16:08 22/07/2025ՃՏՊ Սիսիան-Տաթև ավտոճանապարհին․ տուժածներ չկանՍյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հուլիսի 22-ին, ժամը 09:48-ին ահազանգ է ստացվել, որ Սիսիան-Տաթև ավտոճանապարհին ավտոմեքենա է կողաշրջվել․ անհրաժեշտ է փրկարարների...
16:05 22/07/2025Ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և հայտնվել մոտակա ձորակումԼոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հուլիսի 22-ին, ժամը 09:57-ին ահազանգ է ստացվել, որ Ստեփանավան-Արմանիս ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, տուժածներ չկան.
15:58 22/07/2025Հնդկաստանում մի կին միաժամանակ ամուսնացել է երկու եղբոր հետՄիությունը կամավոր է եղել։
15:52 22/07/2025ԼՂ հայրենակիցներին. բռնի տեղահանված ընտանիքների բնակապահովման ծրագրի շրջանակում գործող միջգերատեսչական հանձնաժողովին դիմելու ընթացակարգի վերաբերյալԼՂ-ից բռնի տեղահանված ընտանիքների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրում իրականացված փոփոխություններով՝ արդեն իսկ ստեղծվել և գործում է միջգերատեսչական հանձնաժողով։ Հանձնաժողովին կարող են...
15:45 22/07/2025Հուլիսի 23-ից կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխությունՀուլիսի 23-ից կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն. մասնավորապես՝ Պարոնյան փողոցում՝ Պարոնյան – Ձորագյուղ փողոցների խաչմերուկից մինչև Պարոնյան – Լեոյի փողոցների խաչմերուկ, ինչպես նաև...
15:07 22/07/2025Հարցվածների 49 տոկոսի կարծիքով. Հայաստանը շարժվում է սխալ ուղղությամբ. ՄՀԻՀայաստանի բնակչության 49 տոկոսը կարծում է, որ Հայաստանը շարժվում է սխալ ուղղությամբ։ Սա են ցույց տվել Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (ՄՀԻ)` Հարցումների հետազոտության կենտրոնի նոր համապետական...
14:47 22/07/2025Հուլիսի 22-24-ին Արարատյան դաշտում, Սյունիքի հովիտային գոտում և Երևանում սպասվում է բարձր ջերմային ֆոնՀարավից արևադարձային տաք օդի ալիքի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հուլիսի 22-24-ին Արարատյան դաշտում, Սյունիքի հովիտային գոտում և Երևանում սպասվում է բարձր ջերմային ֆոն․ ցերեկը ժամը 16։00-17-00- ն...
13:59 22/07/2025Օդորակիչը վնասում է դեմքի մաշկը. ԲժիշկՕդորակիչը վնասում է դեմքի մաշկը՝ առաջացնելով ջրազրկում և թեփոտում: Այս մասին Գազետա.ռու-ին հայտնել է կոսմետոլոգ Ալեքսանդրա Կամիշնիկովան: «Օդորակիչները նվազեցնում են օդի խոնավությունը, ինչը հանգեցնում...
13:13 22/07/2025Երբ կարդում եմ Փաշինյանի ու իր տիկնոջ մեկնաբանությունները, ինքս ամոթ եմ զգում իրենց փոխարեն. Մելիքյան«Այն բառապաշարը, որով վարչապետն ու իր տիկինն արձագանում են իրենց հասցեին վիրավորանքներին, ինձ համար սկզբունքորեն անընդունելի ու դատապարտելի է»,-Մեդիա կենտրոնում կայացած ասուլիսում ասաց Խոսքի...
12:34 22/07/2025Ավելացել են լրագրողների նկատմամբ տարատեսակ ճնշումները, արձանագրվել է ֆիզիկական բռնության 2 դեպք. Զեկույց«Հայաստանում երկրորդ եռամսյակը հասարակական-քաղաքական առումով բավականին լարված ժամանակահատված էր»,- Մեդիա կենտրոնում կայացած ասուլիսում ասաց Խոսքի ազատության պաշտպանության կոմիտեի նախագահ Աշոտ...
12:33 22/07/2025ՔՊ ու հանրապետություն կոալիցիոն թալանչիների՝ հերթական «արարը»Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Գևորգ Ստեփանյանը գրում է. «Աղբահանության վճարի թանկացումը՝ որպես սեփական գրպանը լցնելու հերթական միջոց։ Վառ առավոտ հեթական ահազանգը քաղաքացուց։ 70քմ...
11:46 22/07/2025Ուլտրամանուշակագայուն ճառագայթները կարող են արևահարության, մաշկի քաղցկեղի առաջացման պատճառ լինելՈւլտրամանուշակագույն ճառագայթները հատկապես ամռան արևոտ օրերին կարող են ունենալ մի շարք բացասական հետևանքներ մարդու առողջության վրա։ Դրանք հատկապես վտանգավոր են, երբ մարդը երկար ժամանակ է գտնվում արևի...
10:05 22/07/2025Իջևան-Նոյեմբերյան ճանապարհին ծառեր են տապալվելՀուլիսի 21-ին, ժամը 20:19-ին Տավուշի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Իջևան-Նոյեմբերյան ավտոճանապարհին ծառեր են տապալվել.
08:35 22/07/2025Հուլիսի 22-ին սպասվող հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 22-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:00 22/07/2025«Opel»-ը դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և հայտնվել ձորումՀուլիսի 21-ին, ժամը 23:27-ին Շիրակի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Նոր Կյանք գյուղի ցուցանակի մոտակայքում ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի...
21:24 21/07/2025Չկա ավելի ծանր երևույթ, քան զոհվածի հորը բանտում տեսակցելըՓաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը «Նուբարաշեն» ՔԿ հիմնարկում հերթական անգամ այցելել է զոհվածի հայր Արա Ռոստոմյանին։ «Չկա ավելի ծանր երևույթ, քան զոհվածի հորը բանտում տեսակցելը։ Արդեն մի քանի տարի է, որ...
20:42 21/07/2025Microsoft-ը հայտարարել է իր սերվերների վրա հաքերային հարձակման մասինMicrosoft-ը հայտարարել է իր սերվերների վրա հաքերային հարձակման մասին։ Այս մասին տեղեկացնում է Deutsche welle-ն։ «Հարձակումները թիրախավորում են տեղական SharePoint սերվերները, որոնք վեբ-հիմքով...
20:14 21/07/2025Դավիթ Ղազինյանն ազատվել է պաշտոնիցՀԷՑ-ի գործադիր տնօրենի տեղակալ, իրացման բաժնի տնօրեն Դավիթ Ղազինյանն ազատվել է պաշտոնից։ Այս մասին լրատվամիջոցներին հայտնել է ընկերության մամուլի խոսնակ Նատալյա Սարջանյանը։ «Ղազինյանին ազատելու...
20:02 21/07/2025Հրշեջ-փրկարարները կանխել են հրդեհի տարածումը դեպի անտառՀուլիսի 21-ին՝ ժամը 14:03-ին, Տավուշի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Կոթի գյուղում այրվում է խոտածածկ տարածք, առկա է հրդեհի դեպի անտառ տարածվելու...
19:48 21/07/2025Ուժեղ քամու հետևանքով ընկած ծառերը վնասել են գազատարներըՈւժեղ քամու հետևանքով ընկած ծառերը վնասել են միջին և ցածր գազատարներ, ինչի պատճառով հուլիսի 21-ին՝ ժամը 15:10-ից, դադարեցվել է Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի Վ․ Համբարձումյան և Գայի փողոցների...

15:30 29/12/2023Оскандалившегося на «голой» вечеринке Киркорова в новогоднем фильме заменил звезда сериала «Слово пацана»Тина Канделаки, продюсер новогодней фантастической комедии «Иван Васильевич меняет всё!», показала в своем Telegram-канале ролик с пересъемок проекта.
15:06 29/12/2023Рухнула стена у Академии футбола в Гюмри: погиб человекТрагический инцидент произошел в пятницу в городе Гюмри Ширакской области. 29 декабря, в 10:45, в Ширакское областное спасательное управление центра кризисного управления поступил сигнал о том, что в...
14:55 29/12/2023Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: на российско-грузинской границе застряли порядка 3,3 тыс. грузовиковПорядка 3,3 тысячи грузовых автомобилей ожидают проезда через российско-грузинскую границу на КПП «Верхний Ларс»: дорога закрыта для грузовых автомобилей из-за погодных условий.
14:20 29/12/2023Первопрестольный Св. Эчмиадзин осуждает насильственные действия в отношении Иерусалимского Патриархата и армянской общиныПервопрестольный Святой Эчмиадзин осуждает насильственные действия в отношении Иерусалимского Патриархата Армянской Апостольской церкви (ААЦ) и армянской общины Иерусалима.
13:03 29/12/2023Ушел из жизни академик НАН Армении Норайр АракелянУшел из жизни академик Национальной академии наук Республики Армения, заслуженный деятель науки, доктор физико-математических наук, профессор, математик с мировым именем Норайр Унанович Аракелян.
12:22 29/12/2023С личным составом военной базы ЮВО в Армении проведены занятия по ПДД в преддверии новогодних праздниковСотрудники военной автоинспекции (ВАИ) и представители командного состава военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении провели занятие с личным составом водителей служебного и личного...
11:58 29/12/2023Суренян: В январе в ряде областей Армении столбики термометров могут подняться до 16-20 градусов выше нуля«Январь 2023 года в Армении выдался очень теплым: средняя температура воздуха была на 2-3 градуса выше нормы, а количество осадков – значительно ниже нормы, выпало18-30% месячной нормы осадков», –...
11:10 29/12/2023Армянская Апостольская Церковь отмечает сегодня Масленицу Рождественского постаВечером 29 декабря, за 7 дней до Св. Рождества, в Армении отмечается Масленица Рождественского поста. Об этом сообщается на сайте Араратской патриаршей епархии. Масленица Рождественского поста...
11:04 29/12/2023Wildberries повысит тарифы для продавцов электроники и бытовой техникиОнлайн-платформа Wildberries с 8 января повысит комиссию на продажу бытовой техники и электроники, сообщили РБК несколько участников рынка.
17:32 28/12/2023В Тбилиси сильный ветер сносит крыши зданий, валит деревья и билбордыСильный ветер, который бушует в столице Грузии с утра четверга, сносит крыши зданий, повалил деревья, билборды, повредил инфраструктуру и автомобили, передает РИА Новости со ссылкой на телекомпанию...
16:40 28/12/2023Пашинян: Стратегической целью правительства является создание цифрового профиля гражданинаВ настоящее время инфраструктура и активы по выпуску паспортов и идентификационных карт находятся в ведении Службы миграции и гражданства МВД и министерства иностранных дел Республики Армения.
16:16 28/12/2023Миссия ЕС в Армении осуществила патрулирование в селе ХачикНаблюдатели гражданской миссии Евросоюза в Армении (EUMA) осуществили сегодня патрулирование в армянском селе Хачик на границе с Азербайджаном.
13:47 28/12/202310 человек погибли, 59 пострадали в крупном ДТП на северо-западе Турции10 человек погибли, 59 пострадали в результате крупной аварии на северо-западе Турции. Как сообщает телеканал TRT, на междугородной трассе в провинции Сакарья столкнулись семь транспортных средств....
12:51 28/12/2023Вечеринка Ивлеевой: артистов отменяют, налоговая проводит проверку, в суд подан иск на миллиард, все извиняютсяВ Хамовнический суд Москвы поступил коллективный иск к блогеру и телеведущей Анастасии Ивлеевой на 1 млрд рублей из-за вечеринки в клубе «Мутабор», на которой действовал дресс-код almost naked...
12:37 28/12/2023Густой туман накрыл север Индии: в Дели отменили около 100 авиарейсовГустой туман накрыл утром в среду север Индии, в том числе национальный столичный округ Дели, в который входит Нью-Дели, видимость в среднем упала до 50 м.
12:30 28/12/2023В Британии тысячи людей остались без электричества из-за шторма «Геррит»Тысячи людей остались без электричества из-за шторма «Геррит», обрушившегося на Великобританию, пишет МИР 24.
12:02 28/12/2023Wildberries тестирует кнопку отмены заказа для защиты от случайных покупокWildberries для защиты от случайных покупок тестирует кнопку отмены заказа, позволяющую отказаться от доставки в первый час после оформления или до момента, пока продавец не начал сборку, рассказали...
11:59 28/12/2023Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: проезда ожидают более 3 тыс. грузовиковБолее трех тысячи грузовых автомобилей ожидают проезда через российско-грузинскую границу на КПП "Верхний Ларс", которая закрыта из-за погодных условий, говорится в информации на сайте центра...
17:10 27/12/2023Синоптики рассказали о погоде в Армении в Новый год28 декабря в отдельных районах Армении порывы ветра могут достигать 28-33 м/с, в ряде горных областей республики прогнозируется метель.
16:56 27/12/2023Париж: Эйфелеву башню закрыли для посетителей из-за забастовки сотрудниковВ Париже Эйфелева башня прекратила принимать посетителей в связи с забастовкой, которую проводят сотрудники в день 100-летней годовщины со дня смерти инженера Гюстава Эйфеля.