքին«Ադրբեջանին կոչ ենք անում անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները Լեռնային Ղարաբաղում»,-հայտարարեց ԱՄՆ ներկայացուցիչը ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդի՝ Լեռնային Ղարաբաղի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած...
23:41 21/09/2023Էրդողան. Փաշինյանը տեղյակ է եղել Ադրբեջանի «հակաահաբեկչական գործողության» մասին«Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տեղյակ է եղել Ադրբեջանի հակաահաբեկչական գործողության մասին»,- TRT-ի հաղորդմամբ, հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը` խոսելով Արցախի...
18:02 21/09/2023Արցախից մանրամասներ են հայտնում Եվլախում կայացած հանդիպումիցԱրցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնում են. «Սեպտեմբերի 21-ին ռուսական միջնորդությամբ Եվլախ քաղաքում տեղի է ունեցել Ադրբեջանի և Արցախի ներկայացուցիչների միջև հանդիպում: Գործնական մթնոլորտում անցած...
17:37 21/09/2023Բաքուն «մանրամասներ» է հաղորդում Եվլախի հանդիպումիցԲաքուն հայտարարությամբ է հանդես եկել Եվլախում Արցախի ներկայացուցիչների հետ կայացած հանդիպման արդյունքներով: Հիշեցնենք, որ Արցախի Հանրապետության պատվիրակությունը ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ այսօր...
17:15 21/09/2023Ռուսաստանի ՊՆ-ն հայտնել է խաղաղապահ զորակազմի կենտրոնակայանում հայ խաղաղ բնակչության թվի մասինՌազմական գործողությունների դադարեցումից հետո Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահների տրամադրության տակ է մնում 1340 խաղաղ բնակիչ: ՏԱՍՍ-ին այդ մասին հայտնել են ՌԴ պաշտպանության նախարարությունից։...
16:37 21/09/2023Մենք ունենք երկու պետություն՝ Հայաստան և Արցախ, ոչ մեկն իրավունք չունի մոռանալու դրա մասին. Ռուբեն ՎարդանյանԱրցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը Ստեփանակերտից ուղիղ կապով շնորհավորեց Անկախության օրվա կապակցությամբ: «Այսօր Ստեփանակերտից, որը գտնվում է շատ ծանր իրավիճակում, ուզում եմ...
16:34 21/09/2023Ստեփանակերտի փողոցները լցված են տեղահանված քաղաքացիներով, որոնք քաղցած, վախեցած և անորոշության մեջ են . ԱՀ ՄԻՊՄարդիկ հուսահատ փնտրում են իրենց հարազատներին՝ զանգահարելով ՄԻՊ-ի գրասենյակ՝ իրենց հարազատների մասին չնչին նորություն իմանալու հույսով: Այս մասին գրել է Արցախի Հանրապետության ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը:...
15:59 21/09/2023Ադրբեջանից խոսել են Երևանի և Բաքվի միջև համաձայնագրի հինգ կետի մասինԵրևանի և Բաքվի միջև խաղաղության համաձայնագրի նախագիծը բաղկացած է հինգ հիմնական կետերից: ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդպիսի հայտարարություն է արել Ադրբեջանի նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով...
15:48 21/09/2023Հարազատներին փնտրող արցախցի Նորան հայտնեց՝ մորաքրոջ ու նրա 10 երեխաների հետ ամեն բան կարգին է, խոսել ենՇուշեցի Նորան, որ վերջին պատերազմից հետո փնտրում է Արցախում ապրող երեք մորաքույրներին, նրանց երեխաներին, տատիկին, պապիկին, քեռու երեխաներին, քիչ առաջ Panorama.am-ին հայտնեց՝ կարողացել են խոսել...
15:05 21/09/2023Եվրախորհրդարանի պատգամավորները Բորելից պահանջում են պատժամիջոցներ սահմանել Բաքվի դեմԵվրախորհրդարանի ավելի քան 60 պատգամավորներ ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելից պահանջել են պատժամիջոցներ սահմանել Բաքվի դեմ՝ Լեռնային...
14:59 21/09/2023Արցախում խաղաղապահների մահվան առաջին ադրբեջանցի կասկածյալները բերման են ենթարկվելՂարաբաղում ռուս խաղաղապահների մահվան մեջ կասկածվողներին բերման են ենթարկել, հայտնել է ՌԴ իրավապահ մարմիններից մեկի հավաստի աղբյուրը։ «Հանցագործության առաջին կասկածյալները բերման են ենթարկվել»,-ասել է...
13:18 21/09/2023Հաթերքում այսօր ադրբեջանցիները խաղաղ բնակչի են սպանել. Արտակ Բեգլարյան«Այժմ կրակում ու շարժվում են Ստեփանակերտի ուղղությամբ»
10:41 21/09/2023Հայաստանի և Ադրբեջանի հակասությունները պետք է լուծվեն երկխոսության միջոցով․ Իրանի նախագահԻրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին հայտարարել է, որ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հակասություններն անընդունելի են և պետք է լուծվեն երկխոսության միջոցով: «Mk.ru»-ի փոխանցմամբ, Նյու Յորքում կայացած մամուլի...
10:35 21/09/2023Արցախի պատվիրակությունն արդեն Եվլախում էԱրցախի Հանրապետության պատվիրակությունը ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ հասել է Եվլախ բանակցությունների։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները տարածել են տեսանյութեր, որտեղ երևում է, թե ինչ մեծ թվով լրատվամիջոցներ...
10:06 21/09/2023Արցախի ներկայացուցիչները խաղաղապահների ուղեկցությամբ գնում են Եվլախ հանդիպմանԱրցախի Հանրապետության ներկայացուցիչները ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ գնում են Եվլախ Բաքվի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման։ Այդ մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ ներկայացնելով նաև...

12:51 27/05/2022В оккупированной Азербайджаном Акне на мине подорвался военнослужащийВ оккупированной Азербайджаном в ходе 44-дневной войны 2020 года в Арцахе Акне на мине подорвался военнослужащий.
12:11 27/05/2022По случаю Дня независимости Грузии на улицах Еревана билборды подсветили в цвета грузинского флагаПо случаю Дня независимости Грузии билборды на улицах столицы Армении Еревана подсветили в цвета грузинского флага.
12:56 26/05/2022Путин присвоил звание Героя России Андранику ГаспарянуПрезидент РФ Владимир Путин присвоил звание Героя России Андранику Гаспаряну, сообщил губернатор Омской области Александр Бурков в своем telegram-канале.
12:46 25/05/2022Вторая встреча вице-премьеров Армении и Азербайджана пройдет в Москве на следующей неделе – РуденкоВторая встреча комиссий Армении и Азербайджана по делимитации границы пройдет в Москве. Об этом сообщил в среду журналистам замглавы МИД РФ Андрей Руденко. "Она пройдет на следующей неделе, мы...
22:19 19/05/2022МО РФ: В зоне ответственности российского миротворческого контингента в Арцахе нарушений не зафиксированоВ зоне ответственности российского миротворческого контингента в Арцахе (НКР) нарушений не зафиксировано, говорится в информационном бюллетене министерства обороны РФ о деятельности российского...
22:12 19/05/2022МО Армении: Минобороны Азербайджана вновь распространяет дезинформациюМинобороны Азербайджана вновь распространяет дезинформацию. Распространенное этим ведомством заявление о том, что 19 мая подразделения ВС Армении якобы обстреляли из огнестрельного оружия разного...
15:42 19/05/2022В Баку отменили концерт Любови Успенской – из-за проармянской позиции российской певицыВ Баку отменен концерт Любови Успенской, который должен был состояться 9 октября . Как пишут азербайджанские СМИ, с жалобой по поводу предстоящего концерта в Министерство культуры Азербайджана...
16:53 16/05/2022Пашинян: Честно говоря, реакция стран-членов ОДКБ во время 44-дневной войны и после нее не очень обрадовала Республику АрменияВ Кремле проходит встреча лидеров государств – членов Организации Договора о коллективной безопасности.
11:56 14/05/2022Премьер Грузии Гарибашвили: Вы можете каждый день молиться за Зеленского, а я буду молиться за нашу странуВы можете каждый день молиться за Зеленского, а я буду молиться за нашу страну и объединение страны, - так ответил премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили журналистам на вопрос по поводу...
15:37 11/05/2022Потолок обрушился в торговом центре в Турции, под завалами могут быть людиПотолок обрушился в результате пожара в торговом центре в турецкой Бурсе, на место выехали бригады скорой помощи, под завалами могут оставаться люди, передает РИА Новости со ссылкой на телеканал A...
12:58 11/05/2022МВД России объявило в розыск бывшего участника телепрограммы «Что? Где? Когда?» Ровшана Аскерова по уголовной статьеМВД России объявило в розыск бывшего участника телепрограммы «Что? Где? Когда?» Ровшана Аскерова в рамках уголовного дела. Как пишет Лента.Ру, информация об этом содержится в базе ведомства....
18:45 09/05/2022Артак Бегларян: Азербайджан уничтожил большинство памятников ВОВ на оккупированных территориях АрцахаГосударственный министр Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Артак Бегларян в своем Telegram-канале пишет: «В Арцахе 9-го мая отмечают Праздник Великой Победы, День Армии обороны...
11:48 07/05/2022Дорога через КПП «Верхний Ларс» закрытаНа данный момент автодорога Степанцминда-Ларс – единственная функционирующая сухопутная дорога, связывающая Армению и Россию, – закрыта.
20:20 05/05/2022Вардан Восканян: Иран – дружественная нам страна, но если ты не работаешь со своим другом, с ним работает твой врагОб активизации в последний период процессов вокруг путей сообщения Иран-Азербайджан и проводимой Исламской Республикой Иран политике в регионе корреспондент Panorama.am побеседовал с заведующим...
17:35 05/05/2022Турки подвели СукиасяновСвязывающий большие ожидания с процессом нормализации армяно-турецких отношений и озвучивающий их депутат Национального Собрания Армении от партии власти «Гражданский договор» Хачатур Сукиасян стал...
18:11 02/05/2022Грузинские армяне провели акцию против пропаганды фашистской группировки «Серые волки»30 апреля группа членов Общины Армян Грузии перед штаб-квартирой партии “Европейская Грузия” провела акцию протеста против действий главы Марнеульского штаба партии и кандидата в мэры Ахмеда...
18:16 30/04/2022Очередное проявление этнической и религиозной нетерпимости АзербайджанаПресс-секретарь министерства иностранных дел Армении выступил с комментарием относительно церкви Святого Арутюна в Гадруте.
14:34 30/04/2022Военно-воздушные силы Турции отказались принимать участие в учениях НАТО Tiger MeetВоенно-воздушные силы Турции отказались принимать участие в учениях НАТО Tiger Meet в связи с разногласиями с Грецией.