16:50 24/12/2022Սաակաշվիլին հրաժարվել է թունաբանական թեստավորումից՝ առանց արևմտյան բժիշկների մասնակցությանՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին, որն այժմ բուժում է անցնում Թբիլիսիի «Վիվամեդ» կլինիկայում, հրաժարվել է առանց արևմտյան փորձագետների մասնակցության իր մարմնում ծանր մետաղների առկայության...
16:21 24/12/2022Արցախցիները երթով շարժվում են դեպի ՌԴ խաղաղապահների անցակետՍտեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում մեկնարկել է Արցախի բնակիչները բողոքի ակցիան՝ Արցախը Հայաստանին և արտաքին աշխարհին կապող ճանապարհն անհապաղ բացելու պահանջով: Այս մասին գրում է «Արմենպրեսը»։ Բողոքի...
15:56 24/12/2022Ադրբեջանն առաջ է քաշում Արցախի համար անընդունելի պահանջներ. Արայիկ ՀարությունյանԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 24-ին Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում հանդիպել է պետական կառույցների և մի շարք մասնավոր ընկերությունների...
15:00 24/12/2022Վաղն Արցախի Վերածննդի հրապարակում կկայանա համաժողովրդական հանրահավաքԱրցախի Վերածննդի հրապարակում դեկտեմբերի 25-ին, ժամը 14:00-ին կկայանա համաժողովրդական հանրահավաք: Այս մասին հայտարարություն է տարածել Արցախի տեղեկատվական շտաբը:
14:30 24/12/2022Սամցխե-Ջավախեթիի համալսարանում հայերենի մասնագետներ կպատրաստենՍամցխե-Ջավախեթիի համալսարանը հայոց լեզվի և գրականության թե՛ արդեն գործող ուսուցիների, թե՛ ուսուցիչ դառնալ ցանկացողների համար նոր նախագիծ է ծրագրում, որի մեկնարկը կտրվի 2024-2025 ուսումնական տարում։...
13:30 24/12/2022Իրանի ԱԳՆ ներկայացուցիչ. Թեհրանը հուսով է Լաչինի միջանցքի հարցի շուտափույթ լուծումը՝ երկխոսության միջոցով«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնը ամփոփել ու հրապարակել է համառոտ տեղեկություններ նախորդ շաբաթվա ընթացքում Իրանի հետ կապված իրադարձությունների մասին
13:08 24/12/2022Թույլ մի՛ տվեք, որ ողբերգությունը տեղի ունենա երկրորդ անգամ. Ռուբեն ՎարդանյանԱրցախի պետնախարարը հարցազրույցներ է տվել ֆրանսիական պարբերականներին
12:09 24/12/2022Ռուսաստանը հույս ունի, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանի փուլային սահմանազատում կարվիՌուսական կողմը հույս ունի, որ կողմերը փուլային տեղաշարժ կանեն Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանի սահմանազատման հարցում: «ՌԻԱ նովոստի»-ին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ...
12:00 24/12/2022«Լույս». Թուրքիայի տարանցիկ դերակատարությունը՝ դեպի Եվրոպա գազի մատակարարման հարցում«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը ուսումնասիրել է Թուրքիայի տարանցիկ դերակատարությունը՝ դեպի Եվրոպա գազի մատակարարման հարցում։ «Այսպես՝ • Այսօր Թուրքիան հանդիսանում է ոչ միայն Մերձկասպյան, այլև ռուսական գազի՝ դեպի...
11:32 24/12/2022«Bank of Georgia»-ն հայտարարել է, որ միտումնավոր չեն արգելափակում ռուսների հաշիվները«Bank of Georgia»-ն հատուկ չի արգելափակում Ռուսաստանի քաղաքացիների հաշիվները: ֆինանսական հաստատությունը արգելափակում է օտարերկրյա օգտատերերի հաշիվները, եթե նրանց գործողությունները չեն համապատասխանում...
11:17 24/12/2022Կարմիր խաչի միջնորդությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ծանր վիճակում գտնվող 4 ամսական երեխան«Այսօր Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և իր մեքենաներով 4 ամսական երեխան, ով անհապաղ բուժօգնության կարիք ուներ, Արցախից Լաչինի միջանցքով տեղափոխել է Հայաստան»,- լուրը Panorama.am-ին...
11:11 24/12/2022Իրանի ԱԳ նախարարն ասել է, որ միջուկային գործարքի համար հնարավորությունների պատուհանը բաց էԹեհրանը բաց է Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ Գործողությունների համատեղ համապարփակ ծրագրի (ԳՀՀԾ) համաձայնագրի վերականգնման համար, սակայն այդ հնարավորությունը միշտ չէ, որ գոյություն կունենա: Այդ մասին...
10:22 24/12/2022Որքան էլ հարցեր լինեն ռուս խաղաղապահներին, չեն կարող հարցեր չլինեն չէ՞ ստորագրող մյուս կողմին՝ ի դեմս Հայաստանի. Կարեն Բեքարյան«Հերթական անգամ գործ ունենք մարդասիրական իրավունքի բավականին լուրջ խախտման հետ, որովհետև այս գործողությունը, որը հիմա արվում է Ադրբեջանի կողմից, եթե դրան գումարենք նաև մի քանի օր գազամատակարարման...
10:13 24/12/2022Արցախում ակտիվիստները պահանջել են խաղաղապահներից բացել ճանապարհը, հակառակ դեպքում հանրահավաք կանեն և կքայլեն դեպի ՇուշիՄի խումբ ակտիվիստներ երեկ երեկոյան բարձրացել են դեպի Շուշի։ Ստեփանակերտից մի խումբ ակտիվիստներ երեկ երեկոյան բարձրացել են դեպի Շուշի: Միջանցքը բացելու վերաբերյալ նրանց պահանջները լսել են...
10:05 24/12/2022Արցախի բլոկադայի պայմաններում Լուկաշենկոն հայտարարել է միջազգային ասպարեզում Ադրբեջանի դերի մեծացման մասինԱդրբեջանը գնալով ավելի նշանակալի դեր է խաղում միջազգային ասպարեզում, մասնավորապես ամրապնդվող թյուրքական աշխարհում։ ՏԱՍՍ-ը հաղորդում է, որ այդ մասին հայտարարել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր...
20:35 23/12/2022Ուկրաինայի հյուպատոսը այցելել է ՍաակաշվիլիինՎրաստանի երրորդ նախագահ, այժմ անազատության մեջ գտնվող Միխեիլ Սաակաշվիլիին, ով ներկայումս Ուկրաինայի քաղաքացի է՝ «Վիվամեդ» կլինիկայում այցելել է Ուկրաինայի հյուպատոսը։Այս մասին գրում է aliq.ge-ն։ Հարկ...
18:19 23/12/2022ԻՊ-ի ահաբեկիչները Սիրիայում կարող են ազատության մեջ հայտնվել թուրքական ռազմագործողության հետևանքովԱՄՆ-ն նորից նախազգուշացրել է Թուրքիային կապված Սիրիայի հյուսիսում քրդական ուժերի դեմ հնարավոր ցամաքային ռազմական գործողության առնչությամբ:Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։ Մասնավորապես ԱՄՆ Կենտրոնական...
16:21 23/12/2022Լավրովը ցավ է հայտնել Հայաստանի ԱԳՆ որոշման համարՌուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավորվը ցավ է հայտնել Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարտ Միրզոյանի՝ Մոսկվայում Ադրբեջանի հետ եռակողմ բանակցություններին մասնակցելուց հրաժարվելու համար։ Այս մասին գրում է «Ռիա...
14:51 23/12/2022Ադրբեջանցի «բնապահպանների» նոր դեմքըԱրցախցի Ալեն Ղուլյանը շարունակում է ուսումնասիրել Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը փակ «բնապահպանների» մասնակցությամբ տեսնայութներն ու լուսանկարները՝ բացահայտելով, թե ովքեր են նրանք իրականում։...
13:06 23/12/2022Արցախում 11 երեխա գտնվում է նորածնային և ռեանիմացիոն բաժանմունքներումՆրանցից 4 ամսական փոքրիկի առողջական վիճակը, ում մոտ ախտորոշվել էր «Ընդերային լեյշմանիոզ», շարունակում է մնալ ծանր և ստանում է համապատասխան բուժում:

14:28 01/02/2021Лех Бучек отправил Алиеву свой буклет «Военные преступления Азербайджана, совершенные против армян»Польский политический деятель Томаш Лех Бучек направил президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву первый экземпляр своего буклета «Военные преступления Азербайджана, совершенные против армян».
19:00 30/01/2021До 40 грузинских водителей более недели не пропускают на границе Ирана и АзербайджанаДо 40 грузинских водителей-международников уже более недели остановлены на границе Ирана и Азербайджана.
18:00 30/01/2021В результате теракта в Африне, Сирия, погибли мирные жителиТеррористы взорвали заминированный автомобиль в Африне на севере Сирии, среди мирных жителей есть погибшие и раненые, со ссылкой на сирийское государственное агентство САНА передает РИА НОВОСТИ.
17:37 30/01/2021Минобороны Армении: Приграничных инцидентов не зарегистрировано29 и 30 января по всей протяженности армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы РА сохранялась стабильная оперативная обстановка.
16:55 30/01/2021Джон Салливан: США сотрудничают с Россией в арцахском вопросеСША взаимодействуют с Россией по Нагорному Карабаху, Украине, Ливии и денуклеаризации Корейского полуострова, хотят продолжать диалог.
15:10 30/01/2021Турецкие военнослужащие прибыли в Азербайджан для службы в российско-турецком мониторинговом центреТурецкие военнослужащие, которые будут работать в совместном мониторингом центре в Агдаме, прибыли в Азербайджан.
14:48 30/01/2021В Агдаме открылся совместный российско-турецкий мониторинговый центрСовместный российско-турецкий мониторинговый центр для контроля за прекращением огня в Нагорном Карабахе в субботу открылся в Агдаме.
13:34 30/01/2021Минобороны РФ: В Армению возвращены 55 граждан, в Азербайджан – 15 человекРоссийским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач по контролю за реализацией достигнутых договорённостей о прекращении огня и боевых действий в Нагорном Карабахе, заявил накануне...
13:25 30/01/2021Начал работу Российско-турецкий мониторинговый центрРоссийско-турецкий мониторинговый центр начинает свою деятельность в субботу, российские военнослужащие находятся на месте, сообщил РИА Новости начальник пресс-службы Минобороны Азербайджана...
09:53 30/01/2021Российские военнослужащие приступили к совершению марша в район развертывания совместного российско-турецкого ЦентраРоссийские военнослужащие приступили к совершению марша на штатной технике в район н.п. Киямаддинлли Азербайджанской Республики, где будет развернут совместный Российско-Турецкий центр по контролю за...
15:50 29/01/2021Чавушоглу ждет конструктивных шагов от АрменииВласти Турции планируют расширить сотрудничество по урегулированию карабахского конфликта до формата "3+3".
15:15 29/01/2021Ереван требует у Баку вернуть 140 армянских пленных – РБКСогласно восьмому пункту трехстороннего соглашения от 10 ноября, прекратившего войну в Нагорном Карабахе, Армения и Азербайджан должны были провести обмен военнопленными и другими удерживаемыми...
14:42 29/01/2021ЕС призывает Азербайджан к немедленному освобождению 57 армянских военнопленныхЕС приветствует освобождение Азербайджаном 5 армянских военнослужащих, которые были взяты в плен азербайджанской стороной в ноябре 2020 года.
14:29 29/01/2021Грузия разрешит въезд привитым от коронавируса иностранцамВъезд в Грузию будет разрешен для граждан любой страны, которые предъявят на границе документацию с подтверждением проведения полного курса вакцинации от коронавируса, они не должны будут проходить...
14:08 29/01/2021Анжела Элибегова: Внутренняя социальная напряженность в Азербайджане еще впередиЭксперт по геополитике Южного Кавказа Анжела Элибегова на своей странице в соцсети Facebook написала: «Внутренняя социальная напряженность в Азербайджане пока впереди.
12:23 29/01/2021«Кавказские пленники»: на КПП «Верхний Ларс» со стороны России застряли около 420 грузовиковСогласно полученным из департамента ЧС МВД Грузии и из департамента Центра управления в кризисных ситуациях Северной Осетии МЧС РФ данным, автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов...
12:11 29/01/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 669Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 669. Скончался 21 человек. Подробности представляет sputnik-georgia. По данным официального сайта StopCov,...
11:59 29/01/2021Вице-премьер РФ: Рабочая группа по Карабаху 30 января обсудит восстановление транспортной инфраструктурыТрехсторонняя рабочая группа по Нагорному Карабаху обсудит 30 января вопросы восстановления транспортной инфраструктуры в регионе.
20:38 28/01/2021Мурадов: Армения передала Азербайджану одного пленного, в Ереван вернулись 5 пленныхАрмения и Азербайджан сегодня под контролем российских миротворцев провели очередной обмен пленными, сообщил командующий российским миротворческим контингентом генерал-лейтенант Рустам Мурадов.
20:29 28/01/2021Депортация трех девушек из Австрии в Грузию и Армению вызвала протесты в ВенеДепортация трех девушек из Австрии в Грузию и Армению вызвала протесты в Вене. Решение о депортации девушек было принято потому, что их родители в течение многих лет находились в Австрии нелегально....