10:40 26/07/2022Իրանի հարավում մեկ տրիլիոն խմ տարողությամբ գազի նոր հանքավայր է հայտնաբերվելԻրանի Իսլամական խորհրդարանի էներգետիկ հանձնաժողովի խոսնակը հայտարարել է, որ Հարավային Փարսում մեկ տրիլիոն խորանարդ մետր բնական գազի նոր հանքավայր է հայտնաբերվել, գրում է ParsToday-ը։ Իրանի իսլամական...
09:12 26/07/2022CHW-ն հետևում է Մատաղիսի սբ. Եղիշա եկեղեցու կողքին տարվող հողային աշխատանքներինԿովկասյան ժառանգության պաշտպանության միջազգային կազմակերպությունը (Caucasus Heritage Watch) ուշադրւթյամբ հետևում է 1892-98 թթ.
17:15 25/07/2022Թուրքիայի և Ադրբեջանի դաշնակցությունն ընդլայնվում է. Թուրքիայի փոխարտգործնախարարԹուրքիայի փոխարտգործնախարար Յավուզ Սելիմ Քըրանը նախորդ շաբաթվա վերջին խորհրդարանի արտաքին հարցերի հանձնաժողովում հայտարարել է, որ Թուրքիայի և Ադրբեջանի դաշնակցության մակարդակն էլ ավելի է խորանալու,...
16:54 25/07/2022Պայթուն՝ հայ-թուրքական սահմանին իրականացվող ականազերծման աշխատանքների ժամանակԹուրքիայի Կարս նահանգի Արփաչայ շրջանում՝ հայ-թուրքական սահմանին իրականացվող ականազերծման աշխատանքների ընթացքում ականի պայթյունի հետևանքով վիրավորվել 1 մարդ, գրում է Էրմենիհաբերը։ Ըստ աղբյուրի՝...
15:26 25/07/2022Իրանը չի միացնի միջուկային օբյեկտներում մոնիթորինգի ՄԱԳԱՏԷ-ի տեսախցիկները քանի դեռ ՀԳՀԾ-ն չի գործելԹեհրանը չի ակտիվացնի ՄԱԳԱՏԷ-ի տեսախցիկների աշխատանքը, որոնք օգտագործվում են իրանական միջուկային օբյեկտների մոնիտորինգի համար, քանի դեռ Համատեղ գործողությունների համապարփակ ծրագրի (ՀԳՀԾ) գործընկերները...
14:59 25/07/2022Գանձայում նշվել է «Տերյանական պոեզիայի օր» տոնըՀուլիսի 24-ին Նինոծմինդայի մունիցիպալիտետի Գանձա գյուղում, 55-րդ անգամ նշվել է «Տերյանական պոեզիայի օրը»։ Մինչ համերգային մասի մեկնարկը՝ հյուրերն այցելել են հայ մեծ գրող Վահան Տերյանի տուն-թանգարան...
13:04 25/07/2022Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչը շրջայց է կատարել Անիի ավերակներումՆշվում է, որ նա Կարսում ունեցել է մի շարք հանդիպումներ, որոնք, սակայն, անցկացվել են մամուլի համար փակ ռեժիմով:
11:09 25/07/2022Վրաստանում կարտոֆիլն էժանացել էEastFruit-ի մոնիտորինգի արդյունքում պարզվել է, որ անցած ] շաբաթ Վրաստանում կարտոֆիլի գինը հասել է նվազագույնի։ Այժմ կիլոգրամի գինը 0,60 լարի է, մինչդեռ մեկ տարի առաջ նույն ժամանակահատվածում 1,30 լարի...
11:00 25/07/2022Առաջիկայում Իրանը տիեզերք կուղարկի հերթական արբանյակըԱնդրադառնալով օդային և տիեզերական արդյունաբերության ոլորտում Իրանի հզորությանն ԻՀՊԿ ավիատիեզերական ուժերի հրամանատարը հայտարարել է, որ «Ղայեմ» արբանյակակիրն առաջիկայում պատրաստ կլինի արձակման, գրում...
09:53 25/07/2022Կարծախում նշվել է Աշուղ Ջիվանու օրըՀուլիսի 23-ին, կորոնավիրուսի հետ կապված երկամյա ընդմիջումից հետո, Ախալքալաքի շրջանի Կարծախ գյուղում նշվել է մեծ ճանաչում ունեցող Աշուղ Ջիվանու տոնը։ Ջիվանու օրը, որը նշվում է ամեն տարվա հուլիսի...
19:30 23/07/2022Ադրբեջանցիները տեղափոխել են Բերձորի ճանապարհին տեղադրված խաչքարը. monumentwatch.org«Նույն աղբյուրի համաձայն, այդ հատվածով պետք է անցնի ադրբեջանցիների կողմից կառուցվող և Բերձոր քաղաքը շրջանցող նոր ճանապարհը»։
19:15 23/07/2022Վրաստանում հյուրանոցների գները բարձրացել ենԱմռան առաջին ամսին Վրաստանում հյուրանոցների գներն աճել են գրեթե 8%-ով։ Jnews-ի հաղորդմամբ, այս մասին իր ուսումնասիրության մեջ հայտնում է PMCG խորհրդատվական ընկերությունը։ Մայիսից հունիս ընկած...
16:27 23/07/2022Աբխազիան կնշի պետական դրոշի օրըՇաբաթ օրը Աբխազիայում նշվում է Պետական դրոշի օրը: Տոնի շրջանակներում Սուխումիի մերձակայքում տեղի կունենա դրոշներով ձիերի երթ և համերգ՝ աբխազ էստրադային արտիստների և պարային խմբերի մասնակցությամբ:...
15:30 23/07/2022Վանա լիճը երաշտի պատճառով դառնում է ծանծաղԵրաշտը սպառնում է վերացնել Վանա լիճը, որը գտնվում է ժամանակակից Թուրքիայի տարածքում։ MIR 24-ը գրել է, որ լճի ջրերը գնալով հեռանում են ափից՝ մերկացնելով հատակը, իսկ մեջտեղում հայտնվում են կղզիներ։ Ըստ...
15:10 23/07/2022Գերմանիայի ԱԳՆ ղեկավարն Ռուսաստանի և Իրանի նախագահների հետ Էրդողանի համատեղ լուսանկարը մարտահրավեր է համարելԳերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Անալենա Բուրբոքը երեքշաբթի Թեհրանում կայացած հանդիպումից հետո Ռուսաստանի և Իրանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Էբրահիմ Ռաիսիի հետ համատեղ լուսանկարում Թուրքիայի...
12:59 23/07/2022Իրանի հարավում ջրհեղեղների հետևանքով 17 մարդ է զոհվելԻրանի հարավում գտնվող Ֆարս նահանգում հորդառատ անձրևների հետևանքով առաջացած ջրհեղեղների զոհ է դարձել առնվազն 17 մարդ: «Ինտերֆաքս»-ը հայտնում է, որ շաբաթ օրն այդ մասին հաղորդել է Al-Arabiya...
12:22 23/07/2022Թուրքիան կարողանում է իր համար առավելագույնը քաղել երկու բևեռների բախումից. Վարուժան Գեղամյան«Թուրքիան երկու ամիս տևած բանակցությունների գլխավոր միջնորդն էր, ՄԱԿ-ի հովանու ներքո պայմանագրերն էլ ստորագրվեցին Ստամբուլում»:
19:58 22/07/2022Վրաստանի վարչապետն ընդունել է Կովկասի մահմեդականների վարչության նախագահինՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հանդիպել է Կովկասի մահմեդականների վարչության նախագահ Շեյխ ուլ իսլամ Ալլահշուքյուր Փաշազադեի հետ։ Տեղեկությունը տարածում է վարչապետի աշխատակազմը: լուրը հաղորդում...
16:26 22/07/2022Իրանի Մեջլիսի պատգամավորը հայտնել է, որ անհայտ անձինք կրակել են իր տան վրաԵրկու անհայտ անձինք մոտոցիկլետներով կրակ են բացել Իրանի Մեջլիսի (խորհրդարան) ներկայացուցիչ Մաջիդ Նասերի Նեջադի տան վրա, որը երկրի հարավ-արևմուտքում գտնվող Խուզեստան նահանգում է։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝...
13:09 22/07/2022ԱՄՆ-ի գեներալը հայտարարել է, որ Իրանը կարող է Մերձավոր Արևելքում վերսկսել հարձակումներն ամերիկացի վրաՄերձավոր Արևելքում Իրանի կողմից աջակցվող ուժերը կարող են վերսկսել հարձակումները ԱՄՆ բանակի և նրա դաշնակիցների վրա։ Ինչպես հինգշաբթի հաղորդել է Associated Press-ը, այդ մասին հայտարարել է ԱՄՆ...

17:30 20/04/2016Body of a deceased serviceman handed over to NKR near Bash-Karvend“On April 20, at 16.00, in accordance with the arrangement reached between the Nagorno Karabakh Republic and Azerbaijan through the mediation of the International Committee of the Red Cross and the...
17:26 19/04/2016Increased number of cruel murders in Azerbaijan – consequence of propaganda of violence, professor saysIn Azerbaijan, the cases when parents kill their children; brothers kill their sisters, and sons – their mothers have recently become quite frequent.
15:36 19/04/2016Armenian, Artsakh Presidents express gratitude to the Defense Army soldiers for their courageArtsakh Republic President Bako Sahakyan and President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan visited on April 19 a military unit of NKR Defense Army and handed in state awards to a group of...
14:20 19/04/2016EurasiaNet: Who won the media war over Nagorno Karabakh?Azerbaijani and ethnic Armenian forces battled in early April not just over territory, but also for control of the international media narrative about their 28-year-long struggle over the breakaway...
14:14 19/04/2016Defense Army serviceman killed by adversary fireKarabakh Defense Army soldier, Gevorg G. Gevorgyan, 1996, received a fatal gunshot wound s a result of Azerbaijani shooting on April 19, at around 09:50 on the combat position of a military unit in...
19:49 18/04/2016President Sargsyan headed for the Nagorno Karabakh RepublicArmenian President Serzh Sargsyan headed for the Nagorno Karabakh Republic on a working visit, press department of the Armenian President’s Office reports.
17:53 18/04/2016OCCRP: Exposed one more corruption network connected Azerbaijani president’s clanThe Bribe Factory journalists have found that energy service company Unaoil, which has contacts with Azerbaijani authorities, also used offshore services provider Mossack Fonseca to establish...
18:02 15/04/2016Defense Minister: We possess weapons the adversary might not even dream of“We didn’t use the Defense Army reserves which is intended for solving global issues. We posses weapons the adversary might not even dream of. However, we do need to acquire new armament and the...
13:46 15/04/2016Sharmazanov: Azerbaijan’s atrocities remind the style of ISISDelegation, composed of the Head of RA NA deputy, the NA Armenia-Poland Friendship Group Hovhannes Sahakyan, and led by the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov met with the Vice-Marshal of the...
01:57 15/04/2016Seyran Ohanyan: No combat position surrendered to Azerbaijan“No strategic position has been surrendered to Azerbaijan. We are talking about of movement of 400-500 meters both from our and their side, and those are positions of no significance to us being used...
01:54 15/04/2016We overcame this war due to our unity, Defense Minister says“Azerbaijani intervention was no surprise for the Defense Army and the RA Armed Forces. The troops were brought to operational readiness. The question is that in some positions we didn’t expect such...
20:34 14/04/2016Expert: Azerbaijani authorities poison youth against opposition to divert attention from Panama offshore scandalA group of representatives of the Azerbaijani civil society visited Popular Front Party (PFP) leader Ali Kerimli to express their support to him, Turan news agency reports.
19:07 14/04/2016Seyran Ohanyan, Nikolay Bordyuzha discuss further enhancement of the CSTO military dimensionArmenian Defense Minister Seyran Ohanyan received on April 14 Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Nikolay Bordyuzha and the Chief of the CSTO Joint Staff Anatoly...
16:28 14/04/2016President Bako Sahakyan was present at the republican Divine Liturgy in ShoushiPresident Bako Sahakyan was present at the republican Divine Liturgy served by Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians Garegin II and Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I at the...
14:43 14/04/2016Alexander Iskandaryan: Azerbaijan in euphoric state“I never hoped for the ceasefire to lead to any other situation,” said political scientist Alexander Iskandaaryan noting a visible return to the situation before the hostilities.
14:11 14/04/2016Ministry of Defense of Armenia: Armenian Armed Forces control the situation on the borderAzerbaijani side violated the ceasefire and opened fire from weapons of different calibres on the north-eastern part of the state border between Armenia and Azerbaijan on the night of April 13-14,...
13:39 14/04/2016Official Stepanakert: Armenian side to maintain ceasefireSpokesperson of the President of Artsakh, Davit Babayan spoke to Panorama.am stating his opinion about the subversive operation launched by Azerbaijan on the Line of Contact between Nagorno Karabakh...
10:07 14/04/2016NKR Defense Army: The adversary attempted subversive operationsNo changes have been recorded in the operational situation on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan on the night of April 13-14, reports NKR Defense Army press service.
00:54 14/04/2016Edward Nalbandian: Karabakh never be part of AzerbaijanArmenian Foreign Minister Edward Nalbandian reflected on the speculations on a new document on the negotiation table about the Nagorno Karabakh issue.
00:13 14/04/2016Azerbaijan tried to solve the conflict through military means after failing on diplomatic front, Armenian FM saysArmenian Foreign Minister Edward Nalbandian spoke of the reasons of the military operations unleashed by Azerbaijan along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan.