11:28 04/03/2026Ամենայն հայոց կաթողիկոսը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի նախագահինԱմենայն հայոց կաթողիկոսը մարտի 2-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի նախագահին՝ երկրի ղեկավարության և քաղաքացիների շրջանում գրանցված զոհերի կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում է Երևանում Իրանի...
09:31 04/03/2026Խոշոր վթար Չայնիի ոլորաններում. Մեկ մարդ տեղափոխվել է հիվանդանոցՄարտի 4-ին ժամը 06։53-ին Կոտայքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին՝ «Չայնիի ոլորաններ» կոչվող հատվածում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ...
09:04 04/03/2026Աշոցքի, Արթիկի, Անիի և Սպիտակի տարածաշրջաններում թույլ ձյուն է տեղումՄարտի 4-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտի հաղորդմամբ, Աշոցքի, Արթիկի, Անիի և Սպիտակի տարածաշրջաններում...
08:10 04/03/2026Բուք, ցածր տեսանելիություն. Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինՄարտի 4-ի առավոտյան ժամերին հանրապետության առանձին ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։ Երևանում մարտի 4-ի գիշերը, 5-ի ցերեկը, 6-ին և 8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 4-ին...
08:00 04/03/2026Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 4-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
20:40 03/03/2026Իրանի Քարաջ քաղաքում հզոր պայթյուն է որոտացել․ MehrԻրանի մայրաքաղաք Թեհրանից արևմուտք գտնվող Քարաջ քաղաքում հզոր պայթյունի ձայներ են լսվել։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է իրանական «Մեհր» լրատվական գործակալությունը։ «Հզոր պայթյունի...
18:09 03/03/2026Ցրտի բևեռը զարմացրել է անոմալ ջերմությամբՀամաձայն Ռոսհիդրոմետի տվյալների մարտի 2-ին Օյմյակոնում գրանցվել է ջերմաստիճանի նոր ռեկորդ. օդը տաքացել է մինչև -10.4°C: Այս մասին իր էջում գրում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»...
17:12 03/03/2026Արամ Առաջինը չի կարողացել կապ հաստատել Իրանի հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից Իրանի դեմ սկսված պատերազմից հետո Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինը հետևում է Միջին Արևելքի հակական գաղութներում տիրող ներկայիս իրավիճակին, կապ հաստատում նրանց հետ։...
15:13 03/03/2026Վթարային ջրանջատում Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանում մարտի 4/5-ին«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարի վերացման աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
14:51 03/03/2026Panorama.am-ն աշխատանքի է հրավիրում փորձառու լրագրողի, օպերատորի, մոնտաժողիPanorama.am տեղեկատվական-վերլուծական կայքն աշխատանքի է հրավիրում փորձառու, սոցիալական մեդիայի համար վիդեոկոնտենտի ստեղծման հմտությունների տիրապետող մոնտաժող, ինչպես նաև փորձառու օպերատորի ու...
13:20 03/03/2026Հայաստանն ԱՄԷ-ում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների տարհանում չի կազմակերպում, իսկ FLY One-ն այս վիճակում էլ փորձում է օգուտ քաղել. ՔաղաքացիԻզաբելլա Սարգսյանը տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակի ու օդային տարածքը փակելու հետևանքով մնացել է Աբու Դաբիի հյուրանոցներից մեկում։ Կինը հրապարակած տեսանյութում պատմում է, որ Հայաստան պետք է...
12:09 03/03/2026Yandex Armenia-ն վարորդների հետ քննարկել է Yandex Go-ի հետ կապված հարցերըՓետրվարի 27-ին Yandex Armenia-ի գրասենյակում կայացել է ընկերության ղեկավարության հանդիպումը ցուցարար վարորդների ներկայացուցիչների հետ։ Քննարկվել են Yandex Go հավելվածի միջոցով ոչ կանոնավոր...
10:38 03/03/2026Ամռան ամիսներին ջրանջատումներ լինելու են. Ջրային կոմիտեի նախագահ«Երկուշաբաթյա ժամկետ ենք խնդրել «Վեոլիա ջուր» ընկերության հետ աշխատելու և ջրամատակարարման ժամանակացույցը վերանայելու համար»,- Ազգային ժողովում նիստի ժամանակ ասաց տարածքային կառավարման և...
10:38 03/03/2026Ես շրջելու եմ ամբողջ Հայաստանով ու բաց, անկեղծորեն խոսեմ մարդկանց հետ առաջին հերթին հենց համերաշխության շուրջ. Գագիկ Ծառուկյան««Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի կարևորագույն գաղափարներից մեկը ներքին համերաշխությունն է։ Ասում եմ պարզ, առանց ձևականությունների.
09:50 03/03/2026Կարո՞ղ են հիվանդները, հղիները, դեռահասները պահք պահելՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Քրիստոնեական դաստիարակության կենտրոնի տնօրեն Տ․ Զաքարիա ծայրագույն վարդապետ Բաղումյանը պատասխանել է Պահքի հետ կապված մի քանի հարցի.
08:12 03/03/2026Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 3-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:00 03/03/2026Ի՞նչ եղանակ է սպասվում այսօրՄարտի 3-ի առավոտյան ժամերին հանրապետության առանձին ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։ Երևանում մարտի 3-ին, 4-ի գիշերը, 6-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 4-ին կեսօրից հետո, 5-ին և...
22:42 02/03/2026Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Իրանի պատերազմից հետո մշտական կապի մեջ է հայկական համայնքների հետԳարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց Հայրապետը մտահոգ և անհանգիստ է ստեղծված իրավիճակով
22:15 02/03/2026Ոստիկանությունն առգրավել է շուրջ 30 կգ տարբեր տեսակի թմրամիջոցներՀայտնաբերվել և առգրավվել են 24,5 կգ մարիխուանա, 0,5 կգ հերոին և 5 կգ մեթամֆետամին

12:24 08/05/2024Shirak movement members to join march to YerevanHundreds of protesters led by Archbishop Bagrat Galstanyan, Primate of the Tavush Diocese of the Armenian Apostolic Church, will continue their march to Yerevan on Wednesday.
11:08 08/05/2024Catholicos Aram I expresses full support for Armenian Church statementOn Tuesday evening, His Holiness Catholicos Aram I of the Holy See of Cilicia established contact with His Holiness Karekin II of the Holy See of St.
17:08 07/05/2024Artsakh Armenians urged to join 'peace and solidarity' marchThe Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church calls on the Artsakh Armenians to join the march from Tavush Province to Yerevan organized by the Tavush for the Homeland movement.
15:06 07/05/2024Armenia's Amberd Fortress reopens to visitorsThe Amberd Fortress Historical and Cultural Reserve in Armenia’s Aragatsotn Province is reopening its doors to visitors following renovation on May 8.
14:36 07/05/2024Arman Tatoyan joins march to YerevanFormer Armenian Ombudsman Arman Tatoyan, who currently runs the Tatoyan Foundation, has joined a protest march from Tavush Province to Yerevan.
13:14 07/05/2024Actor: March led by Tavush religious leader seeks justice and truthFamous stage and screen actor Tigran Nersisyan has expressed support for the protest march against the land surrender to Azerbaijan led by Archbishop Bagrat Galstanyan, Primate of the Tavush Diocese...
12:36 07/05/2024Brazil floods death toll rises to 83The death toll from a series of catastrophic floods in the southern Brazilian state of Rio Grande do Sul has risen to at least 83, CNN reported on Monday, citing the state’s civil defense unit.
17:00 06/05/2024Rains to persist this weekRains and thunderstorms coupled with strong winds will persist across Armenia in the next few days. Hail is also possible in some parts of the country, the hydromet service reports. Temperatures are...
16:55 06/05/2024Drivers honk horns in support of Tavush marchersA live video on Facebook shows drivers honking their horns in support of the people marching from Tavush Province to Yerevan.
16:36 06/05/2024Death toll from southern Brazil rainfall rises to 78The death toll is rising as heavy rains continue to lash southern Brazil, driving floodwaters higher.
15:36 06/05/2024Religious leader: Tavush movement not about idolsThe protest movement in Armenia’s Tavush Province is not linked to any individuals, Archbishop Bagrat Galstanyan, Primate of the Tavush Diocese who is leading a march to Yerevan, announced in the...
13:57 06/05/2024Armenian sapper injured in mine blast hospitalizedAn Armenian sapper, who was injured in a mine explosion in the border village of Kirants on Monday morning, was taken to the Ijevan Medical Center in Tavush Province.
11:45 06/05/2024Armenian civil society 'deeply concerned' about border delimitation in TavushIn a statement released on May 2, Armenian civil society organizations expressed their deep concern over the ongoing border delimitation and demarcation between Armenia and Azerbaijan in Tavush...
17:00 04/05/2024Rains to persist across ArmeniaHeavy rains and thunderstorms coupled with strong winds will persist across Armenia over the weekend and next week.
16:36 04/05/2024March against land handover to Azerbaijan begins in ArmeniaThe Tavush for the Homeland movement on Saturday started a march from the border village of Kirants to Yerevan after prayers offered by Archbishop Bagrat Galstanyan, Primate of the Tavush Diocese of...
16:11 04/05/2024Tavush movement announces march to YerevanThe Tavush for the Homeland movement will hold a march from the Armenian border village of Kirants to Yerevan to demand that Prime Minister Nikol Pashinyan’s government stop the unilateral...
14:30 04/05/2024Azerbaijan destroys Pantheon of Heroes in StepanakertThe Azerbaijani authorities continue with their policy of destroying memorial complexes honoring fallen heroes in occupied Artsakh (Nagorno-Karabakh), warns Cultural Ombudsman of the Armenian...
14:05 04/05/2024Floods and landslide kill more than a dozen people in IndonesiaLandslides and flooding triggered by heavy rains in Indonesia’s South Sulawesi province have killed at least 15 people after dozens of homes were swept away and roads damaged, Al Jazeera reported,...
13:36 04/05/2024German Armenian council expresses unwavering support for Tavush movementThe Central Council of German Armenians expresses its unwavering support to the Tavush for the Homeland movement and is concerned about the ongoing illegal border delimitation and demarcation with...
13:11 04/05/2024Yerevan streets turn into raging rivers after downpourTorrential rain turned streets in Yerevan into raging rivers on Friday night. Videos show cars stuck on a flooded road near the intersection of Tigran Mets Avenue and Khanjyan Street in central...