17:39 20/12/2022Վրացական ապրանքների արտահանումը Հայաստան աճել է2022 թվականի 11 ամսվա ընթացքում Վրաստանում ապրանքների արտաքին առևտրաշրջանառությունը կազմել է 17,018 մլրդ դոլար, ինչը 32,2 տոկոսով ավելի է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ։ Պաշտոնական...
17:18 20/12/2022Արցախի ԱԳՆ. Ադրբեջանի քաղաքականությունը մարտահրավեր է ողջ քաղաքակիրթ աշխարհինԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարության հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է. «Դեկտեմբերի 12-ից Ադրբեջանը փակել է Արցախը Հայաստանի և արտաքին աշխարհի հետ կապող միակ ճանապարհը՝...
15:33 20/12/2022Ռուբեն Վարդանյան. Կարևոր է հնարավոր բոլոր սցենարներին պատրաստ լինելԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար, օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ այսօր տեղի ունեցած օպերատիվ շտաբի նիստում քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման հետևանքով ստեղծված...
14:16 20/12/2022Ռուսներն ու ուկրաինացիները սկսել են ավելի շատ անշարժ գույք գնել ԹուրքիայումՌուս-ուկրաինական պատերազմի հետևանքով Ռուսաստանի ու Ուկրաինայի քաղաքացիները ավելի շատ են սկսել գնել անշարժ գույք Թուրքիայում: Թուրքիայի վիճակագրական ինստիտուտի տվյալներով՝ 2022-ի հունվարից մինչև...
13:27 20/12/2022Թուրքիայում ուզում են վերականգնել հայերի համար կառուցված Պարտիզակի երբեմնի հռչակավոր վարժարանըԹուրքիայի Քոջաելի նահանգի Բաշիսքելե շրջանի Բահչեջիք ավանում (նախկին հայկական Պարտիզակ ավան) բողոքական ամերիկացիների կողմից 1873-ին հայերի համար կառուցվել էր Պարտիզակի երբեմնի հռչակավոր վարժարանային...
18:12 19/12/2022Ադրբեջանը Ինտերպոլի միջոցով հետախուզում է հայտարարել ռուս քաղաքագետ Միխայիլ Ալեքսանդրովի նկատմամբԱդրբեջանի գլխավոր դատախազությունը քրեական գործ է հարուցել Մոսկվայի միջազգային հարաբերությունների պետական ինստիտուտի (ՄԳԻՄՕ) ռազմաքաղաքական հետազոտությունների կենտրոնի նախկին առաջատար փորձագետ Միխայիլ...
18:08 19/12/2022Թուրքերն ու ադրբեջանցիները հանդիպում կունենան Հյուսիսային ԿիպրոսումՌեջեփ Թայիփ Էրդողանի ղեկավարած «Արդարություն և զարգացում» (ԱԶԿ-AKP) կուսակցության տեղեկացմամբ՝ Թուրքիայի, Ադրբեջանի և ինքնահռչակ Հյուսիսային Կիպրոսի Թուրքական Հանրապետության (ՀԿԹՀ) իշխող...
18:00 19/12/2022Իրանցի դերասանուհուն ձերբակալել են կանանց աջակցելու համարԻրանում ձերբակալվել է դերասանուհի Թարանե Ալիդոստին կանանց ազատության դեմ բողոքի ակցիաներին աջակցելու համար։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Tasnim-ը։ Դերասանուհին սոցցանցերում...
17:15 19/12/2022Թուրքիայում երկրաշարժի հետևանքով տներ են վնասվելԹուրքիայի Հաթայի նահանգի Քըրըքհան շրջանում դեկտեմբերի 18-ին տեղի է ունեցել շրջանում 4․8 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժ։ Դեպքի վայրում կատարվում են առաջին արձագանքման անհրաժեշտ աշխատանքները։...
17:00 19/12/2022Էրդողանը հայտնել է 1000կմ հեռահարությամբ թուրքական բալիստիկ հրթիռների մասինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Մարդին քաղաքում ելույթ է ունեցել՝ հայտարարելով թուրքական արտադրության «TAYFUN» նոր բալիստիկ հրթիռային համակարգի մասին, գրում է Էրմենիհաբերը։ Ըստ Էրդողանի՝...
14:14 19/12/2022Կարմիր խաչի միջնորդությամբ Արցախից հիվանդ է տեղափոխվել ՀայաստանԿարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ Արցախից մեկ բուժառու այսօր տեղափոխվել է Հայաստան։ Լուրը Panorama.am-ին հաղորդեց Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան գրասենյակի հաղորդակցման և...
13:29 19/12/2022Ադրբեջանը հետապնդում է Արցախի տնտեսության հիմքերը խարխլելու, բնակչությանը եկամտի աղբյուրից, աշխատատեղերից զրկելու նպատակ. դատախազությունԱրցախի Հանրապետության դատախազությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում. «Սույն թվականի դեկտեմբերի 12-ից Ադրբեջանի մի խումբ քաղաքացիներ, ներկայանալով որպես բնապահպաններ, կեղծ պատրվակով...
13:17 19/12/2022Թուրքիան անարդար է համարում ՆԱՏՕ-ի ներսում իր հետ ռազմական համագործակցության սահմանափակումներըԹուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը հայտարարել է, որ Անկարան ՆԱՏՕ-ի անդամ որոշ դաշնակից երկրներից պաշտպանական ոլորտում համագործակցության «անարդար սահմանափակումներ» է զգում։ «Մեր...
09:52 19/12/2022Ռուբեն Վարդանյան. 168 ժամ է՝ բլոկադայի մեջ ենք«Կյանքը շարունակվում է, գնում ենք առաջ, ոչ մի բան չի փոխվել»,-ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում արցախցիներին ողջունելուց հետո ասաց Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը՝ հիշեցնելով, որ Արցախի ժողովուրդն արդեն...
09:39 19/12/2022Արդեն ութերորդ օրն է՝ Ադրբեջանը շարունակում է փակ պահել Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը1100 քաղաքացի, որից 270-ը անչափահաս, տուն վերադառնալու հնարավորություն չունի:
16:15 17/12/2022Կլաար. ԵՄ առաքելությունը Լաչինի միջանցք մուտք չի գործելՀարավային Կովկասում Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը հայտարարել է, որ ԵՄ դիտորդական առաքելությունը Լաչինի միջանցք մուտք չի գործել։ «Շրջանառվում է մի տեսանյութ ԵՄ դիտորդական առաքելության...
18:29 16/12/2022Չավուշօղլուն արդարացրել է Ադրբեջանի գործողությունները Լաչինի միջանցքն արգելափակելու հարցումԹուրքիայի արտգործնախարար Մևլյութ Չավուշօղլուն դեկտեմբերի 14֊ին թուրքմենական և ադրբեջանական լրատվամիջոցների հարցերին ի պատասխան անդրադարձել է Լաչինի միջանցքի իրադարձություններին։ «Լաչինի միջանցքի...
17:18 16/12/2022Էրդողանին վիրավորելու մեղադրանքով սպառնում է 11 տարվա բանտարկությունԹուրքիայի «Հաց արտադրողների պրոֆմիության» նախագահ Ջիհան Քոլիվարին մեղադրանք է առաջադրվել հեռուստատեսային հաղորդումներից մեկի ժամանակ արած արտահայտությունների և սոցցանց իր էջում արած գրառումների...
16:31 16/12/2022Ստեփանակերտ-Գորիս ճանապարհն Ադրբեջանի կողմից դեռ շարունակում է արգելափակված մնալԱրցախի Հանրապետության տեղեկատվական շտաբը հայտնում է. «Ժամը 16։30-ի դրությամբ Արցախը Հայաստանին կապող Ստեփանակերտ- Գորիս ճանապարհն Ադրբեջանի կողմից շարունակում է արգելափակված մնալ»։ Հիշեցնենք, որ...
14:03 16/12/2022Իրանի և Հայաստանի միջև համագործակցության փաստաթղթերի ցուցահանդես` ԱհվազումԻրանի և Հայաստանի միջև համագործակցության փաստաթղթերի ցուցահանդեսը մեկնարկել է Խուզեստան նահանգի Ահվազ քաղաքի նահատակ Չամրանի անվան համալսարանում: Իրանի ռադիո-հեռուստատեսության լրատվական...

13:58 26/02/2018Ruben Safrastyan: The world turned a blind eye on Turkey's aggression in SyriaTurkey's military assault on Syria's Afrin region was a major blow to political process aimed at the conflict settlement, Ruben Safrastyan, Director of Institute of Oriental Studies, told a news...
17:09 22/02/2018OSCE conducts regular monitoring on Armenia-Azerbaijan borderThe Office of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office on Wednesday conducted a regular monitoring at the northeastern section of the Armenia-Azerbaijan border, in Armenia’s...
11:36 22/02/2018Azerbaijan fails to respect the reached agreements - FM Nalbandian"Azerbaijan backtracked from the agreements reached at the Vienna and St. Petersburg Summits refusing to implement them. This concerns first and foremost to the creation of the mechanism for...
13:34 21/02/2018President Sahakyan satisfied with Artsakh police activities in 2017President Bako Sahakyan on Wednesday participated at the reporting meeting of the Artsakh Republic Police Board summarizing the results of the structure’s activity in 2017.
20:24 20/02/2018Artsakh Revival Day marked in StepanakertOn 20 February an official reception dedicated to the Artsakh Revival Day took place in the historic hall of the Artsakh Republic government.
14:19 20/02/2018‘Karabakh movement saved hundreds of thousands of lives' - President SargsyanPresident of Armenia Serzh Sargsyan issued a message on the Artsakh Revival Day and the 30th anniversary of Karabakh Movement.
19:28 19/02/2018Presidential residence hosts solemn awarding ceremony on Artsakh Revival DayA solemn awarding ceremony was held at the Artsakh President’s Residence on 19 February on the occasion of the Artsakh Revival Day.
18:39 19/02/2018Turkey warns it may hit Syrian troops in Kurdish enclaveTurkey threatened on Monday to hit back at Syrian pro-government troops if they deploy in an enclave in northern Syria to protect a Kurdish militia that Ankara is battling there, the Associated Press...
17:07 19/02/2018Armenian parliament speaker offers condolences to Iranian counterpart over deadly plane crashSpeaker of the Armenian National Assembly Ara Babloyan sent a message of condolences to Ali Ardeshir Larijani, the Speaker of Iran’s Parliament (Majlis) over the deadly plane crash in Iran.
18:04 14/02/2018Garo Paylan: ‘We want to elect our patriarch’Garo Paylan, an Armenian member of the Turkish Parliament representing the Peoples' Democratic Party (HDP), has opposed the decision of the Turkish authorities to reinstate Archbishop Ateshian as the...
13:37 14/02/2018State would spare no effort in supporting and rendering assistance to Freedom Fighters - Artsakh presidentArtsakh Republic President Bako Sahakyan participated today at the 7th Congress of the Artsakh Freedom Fighters' Union.
19:52 13/02/201833 Armenian chess players to participate at the European Individual Championship in BatumiThe European Individual Chess Championship for 2018 will take place in Batumi, Georgia on March 16-29.
16:57 13/02/2018Neither political, nor legal assessment given to Sumgait massacres - Larisa AlaverdyanDespite the fact that Sumgait pogroms have been widely documented with abundance of eyewitness accounts, those genocidal acts never received proper political and legal assessment, Head of the...
15:54 10/02/2018Afgan Mukhtarli says he is the victim of business interests of Azerbaijani president and Georgian businessmanAzerbaijani journalist Afgan Mukhtarli asserts that his kidnapping from Tbilisi last year took place with the direct participation of influential businessman Bidzina Ivanishvili (the former prime...
14:44 10/02/2018Artsakh defense minister hosts OSCE Minsk Group mediatorsDefense Minister of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh), Defense Army Commander, Lieutenant-General Levon Mnatsakanyan on Saturday hosted OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov, Stéphane...
14:16 10/02/2018Azerbaijan makes around 300 ceasefire violations over past weekThe Azerbaijani forces breached the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno-Karabakh (Artsakh) and Azerbaijan nearly 300 times over the past week (4-10 February), firing more than 2000...
12:37 10/02/2018Lars highway open for trafficThe Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia informed Armenia's Ministry of Transport, Communication and Information Technologies that as of 10:30 a.m.
11:57 10/02/2018President of Artsakh receives OSCE Minsk Group Co-ChairsArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Saturday received OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov (Russian Federation), Stephane Visconti (France) and Andrew Schofer (USA), as well as Personal...
17:39 08/02/2018Newly appointed Polish Ambassador hands credentials to President SargsyanAmbassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Poland to the Republic of Armenia Pavel Ceplak on Thursday presented his credentials to President Serzh Sargsyan, the presidential...
17:06 08/02/2018Azerbaijan’s snap presidential elections linked with intra-clan relations – Armenian officialAzerbaijani President Ilham Aliyev’s decision to call a snap presidential election for April 11, six months ahead of schedule can be linked with the country’s intra-clan relations, a deputy foreign...