16:50 24/12/2022Սաակաշվիլին հրաժարվել է թունաբանական թեստավորումից՝ առանց արևմտյան բժիշկների մասնակցությանՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին, որն այժմ բուժում է անցնում Թբիլիսիի «Վիվամեդ» կլինիկայում, հրաժարվել է առանց արևմտյան փորձագետների մասնակցության իր մարմնում ծանր մետաղների առկայության...
16:21 24/12/2022Արցախցիները երթով շարժվում են դեպի ՌԴ խաղաղապահների անցակետՍտեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում մեկնարկել է Արցախի բնակիչները բողոքի ակցիան՝ Արցախը Հայաստանին և արտաքին աշխարհին կապող ճանապարհն անհապաղ բացելու պահանջով: Այս մասին գրում է «Արմենպրեսը»։ Բողոքի...
15:56 24/12/2022Ադրբեջանն առաջ է քաշում Արցախի համար անընդունելի պահանջներ. Արայիկ ՀարությունյանԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 24-ին Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում հանդիպել է պետական կառույցների և մի շարք մասնավոր ընկերությունների...
15:00 24/12/2022Վաղն Արցախի Վերածննդի հրապարակում կկայանա համաժողովրդական հանրահավաքԱրցախի Վերածննդի հրապարակում դեկտեմբերի 25-ին, ժամը 14:00-ին կկայանա համաժողովրդական հանրահավաք: Այս մասին հայտարարություն է տարածել Արցախի տեղեկատվական շտաբը:
14:30 24/12/2022Սամցխե-Ջավախեթիի համալսարանում հայերենի մասնագետներ կպատրաստենՍամցխե-Ջավախեթիի համալսարանը հայոց լեզվի և գրականության թե՛ արդեն գործող ուսուցիների, թե՛ ուսուցիչ դառնալ ցանկացողների համար նոր նախագիծ է ծրագրում, որի մեկնարկը կտրվի 2024-2025 ուսումնական տարում։...
13:30 24/12/2022Իրանի ԱԳՆ ներկայացուցիչ. Թեհրանը հուսով է Լաչինի միջանցքի հարցի շուտափույթ լուծումը՝ երկխոսության միջոցով«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնը ամփոփել ու հրապարակել է համառոտ տեղեկություններ նախորդ շաբաթվա ընթացքում Իրանի հետ կապված իրադարձությունների մասին
13:08 24/12/2022Թույլ մի՛ տվեք, որ ողբերգությունը տեղի ունենա երկրորդ անգամ. Ռուբեն ՎարդանյանԱրցախի պետնախարարը հարցազրույցներ է տվել ֆրանսիական պարբերականներին
12:09 24/12/2022Ռուսաստանը հույս ունի, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանի փուլային սահմանազատում կարվիՌուսական կողմը հույս ունի, որ կողմերը փուլային տեղաշարժ կանեն Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանի սահմանազատման հարցում: «ՌԻԱ նովոստի»-ին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ...
12:00 24/12/2022«Լույս». Թուրքիայի տարանցիկ դերակատարությունը՝ դեպի Եվրոպա գազի մատակարարման հարցում«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը ուսումնասիրել է Թուրքիայի տարանցիկ դերակատարությունը՝ դեպի Եվրոպա գազի մատակարարման հարցում։ «Այսպես՝ • Այսօր Թուրքիան հանդիսանում է ոչ միայն Մերձկասպյան, այլև ռուսական գազի՝ դեպի...
11:32 24/12/2022«Bank of Georgia»-ն հայտարարել է, որ միտումնավոր չեն արգելափակում ռուսների հաշիվները«Bank of Georgia»-ն հատուկ չի արգելափակում Ռուսաստանի քաղաքացիների հաշիվները: ֆինանսական հաստատությունը արգելափակում է օտարերկրյա օգտատերերի հաշիվները, եթե նրանց գործողությունները չեն համապատասխանում...
11:17 24/12/2022Կարմիր խաչի միջնորդությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ծանր վիճակում գտնվող 4 ամսական երեխան«Այսօր Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և իր մեքենաներով 4 ամսական երեխան, ով անհապաղ բուժօգնության կարիք ուներ, Արցախից Լաչինի միջանցքով տեղափոխել է Հայաստան»,- լուրը Panorama.am-ին...
11:11 24/12/2022Իրանի ԱԳ նախարարն ասել է, որ միջուկային գործարքի համար հնարավորությունների պատուհանը բաց էԹեհրանը բաց է Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ Գործողությունների համատեղ համապարփակ ծրագրի (ԳՀՀԾ) համաձայնագրի վերականգնման համար, սակայն այդ հնարավորությունը միշտ չէ, որ գոյություն կունենա: Այդ մասին...
10:22 24/12/2022Որքան էլ հարցեր լինեն ռուս խաղաղապահներին, չեն կարող հարցեր չլինեն չէ՞ ստորագրող մյուս կողմին՝ ի դեմս Հայաստանի. Կարեն Բեքարյան«Հերթական անգամ գործ ունենք մարդասիրական իրավունքի բավականին լուրջ խախտման հետ, որովհետև այս գործողությունը, որը հիմա արվում է Ադրբեջանի կողմից, եթե դրան գումարենք նաև մի քանի օր գազամատակարարման...
10:13 24/12/2022Արցախում ակտիվիստները պահանջել են խաղաղապահներից բացել ճանապարհը, հակառակ դեպքում հանրահավաք կանեն և կքայլեն դեպի ՇուշիՄի խումբ ակտիվիստներ երեկ երեկոյան բարձրացել են դեպի Շուշի։ Ստեփանակերտից մի խումբ ակտիվիստներ երեկ երեկոյան բարձրացել են դեպի Շուշի: Միջանցքը բացելու վերաբերյալ նրանց պահանջները լսել են...
10:05 24/12/2022Արցախի բլոկադայի պայմաններում Լուկաշենկոն հայտարարել է միջազգային ասպարեզում Ադրբեջանի դերի մեծացման մասինԱդրբեջանը գնալով ավելի նշանակալի դեր է խաղում միջազգային ասպարեզում, մասնավորապես ամրապնդվող թյուրքական աշխարհում։ ՏԱՍՍ-ը հաղորդում է, որ այդ մասին հայտարարել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր...
20:35 23/12/2022Ուկրաինայի հյուպատոսը այցելել է ՍաակաշվիլիինՎրաստանի երրորդ նախագահ, այժմ անազատության մեջ գտնվող Միխեիլ Սաակաշվիլիին, ով ներկայումս Ուկրաինայի քաղաքացի է՝ «Վիվամեդ» կլինիկայում այցելել է Ուկրաինայի հյուպատոսը։Այս մասին գրում է aliq.ge-ն։ Հարկ...
18:19 23/12/2022ԻՊ-ի ահաբեկիչները Սիրիայում կարող են ազատության մեջ հայտնվել թուրքական ռազմագործողության հետևանքովԱՄՆ-ն նորից նախազգուշացրել է Թուրքիային կապված Սիրիայի հյուսիսում քրդական ուժերի դեմ հնարավոր ցամաքային ռազմական գործողության առնչությամբ:Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։ Մասնավորապես ԱՄՆ Կենտրոնական...
16:21 23/12/2022Լավրովը ցավ է հայտնել Հայաստանի ԱԳՆ որոշման համարՌուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավորվը ցավ է հայտնել Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարտ Միրզոյանի՝ Մոսկվայում Ադրբեջանի հետ եռակողմ բանակցություններին մասնակցելուց հրաժարվելու համար։ Այս մասին գրում է «Ռիա...
14:51 23/12/2022Ադրբեջանցի «բնապահպանների» նոր դեմքըԱրցախցի Ալեն Ղուլյանը շարունակում է ուսումնասիրել Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը փակ «բնապահպանների» մասնակցությամբ տեսնայութներն ու լուսանկարները՝ բացահայտելով, թե ովքեր են նրանք իրականում։...
13:06 23/12/2022Արցախում 11 երեխա գտնվում է նորածնային և ռեանիմացիոն բաժանմունքներումՆրանցից 4 ամսական փոքրիկի առողջական վիճակը, ում մոտ ախտորոշվել էր «Ընդերային լեյշմանիոզ», շարունակում է մնալ ծանր և ստանում է համապատասխան բուժում:

20:03 21/04/2018Artsakh Army records active dislocation of Azerbaijani forces at the Line of ContactThe Azerbaijani forces have intensively violated the ceasefire along the Line of Contact between Artsakh and Azerbaijan since 14:25 on April 21, using firearms of different calibers, Defense Ministry...
15:44 21/04/2018Artsakh president warns against mistakes that may have fatal consequencesOn 21 April Artsakh Republic President Bako Sahakyan made a statement in connection with the internal political situation in Armenia.
14:08 21/04/2018Azerbaijan violates ceasefire nearly 320 times over past weekThe Azerbaijani forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Artsakh and Azerbaijan around 320 times over the past week (from 15 to 21 April), firing more than 2,500 shots towards...
17:29 18/04/2018Artsakh Defense Army denies Azerbaijani reports about shooting at a villageThe report circulated by Azerbaijani defense ministry about alleged shelling of Giyamaddinli village of Azerbaijan's Aghjabadi district by Armenian forces and the information about wounding a...
13:28 18/04/2018OSCE conducts ceasefire monitoring on Artsakh-Azerbaijan borderIn accordance with the arrangement reached with the authorities of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic), the OSCE Mission on Wednesday conducted a planned monitoring of the ceasefire...
20:31 17/04/2018Artsakh foreign minister received personal representative of the OSCE Chairperson-in-OfficeMinister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian received today Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk.
19:58 17/04/2018Bako Sahakyan congratulates Serzh SargsyanArtsakh Republic President Bako Sahakyan sent today a congratulatory letter to Serzh Sargsyan on the occasion of being elected prime-minister of the Republic of Armenia, Information department at the...
10:51 17/04/2018OSCE to conduct Artsakh-Azerbaijan border monitoringIn accordance with the arrangement reached with the authorities of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic), the OSCE Mission will conduct a planned monitoring of the ceasefire regime on...
20:19 16/04/2018International conference on contemporary physics problems to be held in ArtsakhArtsakh Republic President Bako Sahakyan received today members of the initiative group of the international conference on contemporary physics problems to be held in Artsakh.
16:38 16/04/2018Artsakh soldier honored with posthumous awardArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Monday signed a decree on posthumously awarding Defense Army serviceman Alek Karapetyan with the "For Service in Battle" medal for bravery shown during the...
13:32 14/04/2018Azerbaijani forces apply grenade launcher at northern direction of Artsakh Line of Contact - Defense ArmyThe Azerbaijani forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Artsakh and Azerbaijan more than 300 times over the past week (from 8-14 April), firing around 3,300 shots from...
17:13 11/04/2018President Sahakyan holds consultation on economic forum planned in Artsakh this autumnArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Wednesday convoked a working consultation to discuss issues related to the program of holding economic forum planned in Artsakh this autumn with the...
15:08 11/04/2018Maragha massacre one of the most tragic episodes of Azerbaijan's military aggression against Artsakh - foreign ministryThe massacre of the inhabitants of the village of Maragha of the Artsakh Republic's Martakert region, committed by the Azerbaijani army on April 10, 1992, is one of the most tragic episodes of...
13:29 10/04/2018Intensive road construction works underway in Artsakh – deputy ministerIntensive road improvement and asphalting works are underway in the Artsakh towns of Stepanakert and Martuni, with the construction carried out by three major companies, Deputy Minister of Urban...
14:05 07/04/2018Azerbaijan fires more than 3,000 shots toward Artsakh defense positions over the past weekThe Azerbaijani forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Artsakh and Azerbaijan more than 300 times over the past week (from 1-7 April), firing around 3,000 shots towards the...
16:59 04/04/2018One of deminers injured in Artsakh landmine explosion still placed on ventilatorGarik Ghahriyan (born in 1987), one of the employees of the HALO Trust, the world’s largest humanitarian landmine clearance organization, who was injured following an accidental detonation of an...
11:26 03/04/2018Baku continues to reject the proposals of the Minsk Group Co-Chairs - Tigran BalayanThe current situation in the Nagorno Karabakh conflict zone is a result of the aggression and the policy of ethnic cleansing that Azerbaijan has been carrying out for 30 years against the people of...
14:57 31/03/2018Azerbaijan violates ceasefire more than 250 times over past weekThe Azerbaijani forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Artsakh and Azerbaijan more than 250 times over the past week (from 25 to 31 March), firing around 3,000 shots towards...
12:22 31/03/2018Artsakh surgeon awarded Medal of GratitudeUpon the decree of Artsakh Republic President Bako Sahakyan, Arayik B. Gharibyan, a surgeon at the “Martuni Region Medical Association" CJSC of the Artsakh Health Ministry, was awarded the Medal of...
19:48 29/03/2018The HALO Trust has involved external investigators to report on the landmine explosion in ArtsakhHalo Trust, which conducts landmine clearance activities in Artsakh, has released a statement concerning a car explosion on a landmine on Thursday morning, that left some people killed and injured.