12:45 02/08/2022Իրանի նախագահը սեպտեմբերին կմեկնի Նյու ՅորքԻրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին մտադիր է սեպտեմբերին մեկնել Նյու Յորք՝ մասնակցելու ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեային։ Այս մասին երեքշաբթի օրը հայտարարել է Իրանի կառավարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ալի...
12:33 02/08/2022Չավուշօղլու. Եվրոպայի և Ասիայի հակամարտությունները Թուրքիային ստիպում են նոր տրանսպորտային միջանցքներ փնտրելՈւկրաինայում և Աֆղանստանում հակամարտությունները խաթարում են հաստատված առևտրային ուղիները և ստիպում Անկարային նոր տրանսպորտային միջանցքներ է փնտրում։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին երեքշաբթի օրը...
11:55 02/08/2022Վրաստանում ավելացել են Ղրիմի-Կոնգո տենդի դեպքերըՎերջին 7 ամիսների ընթացքում Վրաստանում հայտնաբերվել է Ղրիմի-Կոնգոյի հեմոռագիկ տենդի (ԿՂՀՏ) 42 դեպք, 2 հիվանդ մահացել է։ Jnews-ը գրում է, որ օրերս Սամցխե-Ջավախքի շրջանում այս տենդի ևս երեք դեպք է...
16:58 01/08/2022Բաքվում շտապ վայրէջք կատարած Թել Ավիվ-Մոսկվա չվերթի ուղևորը մահացել էԹել Ավիվից Մոսկվա թռչող El Al ավիաընկերության ինքնաթիռի ուղևորը, որը շտապ վայրէջք է կատարել Բաքվում, մահացել է սրտի կաթվածից: Այդ մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են «Ադրբեջանական ավիաուղիներ» ՓԲԸ...
16:45 01/08/2022Թուրքիան Ադրբեջանին է փոխանցել ևս 13 միավոր ականազերծող մեքենաՀողորդվում է նաև, որ մեքենաները կիրառվելու են ԼՂ տարածքում ականազերծման աշխատանքներում:
14:31 01/08/2022Թուրքիայում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն ավելանում էՀուլիսի 18-24-ն ընկած ժամանակահատվածում Թուրքիայում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի 365 424 նոր դեպք։ centralasia.media-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է օպերատիվ շտաբը։ Առողջապահության...
14:15 01/08/2022Իրանը հայտարարել է, որ երկիրը չի աջակցում ուկրաինական հակամարտության կողմերից ոչ մեկինԻրանը չի աջակցում Ուկրաինայի հակամարտության կողմերից ոչ մեկին և չի մասնակցի ռազմական գործողությունները սրող նախաձեռնություններին։ ՏԱՍՍ-ը հաղորդում է, որ այդ մասին երկուշաբթի օրը կայացած մամուլի...
11:55 01/08/2022Իրանը կրկին հայտնում է, որ երկիրը միջուկային զենք ստեղծելու տեխնիկական հնարավորություններ ունիԹեհրանն ունի միջուկային զենք ստեղծելու տեխնիկական հնարավորություններ, սակայն նման խնդիր իշխանությունների օրակարգում չկա։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին երկուշաբթի օրը հայտարարել է Իրանի Ատոմային...
16:50 30/07/2022Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարը հրահանգել է «վճռականորեն ճնշել Հայաստանի «սադրանքները»»Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը հրամայել է բանակին պատրաստ լինել Հայաստանի կողմից հնարավոր սադրանքների «անհապաղ և վճռական» զսպմանը։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, ասվում է Ադրբեջանի ՊՆ...
16:22 30/07/2022Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը ցավակցություն է հայտնում Գուդաուրիում զոհվածների ընտանիքներին և հարազատներինՎրաստանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունը բարեկամ վրաց ժողովրդի հետ միասին սգում է Գուդաուրիում փրկարարական գործողության ընթացքում ուղղաթիռի վթարի հետևանքով մարդկային կյանքերի կորուստը։ «Մեր...
15:36 30/07/2022Իրանում ջրհեղեղներից առնվազն 56 մարդ է զոհվելԻրանում ջրհեղեղների հետևանքով առնվազն 56 մարդ է զոհվել: ԻՌՆԱ ազգային լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ հուլիսի 30-ին այս մասին հայտարարել է Իրանի Կարմիր մահիկի ընկերության արտակարգ իրավիճակների...
15:13 30/07/2022Թուրքիան պատժամիջոցների ֆոնին կտրուկ ավելացրել է արտահանումը ՌուսաստանԹուրքական ապրանքների արտահանումը Ռուսաստան 2022 թվականի հունիսին կտրուկ աճ է գրանցել և նախորդ տարվա հունիսի համեմատ կազմել է 46%՝ եվրոպական երկրների պատժամիջոցների և Ռուսաստանի Դաշնություն դրանց...
10:11 30/07/2022Վրաստանում սգո օր էԳուդաուրիում տեղի ունեցած ողբերգության պատճառով հուլիսի 30-ը Վրաստանում հայտարարվել է սգո օր։ Այս մասին նշված է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հայտարարության մեջ։ Վարչապետն իր ցավակցությունն է...
09:00 30/07/2022Գուդաուրիում ուղղաթիռի կործանման հետևանքով ութ մարդ է զոհվելՎրաստանում՝ Գուդաուրիում, սահմանային ոստիկանությանը պատկանող ուղղաթիռը կորցրել է կառավարումն ու կործանվել։ Ուղղաթիռը պետք է կիրճից դուրս բերել երկու հոգու, որոնք պարապլաներով բախվել էին ժայռին:...
19:24 29/07/2022Կատարվեց իմ նպատակներից մեկը․ Չեմպիոն Գոռ ԱյվազյանՎրաստանի հավաքականի անդամ Գոռ Այվազյանը դարձել է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի մինչև 17 տարեկանների աշխարհի չեմպիոն։ Այս մասին գրում է Jnews-ը։ «Սա շատ կարևոր հաղթանակ էր ինձ համար, քանի որ կատարվեց...
18:09 29/07/2022Թուրքիան ջրի հարցը քաղաքական զենք է դարձրել և ուղղել ԻրանԻրանի Ալլամեհ Թաբաթաբայի համալսարանում Թեհրանի միջազգային հետազոտությունների ինստիտուտի հետ համագործակցությամբ «Թուրքիայի ամբարտակաշինության հետևանքներն Իրանի շրջակա միջավայրի անվտանգության վրա»...
17:29 29/07/2022Թուրքիայում 5 հոգի ծեծել են աուտիզմով հիվանդ հայ երիտասարդինԹուրքիայի Ուսքյուդարում 5 հոգի հարձակվել են աուտիզմով հիվանդ հայ երիտասարդի վրա և ծեծի ենթարկել նրան։ «Երկիրմեդիա»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին Twitter-ի իր էջում գրել է Թուրքիայի խորհրդարանի հայազգի...
13:11 29/07/2022UEFA-ն հետաքննություն է սկսել թուրքական թիմի դեմ ստադիոնում «Պուտին» վանկարկելու համարUEFA-ն հետաքննություն է սկսել Ստամբուլում կայացած Չեմպիոնների լիգայի որակավորման 2-րդ փուլի «Fenerbahce - Dinamo» թիմերի պատասխան հանդիպման ժամանակ գրանցված միջադեպի կապակցությամբ, գրում է...
19:50 28/07/2022«Կազբեգի» անցակետում 60-ից ավելի մաքսավորներ գլուխ չեն հանում ուղևորների ու բեռների մեծ հոսքիցՎրաստանի և Ռուսաստանի սահմանի երկու կողմերում մեքենաների հսկայական հերթեր են գոյացել։ Այս ասին գրում է «Ալիք մեդիա»-ն՝ հղում անելով է Վրաստանի «Առաջին» (Պիրվելի) հեռուստաալիքին։ Տեղեկության համաձայն՝...

14:05 23/10/2020Представитель МО: Упорные бои ведутся также на восточном направленииПредставитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Упорные бои ведутся также на восточном направлении.
13:57 23/10/202023․10․2020: Армия обороны Арцаха обнародовала имена еще 27 погибших военнослужащихМинистерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) обнародовало имена еще 27 военнослужащих, которые погибли при отражении агрессии Азербайджана: 1.
13:26 23/10/2020Омбудсмен Арцаха: Главное, чтобы во время войны дети не перестали улыбаться«Главное, чтобы во время войны дети не перестали улыбаться», – написал на своей странице в соцсети Facebook Защитник прав человека Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Артак Бегларян,...
12:46 23/10/2020УЕФА наказал азербайджанский ФК за воинское приветствиеДисциплинарное наказание в виде выговора получили 13 футболистов и 14 представителей клуба.
12:27 23/10/2020АО Арцаха опубликовала видео уничтожения боевой техники ВС АзербайджанаАрмия обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) обнародовала новую видеозапись с передовой.
11:50 23/10/2020Посол ИРИ в РФ: Иран никоим образом не потерпит агрессии на своих границах и на своей территорииТегеран внимательно следит за боевыми действиями в Нагорном Карабахе, не потерпит агрессии на своих границах или территории, заявил в интервью РИА Новости посол Ирана в РФ Казем Джалали.
11:02 23/10/2020Карен Вртанесян: Близ Кубатлу убит национальный герой Азербайджана Шукюр ГамидовКоординатор специализированного военного сайта Razm.info Карен Вртанесян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Уже несколько часов, как в азербайджанском сегменте соцсети царит скорбь: близ...
10:18 23/10/2020В данный момент ВС Азербайджана обстреливают ряд сел Мартунинского района Арцаха из РСЗО «Смерч»В ночь с 22 на 23 октября в Мартакерте и Мартунинском районе было неспокойно. Об этом сообщают из Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах. Согласно информации, в результате...
10:03 23/10/2020Минобороны Арцаха: По всем направлениям линии фронта идут бои локального значенияВС Азербайджана обстреляли Асакеран, а в полночь – вновь взяли под прицел Мартуни.
23:42 22/10/2020Сопредседатель Минской группы ОБСЕ от России Игорь Попов отправился в США для встреч по КарабахуСопредседатель Минской группы от России Игорь Попов направился в Вашингтон для встреч по Нагорному Карабаху 23 октября.
23:38 22/10/2020Новое видео, свидетельствующее о присутствии террористов-наемников в зоне карабахского конфликтаАрмия обороны Арцаха (НКР) опубликовала новый видеоролик, свидетельствующий о присутствии террористов-наемников в зоне карабахского конфликта.
23:09 22/10/2020Попытки проникновения различных диверсионных групп Азербайджана продолжаются и сейчас – Арцрун Ованнисян«Сегодня в течение всего дня ВС Азербайджана по всему периметру арцахской границы продолжили наступательные действия в разных направлениях», – заявил на брифинге в Армянском едином информационном...
22:41 22/10/202022.10.2020. Армия обороны Арцаха обнародовала имена еще 26 погибших военнослужащихМинистерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) опубликовало имена еще 26 военнослужащих, которые погибли при отражении агрессии Азербайджана: 1.
22:01 22/10/2020Безгранично преданные Родине армянские героиАрмия обороны Республики Арцах (НКР) продолжает представлять героев нашего времени: «За эффективные контрнаступательные действия, уничтожение живой силы и техники противника, а также занятие...
21:04 22/10/2020Азербайджанский военнопленный рассказал о приехавших в Азербайджан турецких военных специалистахАзербайджанский военнопленный Эмин Бахшалы Захир Оглу, проходящий лечение в госпитале N, рассказал, как военные специалисты из Турции руководили военной агрессией Азербайджана против Арцаха.
20:14 22/10/2020Силы ПВО Арцаха сбили ещё один «Байрактар» турецкого производстваСилы ПВО Армии обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) уничтожили очередной БПЛА турецкого производства «Байрактар».
19:58 22/10/2020Ваграм Погосян: АО Арцаха ведет ожесточенные бои, у ВС Азербайджана большие потери в живой силеБоевые действия активным образом продолжаются по всему периметру передовой.
18:43 22/10/2020Кадры из обстрелянного МартакертаИнформационный штаб Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) представляет фотографии обстрелянного Мартакерта.
18:11 22/10/202022․10․2020: Армия обороны Арцаха обнародовала имена еще 40 погибших военнослужащихАрмия обороны Арцаха (НКР) обнародовала имена еще 40 военнослужащих, погибших при отражении агрессии ВС Азербайджана: 1.
17:58 22/10/2020М. Захарова: Москва предпринимает активные посреднические усилия по нормализации обстановки в Нагорном Карабахе«Как и прежде, работаем в формате сопредседательства Минской группы ОБСЕ. Очередная встреча посредников планируется завтра в Вашингтоне», – добавила дипломат.