12:45 02/08/2022Իրանի նախագահը սեպտեմբերին կմեկնի Նյու ՅորքԻրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին մտադիր է սեպտեմբերին մեկնել Նյու Յորք՝ մասնակցելու ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեային։ Այս մասին երեքշաբթի օրը հայտարարել է Իրանի կառավարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ալի...
12:33 02/08/2022Չավուշօղլու. Եվրոպայի և Ասիայի հակամարտությունները Թուրքիային ստիպում են նոր տրանսպորտային միջանցքներ փնտրելՈւկրաինայում և Աֆղանստանում հակամարտությունները խաթարում են հաստատված առևտրային ուղիները և ստիպում Անկարային նոր տրանսպորտային միջանցքներ է փնտրում։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին երեքշաբթի օրը...
11:55 02/08/2022Վրաստանում ավելացել են Ղրիմի-Կոնգո տենդի դեպքերըՎերջին 7 ամիսների ընթացքում Վրաստանում հայտնաբերվել է Ղրիմի-Կոնգոյի հեմոռագիկ տենդի (ԿՂՀՏ) 42 դեպք, 2 հիվանդ մահացել է։ Jnews-ը գրում է, որ օրերս Սամցխե-Ջավախքի շրջանում այս տենդի ևս երեք դեպք է...
16:58 01/08/2022Բաքվում շտապ վայրէջք կատարած Թել Ավիվ-Մոսկվա չվերթի ուղևորը մահացել էԹել Ավիվից Մոսկվա թռչող El Al ավիաընկերության ինքնաթիռի ուղևորը, որը շտապ վայրէջք է կատարել Բաքվում, մահացել է սրտի կաթվածից: Այդ մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են «Ադրբեջանական ավիաուղիներ» ՓԲԸ...
16:45 01/08/2022Թուրքիան Ադրբեջանին է փոխանցել ևս 13 միավոր ականազերծող մեքենաՀողորդվում է նաև, որ մեքենաները կիրառվելու են ԼՂ տարածքում ականազերծման աշխատանքներում:
14:31 01/08/2022Թուրքիայում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն ավելանում էՀուլիսի 18-24-ն ընկած ժամանակահատվածում Թուրքիայում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի 365 424 նոր դեպք։ centralasia.media-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է օպերատիվ շտաբը։ Առողջապահության...
14:15 01/08/2022Իրանը հայտարարել է, որ երկիրը չի աջակցում ուկրաինական հակամարտության կողմերից ոչ մեկինԻրանը չի աջակցում Ուկրաինայի հակամարտության կողմերից ոչ մեկին և չի մասնակցի ռազմական գործողությունները սրող նախաձեռնություններին։ ՏԱՍՍ-ը հաղորդում է, որ այդ մասին երկուշաբթի օրը կայացած մամուլի...
11:55 01/08/2022Իրանը կրկին հայտնում է, որ երկիրը միջուկային զենք ստեղծելու տեխնիկական հնարավորություններ ունիԹեհրանն ունի միջուկային զենք ստեղծելու տեխնիկական հնարավորություններ, սակայն նման խնդիր իշխանությունների օրակարգում չկա։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին երկուշաբթի օրը հայտարարել է Իրանի Ատոմային...
16:50 30/07/2022Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարը հրահանգել է «վճռականորեն ճնշել Հայաստանի «սադրանքները»»Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը հրամայել է բանակին պատրաստ լինել Հայաստանի կողմից հնարավոր սադրանքների «անհապաղ և վճռական» զսպմանը։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, ասվում է Ադրբեջանի ՊՆ...
16:22 30/07/2022Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը ցավակցություն է հայտնում Գուդաուրիում զոհվածների ընտանիքներին և հարազատներինՎրաստանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունը բարեկամ վրաց ժողովրդի հետ միասին սգում է Գուդաուրիում փրկարարական գործողության ընթացքում ուղղաթիռի վթարի հետևանքով մարդկային կյանքերի կորուստը։ «Մեր...
15:36 30/07/2022Իրանում ջրհեղեղներից առնվազն 56 մարդ է զոհվելԻրանում ջրհեղեղների հետևանքով առնվազն 56 մարդ է զոհվել: ԻՌՆԱ ազգային լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ հուլիսի 30-ին այս մասին հայտարարել է Իրանի Կարմիր մահիկի ընկերության արտակարգ իրավիճակների...
15:13 30/07/2022Թուրքիան պատժամիջոցների ֆոնին կտրուկ ավելացրել է արտահանումը ՌուսաստանԹուրքական ապրանքների արտահանումը Ռուսաստան 2022 թվականի հունիսին կտրուկ աճ է գրանցել և նախորդ տարվա հունիսի համեմատ կազմել է 46%՝ եվրոպական երկրների պատժամիջոցների և Ռուսաստանի Դաշնություն դրանց...
10:11 30/07/2022Վրաստանում սգո օր էԳուդաուրիում տեղի ունեցած ողբերգության պատճառով հուլիսի 30-ը Վրաստանում հայտարարվել է սգո օր։ Այս մասին նշված է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հայտարարության մեջ։ Վարչապետն իր ցավակցությունն է...
09:00 30/07/2022Գուդաուրիում ուղղաթիռի կործանման հետևանքով ութ մարդ է զոհվելՎրաստանում՝ Գուդաուրիում, սահմանային ոստիկանությանը պատկանող ուղղաթիռը կորցրել է կառավարումն ու կործանվել։ Ուղղաթիռը պետք է կիրճից դուրս բերել երկու հոգու, որոնք պարապլաներով բախվել էին ժայռին:...
19:24 29/07/2022Կատարվեց իմ նպատակներից մեկը․ Չեմպիոն Գոռ ԱյվազյանՎրաստանի հավաքականի անդամ Գոռ Այվազյանը դարձել է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի մինչև 17 տարեկանների աշխարհի չեմպիոն։ Այս մասին գրում է Jnews-ը։ «Սա շատ կարևոր հաղթանակ էր ինձ համար, քանի որ կատարվեց...
18:09 29/07/2022Թուրքիան ջրի հարցը քաղաքական զենք է դարձրել և ուղղել ԻրանԻրանի Ալլամեհ Թաբաթաբայի համալսարանում Թեհրանի միջազգային հետազոտությունների ինստիտուտի հետ համագործակցությամբ «Թուրքիայի ամբարտակաշինության հետևանքներն Իրանի շրջակա միջավայրի անվտանգության վրա»...
17:29 29/07/2022Թուրքիայում 5 հոգի ծեծել են աուտիզմով հիվանդ հայ երիտասարդինԹուրքիայի Ուսքյուդարում 5 հոգի հարձակվել են աուտիզմով հիվանդ հայ երիտասարդի վրա և ծեծի ենթարկել նրան։ «Երկիրմեդիա»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին Twitter-ի իր էջում գրել է Թուրքիայի խորհրդարանի հայազգի...
13:11 29/07/2022UEFA-ն հետաքննություն է սկսել թուրքական թիմի դեմ ստադիոնում «Պուտին» վանկարկելու համարUEFA-ն հետաքննություն է սկսել Ստամբուլում կայացած Չեմպիոնների լիգայի որակավորման 2-րդ փուլի «Fenerbahce - Dinamo» թիմերի պատասխան հանդիպման ժամանակ գրանցված միջադեպի կապակցությամբ, գրում է...
19:50 28/07/2022«Կազբեգի» անցակետում 60-ից ավելի մաքսավորներ գլուխ չեն հանում ուղևորների ու բեռների մեծ հոսքիցՎրաստանի և Ռուսաստանի սահմանի երկու կողմերում մեքենաների հսկայական հերթեր են գոյացել։ Այս ասին գրում է «Ալիք մեդիա»-ն՝ հղում անելով է Վրաստանի «Առաջին» (Պիրվելի) հեռուստաալիքին։ Տեղեկության համաձայն՝...

14:15 03/05/2016Azerbaijani SOCAR CEO’s drunk son appears in Turkish media for his scandalous behaviorRashad Abdullayev, the son of the State Oil Company of Azerbaijan Republic (SOCAR) CEO RovnagAbdullayev, wasdeprived of driving license and fined for drunk driving, the website of the Azerbaijani...
13:58 03/05/2016Azerbaijani former deputy Minister of Defense: How can Ilham Aliyev “recover country’s territorial integrity” being complete nonentity?In conditions of the problems that the Azerbaijani side has, it is not necessary to speak about a full-fledged war despite the intensification of the violations of the ceasefire agreement, former...
11:58 03/05/2016Azerbaijani nationalists call to create “War Party” and to stigmatize with “numbers on hands” toall those disagreeingInstead of taking the sabre and starting to rob the local caravans, like the Arabs or Chechens, as “something great” always comes out from that, the Azerbaijanis orient on the “third estate” and its...
10:42 03/05/2016NKR Defense Army: Situation on frontlineThe adversary continued violating the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan on the night of May 2-3, reports NKR Defense Army press service.
20:15 02/05/2016Cooperation between Armenia, Artsakh in the sphere of army building discussedArtsakh Republic President Bako Sahakyan met on May 2 with head of the General Staff of the Republic of Armenia's Armed forces, colonel-general Yuri Khachaturov, NKR President’s Office reports.
14:23 02/05/2016Concentration of Azerbaijani forces observedAlthough the verbal ceasefire agreement was mainly maintained on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan on the night of May 1-2, concentration and active movement of the...
19:15 30/04/201625 years since launch of operation “Ring”Operation “Ring” - the act of state terrorism, large-scale military-police terrorist operation carried out by Azerbaijani authorities and the Gorbachev wing of the Soviet leadership in the spring and...
11:23 30/04/2016Expert: When pressed on its human rights record, Azerbaijani government claims global Armenian conspiracyArzu Geybullayeva was a correspondent for Agos, an Armenian bilingual weekly newspaper published in Istanbul, in 2014 when she faced an ugly campaign from the Azerbaijani government to hurt her...
10:33 30/04/2016Iranian agency: Wahhabists’ number in Azerbaijan reaches dangerous levelDuring the independence period, the number and influence of Wahhabis, which also call themselves Salafists, has grown up in Azerbaijan, Iranian news agency AhlulBayt reports.
15:42 29/04/2016NKR President on Azerbaijan’s threat to bombard StepanakertOfficial Stepanakert has accepted Azerbaijan’s threat to bombard Stepanakert and has prepared for such a development, said President of the Nagorno Karabakh Republic, Bako Sahakyan in an interview.
10:59 29/04/2016Javid Ramzanli: Education with vast diapason of world view is encouraged among Armenians, and Azerbaijan needs to learn from them“No matter what door is opened, an Armenian surely appears from there. They have an infinite and innumerable quantity of people -- literary critics, scientists, political, public, and cultural...
10:22 29/04/2016NKR Defense Army: Azerbaijani forces fire mortars, grenade launcherOn the night of April 28-29 the Azerbaijani forces continued violating the agreement to put halt on fire along the entire Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan.
19:08 28/04/2016NKR Foreign Ministry: Azerbaijani cynicism to justify the failed military aggression knows no boundsAzerbaijan has once again demonstrated that its cynicism and zeal to justify the failed military aggression unleashed against the NKR and numerous war crimes being committed by the Azerbaijani army...
17:30 28/04/2016NKR published photos of military object placed near Azerbaijani populated areas“All the marked military objects in the photos are legitimate targets for NKR Defense Army, according to the principles of the international law (Article 52, Protocol I of the Geneva Conventions of...
16:34 28/04/2016NKR Defense Army published a video of Mataghis shelling“Not only the adversary continues shelling peaceful settlements of Karabakh through its provocative operations, but also, as always tries to obscure the situation blaming the Karabakh side for the...
11:43 28/04/2016Freedom House annual report: Press freedom situation in Azerbaijan significantly worsens in a yearIn the new report of the international human rights organization Freedom House “Freedom of the Press 2016,” Azerbaijan is among the countries of the “not free” category.
19:51 27/04/2016Eduard Nalbandian: Treaty on mutual military assistance between Armenia, Artsakh is being developedTreaty on mutual military assistance between Armenia and Artsakh is being developed by the RA President’s instruction, Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian said in response to a question by MP...
19:50 27/04/2016NKR Defense Army: Movement of military equipment detected in the northeast direction of the Line of ContactAccording to the press statement, released by the NKR Defense Army, at 17:40 the adversary broke the relative peace maintained throughout the day.
17:36 27/04/2016Azerbaijani authorities persecute Meydan TV for exposing Azerbaijani army’s hidden losses in “four-day war”Azerbaijani authoritieshave filed a criminal case against the executives and journalists of online Meydan TV, which is one of the few Azerbaijani independent media outlets.According to one of the...
14:22 27/04/2016Alexander Iskandaryan: Azerbaijan has rational need to fireAzerbaijan has a rational need to fire, because otherwise the world will forget Nagorno Karabakh conflict, as the spotlight is on Syria, Iraq and Donetsk, said political scientist Alexander...