17:48 19/08/2022Թուրքիայում խոշոր հրդեհի հետևանքով ձիթենիներ են այրվելԹուրքիայի արևմտյան Սյոքե շրջանում անտառային հրդեհ է բռնկվել։ Հրդեհը քամու հետևանքով գնալով ուժգնացել է՝ ընդգրկելով շուրջ 40 հա տարածք, գրում է Էրմենիհաբերը։ Նշվում է, որ քաղաքացիներն ահազանգել են...
15:30 19/08/2022Նոր ճանապարհային կամրուրջ՝ Վրաստան-Հայաստան սահմանին«Բարեկամության կամուրջը, որը մենք միասին կառուցեցինք, մարմնավորում է Հայաստան-Վրաստան համագործակցությունն ու բարեկամությունը»,- ասել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին՝ ելույթ ունենալով...
13:49 19/08/2022Ասադի 5 պահանջը ԷրդողանինԻշխանամերձ «Türkiye» թերթը, անդրադառնալով Դամասկոս-Անկարա հարաբերություններին, գրել է, որ Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը 5 պահանջ է ներկայացրել Անկարային: Ինչպես տեղեկացնում է Էրմենիհաբերը, ըստ հիշյալ...
11:48 19/08/2022Վրաստանն արտահանումը 34,1%-ով ավելացրել էՎրաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայության նախնական տվյալներով՝ 2022 թվականի հունվար-հուլիսին Վրաստանից արտահանված ապրանքների ծավալը (առանց չհայտարարագրված արտահանման) կազմել է 3 100,7 մլն.
10:56 19/08/2022Էրդողանը կմասնակցի 2023 թ-ին նախատեսված նախագահական ընտրություններինԹուրքիայի նախագահական ընտրությունները տեղի կունենան 2023 թվականի հունիսի 18-ին, ուրբաթ օրը հայտարարել է երկրի արդարադատության նախարարության ղեկավար Բեքիր Բոզդաղը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։ «Թուրքիայում...
10:10 19/08/2022Դավիթ Բաբայան. Մարտահրավերը պատմական է՝ վերածնունդ կամ ոչնչացումԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը գրում է. «Կան բարդագույն և շատ ցավոտ գործընթացները, որոնց միջով պետք է անցնի ժողովուրդը, հասարակությունը ինքնամաքրման և վերածննդի համար։...
09:41 19/08/2022Արցախի ԱԽ քարտուղարը դիմել է ռուս խաղաղապահ զորակազմինԱրցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղարը դիմել է Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարին և պահանջել արգելել խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության գոտում,...
20:00 18/08/2022Վրաստանում ավելի շատ էլեկտրաէներգիա է արտադրվել, քան՝ սպառվել2022 թվականի հունիսին Վրաստանի էլեկտրակայանները արտադրել են 1,485 միլիարդ կիլովատ/ժամ էլեկտրաէներգիա։ Jnews-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասվում է ISET հետազոտական ընկերության կողմից հրապարակված...
18:09 18/08/2022Բաքու-Թբիլիս-Կարս երկաթուղով բեռնափոխադրման մաքսային ընթացակարգերի պարզեցման համաձայնագիր է ստորագրվելԲաքվում կայացած Թուրքիա-Ադրբեջան-Վրաստան մաքսային հարցերով միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի ընթացքում Բաքու-Թբիսլիս-Կարս երկաթուղով կատարվող բեռնափոխադրումների մաքսային ընթացակարգերը պարզեցնելու...
15:16 18/08/2022Թուրքիան ու Ղրղզստանը առևտուր կանեն ազգային արժույթներովԹուրքիայի փոխնախագահ Ֆուաթ Օքթայն ընդունել է Ղրղզստանի ԱԳ նախարար Ժեենբեկ Կուլուբաևին: Նախագահական պալատում կայացած հանդիպման ժամանակ քննարկվել են երկկողմ տնտեսական, առևտրային, քաղաքական ու...
13:01 18/08/2022Աղավնոյի բնակիչն այրում է տունն ու Ալիևին խոստանում՝ վերադառնալու են«Ես իմ տունը վառում եմ, որ հոգիս հանգիստ քնեմ»,-ասում է Աղավնոյի բնակիչն ու հիշեցնում, որ իր եղբայրը զոհվել է հայրենիքի համար։ Ասում է՝ մեղադրանքներից չի վախենում, ով ուզում է, թող մեղադրի։...
17:51 17/08/2022Չավուշօղլուն հայտարարել է, որ Թուրքիան ու Իսրայելը փոխադարձաբար դեսպաններ կնշանակենԹուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն Ղրղստանի պաշտոնակից Ջեենբեկ Կուլուբաևի հետ հանդիպմանը հաջորդած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Իսրայելի հետ փոխադարձաբար դեսպաններ նշանակելու Անկարայի...
12:44 17/08/2022Արցախում հայտարարվել է սուգԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը օգոստոսի 16-ին ստորագրել է հրամանագիր, ըստ որի՝ Արցախի Հանրապետությունում 2022 թվականի օգոստոսի 17-18-ը ներառյալ հայտարարվել է սուգ՝ ի հիշատակ 2022...
11:17 17/08/2022Իրանում գրանցվել է կապիկի ծաղիկով վարակման առաջին դեպքըԻրանում գրանցվել է կապիկի ծաղիկի առաջին դեպք։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Իրանի առողջապահության նախարարության խոսնակ Պեդրամ Փաք-Աինը։ «Կապիկի ծաղիկը հայտնաբերվել է...
09:47 17/08/2022Սենոր Հասրաթյան. Սա արդեն ոչ թե կառավարման, այլ կառավարվող քաոս էԱրցախի ՊԲ գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է. «Ժամանակ առաջ Սև լճից էինք խոսում, հետո տեղի ունցան Փառուխի սրացումները և մենք մոռացանք Սև լիճը... Բոլորովին վերջերս Եղծանողից՝ Գանձասար հատվածում...
20:02 16/08/2022Բաթումիի նավահանգստում գնացքը շեղվել է երթևեկելի մասիցԲաթումիի նավահանգստում բեռնատար գնացքը դուրս է եկել երթևեկելի մասից և հարվածել բետոնե ցանկապատին։ Այս մասին հայտնում է Ալիք մեդիան։ Միջադեպի հետևանքով տուժածներ չկան, վնասվել է 4 ավտոմեքենա: Տեղում...
18:31 16/08/2022Թուրք-քրդական բախումներ․սպանվել է մեկ թուրք զինվորՍիրիայի քրդական ուժերը, որոնց Թուրքիան ահաբեկչական է համարում, Սիրիայի կողմից կրակ են բացել թուրքական պարեկապահապային կետի վրա: Այս մասին գրում է Ermenihaber-ը։ Տեղի ունեցածի հետևանքով սպանվել է մեկ...
15:28 16/08/2022«Վերածնվող Հայաստան»-ի ներկայացուցիչները հանդիպել են Մետաքսե Հակոբյանին ու Հակոբ Հակոբյանին«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչները, կուսակցության ղեկավար Վահե Հակոբյանի գլխավորությամբ օգոստոսի 13-ին Երևանում աշխատանքային հանդիպում են ունեցել Արցախի Հանրապետության ԱԺ պատգամավոր...
14:39 16/08/2022Թուրքիայում շարունակվում են լրագրողների ու լրագրության նկատմամբ ճնշումները. զեկույց«Punto 24» անկախ լրագրողական ասոցիացիայի կազմում գործող «Expression Interrupted» հարթակը «Խոսքի և մամուլի ազատության օրակարգի» հերթական զեկույցն է կազմել: Ապրիլ, մայիս և հունիս ամիսներն ընդգրկող...

17:33 06/06/2016Artsakh Republic President visits Talish inhabitants temporarily residing in CharentsavanArtsakh Republic President Bako Sahakyan visited the town of Charentsavan on 6 June and met with a group of Talish village residents temporarily residing there as the result of the large-scale...
10:10 04/06/2016NKR Defense Army: Relative calm maintained along the Line of ContactOne the night of June 3-4 the relative calm was maintained along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan.
10:45 03/06/2016NKR Defense Army: The adversary violated the arrangement for ceasing the fire using one type of firearmsOne the night of June 2-3 the relative calm was maintained along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan.
17:49 02/06/2016Turkish opposition MP responds to Bundestag recognition of Armenian GenocideTurkish main opposition ‘Republican People’s Party’ MP, Bulent Kusoglu made a rather bold comment concerning Bundestag recognition of the Armenian Genocide, blaming it on president Recep Tayipp...
15:43 02/06/2016Greater parts of Martini, Martakert regions occupied by Azerbaijan will be returned, Shavarsh Kocharyan says“An important process kicked off in Vienna which records that it is difficult, even impossible to register any progress unless confirmed ceasefire agreement and confidence building measures exist,”...
12:04 02/06/2016What we have resembles a pause, political scientist saysPanorama.am spoke to political scientist Tigran Abrahamyan about the negotiations process, the situation on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan and a number of other issues.
10:48 02/06/2016NKR Defense Army: Azerbaijani side applies sniper rifles and grenade launchersThe situation on the line of contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan remained unchanged on the night of June 1-2, reports NKR Defense Army press service.
10:46 01/06/2016NKR Defense Army: Situation calm on Line of ContactOn the night of May 31 June 1 the situation was calm along the entire Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan except the single cases of violation by the adversary in the southern and...
11:00 31/05/2016RA Defense Ministry: Azerbaijani side continues firing intermittently at Armenian border patrolThe situation remained unchanged on the Armenian-Azerbaijani state border on the night of May 30-31, reports information and public relations department of Defense Ministry of Armenia.
10:45 31/05/2016NKR Defense Army: Ceasefire mainly maintained on Line of ContactThe ceasefire was mainly maintained along the entire Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan on the night of May 30-31, except several violations by the adversary, reports NKR Defense...
17:47 30/05/2016Political scientist comments on year 2015 in life of Azerbaijan2015 was a year of ups and downs and trepidation for Azerbaijan, said Director of the Department for Problems of Ethnic Relations at the Institute for Political and Military Analysis in Moscow,...
15:44 30/05/2016NKR Foreign Ministry responds to Azerbaijan’s claims about military use of Islamic architecture in NKR territory“Statement by the head of the press service of the Azerbaijani Foreign Ministry about the alleged military use of monuments of Islamic architecture located on the territory of the Nagorno Karabakh...
14:13 30/05/2016Bako Sahakyan: Azerbaijan’s policy is threat not only to Armenia and Karabakh, but also to whole worldThe president of the Nagorno Karabakh Republic, BakoSahakyan, believes in the independence and power of the army of his country, to which he has devoted his life, he says in an interview with the...
10:24 30/05/2016NKR Defense Army: The adversary continues firingOn the night of May 29-30 the relative calm along the Line of Contact between Nagorno Karabakah and Azerbaijan was maintained.
15:29 28/05/2016Artsakh children recovering from injuries in rocket artillery attackVardan Andreasyan, 12, and Gevorg Grigoryan, 11, wounded as a result of missile artillery attack from MM-21 Grad used by Azerbaijani forces on April 2 are recovering.
10:12 28/05/2016Artsakh President: Azerbaijan faced the force and spirit of the Armenian army, failed any of his aggressive goalsArtsakh Republic President Bako Sahakyan sent on May 28 a congratulatory address in connection with the day of the First Armenian Republic.
16:25 27/05/2016Davit Babayan: Azerbaijan used toxic chemical materials against Artsakh population“The aggressor simply tries to conceal numerous cases of poisoning. Azerbaijan is the state that used toxic chemical materials against Artsakh population for many times in the past,” spokesperson to...
13:24 27/05/2016Organizing Formula-1 in Baku is disgrace, Davit Babayan says“The situation on the line of contact is normal. It’s calmer now,” said Press Secretary of the NKR President, Davit Babayan during a press conference in Yerevan. He noted that the adversary continues...
11:42 27/05/2016Defense Ministry of Armenia reports calm situation on borderThe operational situation remained calm on the Armenian-Azerbaijani state border on the night of May 26-27, reports public relations department of Defense Ministry.
11:11 27/05/2016Armenian citizens suffered car accident in TbilisiMinistry of Internal Affairs of Georgia informed that a car accident occurred in Tbilisi. A Mercedes Minivan crashed into a GAZelle minibus. According to Ministry of Emergency Situations of Armenia,...