17:48 19/08/2022Թուրքիայում խոշոր հրդեհի հետևանքով ձիթենիներ են այրվելԹուրքիայի արևմտյան Սյոքե շրջանում անտառային հրդեհ է բռնկվել։ Հրդեհը քամու հետևանքով գնալով ուժգնացել է՝ ընդգրկելով շուրջ 40 հա տարածք, գրում է Էրմենիհաբերը։ Նշվում է, որ քաղաքացիներն ահազանգել են...
15:30 19/08/2022Նոր ճանապարհային կամրուրջ՝ Վրաստան-Հայաստան սահմանին«Բարեկամության կամուրջը, որը մենք միասին կառուցեցինք, մարմնավորում է Հայաստան-Վրաստան համագործակցությունն ու բարեկամությունը»,- ասել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին՝ ելույթ ունենալով...
13:49 19/08/2022Ասադի 5 պահանջը ԷրդողանինԻշխանամերձ «Türkiye» թերթը, անդրադառնալով Դամասկոս-Անկարա հարաբերություններին, գրել է, որ Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը 5 պահանջ է ներկայացրել Անկարային: Ինչպես տեղեկացնում է Էրմենիհաբերը, ըստ հիշյալ...
11:48 19/08/2022Վրաստանն արտահանումը 34,1%-ով ավելացրել էՎրաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայության նախնական տվյալներով՝ 2022 թվականի հունվար-հուլիսին Վրաստանից արտահանված ապրանքների ծավալը (առանց չհայտարարագրված արտահանման) կազմել է 3 100,7 մլն.
10:56 19/08/2022Էրդողանը կմասնակցի 2023 թ-ին նախատեսված նախագահական ընտրություններինԹուրքիայի նախագահական ընտրությունները տեղի կունենան 2023 թվականի հունիսի 18-ին, ուրբաթ օրը հայտարարել է երկրի արդարադատության նախարարության ղեկավար Բեքիր Բոզդաղը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։ «Թուրքիայում...
10:10 19/08/2022Դավիթ Բաբայան. Մարտահրավերը պատմական է՝ վերածնունդ կամ ոչնչացումԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը գրում է. «Կան բարդագույն և շատ ցավոտ գործընթացները, որոնց միջով պետք է անցնի ժողովուրդը, հասարակությունը ինքնամաքրման և վերածննդի համար։...
09:41 19/08/2022Արցախի ԱԽ քարտուղարը դիմել է ռուս խաղաղապահ զորակազմինԱրցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղարը դիմել է Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարին և պահանջել արգելել խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության գոտում,...
20:00 18/08/2022Վրաստանում ավելի շատ էլեկտրաէներգիա է արտադրվել, քան՝ սպառվել2022 թվականի հունիսին Վրաստանի էլեկտրակայանները արտադրել են 1,485 միլիարդ կիլովատ/ժամ էլեկտրաէներգիա։ Jnews-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասվում է ISET հետազոտական ընկերության կողմից հրապարակված...
18:09 18/08/2022Բաքու-Թբիլիս-Կարս երկաթուղով բեռնափոխադրման մաքսային ընթացակարգերի պարզեցման համաձայնագիր է ստորագրվելԲաքվում կայացած Թուրքիա-Ադրբեջան-Վրաստան մաքսային հարցերով միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի ընթացքում Բաքու-Թբիսլիս-Կարս երկաթուղով կատարվող բեռնափոխադրումների մաքսային ընթացակարգերը պարզեցնելու...
15:16 18/08/2022Թուրքիան ու Ղրղզստանը առևտուր կանեն ազգային արժույթներովԹուրքիայի փոխնախագահ Ֆուաթ Օքթայն ընդունել է Ղրղզստանի ԱԳ նախարար Ժեենբեկ Կուլուբաևին: Նախագահական պալատում կայացած հանդիպման ժամանակ քննարկվել են երկկողմ տնտեսական, առևտրային, քաղաքական ու...
13:01 18/08/2022Աղավնոյի բնակիչն այրում է տունն ու Ալիևին խոստանում՝ վերադառնալու են«Ես իմ տունը վառում եմ, որ հոգիս հանգիստ քնեմ»,-ասում է Աղավնոյի բնակիչն ու հիշեցնում, որ իր եղբայրը զոհվել է հայրենիքի համար։ Ասում է՝ մեղադրանքներից չի վախենում, ով ուզում է, թող մեղադրի։...
17:51 17/08/2022Չավուշօղլուն հայտարարել է, որ Թուրքիան ու Իսրայելը փոխադարձաբար դեսպաններ կնշանակենԹուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն Ղրղստանի պաշտոնակից Ջեենբեկ Կուլուբաևի հետ հանդիպմանը հաջորդած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Իսրայելի հետ փոխադարձաբար դեսպաններ նշանակելու Անկարայի...
12:44 17/08/2022Արցախում հայտարարվել է սուգԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը օգոստոսի 16-ին ստորագրել է հրամանագիր, ըստ որի՝ Արցախի Հանրապետությունում 2022 թվականի օգոստոսի 17-18-ը ներառյալ հայտարարվել է սուգ՝ ի հիշատակ 2022...
11:17 17/08/2022Իրանում գրանցվել է կապիկի ծաղիկով վարակման առաջին դեպքըԻրանում գրանցվել է կապիկի ծաղիկի առաջին դեպք։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Իրանի առողջապահության նախարարության խոսնակ Պեդրամ Փաք-Աինը։ «Կապիկի ծաղիկը հայտնաբերվել է...
09:47 17/08/2022Սենոր Հասրաթյան. Սա արդեն ոչ թե կառավարման, այլ կառավարվող քաոս էԱրցախի ՊԲ գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է. «Ժամանակ առաջ Սև լճից էինք խոսում, հետո տեղի ունցան Փառուխի սրացումները և մենք մոռացանք Սև լիճը... Բոլորովին վերջերս Եղծանողից՝ Գանձասար հատվածում...
20:02 16/08/2022Բաթումիի նավահանգստում գնացքը շեղվել է երթևեկելի մասիցԲաթումիի նավահանգստում բեռնատար գնացքը դուրս է եկել երթևեկելի մասից և հարվածել բետոնե ցանկապատին։ Այս մասին հայտնում է Ալիք մեդիան։ Միջադեպի հետևանքով տուժածներ չկան, վնասվել է 4 ավտոմեքենա: Տեղում...
18:31 16/08/2022Թուրք-քրդական բախումներ․սպանվել է մեկ թուրք զինվորՍիրիայի քրդական ուժերը, որոնց Թուրքիան ահաբեկչական է համարում, Սիրիայի կողմից կրակ են բացել թուրքական պարեկապահապային կետի վրա: Այս մասին գրում է Ermenihaber-ը։ Տեղի ունեցածի հետևանքով սպանվել է մեկ...
15:28 16/08/2022«Վերածնվող Հայաստան»-ի ներկայացուցիչները հանդիպել են Մետաքսե Հակոբյանին ու Հակոբ Հակոբյանին«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչները, կուսակցության ղեկավար Վահե Հակոբյանի գլխավորությամբ օգոստոսի 13-ին Երևանում աշխատանքային հանդիպում են ունեցել Արցախի Հանրապետության ԱԺ պատգամավոր...
14:39 16/08/2022Թուրքիայում շարունակվում են լրագրողների ու լրագրության նկատմամբ ճնշումները. զեկույց«Punto 24» անկախ լրագրողական ասոցիացիայի կազմում գործող «Expression Interrupted» հարթակը «Խոսքի և մամուլի ազատության օրակարգի» հերթական զեկույցն է կազմել: Ապրիլ, մայիս և հունիս ամիսներն ընդգրկող...

09:43 27/10/2020«Бойцы в борьбе за наше достоинство»: улыбки с арцахского фронтаПресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовала новые фото с арцахского фронта.
23:24 26/10/2020Глава МИД Арцаха подчеркнул необходимость вовлечения международных гуманитарных организаций для преодоления кризисаСегодня, 26 октября, министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян встретился c делегацией депутатов французского парламента.
23:21 26/10/2020Сбиты два азербайджанских БПЛАПресс-секретарь президента Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Ваграм Погосян пишет: «Два вражеских неприветливых БПЛА немногим ранее были сбиты благодаря мастерству наших ребят.
22:20 26/10/2020Госслужба по ЧС: Ситуация в Степанакерте спокойнаяОн добавил, что ожесточенные бои продолжаются на юго-восточном направлении Арцаха.
22:18 26/10/2020Тигран Абрамян: Враг пристально следит особенно за конкретными должностными лицами«Мы наконец должны научиться обсуждать дискурс по вопросам безопасности в необходимых рамках», – написал на своей странице в соцсети Facebook учредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка...
21:48 26/10/2020Греческий город Серрес осуждает азербайджано-турецкое нападение на народ АрцахаГородской совет города Серрес (Греция) принял резолюцию, в которой выражается солидарность переживающему испытания армянскому народу и осуждается азербайджано-турецкое нападение на народ Нагорного...
19:10 26/10/2020ВС Азербайджана из РСЗО «Град» и «Смерч» обстреливают Мартунинский район, Мартакерт и села Аскеранского района АрцахаНа данный момент ВС Азербайджана из РСЗО «Град» и «Смерч» подвергают ракетному обстрелу Мартунинский район, включая город, Мартакерт, а также села верхнего подрайона Аскерана в Арцахе (НКР).
17:33 26/10/2020С. Асратян: Есть лишь один реальный путь для установления полноценного перемирия и окончательного завершения войныБывший пресс-секретарь Армии обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) полковник Сенор Асратян пишет: «Несмотря на прилагаемые уже в третий раз (на этот раз со стороны США) усилия в...
17:24 26/10/2020«Улыбающиеся артиллеристы»: фоторяд с арцахского фронтаИнформационный штаб Арцаха (НКР) опубликовал очередной фоторяд с фронта. Фото озаглавлены как «Улыбающиеся артиллеристы».
16:47 26/10/2020Трейлер с машинами «Скорой помощи» пересек КПП «Казбеги» на российско-грузинской границе – ТананянВ соцсетях распространилось видео, где видны перевозящие кареты скорой помощи грузовые автомобили. На видео мужчина сообщает, что грузинская сторона не пропускает следующие из РФ грузовики по своей...
16:05 26/10/2020Омбудсмен Арцаха: В селе Аветараноц вследствие обстрела ВС Азербайджана 1 мирный житель убит и 2 раненыОфис защитника прав человека (омбудсмена) Республики Арцах (НКР) сообщает: «В офис защитника прав человека Арцаха поступила информация о том, что азербайджанская сторона, нарушая подписанное 25...
15:32 26/10/2020Добровольцы с передовой: Будем сражаться до конца, наша цель – победа!«Мы стоим горой и готовы на всё», – отмечают они.
15:26 26/10/2020В Сирии в результате российских авиаударов погибли не менее 78 союзных Турции бойцов-исламистов, еще около 100 раненыНа северо-западе Сирии в результате российских авиаударов погибли не менее 78 бойцов-исламистов, союзных Турции, еще около 100 ранены, сообщила оппозиционная организация «Сирийский наблюдательный...
15:00 26/10/2020Дмитрий Песков: Никакого урегулирования, кроме мирного, быть не можетВ Кремле внимательно отслеживают ситуацию в Карабахе и считают, что никакого урегулирования, кроме мирного, быть не может, заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает...
14:54 26/10/2020АО Арцаха: ВС Азербайджана подвергли ракетному обстрелу село Зардарашен Мартунинского районаПодразделения АО ведут оборонительные бои, чтобы остановить атаки вражеских сил и отбросить их на исходные позиции.
14:13 26/10/2020Потери ВС Азербайджана с начала боев – 6674 военныхОбщее число погибших азербайджанских военных в зоне конфликта с начала боев 27 сентября достигло 6674.
13:05 26/10/2020Адам Шифф: США должны продолжать оказывать давление на Алиева и Эрдогана для прекращения этой войныВлиятельный американский конгрессмен Адам Шифф заявил, что США должны продолжить оказывать давление на президента Азербайджана Ильхама Алиева и президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана для...
12:57 26/10/2020Курс турецкой лиры побил антирекордСнижение по сравнению с уровнем закрытия предыдущей сессии составило 1,3 процента.
12:01 26/10/2020Ваграм Погосян: Соответствующие выводы об откровенно наглом поведении режима Алиева ещё будут сделаны«Нам не оставили иной альтернативы, а этот единственный путь должен нас вести только к Победе», – отметил он.
11:55 26/10/2020За сутки в Грузии зафиксировано 1 872 новых случая коронавирусаВместе с тем за последние 24 часа ковид-клиники покинули 603 человека, с начала пандемии вылечились 11 370 пациентов. Скончались 215.