11:28 04/03/2026Ամենայն հայոց կաթողիկոսը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի նախագահինԱմենայն հայոց կաթողիկոսը մարտի 2-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի նախագահին՝ երկրի ղեկավարության և քաղաքացիների շրջանում գրանցված զոհերի կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում է Երևանում Իրանի...
09:31 04/03/2026Խոշոր վթար Չայնիի ոլորաններում. Մեկ մարդ տեղափոխվել է հիվանդանոցՄարտի 4-ին ժամը 06։53-ին Կոտայքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին՝ «Չայնիի ոլորաններ» կոչվող հատվածում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ...
09:04 04/03/2026Աշոցքի, Արթիկի, Անիի և Սպիտակի տարածաշրջաններում թույլ ձյուն է տեղումՄարտի 4-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտի հաղորդմամբ, Աշոցքի, Արթիկի, Անիի և Սպիտակի տարածաշրջաններում...
08:10 04/03/2026Բուք, ցածր տեսանելիություն. Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինՄարտի 4-ի առավոտյան ժամերին հանրապետության առանձին ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։ Երևանում մարտի 4-ի գիշերը, 5-ի ցերեկը, 6-ին և 8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 4-ին...
08:00 04/03/2026Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 4-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
20:40 03/03/2026Իրանի Քարաջ քաղաքում հզոր պայթյուն է որոտացել․ MehrԻրանի մայրաքաղաք Թեհրանից արևմուտք գտնվող Քարաջ քաղաքում հզոր պայթյունի ձայներ են լսվել։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է իրանական «Մեհր» լրատվական գործակալությունը։ «Հզոր պայթյունի...
18:09 03/03/2026Ցրտի բևեռը զարմացրել է անոմալ ջերմությամբՀամաձայն Ռոսհիդրոմետի տվյալների մարտի 2-ին Օյմյակոնում գրանցվել է ջերմաստիճանի նոր ռեկորդ. օդը տաքացել է մինչև -10.4°C: Այս մասին իր էջում գրում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»...
17:12 03/03/2026Արամ Առաջինը չի կարողացել կապ հաստատել Իրանի հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից Իրանի դեմ սկսված պատերազմից հետո Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինը հետևում է Միջին Արևելքի հակական գաղութներում տիրող ներկայիս իրավիճակին, կապ հաստատում նրանց հետ։...
15:13 03/03/2026Վթարային ջրանջատում Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանում մարտի 4/5-ին«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարի վերացման աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
14:51 03/03/2026Panorama.am-ն աշխատանքի է հրավիրում փորձառու լրագրողի, օպերատորի, մոնտաժողիPanorama.am տեղեկատվական-վերլուծական կայքն աշխատանքի է հրավիրում փորձառու, սոցիալական մեդիայի համար վիդեոկոնտենտի ստեղծման հմտությունների տիրապետող մոնտաժող, ինչպես նաև փորձառու օպերատորի ու...
13:20 03/03/2026Հայաստանն ԱՄԷ-ում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների տարհանում չի կազմակերպում, իսկ FLY One-ն այս վիճակում էլ փորձում է օգուտ քաղել. ՔաղաքացիԻզաբելլա Սարգսյանը տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակի ու օդային տարածքը փակելու հետևանքով մնացել է Աբու Դաբիի հյուրանոցներից մեկում։ Կինը հրապարակած տեսանյութում պատմում է, որ Հայաստան պետք է...
12:09 03/03/2026Yandex Armenia-ն վարորդների հետ քննարկել է Yandex Go-ի հետ կապված հարցերըՓետրվարի 27-ին Yandex Armenia-ի գրասենյակում կայացել է ընկերության ղեկավարության հանդիպումը ցուցարար վարորդների ներկայացուցիչների հետ։ Քննարկվել են Yandex Go հավելվածի միջոցով ոչ կանոնավոր...
10:38 03/03/2026Ամռան ամիսներին ջրանջատումներ լինելու են. Ջրային կոմիտեի նախագահ«Երկուշաբաթյա ժամկետ ենք խնդրել «Վեոլիա ջուր» ընկերության հետ աշխատելու և ջրամատակարարման ժամանակացույցը վերանայելու համար»,- Ազգային ժողովում նիստի ժամանակ ասաց տարածքային կառավարման և...
10:38 03/03/2026Ես շրջելու եմ ամբողջ Հայաստանով ու բաց, անկեղծորեն խոսեմ մարդկանց հետ առաջին հերթին հենց համերաշխության շուրջ. Գագիկ Ծառուկյան««Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի կարևորագույն գաղափարներից մեկը ներքին համերաշխությունն է։ Ասում եմ պարզ, առանց ձևականությունների.
09:50 03/03/2026Կարո՞ղ են հիվանդները, հղիները, դեռահասները պահք պահելՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Քրիստոնեական դաստիարակության կենտրոնի տնօրեն Տ․ Զաքարիա ծայրագույն վարդապետ Բաղումյանը պատասխանել է Պահքի հետ կապված մի քանի հարցի.
08:12 03/03/2026Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 3-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:00 03/03/2026Ի՞նչ եղանակ է սպասվում այսօրՄարտի 3-ի առավոտյան ժամերին հանրապետության առանձին ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։ Երևանում մարտի 3-ին, 4-ի գիշերը, 6-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 4-ին կեսօրից հետո, 5-ին և...
22:42 02/03/2026Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Իրանի պատերազմից հետո մշտական կապի մեջ է հայկական համայնքների հետԳարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց Հայրապետը մտահոգ և անհանգիստ է ստեղծված իրավիճակով
22:15 02/03/2026Ոստիկանությունն առգրավել է շուրջ 30 կգ տարբեր տեսակի թմրամիջոցներՀայտնաբերվել և առգրավվել են 24,5 կգ մարիխուանա, 0,5 կգ հերոին և 5 կգ մեթամֆետամին

11:40 12/07/2025Праздники Армянской церкви: 12 июля в календареДень памяти Св. царя Трдата, царицы Ашхен и девы Хосровидухт
11:13 12/07/2025Лесной пожар подошел вплотную, ситуация вокруг армянонаселенного Кесаба серьезнаяЛесной пожар, несколько дней назад вспыхнувший в сирийской провинции Латакия, уже достиг первого армянонаселенного села Кесаба – Дюзагача.
15:20 11/07/2025Предупреждение для жителей Армении – о высокой пожарной опасностиВ Араратской и Сюникской долинах в ближайшие 5 дней ожидается пожароопасная ситуация высокого уровня, предупреждает ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА.
13:52 11/07/202511 июля любители сладкого отмечают Всемирный день шоколадаЕжегодно 11 июля любители сладкого отмечают Всемирный день шоколада (англ. World Chocolate Day). Этот вкусный праздник был придуман и впервые проведен французами в 1995 году. По одной из версий,...
13:20 11/07/2025Температура воздуха в Армении повысится еще на 4-6 градусовВ Араратской и Сюникской долинах в ближайшие 5 дней ожидается пожароопасная ситуация высокого уровня, предупреждает ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА.
13:15 11/07/2025Пожар произошел в городе Аштарак в Армении11-го июля в 07:20 в Арагацотнский областной центр кризисного управления поступил звонок о том, что вспыхнул пожар на крыше одного из домов на улице Ереванян города Аштарак.
12:32 11/07/2025«Ресторан будущего» в Дубае: место шеф-повара займет нейросетьВ Дубае в сентябре 2025 года откроется «ресторан будущего». Блюда в нем будут готовить люди, но все остальное, от меню до атмосферы и обслуживания, разработает искусственный интеллект, передает МИР...
12:22 11/07/2025Какими продуктами легче всего отравиться в жару? Перечислила диетологВрач рассказала, какими продуктами легче всего отравиться в жаркую погоду. Это десерты с кремом и молочные изделия, сообщает NEWS.ru. Доцент кафедры терапии медицинского факультета Государственного...
15:04 10/07/2025В Ереване в ближайшие дни воздух прогреется до +39°CВечером 10-го июля в отдельных районах Еревана возможен кратковременный дождь с грозой. А 11-15 июля в армянской столице ожидается погода без осадков. Вечером ожидается усиление ветра во время грозы...
11:35 10/07/2025Армянская церковь отмечает сегодня Праздник Свв. Армянских Переводчиков – Саака и МесропаДень памяти Свв. армянских переводчиков Саака Партева и Месропа Маштоца Армянская Церковь отмечает два раза - в четверг, следующий за четвертой неделей после Пятидесятницы, и в субботу, следующую...
14:42 09/07/2025В Армении установилась солнечная погода, с каждым днем становится жарчеДнем 9-го июля, 10-14 июля на территории Армении ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» МОС РА. Ветер будет дуть юго-западный со...
12:38 09/07/2025Жизни пострадавших в результате взрыва на одном из полигонов Минобороны Армении ничто не угрожаетЖизни пострадавших в результате взрыва при стрельбе из минометов во время учений на одном из полигонов министерства обороны Республики Армения ничто не угрожает, они находятся под наблюдением...
11:45 09/07/2025Иеромонах Асохик Карапетян проклял тех, кто вторгнется в Первопрестольный Св. ЭчмиадзинНакануне в армянском сегменте соцсетей появилась информация о планах силовиков провести операцию на территории Первопрестольного Святого Эчмиадзина в среду утром.
15:54 08/07/2025Праздники Армянской церкви: 8 июля в календареДень памяти Св. пророка Даниила и трех его друзей отмечается Армянской Апостольской церковью во вторник после четвертого воскресенья Пятидесятницы. Св. Пророк Даниил - один из четырех больших...
15:52 08/07/2025Температура воздуха в Армении повысится, столбики термометров поднимутся до +38°CДнем 8-го, 11-12 июля на территории Армении ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» МОС РА. После полудня 9-10 июля в отдельных...
16:21 07/07/2025Во время забега с быками в Испании пострадали 6 человекПо меньшей мере, шесть человек получили травмы в первый день фестиваля в испанской Памплоне (автономная область Наварра).
15:13 07/07/2025Температура воздуха в Армении постепенно повысится на 6-9 градусовДнем 7-го, после полудня 9-10 июля в отдельных регионах Армении прогнозируются кратковременные дожди и грозы, возможен также град.
14:13 07/07/2025Папа Римский Лев XIV отправился в отпуск – «чтобы укрепить тело и дух»В воскресенье Папа Лев XIV, завершая встречу с паломниками из Италии и разных стран, сообщил, что ему предстоит краткосрочный отпуск, который он проведет в Кастель Гандольфо.
11:56 07/07/2025В Индонезии проснулся вулкан Левотоби: есть угроза цунамиНа индонезийском острове Флорес произошло извержение вулкана Левотоби. Об этом сообщила метеослужба Японии. По информации синоптиков, вулкан начал извергаться около 12:10 по местному времени. В...
11:40 07/07/2025Праздники Армянской церкви: 7 июля в календареДень памяти святых в Армянской Апостольской Церкви отмечается в понедельник четвертой недели Пятидесятницы.