12:04 11/03/2026Ի՞նչու բնապահպաններն ակտիվորեն չեն զբաղվում այս էկոցիդով, մեր փաստաբանական թիմը պատրաստ է օժանդակել. ԶոհրաբյանՕդի բարձր աղտոտվածությանը և ավելացող շինարարական փոշուն զուգահեռ զանգվածային կարգով բազմամյա ծառերն են ոչնչացնում
11:31 11/03/2026էս երկաթյա սյունը և էս թեղիները, դրանք լրիվ նույն բանն են, ավելին՝ թեղիներն ավելի վատն են. Արմեն ԲեգոյանԾառ, թուփ, մարդ, շուն, կատու, ինչ կուզեք, դրանք ունեն իրենց կյանքի տևողությունը
10:38 11/03/2026Ողբերգական վթար Երևան-Երասխ ճանապարհինԱրարատի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն մարտի 10-ին, ժամը 23։17-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա արգելափակված քաղաքացի․ անհրաժեշտ է փրկարարների...
10:26 11/03/2026ԱՀԿ-ն մտահոգված է Իրանում թթվային անձրևի վտանգովԱՀԿ-ն հավանություն է տվել Իրանի կառավարության կողմից թթվային անձրևների վերաբերյալ առաջարկություններին
10:20 11/03/2026Փոքր ուշադրությունը մեծ ուժ է մարդուն. «Ուժեղ Հայաստան»-ի անդամները մարզերում շնորհավորել են կանանցՍամվել Կարապետյանի «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամները շրջել են մարզերում և շնորհավորել կանանց։ «Եղանք տարբեր քաղաքներում ու գյուղերում ու շնորհավորեցինք աղջիկներին, կանանց ու տատիկներին կանանց...
09:39 11/03/2026Ադրբեջանն ակտիվորեն ադրբեջանgիներով բնակեցնում է առաջին հերթին նախկինում զուտ հայաբնակ բնակավայրերը, որտեղ երբևիցե ադրբեջանgի բնակչություն չի եղելԱրցախի մշակութային ժառանգության մշտադիտարկում իրականացնող monumentwatch.org կայքն անդրադարձել է Արցախում ադրբեջանցիների բնակեցման քաղաքականությանը
09:13 11/03/2026Հայտնի դերասանի՝ որդու բուժման համար հայտարարությունից 2 ժամ անց 33 մլն դրամ է հավաքվելՀայտնի դերասան Գոռ Հակոբյանի՝ որդու մոտ ախտորոշված ծանր հիվանդության ու դրամահավաքի մասին հայտարարությունից 2 ժամ անց հավաքավել է ավելի քան 33 մլն դրամ։ Դերասանը մեծ շնորհակալություն է հայտնել...
08:50 11/03/2026Մեծ պահք. այսօր միջինք էԱյսօր միջինք է. Ըստ Մաղաքիա արք. Օրմանյանի` միջինք անունը տրվում է Մեծ պասը կիսող օրվան, որը տոնական նշանակություն չունի: Միջինք է Մեծ պահքի չորրորդ չորեքշաբթին կամ 24-րդ օրը: Միջինքի օրվանից սկսած`...
08:42 11/03/2026Բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 11-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
23:40 10/03/20264 մեքենայի մասնակցությամբ խոշոր ու շղթայական ավտովթար ոչ սթափ վարորդի պատճառովՄյուս 3 վարորդները եղել են սթափ
20:52 10/03/2026Արտյոմ Սոլոյանն ունի չորս որդի, չորսն էլ գրանցված են դյուցազնագրքումՈւժեղ Հայաստան, բայց իսկապես ուժեղ։ Տաշիրի Մեծավան գյուղից Արտյոմ Սոլոյանն ունի չորս որդի։ Չորս որդին էլ գրանցված են դյուցազնագրքում, որոնք տարբեր ռեկորդներ են սահմանել։ Որդիներից Դավիթ Սոլոյանը 5...
20:37 10/03/2026Սպասված տուն երեք տասնամյակ անց և նոր կյանքի սկիզբՍպասված տուն երեք տասնամյակ անց և նոր կյանքի սկիզբ։ 2020 թվականի հունիսի 1-ը գյումրեցի բազմաթիվ ընտանիքներ երկար կհիշեն։ Արտյոմն ու Մարիամն այդ օրը վերջապես բացեցին երկար սպասված բնակարանի դուռը։...
20:25 10/03/2026Ազատավան գյուղում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, վարորդը մահացել էՄարտի 10-ին, ժամը 14։30-ին Արարատի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ազատավան գյուղում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած.
19:06 10/03/2026Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նախագահությամբ սկսվել է Գերագույն հոգևոր խորհրդի ժողովըՄարտի 10-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նախագահությամբ, սկսվել է Գերագույն հոգևոր խորհրդի ժողովը: Այս մասին հայտնում են Մայր...
17:55 10/03/2026Հավաքարարին էլ են ստիպում, որ իրենց ընտրի. Հարցում ԳորիսումԳորիսում քաղաքացիների շրջանում անցկացրած հարցման մասնակիցների գերակշիռ մասը համոզված է, որ խորհրդարանական ընտրություններին իշխանությունն օգտագործելու է հնարավոր բոլոր լծակները քվե ստանալու համար՝...
17:01 10/03/2026Վանաձորի մանկապարտեզները դարձան անվճար. ՄարզպետՎանաձորի, Գուգարքի, Դարպասի, Շահումյանի մանկապարտեզները դարձան անվճար։ Այս մասին հայտարարել է Լոռու մարզպետ Արեն Մկրտչյանը՝ նշելով, որ որոշումը կայացվել է Վանաձորի ավագանու երեկվա նիստում։ Նրա...
16:57 10/03/2026Արարատում «Զիլ» է այրվելԱյսօր արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 11:20-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Հայանիստ բնակավայրում մեքենա է...
13:45 10/03/2026Պայքարս միայն ծառերի մասին չէ, այն Երևանի երեխաների լեյկոզն ու ասթման է. Քրիստինա ՎարդանյանԵրևանում 50 տարի արարող մարդկանց ստեղծածն են ոչնչացնում, բոլորիս օդը, ստվերը
13:40 10/03/2026Անահիտ Կիրակոսյանը կորցրել է ձայնը. Ի՞նչ է ասել բժիշկը նրանՀայտնի դերասանուհի, հաղորդավարուհի Անահիտ Կիրակոսյանի մոտ ձայնի հետ կապված լուրջ խնդիրներ են առաջացել։ Այդ մասին նա հայտնել է իր հետևորդներին։ «Սիրելիներս, նոր եմ հիվանդանոցից դուրս եկել, քանի որ...

11:36 02/08/2025Дженнифер Лопес в АрменииАмериканская певица Дженнифер Лопес уже в Армении. Певица впервые выступит в Армении в рамках своего мирового тура Up All Night. Концерт состоится 3 августа 2025 года на Республиканском стадионе им....
17:49 01/08/2025«Государственный бюджет – на шоу, а не на нужды горожан?» Во сколько обойдется концерт Джей Ло в ЕреванеНаибольшее недоумение вызывает сумма, предусмотренная на службы доставки еды для Лопес: 14,4 млн драмов (37 000 долларов). Для питания команды Лопес предусмотрено 6 млн драмов, а для сотрудников гардероба – 3,8 млн драмов.
17:19 01/08/2025Содержание архиепископа Микаела Аджапахяна под стражей – следствие антицерковной политики властей Армении. ЗаявлениеПервопрестольный Святой Эчмиадзин осуждает решение Апелляционного уголовного суда Республики Армения от 30 июля 2025 года, в соответствии с которым оставлен в силе первоначальный незаконный судебный...
16:35 01/08/2025Редкое природное явление в Гегамских горах — смерчНа своей странице в соцсети директор Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Левон Азизян опубликовал видео редкого природного явления и написал: «Смерч в...
15:25 01/08/2025В Армении тропическая жара: воздух раскаляется до 40 градусов и сухоПосле полудня 1-го и 2-го августа в отдельных регионах Армении ожидаются кратковременные дожди и грозы, также возможен град.
15:20 01/08/2025ДТП на автодороге Ноемберян-Баграташен: есть пострадавшие и погибший1-го августа в 10:22 в Тавушский областной центр кризисного управления был получен звонок о том, что на автодороге Ноемберян-Баграташен произошло ДТП, есть пострадавшие, необходима помощь спасателей.
14:45 01/08/2025Управление репутацией в Армении: Шушан АрутюнянПредставляем экспертное мнение по вопросам управления репутацией и связей с общественностью в Армении от Шушан Арутюнян, соучредителя коммуникационной компании AxelMondrian.
14:36 01/08/2025Более 20 камчатских медиков, оперировавших пациента во время землетрясения, представят к наградамПорядка 15 врачей и девять медсестер на Камчатке представят к федеральным наградам за выполнение служебного долга в опасных условиях.
12:56 01/08/2025Оззи Осборна похоронили в саду его особнякаВ Великобритании похоронили рок-музыканта Оззи Осборна. Тело погребено в саду собственного особняка исполнителя в графстве Бакингемшир на юго-востоке Англии. Такова была последняя воля звезды,...
12:09 01/08/2025Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: дорога к границе Грузии с Россией открыласьСогласно данным. полученным из департамента ЧС МВД Грузии и из департамента Центра управления в кризисных ситуациях Северной Осетии МЧС РФ, автодорога Степанцминда-Ларс открылась для всех типов...
11:56 01/08/2025Прогноз погоды в Армении на август: что ожидать?В Армении в августе среднемесячная температура воздуха прогнозируется выше нормы на 2-3 градуса, а количество осадков ожидается ниже нормы, сообщил заместитель директора Центра гидрометеорологии и...
16:06 31/07/2025В Саудовской Аравии рухнул аттракцион с людьми: более 20 пострадавшихВ Саудовской Аравии сломался популярный трюковый аттракцион с находящимися там отдыхающими. Объект развалился пополам. В результате как минимум 23 человека пострадали, три получили серьезные травмы....
14:04 31/07/2025«Самый старый ребенок»: в США родился мальчик из эмбриона, хранившегося более 30 летРебенок родился в США из эмбриона, который хранился 30 с половиной лет, сообщает журнал MIT Technology Review.
13:23 31/07/2025«Я не считаю себя героем»: акушер-гинеколог Мгер Адамян - о принятии родов во время землетрясения на Камчатке«Я не считаю себя героем – это наша работа», – рассказал акушер-гинеколог камчатского краевого родильного дома Мгер Адамян корреспонденту «Известий» о том, как принимал роды у пациентки во время...
12:44 31/07/2025В Индии фермер стал второй жертвой тигра-людоеда за неделюВ Индии тигр напал на фермера, работавшего в поле, сообщает The Live Nagpur. Несчастный случай произошел с фермером, которого звали Мадхукар Бапурао Раута. Он работал на своем поле в окрестностях...
12:13 31/07/2025Камчатское цунами: в Японии эвакуировали два миллиона человек, в Чили – 1,4 миллионаПосле мощного землетрясения у берегов Камчатки в нескольких странах была объявлена угроза цунами. В Японии около 2 млн человек получили рекомендацию эвакуироваться. Власти Чили объявили, что...
11:54 31/07/2025Праздники Армянской церкви: 31 июля в календареВ четверг после Вардавара – Преображения Господня – Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти пророка Исаии.
16:26 30/07/2025На Камчатке зафиксировали извержение вулкана Ключевского после землетрясенияИзвержение вулкана Ключевского в Камчатском крае зафиксировано после масштабного землетрясения в регионе, следует из сообщения камчатского филиала Единой геофизической службы РАН.
15:27 30/07/2025Акушер-гинеколог Мгер Адамян принял роды у 14-летней школьницы в разгар землетрясения на КамчаткеНа Камчатке в разгар землетрясения в одной из больниц родила 14-летняя школьница. Об этом пишет Shot в Telegram. По информации издания, в родильном блоке девушка находилась с 35-летней матерью,...