12:04 11/03/2026Ի՞նչու բնապահպաններն ակտիվորեն չեն զբաղվում այս էկոցիդով, մեր փաստաբանական թիմը պատրաստ է օժանդակել. ԶոհրաբյանՕդի բարձր աղտոտվածությանը և ավելացող շինարարական փոշուն զուգահեռ զանգվածային կարգով բազմամյա ծառերն են ոչնչացնում
11:31 11/03/2026էս երկաթյա սյունը և էս թեղիները, դրանք լրիվ նույն բանն են, ավելին՝ թեղիներն ավելի վատն են. Արմեն ԲեգոյանԾառ, թուփ, մարդ, շուն, կատու, ինչ կուզեք, դրանք ունեն իրենց կյանքի տևողությունը
10:38 11/03/2026Ողբերգական վթար Երևան-Երասխ ճանապարհինԱրարատի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն մարտի 10-ին, ժամը 23։17-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա արգելափակված քաղաքացի․ անհրաժեշտ է փրկարարների...
10:26 11/03/2026ԱՀԿ-ն մտահոգված է Իրանում թթվային անձրևի վտանգովԱՀԿ-ն հավանություն է տվել Իրանի կառավարության կողմից թթվային անձրևների վերաբերյալ առաջարկություններին
10:20 11/03/2026Փոքր ուշադրությունը մեծ ուժ է մարդուն. «Ուժեղ Հայաստան»-ի անդամները մարզերում շնորհավորել են կանանցՍամվել Կարապետյանի «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամները շրջել են մարզերում և շնորհավորել կանանց։ «Եղանք տարբեր քաղաքներում ու գյուղերում ու շնորհավորեցինք աղջիկներին, կանանց ու տատիկներին կանանց...
09:39 11/03/2026Ադրբեջանն ակտիվորեն ադրբեջանgիներով բնակեցնում է առաջին հերթին նախկինում զուտ հայաբնակ բնակավայրերը, որտեղ երբևիցե ադրբեջանgի բնակչություն չի եղելԱրցախի մշակութային ժառանգության մշտադիտարկում իրականացնող monumentwatch.org կայքն անդրադարձել է Արցախում ադրբեջանցիների բնակեցման քաղաքականությանը
09:13 11/03/2026Հայտնի դերասանի՝ որդու բուժման համար հայտարարությունից 2 ժամ անց 33 մլն դրամ է հավաքվելՀայտնի դերասան Գոռ Հակոբյանի՝ որդու մոտ ախտորոշված ծանր հիվանդության ու դրամահավաքի մասին հայտարարությունից 2 ժամ անց հավաքավել է ավելի քան 33 մլն դրամ։ Դերասանը մեծ շնորհակալություն է հայտնել...
08:50 11/03/2026Մեծ պահք. այսօր միջինք էԱյսօր միջինք է. Ըստ Մաղաքիա արք. Օրմանյանի` միջինք անունը տրվում է Մեծ պասը կիսող օրվան, որը տոնական նշանակություն չունի: Միջինք է Մեծ պահքի չորրորդ չորեքշաբթին կամ 24-րդ օրը: Միջինքի օրվանից սկսած`...
08:42 11/03/2026Բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 11-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
23:40 10/03/20264 մեքենայի մասնակցությամբ խոշոր ու շղթայական ավտովթար ոչ սթափ վարորդի պատճառովՄյուս 3 վարորդները եղել են սթափ
20:52 10/03/2026Արտյոմ Սոլոյանն ունի չորս որդի, չորսն էլ գրանցված են դյուցազնագրքումՈւժեղ Հայաստան, բայց իսկապես ուժեղ։ Տաշիրի Մեծավան գյուղից Արտյոմ Սոլոյանն ունի չորս որդի։ Չորս որդին էլ գրանցված են դյուցազնագրքում, որոնք տարբեր ռեկորդներ են սահմանել։ Որդիներից Դավիթ Սոլոյանը 5...
20:37 10/03/2026Սպասված տուն երեք տասնամյակ անց և նոր կյանքի սկիզբՍպասված տուն երեք տասնամյակ անց և նոր կյանքի սկիզբ։ 2020 թվականի հունիսի 1-ը գյումրեցի բազմաթիվ ընտանիքներ երկար կհիշեն։ Արտյոմն ու Մարիամն այդ օրը վերջապես բացեցին երկար սպասված բնակարանի դուռը։...
20:25 10/03/2026Ազատավան գյուղում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, վարորդը մահացել էՄարտի 10-ին, ժամը 14։30-ին Արարատի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ազատավան գյուղում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած.
19:06 10/03/2026Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նախագահությամբ սկսվել է Գերագույն հոգևոր խորհրդի ժողովըՄարտի 10-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նախագահությամբ, սկսվել է Գերագույն հոգևոր խորհրդի ժողովը: Այս մասին հայտնում են Մայր...
17:55 10/03/2026Հավաքարարին էլ են ստիպում, որ իրենց ընտրի. Հարցում ԳորիսումԳորիսում քաղաքացիների շրջանում անցկացրած հարցման մասնակիցների գերակշիռ մասը համոզված է, որ խորհրդարանական ընտրություններին իշխանությունն օգտագործելու է հնարավոր բոլոր լծակները քվե ստանալու համար՝...
17:01 10/03/2026Վանաձորի մանկապարտեզները դարձան անվճար. ՄարզպետՎանաձորի, Գուգարքի, Դարպասի, Շահումյանի մանկապարտեզները դարձան անվճար։ Այս մասին հայտարարել է Լոռու մարզպետ Արեն Մկրտչյանը՝ նշելով, որ որոշումը կայացվել է Վանաձորի ավագանու երեկվա նիստում։ Նրա...
16:57 10/03/2026Արարատում «Զիլ» է այրվելԱյսօր արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 11:20-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Հայանիստ բնակավայրում մեքենա է...
13:45 10/03/2026Պայքարս միայն ծառերի մասին չէ, այն Երևանի երեխաների լեյկոզն ու ասթման է. Քրիստինա ՎարդանյանԵրևանում 50 տարի արարող մարդկանց ստեղծածն են ոչնչացնում, բոլորիս օդը, ստվերը
13:40 10/03/2026Անահիտ Կիրակոսյանը կորցրել է ձայնը. Ի՞նչ է ասել բժիշկը նրանՀայտնի դերասանուհի, հաղորդավարուհի Անահիտ Կիրակոսյանի մոտ ձայնի հետ կապված լուրջ խնդիրներ են առաջացել։ Այդ մասին նա հայտնել է իր հետևորդներին։ «Սիրելիներս, նոր եմ հիվանդանոցից դուրս եկել, քանի որ...

10:34 31/05/2024Karen Vardanyan donated 118 million drams to the National Center for Burns for the medical equipmentOn the occasion of June 1, Children’s rights protection day, the Pediatric intensive care unit of the «National Center for Burns» of the RA Ministry of Health, has been equipped with modern European...
17:00 30/05/2024Showers, thunderstorms persist in parts of ArmeniaShowers and thunderstorms coupled with strong winds are expected to persist in some parts of Armenia on Thursday and in the next three days.
16:45 30/05/2024Kim Kardashian covers latest issue of Vogue ChinaKim Kardashian looked unrecognizable in a rather avant-garde photoshoot. The 43-year-old SKIMS mogul - who isn't letting the backlash regarding her daughter's acting debut get to her - was recently...
16:30 30/05/2024Armenian church commemorates St. John the Baptist and Bishop AtanagineThe Armenian Apostolic Church commemorates the day when the relics of St. John the Forerunner (the Baptist) and Bishop Atanagine were transferred to Armenia. Qahana.am reports that Mariam, the wife...
16:06 30/05/2024More people urged to join protest in central YerevanA protest led by Archbishop Bagrat Galstanyan will continue in Yerevan’s central Republic Square outside the Armenian government building after the end of the working day.
15:34 30/05/2024Archbishop Bagrat reveals details of meeting with Gagik TsarukyanArchbishop Bagrat Galstanyan, the leader of the Tavush for the Homeland protest movement, on Thursday revealed details of his meeting with Prosperous Armenia Party Chairman Gagik Tsarukyan.
13:25 30/05/2024Archbishop Bagrat uses Panorama.am camera to film police actionsArchbishop Bagrat Galstanyan took the Panorama.am camera and started filming the actions of police officers massively deployed in Yerevan’s central Republic Square on Thursday after he was apparently...
12:45 30/05/2024In pictures: Protest held in Yerevan's Republic SquareA protest against Prime Minister Nikol Pashinyan was held in Yerevan's central Republic Square on Thursday.
12:20 30/05/2024Traffic paralyzed in central Yerevan amid protestA car protest against Prime Minister Nikol Pashinyan has paralyzed traffic along numerous streets adjacent to Republic Square outside the Armenian government headquarters in central Yerevan since...
11:36 30/05/2024Tensions mount in central Yerevan amid protestPolice have deployed large forces outside the Armenian government building in central Yerevan where a protest demanding the resignation of Prime Minister Nikol Pashinyan is taking place.
11:22 30/05/2024Car protest held in central YerevanHeeding a call from Archbishop Bagrat Galstanyan, people held a car rally in central Yerevan on Thursday morning.
17:10 29/05/2024Temperatures to hit 32C in YerevanShowers and thunderstorms coupled with strong winds are expected in Armenia on Wednesday and in the next few days.
17:06 29/05/2024EPIC applauds EWC Armenia 2024 national prizewinnersThe Entrepreneurship and Productive Innovation Center (EPIC) at the American University of Armenia (AUA) as the National Organizer of the Entrepreneurship World Cup (EWC) in Armenia congratulates the...
16:33 29/05/2024Indonesian man discovers his 'wife' is not woman after 12 days of marriageA 26-year-old Indonesian man was shocked to discover just 12 days into his marriage that his wife, whom he had been dating for over a year, was actually a man attempting to scam him out of money, the...
15:58 29/05/2024Creation of any obstacle for Armenian church 'unacceptable', singer saysPopular Armenian singer Razmik Amyan has condemned the latest incident involving the leader of the Armenian Apostolic Church.
15:36 29/05/2024Archbishop Bagrat hits out interior minister for failure to meet himMembers and supporters of the Tavush for the Homeland movement led by Archbishop Bagrat Galstanyan rallied outside the Armenian Interior Ministry building on Wednesday, demanding a meeting with...
15:04 29/05/2024Archbishop Bagrat says leading movement against 'Pashinyan-Aliyev duo'Archbishop Bagrat Galstanyan says the protest movement led by him seeks the “triumph of the truth” and is fighting against the “duo” of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani...
12:16 29/05/2024Impeachment process against Pashinyan underway, protest leader saysAn impeachment process against Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan is in progress, Archbishop Bagrat Galstanyan has said.
11:34 29/05/2024Protesters led by Archbishop Bagrat march to Interior MinistryPeople led by Archbishop Bagrat Galstanyan marched towards the building of Armenia’s Interior Ministry in Yerevan on Wednesday morning, seeking explanations over the incident involving the Armenian...
17:04 28/05/2024Wreath laid by Armenian religious leader removed from Sardarapat MemorialA wreath laid by Catholicos of All Armenians Karekin II at the Sardarapat Memorial on Tuesday to mark the 106th anniversary of the first Armenian republic has been removed from the area, Rev.